Çekişmeli boşanma mı, anlaşmalı boşanma mı?

Hemen malları yarı yarıya vererek anlaşarak mı boşanayım yoksa çekişmeli boşanıp hakkımı mı alayım?

• Anlaşmalı boşan

OY: 21 26,6%
  • Çekişmeli boşan

OY: 58 73,4%

• Ankete Katılan
    79
Elinizden geleni ardiniza koymayın bu durum yipratsada boyle boş bir adamdan ala bileceginizi alin hakk etmiyor zaten hic birşey çocugun velayetinde hakk etmiyor bence eve yeni annelerde getirir bu çocugunda piskolojisin bozar.
Çocuğum uğruna her şeyi göze alabileceğim tek varlığım. Onu vermem, ben sağken çocuğumun kendisi istemediği sürece çocuğumu alamaz. Zamanında da babalık yapmadı, eve gelmezdi. Çocuğum tek zayıf noktam, şimdi dünyanın en iyi babası rolünü oynuyor. Yeni anneler fikri beni çıldırtır zaten, Allah can sağlığı versin bana, ben ölene kkadar çocuğuma çiçek gibi bakarım inşallah.

Teşekkür ederim.

Doğru, burada yazılanlar bana cesaret verdi. Biraz daha güçlenip konuyu kapatıp, hayatıma devam etmek istiyorum. "Saf kötülük" kısmını daha yeni yeni anlıyorum, benim aklım bu kadarına ermezdi. Tam kızımla çok güzel bir gün geçiriyoruz, haber geliyor. Bundan çok sıkıldım.
Teşekkür ederim.

O da kanıtlayamaz bu açıyı siz gösterdiniz.
Velayet bende olacak, ortak velayeti kabul etmiyorum. Çok baskıcı birisi, çocuğumla ilgili kararlarıma karışması çocuğuma zarar verir. Bir spor ile uğraşmasına dahi izin vermezdi. Babasıyla görüşmesi konusunda asla bağ koparmadım, şimdi de görüşüyor, istediği kadar görüşebilir. Onun babasıdır, bu babasıyla benim problemim onun değil. Mahkemenin izin günleri ve saatleri var, ben fazlasında da görüşmesine izin verdim ama bu iyi niyetim bile bana kötü şekilde döndü.

Teşekkür ederim.

Hakkımı bırakmak istemezdim ben de. Ama bir an önce de kurtulmak isterdim sanırım. İyi bir avukata danışsanız belki o yol gösterir
İkisi bir arada olmuyor, benim istediğim de buydu. Hakkımı almak için en az iki yıl gerekiyor. Boşanmamak da huzursuz ediyor.

Teşekkür ederim.

Lütfen siz avukatiniz iyiyse güvenin ve boşanmış gibi hayatınızı kurun.Ama kendi malinizin bir kuruşunu ve çocuğunuzun hakkını böyle pislik bir adama yedirmeyin sonra üzülür durursunuz ....
Haklısınız, dün çok üzgündüm. Burada yazılanlar benim devam etmem gerektiğini destekliyor.

Teşekkür ederim.

Sağlıklı bir anne olmak için bi an önce kurtulun, bi yandan da verilen emek uğranılan haksızlık, kuruşunuzu dahi almalısıniz.2 yol da mantıklı.gucunuz varsa çekişmeli gücünüz yoksa anlaşmalı.ama çok kadın da duyuyorm anlaşmalı boşanıp haklarını almadiklarina pişman.once kendiniz için sonra çocuğunuz için en doğru kararı siz verebilirsiniz.

Inşallah canim Allah yardimcin olsun.

Evliyken aldatmiş yatakta resim bile varsa nasil sayilmiyorya ne biçik kanun bu.
Kocan olacak şahisda hem şerefsiz hem kurnaz.

ne hakkı vereceksin çekişmeli tabi olsun sonunda ortaya çıkar er geç doğrular

O vazgeçeceğiniz para evladınızın hakkı aslında
O yüzden vazgeçmeyin lütfen çocuğunuzun manevi ihtiyaçları kadar madfi ihtiyaçları da var
Hem de o adama haklarınızı verip kadınlarla yemesini mi izleyeceksniz

Çekişmeli bosanin. Sizin mirasinizda onun hiç bi hakkı yok. Yarın bigun sizin mirasinizda getirir sizi aldattığı kadını oturtursa çok pişman olursunuz. Ayrıca böyle adamlar ilk başlarda bu kadar havliyorlar bezdirmek için, sonra zaten avukatlarına danışıp kaybedeceklerini anladıklarında kendileri anlaşmalı boşanmak istiyorlar.

Psikolojinizi sağlam tutmaya çalışarak,gerekirse terapi alarak ve iyi bir avukata devrederek kendinizin çocuğunuzun hakkını yedirmeyin bence.süreç öyle de böyle de zor, eğer bırakırsanız birkaç sene sonra keşke hakkımı vermeseydim deme ihtimalinizi de düşünüp o süreci göze alın.Hakkinizda hayırlısı olsun

Yakınım olan iki kadın biri 20+, diğeri 30+ evliliklerinin ardından aldatıldı. Biri karşı tarafın igrencliklerine tahammül edemedi, anlaşarak tek celsede boşandı.

Diğeri iki yıldır uğraşıyor, maruz kaldığı igrencliklerin haddi hududu yok. Çok yıprandı, bu gidişle daha da yipranacak. Çünkü muhatabı seytanlasmis biri.
Hakkında hayırlısı...

Benim kızım da 9 yıllık evliliğin ardından anlaşarak boşandı.( Aldatma varsa da bilmiyoruz, narsist kişilik bozukluğu vardi.) Ailecek maddi kaybımiz olsa da, çok şükür kurtuldu diyoruz.

Karar senin...
Allah en az hasarla selamete erdirsin...

Bende yaşadım o iftiraları çünkü başka kozları yok anca yalan dolan. Süreç bi şekilde geçiyor siz hayatınıza devam edin. Keşke böyle olmasaydı ama bazen mücadele etmek gerekiyor..

Her ne olursa olsun, ortak velayet yapmayın. O muhtemelen nafaka vermemek için istiyor. Ortak velayet demek, sizi dışarıdan yine kontrol edebilmesi demek. Bu da sinir bozucu bir şey.

Maddi olarak kaybınız olduğu için ve çocuğa nafakayı istediğiniz miktarda alabilmek için çekişmeli boşanın.

Bence eski esiniz olacak sahisin size her sekilde ulasmasina engel olarak baslayabilirsiniz. Çocuğunuz iletişim kurabilecek yasta ise çocuğu alıp bırakma vs gibi durumlarda çocuğunuzla iletişim kurmasını saglayabilirsiniz. bahsettigim su baba yarın beni saat 3 te evden alabilirsin gibi mesela. siz bu konuda dahi muhattap olmayın. soyadından kurtulmak problem değil diye biliyorum nüfus dairesine gidip bunu halledebilirsiniz.

Size ulasamadıkca iftiralarının sizi etkilemediğini ve sizi dimdik hakkını almaya kararlı gördükçe o pes edecektir zaten. Ne yaparsa yapsın avukatlar aracılığı ile resmi yoldan görüşmeyi onaylayın sadece. Gerekmedikce mahkemeye dahi gitmeyin.

Siz net durdukça o pes edecektir hiç merak etmeyin. Muhattapsız öfke onu daha da çok mahvedecek sizinde bundan etkilenmediginizi düşündükçe pes edecektir.

Kesinlikle hakkınızı yedirmeyin, sonra sizin paranızla yuva yıkanlar tatillere gidince üzülürsünüz

İki seçeneğin de olumlu ve olumsuz yanları var. Hangisinin daha mantıklı olduğunu bulmalıyım.
Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…