Çekişmeli boşanma mı, anlaşmalı boşanma mı?

Hemen malları yarı yarıya vererek anlaşarak mı boşanayım yoksa çekişmeli boşanıp hakkımı mı alayım?

• Anlaşmalı boşan

OY: 21 26,6%
  • Çekişmeli boşan

OY: 58 73,4%

• Ankete Katılan
    79
Allah korusun bir daha ömür boyu evlenmeyi düşünmüyorum. Bana manevi anlamda çok pahalıya mal oldu. Kurtulmak istedim kurtulamadım. Mahkeme sürecini bu şekilde görebilsem iyi olur, doğruları söyleyecek sandım, yalanları ve iftiraları umursamamanın bir yolunu bulmalıyım.

Kusura bakmayın iki tane alıntı oldu sizin mesajınız düzeltemedim. Dün üye oldum henüz bilmiyorum.

Teşekkürler.

Kaç yıl sürerse sürsün kendi ve çocuğumun hakkını yedirmem.
İnanın tek başıma olsam, yeter ki yüzünü görmeyip sesini duymayayım diyerek hemen anlaşmalı boşanırdım. Evden sadece kişisel eşyalarımızı alıp çıktım. Evde oturuyor,arabaya biniyor. Ben kiradayım,eşyalı apart tuttum şimdilik, evimi sıfırdan kuracağım, arabam da yok. Kızım büyüyüp: " Anne, neden hakkımı aramadın?"der diye çekişmeli açtım.Ya da onun hakkını öylece verdiğim için suçlu hissederim, ama kimseye fark ettirmeden bununla uğraşmak ne kadar kontrol etsem de beni çok üzüyor.

Teşekkür ederim.

senin durumunda çekişmeli. süreç içinde anlaşmalı için sana yalvarır zaten
Anlaşma şartları sunuyor ama anlamadığım bir şekilde hep laf oyunuyla o fazla alıyor, en fazla yarı yarıya alıyoruz ama çocuğun velayetini ortak istiyor. Çocuk nafakası da vermeyecekmiş. Aylık çocuğuma 5000 liradan fazla harcıyorum, bir insan evladından da mı parasını saklar,işte bunun bile hesabını yapmış. Çocuğum onu seçse bile gönderirdim ben. Mirasımı kendim harcadığımı söylüyor. Evin yarıdan fazlasını mirasla ödediğimi kanıtlayamıyorum. Çocuğuma ortak velayet istiyor,bu da benim kabul etmeyip yıllar gerekse bile savaşacağım tek konu.

Teşekkür ederim.

Mirasta eş hak talep edemez diğer şeyleri yarı yarıya bölüşün anlaşmalı
Biliyorum, mirasın geldiğini kanıtlayabiliyorum ama eve ve arabaya harcandığını kanıtlayamıyorum. Çok uzun yıllar geçtiği için biraz sıkıntılı.
Teşekkürler.

Boyle erkekden söke söke alicaksin canim.Iyi bir avukatla ne ala biliyorsan al çoçugunda var.Hakkini boyle adama yedirme hakk etmiyor sonra böburlenmesin ben hakliydim ben kazandim diye.

Avukatınıza güvenin ve o hayatınızda yokmuş gibi sonucu bekleyin. Para için birşey yapmıyorsunuz hakkınızı savunuyorsunuz. İstediği kadar çirkinleşsin kendi kendine edecek sonunda.
Bu çirkinlik bana ağır geliyor. Kendi kendine de etti, hayatının sponsorunu kaybetti.
Teşekkür ederim Alicja.

Iyi bir baba olsa zaten kiziyla seni kiraya gitmenize izin vermezdi.Kendisi bir erkek sonucta kendine yeniden birseyler kura bilir kadin için heleki çoçuklu kadin için bunu yapmak iki kat zor.

Boyle erkekden söke söke alicaksin canim.Iyi bir avukatla ne ala biliyorsan al çoçugunda var.Hakkini boyle adama yedirme hakk etmiyor sonra böburlenmesin ben hakliydim ben kazandim diye.
İşin bir de bu yönü var evet, her zaman yaptığı gibi nasıl da ezdim, elindekileri de aldım diyecek. Aldatmasını bile savunuyor o kadar kötü biri. Beni yıllarca aldatmış ama ben neden onu bu duruma itmişim, sorgulanması gereken şey buymuş. Iyi de boşanmak istedikçe beni ölümle tehdit etti,kabul etmedi, bir kere bile boşanalım demedi. Rol yapıp beni kandırdı her seferinde boşanmayayım diye. Ben aldattığını yeni öğrendim, buna da susacağımı düşündü. O an terk ettim, konuşmadım o gün bugündür.

Teşekkür ederim.

Iyi bir baba olsa zaten kiziyla seni kiraya gitmenize izin vermezdi.Kendisi bir erkek sonucta kendine yeniden birseyler kura bilir kadin için heleki çoçuklu kadin için bunu yapmak iki kat zor.
Başka bir şehire tayin isteyip gittim, aynı şehirde değiliz ama hala elimdekileri bile istiyor.
Teşekkür ederim.

Aldatdigina dair delil toplasaymişsiniz ilk önce keşke ona karşı.Boyle erkekler hatasini kabul etmez birde aldatmasini savunur iyi birşey yapmiş gibi sonrada kadina çamur atar sen iyi bir kadin olsan kocana baksan aldatmazdim falan baya saçmalar yani.

Başka bir şehire tayin isteyip gittim, aynı şehirde değiliz ama hala elimdekileri bile istiyor.
Teşekkür ederim.
Elinizden geleni ardiniza koymayın bu durum yipratsada boyle boş bir adamdan ala bileceginizi alin hakk etmiyor zaten hic birşey çocugun velayetinde hakk etmiyor bence eve yeni annelerde getirir bu çocugunda piskolojisin bozar.

Sizin mirasınızı alamaz diye biliyorum ben.tapu ,dekont varsa nasıl üzerinize geçtiğine dair bir belge avukatiniza sunun.

Alamıyor evet, yasal haklarımı biliyorum. Kanıtlayabiliyorum. Benim üstüme hiçbir şey yok.Ev ve araba onun üstüne. Ben sadece çirkinliklerden çok yoruldum. Boşanırken sadece doğruları söyleyip ayrılacağımızı sandım. Benin dilekçemde ayıp, özel, gizli konular yok, özellikle kaçındım. Onunkisi ise korkunç pisliklerle iftiralarla dolu. Hassas biriyim, süreç gözümü korkuttu. Benim iftira atmama bile gerek yok, herkesten sakladığım sırları söylesem yeter ama yapmam, kötü konuları konuşmak istemiyorum, beklemek istemiyorum boşanmayı.
Teşekkür ederim.

Lütfen bu adama kendi ve çocuğunuzun hakkından 1 kuruş dahi vermeyin. Siz sanıyor musunuz ki anlaşmalı boşansanız susacaklar. Bu seferde "bakın dediklerimiz doğru, daha fazla rezil olmamak anlaşmalı boşandı" diyerek iftiralara devam edecekler. Çünkü saf kötüler!
Avukatınıza bırakın her şeyi ve ondan gelecek tüm bilgilere (dava sürecini etkilemeyecek) kendinizi kapatın. Kimden laf geliyorsa iletişimi kapatın. Havlamaya devam etsin onlar.

Son düzenleme:
Ev ve araba nasıl onun üstüne oluyor? Mirastan gelen parayla alındığını kanıtlayamıyorum diyorsunuz, eşiniz nasıl kanıtlıyor kendi parasıyla alındığını? Belli ki evliliğiniz sürecinde alınmış.
Velayet konusunda ise haksızsınız. Çocukla babasının bağını koparmayın, ileride bunu kullanır. Annen yüzünden görüşemedik der ve haklı olur. Velayet için mahkeme ne derse o olsun. O adama kaptıracağım parayı bir değil iki sağlam avukata vermeyi tercih ederdim. Yıllar sonra pişman olursunuz çocuğuma kalacak malı parayı başkalarıyla yedi dersiniz.

Aynen öyle oldu. Delil toplamak için bir ay beraber kalmak zorunda kaldım,öğrendikten sonraki gün tatile gidecektik, hiçbir şey olmamış gibi davrandım, zehir gibiydi, kendimi ve kızımı güvenceye alıp, hic konuşmadan terk ettim. Bu sürede bir sürü isim ve delil topladım. Elimde evimde sevgilisiyle yatakta ve çekilmiş fotoğraf bile var. Her şeyi bilen ve beni kandıran insan listesi var, evli kadın isimleri var. Bunları bildiğimi biliyor. Dilekçede, aldatılan kişi(ben) affetmiş ve tatile gitmiş bu yüzden aldatılan suçsuzdur diye cevap vermişler. Gerçekten de aldatılınca aynı evde kalınca affetmiş sayıyor yasalar, ben bir de tatile gitmişim ve zevk sefa içinde geçirmişim gibi görünüyorum. Eşim kusurlu sayılmıyormuş böyle olunca. Ama süre bir ay. Aramızda karı-koca ilşkisi olmadı, defalarca oldu diye yazmış. O yaparken hiç suçlu değil ama ben bir ay kaldığım için suçluyum. Delilleri sevgilisi verdiği için yasal olarak kabul ediliyor,ben gizlice almadım. Yasalar karışık biraz.
Teşekkürler.

Hakkımı bırakmak istemezdim ben de. Ama bir an önce de kurtulmak isterdim sanırım. İyi bir avukata danışsanız belki o yol gösterir

Lütfen siz avukatiniz iyiyse güvenin ve boşanmış gibi hayatınızı kurun.Ama kendi malinizin bir kuruşunu ve çocuğunuzun hakkını böyle pislik bir adama yedirmeyin sonra üzülür durursunuz ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…