Çaresizim, kararsızım, araftayım

Tamamını okumadım da bir şey söylemem lazım, ki konu sahibi alınmasın sırf onun özelinde söylemiyorum ama, “annesi param hangi kolyeye yeterse onu alırım dedi” nedir ya? Ya ne yapsın, iki böbreğini satıp kaşıkçı elması mı alsın? Kolyeyle setle mi evleniyorsunuz? Romanov hanedanına mı gelin gidiyorsunuz? Gerçekten aşırı aşırı kızıyorum şöyle şeyleri görünce. Herhangi bir insansınız ve yuva kuracaksınız. Önünüze paspas olunmasına gerek yok, sakin olun gelin adayları.

Gerçekten gördüğüm cümle üzerine genel bir yorum yapıyorum sevgili konu sahibi, lafım özellikle size değil.

Diğer maddeleri çok şeyedemedim. Umarım haklısınızdır ve mutlu olursunuz.

Sadece nu degil her seyleri böyle secme hakkım yok

Felâket yoruldum okurken 8 bilezik istiyorum nedir ki durumları neyse onu yaparlar ayrıca çalışan kadınlar yemek yapmiyomu ev hanımıyım ama çalışıyorken daha çok yoruluyordum dışarda çalış evde çalış.
nerden tutsan elinde kaliyo eşya almissin esya için evlenilmez bence biran önce ayril.
o aile senle sende o aileyle yapamazsın ömür çürütmeye gerek.
yok kapanirsin kapanmazsın icinden gelmesi lazim bunun garantisimi varmış.
bence kayinvalide adayinla direk konuş düşündüklerini şöyle erkek arkadaşın yumuşatarak söylüyor gibi.

Hepsini okudum. Arkana bakma kaç diyorum. Sen bu adamla yapamazsın. 3 yil sonra kucaginda bebekle ayrılırsın. Isin kötüsü adamla ve ailesiyle bagin bir omur boyi kalir.
Bu mesajda burada kalsin . Evlenirsen döner döner okursun.
Sakinnn yapma sakinn

Bu kadar olumsuzlugu ,basina gelecek felaketi gorup hala neden bitirmez bir kadin ben anlamiyorum !

Reactions: 000
Adana falan mı burası ?. Erkek birşey yapmaz kız alır dediğin için sordum. Farklı kültürlerle evlilikte aslında kızın adetlerine uyulur. Uygulanamiyorsa bile kız evi naz evi olduğu için kız evinin istekleri yerine getirilir. Bence çok alttan almissiniz. İkincisi kapanma konusu hiçbir zaman yumuşamaz. Açık ve net söylüyorum . Evlendiginiz de pişman olmak yerine ki olacaksınız çok açık. Bence kimsenin lafına bakmayın . Hep böyle ya şunu aldım artık buraya kadar geldik geri dönülmez ki deyip. Her gün ağlayan acı çeken insanlar var . Yada en son nokta ölüme giden. Ve bu bir gerçek. Hiçbir şeyi düşünmeyin en başta böyle bir durum varsa sonu daha da kotudur emin olun. Her ne olursa olsun özgüveni olun. Yetiştirildiğini çevreyi , eğitimi ve nasıl bir insan olduğunuzu bir düşünün. Sizce bu siz misiniz?? Peki siz şuanda bu durumda yapamadiginizi açık ve net aslında yazmışsıniz. Adım atamamizin nedeni bu noktaya kadar geldim . Nasıl vazgeçerim çevreme aileme ne derim mı ? Peki aile kurduktan sonra belki de tvlerde gördüğümuzden saha büyük problemler olucak . O zaman nasil anlayacaksınız?. Her gün acı çekerken ben iyiyim demek zorunda kalmak mı ??. Ki belliki eşinizden arkanızda duramiyacak. Yoksa hayırlısı böyleymiş deyip mutlu bir hayat için önünüze bakmak mı? Kültür farkı problem değil büyük yalandır emin olun. Ayrıca eşiniz şuanda arkanızda duramadigi ; evlenmek için evlendigide çok açık. Yabancı bir yerde tek başınıza olucaksiniz. Hangi yerden gelirseniz gelin nasıl bir aileye nasıl bie kulturre sahip olursaniz olun . Sizi ezmek için ugrasacaklardir. Laf dinletmek için. O yalnız annesi uzakta deyip acıyan olmaz. Yalnız olduğunuzu şimdiden kullanan insanlardan bir aile kurulmaz. Kurucaginiz şey sadece cezaevi olur. İnanın bana. Ailenize herşeyi anlatın . Ve kararınızı açıklayın . Siz zaten kararınızı vermişsiniz. Aileniz ileriyi düşünecek ve hayırlısı deyip kestirip aricaktir. Kendinize güvenin . Bir an önce bunu düzeltirseniz barışın falan demek yerinede tamamen bitirin. Mutsuzluk var bu işin sonunda çünkü. Hayata bir kez geliyorsunuz unutmayın!.

Evlenip başınızı yaktıktan sonra,kendi kendinize söyleyip duracağınız tek cümle"Aklıma turp sıkayım"olacak.

Sen bir adamla evlendiğini düşünüyorsun ama aslında 3 görümce, bir anne (kp varsa o da dahil)ile evleniyorsun bilgine.Size 4 çocuk dendiğinde’buna ben ve eşim karar vereceğiz.’demeliydin.Başlarda esnek davranırsan ilerleyen dönemlerde seni suçlamaya başlayacaklar değiştin diye.

Hepsini okudum ve bir tane tutulacak olumlu taraf göremedim cahil cühela insanların arasına düşmüşsünüz, size sahip çıkmayan değer vermeyen bir şahısa sevgilim diyorsunuz, tamamen maaşınıza göz dikmiş akbaba sürüsü ile bir ömür sürerim anne ve kardeşlerinin ağzına bakan adama da koca derim diyorsan evle yani. Bu konunun neresinde arafta kaldınız merak ettim neresinde tutsan elinde kalıyor cidden yakmayın kendinizi. Elalem konuşmasın laf söz olmasın diye mahvetmeyin geleceğinizi

Ay lütfen ayrıldım diyin.. çok aklı başında birisiniz, tüm resmi görüyorsunuz Ne bekliyorsunuz aşk güzel vesselam ama evlilik bambaşka..

Yahu bırakın evi, bileziği, bir an önce kaçın bu adamdan. Saydığınız maddelerde bir tane olumlu bir özellik var mı Allah aşkına, kör mü gözünüz, eğitimli bir kadınsınız ve genceciksiniz daha, yakmayın kendinizi. Üzüldüm gerçekten bile bile mutsuzluğa gidiyorsunuz.

Ablam da her yanlisini bildigi halde ilk esiyle evlendi sirf geri adim atmis olmamak icin. 1.5 sene elin adamini besledi 100 bin borc odedi, uzerine aldatildi. Cok dedik evlenme diye ama donemedim iste dedi. Sevgiliden ayrilmak mi bosanmak mi daha kolay? Düşünün karar verin. 2 3 sene skinti cekin bir omur bu yuku tasimaktan iyidir. Ayrica kultur onemlidir, kendi kulturunuze yakin biriyle daha kolay cozersiniz bu taki toka olaylarini.

Bu ne ya daha ortada fol yok evlilik yok millet altın derdine düşmüş bunlar evlendikten sonra maaş kartını alır senin çocukda evlenmek için can atamasının sebebi seni yağlı kapı bulmuşlar evlilik sadece damatla olmuyor bu aileyle anlasamazsin şimdi bile en güzel zamanları yaşaman gerekirken mutsuzsun ayrıl gitsin hemde hemen

*3 cocukla bosananlar ne yaptiniz
*Cok harciyormuşum
*avukat arkadaşlar baksin
...

Göz göre göre kendini çarmıha geriyorsun....

Farklı kültür asla olmaz....ben yaşadım....Adana-Hatay farkı ne kadar olabilir bir düşünün....bizim herşeyimiz sorun...ben annemin babamın elini bayramdan bayrama öperken kv ve kp her çarşıya çıkıp eve girmemize ellerini yüzüne dayarlardi.... Hatay in yemek kültürünü bilenler bilir, ama kv beni aşağılardı bu nasıl yemek diye...tek çocuk eşim...sende üstüne üstlük 3 te görümce var....yakma kendini ya...

Doğu görevin bitsin, dön memleketine, karşına kafana göre biri çıkar....

Senin nişanlın kendi memeletindekileri beğenmez evlenmek için ama evlenince seni oranın gelinleri ne benzetmeye çalışır demedi deme....

senin nişanlınin seninle evlenme isteği sadece çevresine "bakın, ben dışardan böyle güzel huylu, kültürlü, çalışan birini buldum" diye göğsü kabara kabara böbürlenme isteği kaynaklı....

kv den de " buradakileri beğennmedik ama bakın benim gelinim hem çalışır hem de 4 tane doğurur, bana da hizmet eder" diye etrafa caka satacak....

Kaç Kurtul...arkana bile bakma....

Ah 13 yıl evveline dönsem.... olmuyor olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…