Çaresizim, kararsızım, araftayım

Sizin kendinize gareziniz mi var? Hiçbirini çekmek zorunda değilsiniz farkında mısınız? Bu anlattıklarınıza rağmen bu iş yürür mü diyorsanız hayır yürümez. Bana sanki sizin maaşınızda gözleri var gibi geldi. Siz kendi maaşınızla ev gecindireceksiniz oğulları da maaşını annesine gönderecek.
Etraf duydu diyorsunuz, duysun. Siz sıkıntı çekince derdinize derman mı olacaklar?
Eşyalar ne olacak demissiniz. Bırakın dursun sanki evlenip de boşanıp da mı o eşyalar. Kullanılmamış mis gibi eşyalar. Çok üzülürseniz satar yenisini alırsınız. Sırf eşya aldınız diye bunlara katlanmak zorunda değilsiniz.
Yapmayın lütfen görünen köy kılavuz istemez

Ya bizimle dalga geçiyorsun ya da aşk senin gözünü kör etmiş. Ne diyelim Allah mutlu mesut etsin. Artık aldigin eşyalara sarılır avunursun.

Yarısını okudum o da yetti. Ailen seni okutup, gurbet yolu gözlüyorlar. Bunlar için mi? İnan daha iyisini hakediyorsun sakın evlenme! Bunların dile gelmesini bile kendine yakıştırmamalısın.

8 bilezik diyerek hata yaptiginizin sizde farkindasinizki hata mi ettim diye soruyosunuz, biraz abartmissiniz gibi geldi bana, altin fiyatlarindan haberdarsinizdir diye tahmin ediyorum,
genelde dogu kulturunde evlilikler bu şekilde oluyo malesef çok çocuk, aileyle iç içe ve buyuklere saygı ve hizmette kusur edilmeyecek gibi.
Şimdiden katlanamadığınız şeylere evliliginizde hic tahammul gosteremezsiniz ki azalmaz artar bu sorunlar.
Başınızı kapatma konusunu sizle konusmadan nasil ailesine söyler kapanacak diye, sevgiliniz sizi yetistigi cevreye uydurmaya çalisiyor yavas yavas belli,
Ev konusunda ailesi size verebildigi kadarini verir sizde takilarinizla onlara degil ama ev borcuna destek olursunuz herhalde (altinlari hicbir şekilde vermek istemezmisin bilemiyorum tabi)
Aldigin esyalari dert etme koy bi kenara dursun alınmış alınmıştır neden o aklina gelsin ki ceyizin sonucta, nasip kimleyse kullanmak onunla kısmet olur.
Allah yardimcin olsun son kez konus, ondanda ailesinden de istedigin sozleri alamazsan uzatmadan yolunu ayir

Hepsini okudum ve yol yakınken kaç kurtar kendini. Bir de kimseye aile sırlarını anlatma. Ben eşime ailemle ilgili hiçbir şey anlatmamışımdır bu güne kadar. Aileme de eşimle olan hiçbir şeyi anlatmam. Anlatırsan böyle sıkıntı yaşarsın sonrasında.

Birebir yazmışsınız yazacaklarımı bu kadar olur. Konu sahibi bunları bir düşünün ve sakin kafayla ilerisi için evliliğe bakısınızı da biraz değiştirin bence. Aksi takdirde sizi cok üzebilirler =(

Ve bana yeni evlenince annem oglunun evini görmek ister diyor bu güne kadar annesi gelip oglum nerde kalıyor demedi
Bu dogal bisey degilmi canim, evlenip bi ev kuruyorsunuz onun annesi de senin annende gelecek, bekar evine gelmemekle bir tutamazsın ki, tabi gelip bizimle yasayacak diyorsa o baska, evlendigin zaman sadece kocanla evlenmiyorsun malesef ailesiylede evleniyorsun, bu laf bekarlara masal gibi gelir ama evliler bilir

Kendinde biliyorsun Canım olmıcanı neden ayrılmıyorsun herkes yoluna de olsun bitsin

Sizinle yasıtim bekarım ve annem bana hep şunu der kafanda tek bir soru işareti bile olsa düğün gecesi bile olsa vazgeçme hakkın var der . Nolur kendinize yazık etmeyin .böyle bir aile ve böyle bir adamla çok mutsuz olursunuz . Nisan atmak boşanmaktan daha kolay.evet uzulursunuz ama zamanla atlatirsiniz

Ben yokken ama

Nişan yapmadık ama ailem biliyor çevrem de

Yarisina kadar okuyanlardanim. Evlenmediyseniz hemen ayrilin hic vakit kaybetmeyin. Ayrica 8 bilezik istemek nedir yani benim fiyatim bu mu diyorsunuz. Hiç hoş değil

söz verdi ama ben inanmıyorum çünkü demeden bir kere beni düşünmedi hep zorlama.

Evlendikten sonra başınızı örtün diye de baskı yapacaklar. Köprüden geçene kadar iyi olur genelde erkek tarafı ama sizinki daha köprüden geçmeden başlamış yüzünü göstermeye. Evlilik zor bi karar iyi düşünün yol yakınken dönün bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…