Çaresizim, kararsızım, araftayım

Yazınızı inanılmaz zorlukla okudum. Bir insan neden kendini bile bile mutsuzluğa zorlar?Uymuyorsun arkadaşım o aile ile. Birde başkası ile evlendiğini görürsem çok üzülürüm yazmışsın. Oda ayrı bir olay. Yavrum annen baban bişeyler diyorsa dinle onları. Tecrübe konuşuyor burda! 2 sene sonra zaten daha iyi bir şehre taşınacaksın. Orda karşına kendin gibi birileri çıkacaktır. Bu adamla olmamalısın. Herkes dengi dengine...

Valla yarısını okumadım okuduğum yetti. Arkana bakma kaç. Iyi dayanmışsın yine baş tekmeyi. Adamlar gelin değil keriz ariyo. Birak

Kesinlikle aynı fikirdeyim..
Konu sahibi yarın bir gün evlendiğinizde onunla veya bi başkasıyla, öncelikle anlaşabilmek ve huzurun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Maddiyatta önemli tabiki fakat, talep etmek değilde, hediye olarak ve imkanlar dahilinde olmalı diye düşünüyorum.
Bu arada o kişi ve ailesi sizin sadece memur olmanız hoşlarına gitmiş üzgünüm ama ben bunu hissettim.

normalde kimseye evlen veya evlenme demem öyle kolay kolay.
ama koşarak uzaklaş yarısını bile okumadım bunaldım. bu nedir. okumuş etmiş, çalışan bir kadınsınız. evlenirseniz çok problem yaşarsınız.

Senin ve ailenin maddi durumunu olmadığını bile bile sizden ne kar koparsak kar diye düşünen insanlardan uzak durun bakın bir de bunu ömür boyu başınıza kalkacak yapmayın kendinize bu kötülüğü gençsiniz karşınıza çok daha iyi insanlar çıkacak sizi gerçekten siz olduğunuz için seven.

Tek korkum haksız yere ayrılmak
Sen haksızlık yapma olur mu?
Onlar sana haksızlığın alâsını yapsınlar diye bekle...

Sevgi karın doyurmuyor derler halk arasında, ama saygı doyurur....sizin ilişkide o da yok ..

Herkes iç içe vıccık vıccık.....daha nişan olmamış konuşulan konulara bak...

Karşı taraf size garanti gözüyle bakıyor bu arada....

bırakacağınız akıllarının ucundan bile geçmiyor, bırakacağınızı tahmin etselerdi bu kadar açık oynamazlardı kartları....

Okurken daral geliyor insana valla.
Kesinlikli kac kurtul,
Nedir bukuadr para kousmak daha simdiden??

İşini gücünü eline almış bir bayan olarak bekarken çok iyi hayat yaşadım şimdi geri kalanının içine s... ma zamanı diyorsan evlen Ama azıcık kendine değer veriyorsan mutlu olmak istiyorsan bırak kaçmayı hafızanı sildir ki orda bile olmasın oyle aile oyle adam.
Mahrem diye birse var o ne oyle sümsük gibi her moku annesine anlatıyor. Senin maaşından onlara ne hangi hakla hangi cürretle sorabiliyorlar.Ben 350 bin verdikten sonra kendi evimi alırım size ne. Niye biz ev aldık diyecekler .
Çalışıyırum çatır çatır da yerim kime ne. Bir günde kazanır bir dakkada pul ederim görümcene mi kalmış kahyası. Afedersiniz eşek gibi çalışıyorum bey gibi de yerim buna koca da dahil kimse karışamaz. Millet iyiye de kötüye de konuşur 3 5 kişi duydu 3 5 parça bişeyler aldın diye sakın hayatının içine etme. Evlenince ağlayacağına şimdi ağla.

Seni kırmak istemem canım ama bu işin sonunda sadece sen üzülürsün şimdi sana sahip çıkamayan ilerde hiç çıkamaz yazık çok ezilirsin

Bunlar daha fragman. Şimdiden böylelerse evlenince düşünemiyorum. Kaç kurtul, sen bunla yapabilirsin nede ailesiyle.

Siz zaten ayrılmayı kafanıza koymuşsunuz. Ayrılmanız için yeterli olan her şeyi görmüşsünüz. Sadece ayrılmak istediğinizi söyleyemiyorsunuz. Ayrılırsanız bela olacak tiplerden mi? Eğer öyleyse 30 unuzdan önce evlenmeyi düşünmediğinizi söyleyin öncelikle. Hemen kafasından evlilik fikirlerini atmasını sağlayın. Yavaş yavaş uzaklaşın ondan.

Sizi kıskacına almış gibi.

Bu kişilerden acilen kurtulmanız gerek.

Doğu görevinizin bitmesine ne kadar kaldı? Başka bir yerde devam edemez misiniz doğu görevinize?

MEB'den öğretmen ise 3 yıldan sonra yer değiştirip başka bir ilde devam edebilir, tabi yaşa son 3 yıldır değişmediyse..

Vah! üzüldüm haline ama imkansız değil özgür ve mutlu hayata dönmek. Yapma kendi ellerinle kendi hayatını mahvetme!

Hepsini okudum. Konunun sonunu merak ettim. İnşallah kurtulmuşsunuzdur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…