Çaresizim, kararsızım, araftayım

Aman diyorum amannnn kaç kurtar kendini hayatın uçurumun kenarına doğru gidiyor. Çok yazık edersin kendine, sen bu adamla 1 yıl evli kalmadan boşanırsın. Aldığın eşyaları da ailene verirsin onlar kullanır . Bu aile bu kv bu görümceler bu adam seni mahvederler.

Aklımda kalan kadarıyla cevap vereceğim ;
- takı vs sayı belirtilmesine uyuz oluyorum .Eşimin ailesinin de durumu belli ,benim ailem de aynı şekilde .Ve sordukları halde gücünüz neye yetiyorsa dedik ve sagolsunlar yine de kendilerinde taktılar birşeyler .Eşime yüklemeden kendileri almış .Şimdi o aile 8 bileziği Esinize akdirirsa ne olacak ?gerek yok

• kapanma konusu bizde de olmuştu .Annesi o konuda takıntılı gibiydi resmen ve esimde ağzında söylüyordu ki daha sevgiliydik ogrenciyiz .En son nisanliykrn annesi öyle bir imada bulunmak istedi bir güzel ağızlarının payını verdim .6 yıllık evliyim kaoanmadim hatta oraya kapri,sıfır kol,tayt ve ojelerle gidiyorum herkes alıştı .istemediğiniz birşeyi kabuk etmeyin ki bu bir yaşam biçimi zorla olmamalı diye düşünüyorum .
  • kardeşlerinin abi değiştin vs demesi çok tanıdık geldi .Bu kıskançlık asla bitmiyor katlanarak artıyor bunu da bilin.
  • çok fazla laf taşıyor arada sizin soylediklerinizu oraya ,onlarınki size .Ve birbirinize karşı doluyorsujuz .Dengeyi kuramayan erkek . Benser şeyler yaşadım ve evliligimin ilk zamanlari hep onlar haklıydı sonra büyük bir sorun yaşadık herşeyi gördü ama işte .....
  • memursunuz anladığım kadarıyla sizin neden durumunuz yok?siz birikim yapamadiysaniz evlenmeden ailesine ettiği yardıma çok yorum yapmayın derim .
  • ev konusu ayrı bir olay 100 bin filan vermesinler Geek yok .Ayrıca nerede bu ev 450-500 bin
  • eşim bana düğün konusunda böyle bir rest çekse ağzına tukururdum ailemin yapacağı ise karışamaz kusura bakmasın .
  • evet son olarak gerçekten sonra uzuleceginize şimdi uzulun ve bırakın arkanıza da dönüp bakmayin

benim başımdan da benzer şey geçti herkes duydu yüzük takıldı seviyorum hissiyle zorladım kendimi ama Rabbim ısrarla bazı şeyleri bana gösterdi şükür ayrıldık ozamanlar çok zor geçmişti zor atlattım.kıymetimi bilen birini buldum evlendik sukur mutluyuz.kendi ailesini eleştirdigim de oldu ne onlarin ne de benim sözümü bi gun duymadim karakteri sağlam olunca her sıkıntınin üstesinden de geliniyor.şimdi cook uzulsende ilerde iyiki olmamis cok sukur diyosunn zararın neresinden dönsen kardır ailesine karşı seni savunmayan insan ve söylediklerini onlara ileten insan adam olmaz evliliği de zehir eder ilerde çok pişman olmaktansa iyice düşünün derim

Sizin aile sırlarınızı anlatma kısmından sonrasını okumadım. Gerek görmedim. Bile bile başını ağrıtma. Doğuda boşanma olayı daha başka algılanıyor. Sonrasında boşanmak istersin de olmaz, olamaz, oldurmazlar. Biraz kendi hayatını yaşa. Daha kısmetlerin olur sever sevilirsin. Öncelik budur. Akıllı düşün derim

Hepsini okudum.
Madde madde akıcı şekilde anlatmanız çok güzel,olayı bütünüyle incelediğimde malesef değer görmediğinizi gördüm.
Ne ailesi ne sevgiliniz size değer vermiyor. İstediğiniz bilezikler çok değil,hadi o kadar almasın 6 tane alsın. Ama aldıkları bilezikleri sizden alma hakları yok yani. Taktıklarını geri alınca ne anladım o işten. Çakma görümce bozuntularına gelince seni kıskandıkları çok belli,çalışıyorsun kendi ayaklarının üzerinde duruyorsun gençsin ve özgür bir kadınsın. Bunlardan bir tanesi bile onların sizi kıskanması için sebep ikej hepsi bir arada olunca çıldırıp seni kötülemeye geçmişler. Annesi de çok cinmiş,bak bak bir de altın istiyor borcu olursa hepsini alacakmış. Oldu başka. Genelde ailenin evleneceklere yardım etmesini tavsiye etmiyorum. İşte bu yüzden etmiyorum,çünkü yapılanı başınıza kakıyorlar bizim sayemizde evinizi kurdunuz diyorlar. Senin görümcende de kayınvalidende de o potansiyeli gördüm,ileride evini biz kurduk çalıştığın halde sen nesin ki diye küçümserler seni. Ve üzgünüm sevgilin tam bir iki yüzlü kansızın teki. Oraya gelip senin gönlünü eyleyip daha sonra ailesine giderek sana cephe alıyor. Adam gibi açıklılığının arkasında bile duramamış altı ve içi boş birisi. Kapalı olmak namus göstergesi olmadığı gibi her kapalı namuslu değildir,her açığın da namussuz olmadığı gibi.
Ayrıca hemen evlilik diye tutturan adamdan korkardım ben. Ne bu acele? Yangından mal mı kaçırıyorsunuz? Bu işte bir bit yeniği var geçmişini iyice bir araştır,borcu olur daha önceden evlenmiş olur kimseye güvenmemek lazım,sevgilinde aileside hiç güven vermedi bana. Annenin sözünü dinle ve kaç bu aileden.

Mesleğiniz ne ve o şehirde goreviniz ne zaman bitecek
2 sene sonra

Okurken nefesim daraldı. Sonuna kadar zor sabrettim. Siz tüm bunları yaşamayı nasıl göze alabiliyosunuz. 1 dk bile beklemeyin artık. Kendinize bunu yaşatmayın.

kaçarak uzaklaş demeye geldim..

kaç kurtar kendini,olacaklardan korkuyoruz...aklımıza deli deli şeyler şeyler geliyor . bak seni son kez uyarıyoruz. konuların çoğalmasın sonra buralarda.

Şimdiden yeni evliyken annem evimi görsün dersine düşmüş sırf annem kızımın evini görmeden bırakmam kızımı demis diye
kafanda surekli olanlari dondurup duruyosun ayrilmak istemiyosun kimse sevdigi birinden ayrilmak istemez helede duyulmusken ciddi bi yola girmisken ama eger evlenirsen cok mutsuz olursun ve o zaman daha zor bi duruma dusersin seni uzup ezdiklerinde kapiyi carpip cikamazsin erkek arkadasinin ailesine karsi kendini savundugun takdirde de siddet bile gorebilirsin iyi dusun tasin

Reactions: 000
Gerçekten okurken nefesin kesildi, yazmaya üşenmediniz mi ; zaten bastaskiler yeter ayrılmak için , sona doğru düşünüp yapmanıza bile gerek yoktu.

Bu aile ve sözde sevdiğiniz hayatınızı cehenneme çevirir.

Kültür farkı var aranızda.

Ve en önemlisi daha şimdiden hamilelige kadar konuşmuşsunuz. Ortada evlenilecek bir insan olmamasına rağmen üstelik.

Eşyayı herkes alıyor, gücü yettiğince azar azar. Eşyalara bakınca niye içiniz yansın ki..

Siz geleceğinizi düşününce içiniz yansın.

Bıçak gibi kestirip atmak zorundasınız, başka çareniz yok.

doğuda nasıl beyaz eşya kız alır diyorlar
bence bunlar siz yolmak istiyor
ve siz evlenseniz daha da kötü olacak

kurtul o adamdan

siz şuan o küçük yerde boşlukta olduğunuz için kavga etseniz gerçekleri görsenizde kurtulamazsınız
anne ya da kız kardeşiniz size kalmaya gelsin brkaç hafta kalsın
siz küçük yerde yanlız kaldım boşluğuna düşdüğünüzde aptallık yapıp evlenmeden size engel olsunlar

para para para para
sürekli konu bundan ibaret farkında mısın
tamam para önemli kimseye havadan gökten yağmıyor ama bu kadar hesap kitap yapanlarla hele de aile sırlarını anlatan biriyle evlenmek istediğine emin miisn ya 25 sin sadece acele etme bence

Siz baştan tavrınızı net koyun, özellikle kapanmak konusunda. Benim eşimin annesi de kapalı lakin bir kere bile kıyafetimle ilgili bir cümle söylememiştir. Saygı çok önemli bu konularda.

Bilezik konusunda eşya konusunda daha şimdiden baskı yapmaya başlamışlar, sonu çok mutlu görünmüyor.
Sağlıksız başlayan ilişkiler de sonuç çoğu zaman hüsran.

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü her yerde bağırıyoruz, eşitlik, hak diye. Buna istinaden bile kadınlık haklarınızı asla yedirmeyin. Ayrılacaksa da en azından gururunuz sizinle kalmış olur. Konuşanları takmayın çevre de ağız çok her şeye karışmaya bayılırlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…