Canlar esimin ailesi bu sekilde ben mi abartiyorum :(((((

Haklısın biraz kendime dert ettim ne olur bu sekilde yazsanız kimseye anlatamadım burda sizinle paylaşmak istedim daha bir sürü konu var aslında aklımda olan şeyleri yazmak istedim belki saçma konular ama çok doldum
Eşinin farkında olması, ailesini her şeye rağmen savunmaması, suçu sana atmaması çok büyük nimetler, insanlar neler çekiyor bu durumlardan, şu forumda biraz gezsen anlarsın demek istediğimi.
Insan yakınlık görmek isteyebilir ama yoksa yoktur, kaldı ki sana kasıtlı yapılan bi şey de yokmuş, insanların yapısı bu demek ki, bu onları kötü insan da yapmaz, beklentin karşılanmadı diye bu kadar doldurma kendini.
Akışa bırak, ararlarsa konuşursun, gerekirse ve istersen ararsın, onun dışında beklenti içinde olduğun her an üzülürsün, insanların haberi bile yok senin iç dünyandan.
Evine, eşine, varsa işine ve kendi çekirdek ailene odaklan, ne kadar az beklenti o kadar çok mutluluk.

Kendinizi bu kadar haklı görmeyip objektif bakarsanız herkesin size doğru olanı söylediğini görürsünüz. Eşiniz aile sevgisi görmüş görmemiş burası sizi ilgilendirmiyor. Eşiniz ve ailesi arasında çözülmeli bu mesele. Dün evlenmişsiniz bugün herkesi canciğer mi yapacaksınız, ayrıca hangi sıfatla kim olarak? Kayınvalideniz soğuk yapılı bir kadınmış, herkes sevgisini aynı şekilde göstermez ama bu sevmiyor demek değil. Böyle yaparak eşinize devamlı "kimse seni sevmemiş en başta da annen" fikrini empoze ediyorsunuz. Bu sizin haddinize değil.

Ailede ortalık karıştıran arabozan durumuna düşmek istemiyorsanız bu ısrarınızdan vazgeçmelisiniz. Bunun normali herkes kendi çocuğunu arar, gelin ve damat da oradaysa bir merhaba denir. Ben kaç yıllık evliyim, eşimin ailesi istisnai bir durum yoksa eşimi arar kendi ailem de beni arar. Mesafeli olmak isteyen ve evliliğinize hiç karışmayan insanlara sizin de saygı göstermeniz gerek. Kardeşimin karısı bizleri böyle darlarsa bir iki kibar cevap veririm ama üçüncüde kalbini kırarım. Hayırdır annem ya da ben ne diye zırt pırt seni aramak zorundayız derim yani.
Haklısın doğru ama ne bileyim yakın olmak istedim bazen laf sormaları fln doldum biraz sizinle paylaşmak istedim

Burda bana dil bilgisi verecek en son insansin burda dil bilgisi konusu açmadım ona takilacagina empatini gelistir yapıcı olmayı dene hemen suçlama insanları bilmeden ben ailesini arıyorum surekli kendi ailen gibi görüp adım atıyorum durduk yerde böyle yapiyolar esim oğluysa bende gelinleriyim
Dil bilgisi hakkında konu açmadın evet ama senin konunu okurken biz zorlanıyoruz burada. Her neyseee... Konuya gelecek olursak burada çoğu kişi eş ailesinin aramamasını diliyor resmen ama siz arasınlar istiyorsunuz enterasan. Eşinizin de sizin aklına uyması çok saçma karı koca değişik insanlarsınız. Seni değil de oğlunu arıyor diye kadına kin beslemişsiniz resmen :rolleyes: hep eş ailelerine sayardık ama bazı gelinlerde yani gerçekten çok TIRT

içli dışlı olmak o kadar iyi degil bence.ayrica ilgisizlikten yapmadiklarini dusunuyorum oglu oldugu icin ariorlar ve ikinizi bir goruyorlar bence gayet normal bir durum.sizden cekindikleri icin belkide bu sekilde yaklasiyorlar.biraz daha iyi niyetli olabilirsiniz.seytanin vesveselerine kulak vermeyin evliliginize zarar gelmesin.esinizide doldurmayin ailesine karsi onlari boyle kabul edin

Eşinin farkında olması, ailesini her şeye rağmen savunmaması, suçu sana atmaması çok büyük nimetler, insanlar neler çekiyor bu durumlardan, şu forumda biraz gezsen anlarsın demek istediğimi.
Insan yakınlık görmek isteyebilir ama yoksa yoktur, kaldı ki sana kasıtlı yapılan bi şey de yokmuş, insanların yapısı bu demek ki, bu onları kötü insan da yapmaz, beklentin karşılanmadı diye bu kadar doldurma kendini.
Akışa bırak, ararlarsa konuşursun, gerekirse ve istersen ararsın, onun dışında beklenti içinde olduğun her an üzülürsün, insanların haberi bile yok senin iç dünyandan.
Evine, eşine, varsa işine ve kendi çekirdek ailene odaklan, ne kadar az beklenti o kadar çok mutluluk.
Çok doğru çok haklısın ama inanki bazen kasıtlı diye düşünüyorum bazı söyledikleri kırıcı oluyor daha anlatmadiklarim var da aklıma gelenleri yazmak sizinle paylaşmak istedim

Ilgisiz olmaları canını sıkmış olabilir ama sonuçta eşin her şeyin farkında, seni suçlayıp onları göklere de çıkarabilirdi, o zaman sorun olurdu bu durum, ki burada genelde o minvalde konular okuyoruz.
Araman gereken durumlarda ararsın istersen, onun dışında sürekli iletişime gerek yok, durumlarıma bakıp beğenmiyorlar diye kurulup silmek falan gereksiz davranışlar. Bazı insanlarla bazı ilişkiler istediğimiz gibi olmuyor ne yazık ki, zorlamaya ve sürekli bunu düşünmeye gerek yok, kendine zarar.
Eşine, evine, kendine odaklan bence. Sürekli bunu gündem edip eşinin de canını sıkma, işler aleyhine dönmesin, sonuçta ailesi.

Fazla takılmışsın, gündemin bu gibi görünüyor, bir de karşı taraftan beklentilerin biraz yüksek. Burada yorumlar bazen sert olsa da iyiliğini düşünüp seni kendine getirme niyetiyle yazıyor çoğu kişi, bu yönden bakmaya çalış derim.
Yine söylüyorum, eşin zaten farkındaymış, bu büyük bi nimet, daha fazla ailesi hakkında konuşma bence, kendi hayatına odaklan, sürekli düşünüp takip etme görümceyi, kaynanayı.

Eşi zaten neyin farkındaymış, anlatın da biz de anlayalım.

Eşi, ailesinin normal insanlar olduğunun ve karısının tuhaf beklentileri olduğunun farkında değil mesela. Farkında olsa, annesinin telefonlarını açmamazlık etmezdi.

Ya arkadaşlar içimi dökmek istiyorum artık çok sıkıldım eşimin ailesinden başka şehirdeler ve o kadar ilgisizler degisikler ki artık yoruldum annesi fazla goremiyo duyamıyo telefonda sıraya koymuş o şekilde arayabiliyor oğlunu ariyo hep beni aramiyo dün aradı mesela önce gorumcem aradı eşimi bende yanindaydim eşimin bana dedi ki seni aramadım uyumussundur diye dedi bende biz beraber uyuyup uyanıyoruz dedim kendi kendime kızdım esim de anlamı yüzümüz düştü kaynanamda hemen noldu moraliniz mi bozuk bisey mi oldu dedi hemen görüntülü konuşurken bende ne olabilir ki dedim whatsap durumlarima bakıp ta beğenmezler bakmazlar aramazlar hic bende dayanamadim bu sabah hepsini sildim eşime anlattım sen farketmiyor musun dedim farkettim seninle hiç ilgilenmiyolar kalplerini en sonunda büyük kıracam ama beddua almak istemiyorum diyo esim telefonlarını bile acmiyo bende isterdim can ciğer olalım degisikler ben mi abartıyorum sizce bide çocuk istiyoruz hayal kuruyoruz gorumcem aradı dedimki çocuk olunca odasını boyucaz dedim ne gerek var siz oturmucaksnzki kenara para koyun dedi sonra siz geziyorsunuz ama doğru dedi annesi göremiyorum kimin aradığını seni arayamıyorum duyo her haftasonu oğlunu ariyo isteykeb oğlum evdemisin calisiyomusun diye offff
Ruh hastası mısınız yaa yaşlı kaynananiz sizi aramio diye mi tripleniosun siz arayın o zaman ayy hayatınız bu kadar mı bişey yokta boş konulara kafayı takiyorsunuz

Haklısın doğru ama ne bileyim yakın olmak istedim bazen laf sormaları fln doldum biraz sizinle paylaşmak istedim
yeni mi evlisin.ilk zamanlar takabilirsin boyle durumlari.ama evlilik oturdukca ailesiyle de oturacaktir bazi durumlar .sabirli ve sakin kalmaya calisin.esinize ve ailesine karsi guleryuzlu olun.

Dil bilgisi hakkında konu açmadın evet ama senin konunu okurken biz zorlanıyoruz burada. Her neyseee... Konuya gelecek olursak burada çoğu kişi eş ailesinin aramamasını diliyor resmen ama siz arasınlar istiyorsunuz enterasan. Eşinizin de sizin aklına uyması çok saçma karı koca değişik insanlarsınız. Seni değil de oğlunu arıyor diye kadına kin beslemişsiniz resmen :rolleyes: hep eş ailelerine sayardık ama bazı gelinlerde yani gerçekten çok TIRT
Ben eşinin ailwsini seven bir gelinim başka insanlar gibi saygısız değilim bu sekilde olunca üzüldüm esim neden benim aklıma uysun kendi aklı yok mu linclemek icin yazıyorsunuz Bi alışmışsınız ezber gidiyorsunuz çoğu kişi es ailesinin aramasini istemez diye ben o gelinlerden degilim kusura bakma beni tüm ailesi sever sevilen bir gelinim sadece kaynanam ve görümcelerim bu sekilde insanları hemen liclemeyin yapıcı olun empati kurun ben kimseye anlatamadim burda sizinle paylaşmak istedim insanları üzünce elinize ne geciyor

Ruh hastası mısınız yaa yaşlı kaynananiz sizi aramio diye mi tripleniosun siz arayın o zaman ayy hayatınız bu kadar mı bişey yokta boş konulara kafayı takiyorsunuz
Konuşmana dikkat et öncelikle bu bir ben arıyorum sürekli ayrıca biraz empati kurmayı ve insan olmayı dene

Çok doğru çok haklısın ama inanki bazen kasıtlı diye düşünüyorum bazı söyledikleri kırıcı oluyor daha anlatmadiklarim var da aklıma gelenleri yazmak sizinle paylaşmak istedim
Tamam işte, ben de hepsine karşılık fikrimi yazdım 😊 Başka şeyler anlatsan da bunları söyleyeceğim; mesafe candır, tribe girmeye gerek yok, madem bu mesafede kalmak istiyorlar, sen de beklentiyi bitireceksin, sürekli bu insanları düşünmeyeceksin, kendi hayatına bakacaksın. Kötü söz söyleme veya laf sokma olursa gereken cevabı zaten verirsin, kendini yitip bitirmeye gerek yok.
Mesafe demek laf sokmak, surat sallamak, triplere girmek değildir. Gerekli durumlar olursa görüşülür, içli dışlı olmaya lüzum yok.
Eşinle mutluluklar dilerim.

yeni mi evlisin.ilk zamanlar takabilirsin boyle durumlari.ama evlilik oturdukca ailesiyle de oturacaktir bazi durumlar .sabirli ve sakin kalmaya calisin.esinize ve ailesine karsi guleryuzlu olun.
2 yıllık evliyiz eşimle çok iyiyiz çok şükür ailede sevilen kişiyim sadece gelin görümce işte biraz soğuklar bende biraz doldum

Tamam işte, ben de hepsine karşılık fikrimi yazdım 😊 Başka şeyler anlatsan da bunları söyleyeceğim; mesafe candır, tribe girmeye gerek yok, madem bu mesafede kalmak istiyorlar, sen de beklentiyi bitireceksin, sürekli bu insanları düşünmeyeceksin, kendi hayatına bakacaksın. Kötü söz söyleme veya laf sokma olursa gereken cevabı zaten verirsin, kendini yitip bitirmeye gerek yok.
Mesafe demek laf sokmak, surat sallamak, triplere girmek değildir. Gerekli durumlar olursa görüşülür, içli dışlı olmaya lüzum yok.
Eşinle mutluluklar dilerim.
Doğru haklısın aslında bunu yapmam gerek teşekkürler :)

2 yıllık evliyiz eşimle çok iyiyiz çok şükür ailede sevilen kişiyim sadece gelin görümce işte biraz soğuklar bende biraz doldum
bende 2 yillik evliyim zamanla alisiyor herkes birbirine ilk sene gorumcelerim mesela daha cekimserlerdi beni arayamazlardi.ben daha sicak yaklastim onlarda alistilar ama yinede mesafeliyiz aslinda daha iyi bir durum.kimse kimsenin isine karismiyor ama birbirimizden de tavsiye aliriz.tabi her aile farklidir.gorumcemde benm gibi ogretmen bazi ortak noktalarimiz var ve uyumlu biri

Eşi zaten neyin farkındaymış, anlatın da biz de anlayalım.

Eşi, ailesinin normal insanlar olduğunun ve karısının tuhaf beklentileri olduğunun farkında değil mesela. Farkında olsa, annesinin telefonlarını açmamazlık etmezdi.
Bu üslup nedir, önce onu bi anlayabilir miyim?

Ben eşinin ailwsini seven bir gelinim başka insanlar gibi saygısız değilim bu sekilde olunca üzüldüm esim neden benim aklıma uysun kendi aklı yok mu linclemek icin yazıyorsunuz Bi alışmışsınız ezber gidiyorsunuz çoğu kişi es ailesinin aramasini istemez diye ben o gelinlerden degilim kusura bakma beni tüm ailesi sever sevilen bir gelinim sadece kaynanam ve görümcelerim bu sekilde insanları hemen liclemeyin yapıcı olun empati kurun ben kimseye anlatamadim burda sizinle paylaşmak istedim insanları üzünce elinize ne geciyor
Amacım üzmek değildi ki üzüldüysen kendi adıma özür dilerim.
Eş ailesiyle sürekli olarak konuşmak istemeyen kişiler saygısız olmuyor bu arada.
Eş ailesini çok sevebilirsin eminim onlarda seviyordur ama sevgi olunca sürekli arayacakları anlamına gelmiyor. Siz eşinizle zaten bir bütünsünüz ha eşinizi aramış ha sizi ne fark eder ki? Hiç mi aramıyorlar sizi? Bence az da olsa arıyorlardır ki olması gereken de bu mesafe her zaman bazı konularda iyidir. Ufak tefek konulara kafanızı yorup ne kendinizi yıpratın ne de eş ailesiyle aranızı bozun. Ailenin yapısı böyle demek ki. Senin ailen her gün seni değil de eşini arıyor mu mesela?

X