Canlar esimin ailesi bu sekilde ben mi abartiyorum :(((((

Ne bileyim çevreme bakıyorum bazen imreniyorum bende isterdim iyi olalım diye çok mesafeli soğuklar taktım kafaya :KK70:
Bence bosverin. Takılmaya değecek bisey bile yok ortada. Sizle mesafe kurmaya çalışıyorlar. Belki kafalariniz uymuyor. Ya da aklına gelmiyor. Ben de anneme gittigimde kaynanami aramak aklıma gelmez o arar nasilsin napionuZ die zaten 2 gün sonra gelcem aramasina gerek yok bence. Yani şunu demeye çalışıyorum. Akillarina da gelmiyor olabilir.

En son insan mıyım? Bu saçma kanıya nerden vardınız? Laf söylemek için laf söylemeyin. Ne konusu açtığınızı okuyabiliyorum. Evet eşiniz oğlu, siz gelinsiniz. Aradaki farkı anlayamıyorsunuz belli ki. Ayrıca niye aileniz gibi görüyorsunuz ki? Kaç zamandır hayatınızda bu insanlar? Durduk yerde değil belli ki sizinle anlaşamamışlar, sevmemişler. Zorunda da değiller ayrıca. Empati yapayım beni aramayan insanı ben de aramam. Sizi aramayan, belli ki pek yakın olmak istemeyen insanlara bu yapışma çabanız niye? Çok boş vaktiniz var madem başka uğraşlar bulun.
Yapışmak kelimesi ne kadar kötü neden yapisayim ailesini ailem gibi gördüm sevdim uzak kalincada onlar üzüldüm sizinle paylaşmak istedim neden kötü düşünüyorsun kardeşim eşime de yıllarca böyleler o da uzuluyo

Ya arkadaşlar içimi dökmek istiyorum artık çok sıkıldım eşimin ailesinden başka şehirdeler ve o kadar ilgisizler degisikler ki artık yoruldum annesi fazla goremiyo duyamıyo telefonda sıraya koymuş o şekilde arayabiliyor oğlunu ariyo hep beni aramiyo dün aradı mesela önce gorumcem aradı eşimi bende yanindaydim eşimin bana dedi ki seni aramadım uyumussundur diye dedi bende biz beraber uyuyup uyanıyoruz dedim kendi kendime kızdım esim de anlamı yüzümüz düştü kaynanamda hemen noldu moraliniz mi bozuk bisey mi oldu dedi hemen görüntülü konuşurken bende ne olabilir ki dedim whatsap durumlarima bakıp ta beğenmezler bakmazlar aramazlar hic bende dayanamadim bu sabah hepsini sildim eşime anlattım sen farketmiyor musun dedim farkettim seninle hiç ilgilenmiyolar kalplerini en sonunda büyük kıracam ama beddua almak istemiyorum diyo esim telefonlarını bile acmiyo bende isterdim can ciğer olalım degisikler ben mi abartıyorum sizce bide çocuk istiyoruz hayal kuruyoruz gorumcem aradı dedimki çocuk olunca odasını boyucaz dedim ne gerek var siz oturmucaksnzki kenara para koyun dedi sonra siz geziyorsunuz ama doğru dedi annesi göremiyorum kimin aradığını seni arayamıyorum duyo her haftasonu oğlunu ariyo isteykeb oğlum evdemisin calisiyomusun diye offff
Belanızı arıyorsunuz galiba , uzak dursunlar kafanız ne güzel rahat , siz de varyaaaaaa...

Yapışmak kelimesi ne kadar kötü neden yapisayim ailesini ailem gibi gördüm sevdim uzak kalincada onlar üzüldüm sizinle paylaşmak istedim neden kötü düşünüyorsun kardeşim eşime de yıllarca böyleler o da uzuluyo

Basbayağı yapışmışsınız işte. Kocanızı bile doldurmuşsunuz. Aramıyorlar da aramıyorlar. Zorla mı aratacaksınız. Aradıklarında da ya laf sokmuş ya surat asmışsınız. Ne yaşadınız kaç yıldır hayatınızda bu insanlar da aileniz gibi gördünüz? Sevgi karşılıklı olan bir duygu. İnsanları darlamayın. Eşinize de böylelermiş madem sizin ne ayrıcalığınız var? Öz oğullarından daha iyi muamele göreceğinizi düşündüren şey nedir? Eşinizin kök ailesiyle olan iletişimi sizi ilgilendiren bir şey değil zaten

Çok tuhafsın, herkes eş ailesinden kaçarken sen resmen yapışmışsın...

ben ailesini arıyorum surekli kendi ailen gibi görüp adım atıyorum
Herkes sizin gibi mi olmalı? Aramaya başlasalar ve biz 3 arıyorsak sen 4 kez arayacaksın deseler veya her gün arayıp size şunu yap bunu yap deseler hoşunuza gidecek mi? Mesela görümce onu yapmayın şunu yapın demiş, akıl vermiş. Kayınvalide ve görümce sizi her gün arayıp arayıp komutlar verse canınızı sıksa, olsun yine de arasınlar der misiniz? Kocanız size göre her şeyin farkındaymış. Bir gün canına tak eder ve "yeter, aramıyor karışmıyor rahatsız etmiyorlar daha ne istiyorsun" diyebilir.

Diğer gelinlere de böylelermiş, size özel davranmıyorlar. Öne çıkmaya mı çalışıyorsunuz, gelinler arası fark yaratmak mı istiyorsunuz? İnsanları olduğu gibi kabul edin. Oğullarıyla kardeşleriyle evlendiniz diye kimsenin kızı-kardeşi gibi olmuyorsunuz, insanlar böyle hissetmeye ve davranmaya mecbur değil.

Değişik olan onlar değil sizsiniz. Boşluktan neye saracağınızı şaşırdınız herhalde.
Bir iş bulun ya da hobi edinin. Hayat böyle geçmez.
Şu söylediklerinizi ciddiye alıp ailesine bilenen eşinize de allah akıl fikir versin.
Benim eşim çocukluğundan beri ailesi sevgisi görmemiş neden bilensin benim zoruma giden de o daha anlatamadığm bir sürü sey var yıkıcı olmayın empati kurun ben burda beni anlarsınız diye sizinle derdimi paylaşmak istedim

Herkes sizin gibi mi olmalı? Aramaya başlasalar ve biz 3 arıyorsak sen 4 kez arayacaksın deseler veya her gün arayıp size şunu yap bunu yap deseler hoşunuza gidecek mi? Mesela görümce onu yapmayın şunu yapın demiş, akıl vermiş. Kayınvalide ve görümce sizi her gün arayıp arayıp komutlar verse canınızı sıksa, olsun yine de arasınlar der misiniz? Kocanız size göre her şeyin farkındaymış. Bir gün canına tak eder ve "yeter, aramıyor karışmıyor rahatsız etmiyorlar daha ne istiyorsun" diyebilir.

Diğer gelinlere de böylelermiş, size özel davranmıyorlar. Öne çıkmaya mı çalışıyorsunuz, gelinler arası fark yaratmak mı istiyorsunuz? İnsanları olduğu gibi kabul edin. Oğullarıyla kardeşleriyle evlendiniz diye kimsenin kızı-kardeşi gibi olmuyorsunuz, insanlar böyle hissetmeye ve davranmaya mecbur değil.
Ayy evet çok güzel demişsiniz erkek kardeşim var evlendi diye karısı benim canım cicim kardeşim olacak diye birşey yok frekansımız tutar karşılılıklı samimi oluruz o ayrı ama kardeşim bana karımla hiç alakadar olmuyorsun aramıyorsun dese ne alaka derim😂

Benim eşim çocukluğundan beri ailesi sevgisi görmemiş neden bilensin benim zoruma giden de o daha anlatamadığm bir sürü sey var yıkıcı olmayın empati kurun ben burda beni anlarsınız diye sizinle derdimi paylaşmak istedim
Tabii sizin deyiminizle daha evlatlarına sevgi göstermemişler
Ama size gelin oldunuz diye ilgi sevgi gösterecekler bunu bekliyorsunuz.
Çok çelişkili anlattıklarınız.
Aslında isteğiniz tam tersi de eşinizle ailesinin arasını açıp tamamen mi kurtulmak istiyorsunuz:)
Bana öyle geldi böylesi daha mantıklı bir kurgu

Burda bana dil bilgisi verecek en son insansin burda dil bilgisi konusu açmadım ona takilacagina empatini gelistir yapıcı olmayı dene hemen suçlama insanları bilmeden ben ailesini arıyorum surekli kendi ailen gibi görüp adım atıyorum durduk yerde böyle yapiyolar esim oğluysa bende gelinleriyim
Ilgisiz olmaları canını sıkmış olabilir ama sonuçta eşin her şeyin farkında, seni suçlayıp onları göklere de çıkarabilirdi, o zaman sorun olurdu bu durum, ki burada genelde o minvalde konular okuyoruz.
Araman gereken durumlarda ararsın istersen, onun dışında sürekli iletişime gerek yok, durumlarıma bakıp beğenmiyorlar diye kurulup silmek falan gereksiz davranışlar. Bazı insanlarla bazı ilişkiler istediğimiz gibi olmuyor ne yazık ki, zorlamaya ve sürekli bunu düşünmeye gerek yok, kendine zarar.
Eşine, evine, kendine odaklan bence. Sürekli bunu gündem edip eşinin de canını sıkma, işler aleyhine dönmesin, sonuçta ailesi.

Tabii sizin deyiminizle daha evlatlarına sevgi göstermemişler
Ama size gelin oldunuz diye ilgi sevgi gösterecekler bunu bekliyorsunuz.
Çok çelişkili anlattıklarınız.
Aslında isteğiniz tam tersi de eşinizle ailesinin arasını açıp tamamen mi kurtulmak istiyorsunuz:)
Bana öyle geldi böylesi daha mantıklı bir kurgu
Eşimle aralarını niye açıyım aramalarını istiyorum arayınca laf sokarlar uzerler sonra aramazlar öyle olunca ben de üzülüyorum eşimle paylaşıyorum haliyle

Ilgisiz olmaları canını sıkmış olabilir ama sonuçta eşin her şeyin farkında, seni suçlayıp onları göklere de çıkarabilirdi, o zaman sorun olurdu bu durum, ki burada genelde o minvalde konular okuyoruz.
Araman gereken durumlarda ararsın istersen, onun dışında sürekli iletişime gerek yok, durumlarıma bakıp beğenmiyorlar diye kurulup silmek falan gereksiz davranışlar. Bazı insanlarla bazı ilişkiler istediğimiz gibi olmuyor ne yazık ki, zorlamaya ve sürekli bunu düşünmeye gerek yok, kendine zarar.
Eşine, evine, kendine odaklan bence. Sürekli bunu gündem edip eşinin de canını sıkma, işler aleyhine dönmesin, sonuçta ailesi.
Evet üzüldüm çok canım sıkıldı elimde olmadan sildim burda sizinle paylaşmak istedim buradaki insanlarda böyle yazınca daha çok üzüldüm:KK43:(((

X