Canlar esimin ailesi bu sekilde ben mi abartiyorum :(((((

Ayy evet çok güzel demişsiniz erkek kardeşim var evlendi diye karısı benim canım cicim kardeşim olacak diye birşey yok frekansımız tutar karşılılıklı samimi oluruz o ayrı ama kardeşim bana karımla hiç alakadar olmuyorsun aramıyorsun dese ne alaka derim😂
Doğru takmamak umursamamak gerek

Evet üzüldüm çok canım sıkıldı elimde olmadan sildim burda sizinle paylaşmak istedim buradaki insanlarda böyle yazınca daha çok üzüldüm:KK43:(((
Fazla takılmışsın, gündemin bu gibi görünüyor, bir de karşı taraftan beklentilerin biraz yüksek. Burada yorumlar bazen sert olsa da iyiliğini düşünüp seni kendine getirme niyetiyle yazıyor çoğu kişi, bu yönden bakmaya çalış derim.
Yine söylüyorum, eşin zaten farkındaymış, bu büyük bi nimet, daha fazla ailesi hakkında konuşma bence, kendi hayatına odaklan, sürekli düşünüp takip etme görümceyi, kaynanayı.

Siz de bir sure aramayın bakalım. Eğer bu duruma tepki verirlerse niye arayıp sormuyorsun derlerse demek ki hep sizden bekliyorlar. Eğer hiç tepki vermiyorlarsa çok umursamiyorlar demektir. O zaman siz de kendinizi geri çekersiniz.

Bu forumda eş ailesi çok arıyor diye ağlayan bir sürü gelin var. Çok haklılar üstelik. Kendi kendinize dert yaratacaksınız . Önce çok ararlar, sonra evinizden çıkmazlar… bunu mu istiyorsunuz cidden?
Zaten uzaklar ama ne bileyim yakın olmak istiyorum sadece o değil aslında laf ta sokuyorlar biraz değişik daha Bi sürü sey. Var

Insan bekliyor ama yanında olmalarını hissetmek istiyor

Niye yahu niye? Altı üstü KV arasa ne aramasa ne. Niye yanımda hissedeyim?

11 yıllık evliyim. Kızım ağır bir hastalık atlattı, ölümden döndü. Ne beni ne eşimi doğru düzgün aramadılar. Ben bunu bile dert etmedim. Eşimle bu konuda tartışmadık. Bana mantıksız geliyor. İlla aranmak istiyorsanız söyleyin.

Çıkın bu prenses sendromundan kimse bizi pışpışlamak zorunda değil. Kocanla mutlu musun? Gerisi boş.

Fazla takılmışsın, gündemin bu gibi görünüyor, bir de karşı taraftan beklentilerin biraz yüksek. Burada yorumlar bazen sert olsa da iyiliğini düşünüp seni kendine getirme niyetiyle yazıyor çoğu kişi, bu yönden bakmaya çalış derim.
Yine söylüyorum, eşin zaten farkındaymış, bu büyük bi nimet, daha fazla ailesi hakkında konuşma bence, kendi hayatına odaklan, sürekli düşünüp takip etme görümceyi, kaynanayı.
Haklısın biraz kendime dert ettim ne olur bu sekilde yazsanız kimseye anlatamadım burda sizinle paylaşmak istedim daha bir sürü konu var aslında aklımda olan şeyleri yazmak istedim belki saçma konular ama çok doldum

Ya arkadaşlar içimi dökmek istiyorum artık çok sıkıldım eşimin ailesinden başka şehirdeler ve o kadar ilgisizler degisikler ki artık yoruldum annesi fazla goremiyo duyamıyo telefonda sıraya koymuş o şekilde arayabiliyor oğlunu ariyo hep beni aramiyo dün aradı mesela önce gorumcem aradı eşimi bende yanindaydim eşimin bana dedi ki seni aramadım uyumussundur diye dedi bende biz beraber uyuyup uyanıyoruz dedim kendi kendime kızdım esim de anlamı yüzümüz düştü kaynanamda hemen noldu moraliniz mi bozuk bisey mi oldu dedi hemen görüntülü konuşurken bende ne olabilir ki dedim whatsap durumlarima bakıp ta beğenmezler bakmazlar aramazlar hic bende dayanamadim bu sabah hepsini sildim eşime anlattım sen farketmiyor musun dedim farkettim seninle hiç ilgilenmiyolar kalplerini en sonunda büyük kıracam ama beddua almak istemiyorum diyo esim telefonlarını bile acmiyo bende isterdim can ciğer olalım degisikler ben mi abartıyorum sizce bide çocuk istiyoruz hayal kuruyoruz gorumcem aradı dedimki çocuk olunca odasını boyucaz dedim ne gerek var siz oturmucaksnzki kenara para koyun dedi sonra siz geziyorsunuz ama doğru dedi annesi göremiyorum kimin aradığını seni arayamıyorum duyo her haftasonu oğlunu ariyo isteykeb oğlum evdemisin calisiyomusun diye offff
Can ciğer olanların konularına hiç denk gelmemişsin ama sen istedikçe kaçarlar.
En son istediğim şey eş ailesiyle can ciğer olmak

Zaten uzaklar ama ne bileyim yakın olmak istiyorum sadece o değil aslında laf ta sokuyorlar biraz değişik daha Bi sürü sey. Var
Ben sizin yerinizde olsam bunu fırsata çevirir artık aramam. Kalıcı bir mesafe koyarım. Şunu unutmayın hiçbir kaynana, görümce gelinini kendi kızı ya da kardeşi gibi sevmez. Sevemez. O yüzden ilgi beklemeniz size zarar verir. Siz de onları sevmeyin zaten. Anneniz değil kardeşiniz değil. Yarın size işleri düşünce şimdi mi aklınız geldim diyecek bir bahaneniz var artık. Ne güzel işte arayıp sormamaları.

Ya şu 15 ,yaşından sonra büyümeyen ablalarimiz neye göre eş seçimi yapıyor evleniyor ana oluyor ciddi şekilde merak ediyorum . WhatsApp storyne bakmadı diye silmek nedir ? Daha da acısı kaynana muhattap olmuyor diye kendini kötü hissetmek ne biçim bir şeydir ya .

Niye yahu niye? Altı üstü KV arasa ne aramasa ne. Niye yanımda hissedeyim?

11 yıllık evliyim. Kızım ağır bir hastalık atlattı, ölümden döndü. Ne beni ne eşimi doğru düzgün aramadılar. Ben bunu bile dert etmedim. Eşimle bu konuda tartışmadık. Bana mantıksız geliyor. İlla aranmak istiyorsanız söyleyin.

Çıkın bu prenses sendromundan kimse bizi pışpışlamak zorunda değil. Kocanla mutlu musun? Gerisi boş.
Haklısın da insanın zoruna gidiyo en güzeli takmamak aslında sorun aramamak değil Bi sürü konu varda belki saçma şeyler ama cok doldum laf sokuyolar hep Bi sürü şey işte oyuzden sizinle paylaşmak istedim biraz taktım:KK43:

Sen bütün paylaşımlarını beğeniyor musun ?
Sürekli arayıp soruyor musun ?
Abartmayın derdim ama b.ku çıkmış,kaprisleri olan küçük bir çocugu gibisiniz.

Benim eşim çocukluğundan beri ailesi sevgisi görmemiş neden bilensin benim zoruma giden de o daha anlatamadığm bir sürü sey var yıkıcı olmayın empati kurun ben burda beni anlarsınız diye sizinle derdimi paylaşmak istedim
Kendinizi bu kadar haklı görmeyip objektif bakarsanız herkesin size doğru olanı söylediğini görürsünüz. Eşiniz aile sevgisi görmüş görmemiş burası sizi ilgilendirmiyor. Eşiniz ve ailesi arasında çözülmeli bu mesele. Dün evlenmişsiniz bugün herkesi canciğer mi yapacaksınız, ayrıca hangi sıfatla kim olarak? Kayınvalideniz soğuk yapılı bir kadınmış, herkes sevgisini aynı şekilde göstermez ama bu sevmiyor demek değil. Böyle yaparak eşinize devamlı "kimse seni sevmemiş en başta da annen" fikrini empoze ediyorsunuz. Bu sizin haddinize değil.

Ailede ortalık karıştıran arabozan durumuna düşmek istemiyorsanız bu ısrarınızdan vazgeçmelisiniz. Bunun normali herkes kendi çocuğunu arar, gelin ve damat da oradaysa bir merhaba denir. Ben kaç yıllık evliyim, eşimin ailesi istisnai bir durum yoksa eşimi arar kendi ailem de beni arar. Mesafeli olmak isteyen ve evliliğinize hiç karışmayan insanlara sizin de saygı göstermeniz gerek. Kardeşimin karısı bizleri böyle darlarsa bir iki kibar cevap veririm ama üçüncüde kalbini kırarım. Hayırdır annem ya da ben ne diye zırt pırt seni aramak zorundayız derim yani.

Yorumlara baktım da gerçekten beni anlamanıza çok sevindim ve çok teşekkür ediyorum buradaki herkes dil bilgisine takılmış ve hemen suçlamaya geçmişler grup olduklarını düşünüyorum benim burda canım.skkn dil bilgisi diyolar bana :KK43:(((
Burda ağır ruh vakaları var.
Örnek sizin düşüncenizi beğenmez cevap yazar.
Cevap verirsin ooooo daha da şahlanır. Bunlar birde grup olmuş.
Başlıyorlar beğenmedim basmaya, dalaşmaya cevap verdikçe bi değişik haller.
Yazım hataları dil bilgilerine dalarlar.
Türk dili edebiyatı bölümde öğrenciyiz, ordinaryüs proflarla yazışıyoruz ya….
Derdi olan konu açıyor cevap yazacaksan yaz yazmayacaksan bak geç, ama olur mu o tayfa mutlaka bi çıkıntılık yapacak.
Sonra başka başka konularda her yazdığınız yoruma beğenmedim basarlar, ama karşıdaki basarsa ooooo bir kızıyorlar bir kızıyorlar. Ben gördükçe aklımda kalan bi sivri varsa sırf ne yapacak diye basıyorum beğenmedim😂😂😂
Tam bi ağır vaka durumu.
Hiç takılma…
Ben mesela yorumunu görmek istemediğim insanları engelliyorum bunlarda o da yok ille dalaşacaklar.

Valla son derece haklısın, takılma görümcw kv gidiklerine insanı hasta ediyorlar.
Hiç konuşma ve bunu sağlığın için yap.
Madem yok sayıyorlar, yok saydıklari insanda onları yok sayacak.

Ama demedi deme delirmeye başlarlar bi süre sonra vay bizi nasıl umursamaz diye.
Zamanını bekle sakin davran zamani gelince alırsın sazı eline…

X