Callanetics Egzersizleri

bi finalzede de burda,hem sınavlar hem mezuniyet.bi yandan spor yapıp mezuniyete hazırlanayım diyorum diğer yandan sınavlar var vakit bulamıyorum.çok fena oldu.bugün yaparım bi callan ama,yarın yapamıcam çünkü

ben hareketlerin hepsini ezberlmişim yahu bikaç esneme hareketini çıkardım artık tv karşısında kendi başıma yapıorum sayıları belki biraz hızlı sayıyo olabilirim ama videodan takip etmek sıkıcı gelio hem böylelikle arkadaşıma falan da gitsem ayyy video yok bugün yapamam bahanemde olmaz en azından karın kalça bacak ortaya bi karışık attırıveririm

Son düzenleme:

peki o zaman :) yürüyüşle destekleyim en iyisi.

bugünde sıkılıyor canım ya..farklı bir şey istiyor..bir yandanda yapmam gereken dersler vs.

canım, call kilo vermeni sağlamaz; inceltir, sıkılaştırır ve şekillendirir kilo verirsen verdiğin her 1 kiloyu 2 kilo vermişsin gibi gösterir. kilo vermek istiyorsan mutlaka yanında cardio yapmalısın, yürüyüş gibi...

tatlım, aradan esnemeleri çıkarma bence.. genel olarak esnemeler, ağrın olmasını engeller, daha iyi görünmene yardımcı olur, esnekliğini arttırır.
ayrıca, callda esnemeler ya bir sonraki harekette doğru pozisyon alabilmek için hazırlık sağlayacak yada bir önceki hareketin çalıştırdığı kası uzatarak hacimlenmesini engelleyecek şakilde düzenlenmiş onun için sağlık sorunu yaratmıyorsa hiç bir hareketi atlamamakta ve sıralamayı değiştirmemekte fayda var.

cnm demin yine kendi karmamı yaptım nerdeyse aynı süre bi baktım çıkardım dediğim 3 hareket var biri başlangıçtaki sağa sola eğilme diğeri pelvis döngüsü ki pelvis kepçesini yapıorum o döngüyü yapmadım bide elleri arkaya koyup koyup kalça esnetme var poponun yayılmasını engelliomuş toparlııomuş bu 3 hareketi yapmadım belki yanlara eğilerek esnemeyi yaparım ama diğerlerini yapmayı düşünmüorum özelliklede kalça esnetme dediğimi hiç yapamıorum zaten özetle sadece 2 hareket eksik

bunun dışında adet olcam bikaç güne göğüslerim acaip şiş ama karnım herzamankiyle aynı yani yine kocaman ama ekstra bi gerginlik yok yanı sıra bacaklarımdan(basenler) 1cm incelme olmuş yav göbek bölgem aynen duriii ya löp löp

hımm ben de nnnyyy'ye katılıyorum,esneme hareketleri çok önemli.bence bir yeri çalıştırdığını düşündüğümüz hareket başka yerleri de çalıştırıyor,hepsi birbirini tamamlıyor.mesela kolları esnettiğimiz hareket aynı zamanda sırtı da çalıştırıyor bence çünkü kol hareketini yaptığım zamanki gibi bir omurga çizgisi oluşmuş,hiç arkama bakmadım mı ne şimdiye kadar:) onu farkettim.yanlara esneme dediğin beli esnettiğimiz hareketse onu kesinlikle geçme,çünkü beli çok güzel inceltiyor,farkedebiliyorsun,bi de mankenlerin falan belinde çok hoş duran bir oyuntu vardır,işte onu sağlıyor.hiçbirini atlama bence,hepsinin ayrı ayrı faydası var,sağlık sorunun yoksa eğer o kadarcık esneme çok zamanını da almaz,faydasını da görürsün:)koruma programında esnemeler yarıyarıya azaltılmış mesela ve bazı hareketler çıkarılmış,onları yapmayınca callan yapmış gibi olmuyorum hiç.çok sıkmadım inşallah:)ama yok ben yine de yapmam dersen sen bilirsin

göbekteki şişkinlik ve mide kısmı hemen iniyor ama malesef kalanı en son gidiyor özellikle alt karın...

zamanla hepsini yapacak hale gelirsin yapamıyorum diye vazgeçme bence...
yanlara esneme beli inceltiyor ve o esneklik kalça hareketlerini yaparkende iyi oluyor...
pelvis döngüsü göğüs altından diz kapağına kadar tüm bölgeleri çalıştırıyor birde dansöz gibi kıvırtma yeteneği veriyor:)) düğün dernek mevsimi başlayınca "ay ben hiç oynayamam" diyenler kendine şaşıyor:))) ayrıca kalça hareketinde kalçayı öne döndürme kapasitesi artıyor dolayısıyla hareketin verimi de artıyor.

çok üşenmiştim ama yaptım gitti:) yarın yapamıcam çünkü iyi oldu.klasikle de bi yere kadar zorluyor insan kendini,en iyisi yaz tatili girince bi gün oturup evolution ya da süperin tamamına bi bakıp hangisini beğenirsem onu yapmaya başlayayım.karın kaslarımla bacaklarım çok güçlendi hissedebiliyorum,fitness blender ya da bodyrockla da bi güzel kiloları da verdim mi tamamdır:)içerden sıkılaştım ama dışarda bi miktar yağ kütlesi olunca insanın canı sıkılıyor.herkese iyi geceler

arkadaşlar ben gün geçtikçe kolaylıcana daha çok zorlanıorum hareketleri yapmakta daha doğrusu hareketleri yapıorum ama 100e kadar dayanamıorum birde havanında etkisi vardır muhkkak ama vücudum dayak yemiş gibi ağrıo kaslarım falan tecrübeleriniz ışığında yorum bekliorum a canlar :)

daha önce de aynısını söyleyenler oldu sanırım.herkeste aynı şeyler oluyr genelde,güzel:)hareketleri daha doğru,hakkını vererek yapmaya başlamış olabilirsin.ben de uzun zamandır yapmama rağmen güçlendikçe daha çok zorluyorum ve daha önce hissetmediğim kaslarımın çalıştığını hissediyorum.yeni kasları çalıştırmaktan kaynaklı olabilir bence.havaların da etkisi olabilir tabi,havalar ısındıkça spor bende de sinir yapıyo mesela

sabah kahvaltıdan önce yapabilir miyiz ? daha etkili olur diyorlar ama bende pek hal olmuyor :) yarın sabah öyle bir yapmaya deniyim..bugün anca akşama doğru yapabilcem :)

mrb arkadaşlar. call 18 / 21 de dün bitti.bugün dinlenme ve ölçü günüm. şöyleki başlama 30 nisan , 6. saat ., 12. saat ve 18.saat ölçülerim.sadece bel ve basen ölçüyorum ben..

basen 98 97 96 96

bel 69 67 66 65

yani gördüğünüz gibi basende çok bir değişiklik yok, bel kısmımda toplamda 4 cm inceldi..ayrıca kalça hizam çok yükseldi ama çok gitmedi yani ordan.tabi bu arada ben çok düzenli beslenmiyorum.bunuda belirtmek isterim..call 21 tamamlamaya 3 saatim kaldı.tabi ben devam edicem elimden geldiği kadar.ayrıca buna ek olarak winsor pilates bacak basen 20 dk çalşıtırmayı ve pop pilates bacak basen 10 dk çalıştırmayı yapmaya başladım dün itibariyle.inşallah gidicek bu fazlalıklar inanıyorum..

sabah kahvaltıdan önce yapabilir miyiz ? daha etkili olur diyorlar ama bende pek hal olmuyor :) yarın sabah öyle bir yapmaya deniyim..bugün anca akşama doğru yapabilcem :)

normalde bile sürekli halsiz gezen bi insan olduğum için spor yapmak mucizeydi benim için ve spor yaparken çabuk yoruluyorum,o yüzden kahvaltıdan önce yapsam ölürdüm herhalde:) yemekten 2 saat sonra falan yap bence,ne aç ne tokken.öyle daha verimli olur gibime geliyor.

ilk 3 gündeysen hamlama ağrısıdır 3. günden sonra geçer, zamanla kasların güçlendikçe hareketleri öğrendikçe daha iyi yapar hale geliyorsun çok zor olmaktan çıkıyor belki alışıyorsun ama hiç kolaylaşmıyor:)) zaman zaman bi zorlanma dönemine giriyorsun bu daha önce kullanmadığın bir kası çalıştırmaya başladığını gösteriyor.

genel olarak bütün sporlar için ana öğünden 2 saat ara öğünden 1 saat sonra yapılması tavsiye ediliyor. evet aç spor yapınca daha iyi yağ yakılır diyen de var, aç olanla olmayanı inceledik olmayan daha fazla yağ yaktı diyen araştırmada var, hangisi doğru bilmiyorum ama bilinen birşey varki aç yapmak sağlıklı değil, hafif bişeyler atıştırmakta fayda var.
zaten bu aç tok tartışması cardio için yapılır, call cardio değil kilo verdirmez bu nedenle aç olmak bir avantaj sağlamaz.
sabah yapınca gün boyu enerjik, esnek, keyifli olursunuz, gece yapınca rahat uyur, güzel uyanırsınız...

para bol olcakki yaptırıcan liposekşını aman be bi yandan okulmuş sınavıymış bi yandan sporuymuş

başlayabilirsem başlıcam şimdi 3. ye ama ben ölçü almıyorum..madem 10 saatte gözle farkedilcek diyo farkedilmesi lazım o zmaan

eveeet 3/21 de bitti :)

git gide daha iyi yapmaya başladım :) inş. daha da iyi yaparımda verimli olur..

yalnız bu kalça ve popo egzersizlerinde ben kalçayı ve popoyu pek hissetmiyorum ama bacağım fena yanıyor ? kalçayıda sıkmaya çalışıyorum ama olmuyor galba :/

kızlar ben de başladım dün gece. geceleri yatmadan önce yapıcam her gün. bunun yanında sabahları da selülit iiçin bir kaç hareket yapmak istiyorum.

yalnız ben özellikle şu oturarak yaptığımız bacak hareketleri var ya bi yere tutunup kalçaya öne itip bacağı kaldırdığın... onu yapamıyorum hiç ya anlamıyorum nasıl olduğunu:18:

Selamlar kızlar:)

Dün 2/21 yaptım. Ama felaket ağrıyor her yerim.

İlk günden daha iyi yaptım dün, orası kesin. Ama hala şu kalça hareketlerini yapamıyorum; hani şu oturup bara tutunduğumuz ve kalçayı öne atıp arkadan ayakları kaldırdıp indirdiğimiz; tövbe kalkmıyor. Ne yapmak lazım?

Bugünkünü biraz daha geç saatte yapmayı düşünüyorum. Yapayım ama, değil mi? Ağrı var diye ara vermek doğru olmaz?

ilk başlarda böyle olması normal, pozisyon sürekli bozulur doğrumu bir türlü emin olamazsın bacak yanar, titrer ama kalçayı hissetmezsin hatta sıkıyorum sanırsın, dokunursun yumuşak, 3,5 saniye sıkarsın sonra bi bakarsın bırakmışsın, videodaki söyleyince aklına gelir sıkmak falan.. sonra bi bakmışsın kalça taş gibi oluvermiş:))

olabildiğince videodaki pozisyonu alıp, deneyerek en çok yandığınız pozisyonu bulup, yapabildiğiniz kadar yapın, zamanla kaslar güçlenince kaçayı sıkı tutabildiğiniz süre artacak bacaktaki yük kalçaya doğru kayacak, daha dik oturarak yapabileceksiniz hatta hiç tutunmadan bile durabileceksiniz...
pelvisi öne almak, pelvisi sıkmak işin püf noktalarından biri tuvaletimizi tutar gibi önü arkayı sıkıyoruz, vajina içinden yukarı doğru tüm iç karın kaslarını sıkıyoruz, (kagel gibi) bu da pelvisin otomatikman öne doğru gelmesini sağlıyor.
ilk başlarda bu kasları hissedemediğimiz için pek videodaki gibi bir pozisyona gelemiyoruz yada pozisyonu koruyamıyoruz, 100e kadar sürekli sıkmak zaten şuan beklenemez ama zamanla oluyor hepsi, sabır...

yinede ileri geri hareket ettirmeye çalış canım, daha yenisin zamanla kalkar mutlaka... kalkmıyor olması fayda görmeyeceğin anlamına gelmez, yaparken elini kalçan üzerine koyabilirsen koyup bir bak kalça kaslarının çalıştığını hissedersin...
ayrıca biraz daha yana yatarak yapmayı deneyebilirsin, öndeki bükülü duran bacak çok yukardaysada hareket zorlaşır yani önceki topuk kaldırmak istediğin bacağın diz kapağı hizasında olsun.

ilk 3 gün hamlıktan kaynaklı ağrılar olması normal devam et tabii yarından sonra geçmesi lazım ağrıların...

Canım çok teşekkür ederim. Bugün daha yana yatarak deneyeyim o halde.. Hafif hafif başlar kalmaya sanırım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…