Callanetics Egzersizleri

yabancı forumlardan birinde de senin gibi yaptım ama işe yaramadı diye yazan birisini okumuştum callanetics hocasının verdiği cevabı aradım ama bulamadım hatırladığım kadarıyla şöyle birşeyler demişti; aceleci olma zamanla değişiklikler olacak, öğrencilerimize yanlışlarını dersde gösterip hemen müdahale ediyoruz ama videoda malesef olmuyor, pelvisi sıkma/kaldırma konusunda dikkatli ol çalışması gereken kası hissettiğinden emin ol, sabırla devam et sende kendini tanıdıkça kaslarını öğrendikçe hareketi daha verimli yapmayı öğreneceksin vs...

öncelikle bütün sorularıma tek tek cvp verdigin için cok teşekkür ederim. cm degerlerimde belden1-2 cm gitmiş gibi görünüyor bugun tekrar olctüm. diger yerler aynı. bacak hareketlerindede en iyisi biri havada iken digerini düz biraz yüksek tutmak yani. önceden dizlerimi bükük tutarak yapıyordum bugun düz uzatarak yaptım. kaldıramasamda. tam olarak ogrenmek biraz zamn alıcak sanırım. kendimde sıkılaşma hisettim aslında ilk yaptıgımda ama şimdi yok gibi aman ya en iyisi cok düşünmemek oyle böyle etki edecek. hiç işe yaramasada kaslarımı güçlendirmiş oluyorum. su kıyafet kıyaslamasını bende deniyeyim bakalım. cok sagol canım

uzun zamandan sonraa tekrar callaneticse başlıyorum yarın inş:) hemdee bu sefer mezuram var ve başlamadan ölçü alıp sonunda bildirim yaparım inş)

kesinlikle kıyafetlerde çok daha güzel anlaşılıyor en azından popodaki değişimi farketmemek imkansız :)

hadi bakalım ins farkeder... ilk basladıgım hafta kendimde sıkılasma gördüm sıkılasma evet var zaten ama incelme yok yani basenim ilk basladıgımda ölcüm neyse simdide o.çevremden kimse de değişik birşey söylemedi.

itiraf ediyorum 3 gündür call yapmıyordum ama bu akşam yaptım ve çok özlemişim:)koruma programında olmayan heyecan verici pelvis döngülerini de yaptım o yüzden.bacaklarım güçlendi iyce sıkıyorum diye sandalyenin bacaklarını kırıyordum nerdeyse 3 günden sonra hırslandım sanırım.call yaptığım günlerin ertesi günü güne daha dinç başlıyorum,3 gündür hem geç uyanıyorum hem de uyuşuk oluyorum.yapmayınca vüdumun eski haline dönecek emeklerim boşa gidecek diye çok korktum bi de:18:

yukarıdaki bacağını dümdüz tutamayabilirsin tabii, biraz dizden bükük olur, düzleştirmek için zorlamana gerek yok, o bacak havada serbest dursun, düzleştiricem diye bacağı kalçayı falan sıkarsan karnını daha az hissediyorsun.
yerde kalan bacağını uzatıp biraz yukarda tutabilmek en makbulü ama olmuyorsa zorlamaya gerek yok aşama aşama o hale geliyorsun sen o hale gelene kadarda her aşamada farklı bir kas grubu sırayla güçleniyor...
ilk başlarda 2. harekette bacağımı uzatıp yukarı kaldırıcam diye zorlardım kendimi, sonra bir gün üşenip yerde tuttum karnım acayip yanmıştı o gün demekki o bacağı yukarı kaldırıcam diye boş yere bacağı kalçayı falan çalıştırıyormuşum, karın az çalışıyormuş... bu nedenle birazda deneye deneye callan teyzenin söylediği yerleri en iyi yakan pozisyonu bulmaya çalışmak gerekiyor ki bazen bu pozisyon alt seviye pozisyonu bile olabiliyor...

Son düzenleme:

canım, eğer gerçekten sende bir işe yaramıyorsa, sorun bir yerde yanlış yapıyor olmandan kaynaklıysa bunu da en iyi sen kendin deneye deneye bulacaksın... biraz zor olacak ama sonuçları gerçekten çok güzel oluyor bu kadar çok insan faydasını görüyor sende mutlaka faydalanacaksın... okumadıysan bir de kitabı okuyarak denemeni tavsiye ederim.....

:)) aman dikkat et o sandalyelere, bizim yemek masasının sandalyelerinin ayakları sallanıyor her an biri oturunca bacaklar ayrılıverebilir:))) artık masanın ayaklarını kullanıyorum o daha sağlam.. korkma canım 3 günde eski haline dönmezsin, 1-2 ayda bile tamamende eskiye dönmüyorsun ama tabii gevşeme, popoda düşme, performansda kayıp falan oluyor. maalesef her sporda böyle kas çok nankör kullanılmayınca hemen gevşemeye başlıyor, yine call bir çoğuna göre daha uzun süre dayanıyor.. bi yerde okumuştum, bir antrenmanda kısa süre büyük dirence karşı çalışırsan, az sayıda yüksek ağırlık kaldırmak gibi kas çabuk şişermiş ama sağlam olmazmış çabuk kaybedilirmiş, uzun süre hafif direnç yaparsan az kas olurmuş ama daha sağlam olurmuş, uzun süre yüksek dirençle çalışırsan hem kas kütlen hızlı artar hemde kasların sağlam olurmuş ve en iyisi buymuş...

öğrenci evi olunca Allahtan,sandalyesi de plastik oluyor:)evolutionu indirmeye başladım yarın tamamen indiririm sanırım.beğenirsem ona başlayayım diyorum.bacaklarım inceldi ama selülit var işte popoya doğru falan.şekeri azaltma kararımı da hemen uyguladım,kahvaltıda çayıma şeker koymadım.hep derlerdi önce beyinde bitirmek lazım diye,doğru gerçekten.önceden de denedim ama şekersiz güzel olmaz düşüncesiyle hiç tat alamazdım,bugün fena gelmedi şekersiz çay:) bakalım bu sabah da denicem.alışıcam sanırım.zuzanaya da başladım mı tamamdır

sonundaa sınavlarım bittiii
ptesi tekrar başlıyorum call a bu sefer ara vermek yok
yukarıda arkadaşımız yazmış ama bende de aynısı oldu bikaç de olsa kez call yaptıktan sonra kendimi daha enerjik hissediyodum
bu ara sınavlardan sıkıldığımdan mı bilemiyorum enerjim düşük yorgun hissediyorum kendimi
ptesi tekrardaan devam

Bende istiyorum link Ben dukan diyeti yapıyorum 10 kilo verdim ama vücudum kendini salmış gibi geliyor bana :18::18::18: Leslie yaptım ama çok başarılı gelmedi bana...Yorumlarınıza bakılırsa callanetics baya iyi toparlıyor...Bana link gönderebilecek biri varmı bende var ama ingilizce türkçesi olursa çok daha iyi olur

google a "callanetics 10 günde 10 yaş gençleşin" yazıp arattırdığınızda ilk çıkan linkten indirebilirsiniz

Callanetics 10 Year Younger in 10 Hour
ben bu linkten indirdim.
ben de dukan yapıyorum. 5 gündür de callan yapıyorum. daha önceki yıllarda, midem gitsin diye yarım mekik çekmiştim. midem daha çok çıkmıştı. kaslar çalıştırdıkça daha çok şişer ve belirgin hale gelir diye bir söylenti de duyarım senelerdir. ama yinede yapıyorum. işi bilen, spor hocası falan birini bulup sormak lazım.

Aranızda spor akademisi mezunu, spor eğitmeni v.b. Var mı? Sormak istediğim bazı konular varda...

Yok öyle bir şey allahaşkına :) Vücut geliştiricilerin karınlarına bakın, hiç bir tanesi bile göbekli mi? Aksine baklava şekilli karın kasları var, kadınların da erkeklerin de.. Kanıt:

Bu kadının göbeği var mı? Hemen 20 yarım mekik çekmeyle, 30 karın hareketiyle olacak iş değil bu zaten.. Olsaydı benim olurdu :)

Ayrıca callanetics'in öyle bir etkisi yok merak etmeyin.. Call sadece sıkılaştırır, düzeltir.. İlk başlarda alt karnınız, minin göbüş yapmış gibi görünecek, şaşırmayın, benim 25.ci yapıştan sonra inmeye başlamıştı alt karın ki zayıfım ve başka sporlar da yapıyorum..

evet çalıştıkça kas kütlen artar ama şişme dediğin farklı bir şey bir kadında öyle belirgin kas olması çok zor, özel beslenme ve ağırlık çalışması vs.. lazım. hatta bodyrock topicinde biz buna sahip olabilmek için çoook uğraşıyoruz ama... karnını içeri çekmeden, kaburgayı kapatmadan mekik yapıyorsan miden ve karnın ondan dışarı doğru çıkmıştır zaten çoğu kişi yanlış mekik çektiğinden sırtını falan çalıştırıyor, karına hiç bir şey olmuyor...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…