Callanetics Egzersizleri

welldone arkadasim süpersin hakkat welldone yani

harika ya keske bende eski fotomu cekseydim ama gerek kalmadi valla aynaya baktigim anda anliyorum.

birde nnnyyy arkadasim veya da diger arkadaslarim bu callan teyze ölmüsmü merak ettim arastirmaa üsendim de bilen varmi sorayim dedim. ölmediyse su an nerdedir ne yapar? bilen var mi ?

dr dizlerimi bükerek oturmamı yasakladığı için sordum aslında :))) zorlanarakta olsa yapıyordum son yapışımdan sonra( baya bi dizler kütürdedi) üzerine yol yürüdüm ve o günden sonra diz ağrımdan ölüyordum doktora gittim kıkırdak yumuşaması dedi ve bi takım dizi zorlayan hareketleri yasakladı çömelme, bağdaş kurma gibi yoğun dize yük binen hareketler yani. call yapmak için içim gidiyor :) o 3 hareketi çıkartsam çok bişey kaybetmem heralde diye düşünüyorum

arkadaşlar bu eller yanda bir bacak havada mekiğe benzer bi hareket var. onu yaparken boynum çok acıyor. vücudunuzu nasıl ayarlıyorsunuz? bi de pelviksler zormuş yaaa

boyun kaslarının zayıflığından kaynaklanıyor canım önce boyun sonra aşağı doğru kürekkemikleri arasında falan tansiyon oluyor genelde 1 hafta sonra geçiyor.
boyun ve sırt güçlendikçe hareketi daha iyi yapar hale geliyorsun, hakkını vermeye ve daha iyi sonuç almaya başlıyorsun, sabır... pelvis zamanla bu kadar zor gelmeyecek ama hep biraz zor olacak. baksana videoda callan teyze bile yerlere yatıyor:))

pelvis hareketlerini yapmadan yapsam nasıl olur acaba :)
diz kapağından göğüse kadar her yeri çalıştırıyor, yapmamak bir şey kazandırmaz yaparsan farkı aynada görürsün... yavaş yavaş dinlene dinlene yap kısa sürede alışırsın...

Merhabalar bunu nerden indirebilirim??? yardımcı olursanız çok sevinirim piliss :)
nette "callanetics 10 years younger in 10 hours" diye arat canım..

evet canım malesef 1-2 ay önce öldü...

hmmm anladım canım, geçmiş olsun, ozaman yapacak bir şey yok bir süre ara vereceksin o hareketlere. bende de diz sorunu var.. calla ilk başladığımda da ortaya çıkmıştı hatta bu yüzden ilk 10 günden sonra bırakmıştım ama tadını alınca insan vazgeçemiyor. dizlerimi biraz dinlendirip sorunlu hareketleri çözüp haftada 2-3 yapmaya başlamıştım. pelvis hareketlerinde pelvisi ve kalçayı iyi tutamadığımdan dayanamayıp her gevşediğimde dizlerim ağrıyordu, özellikle pelvisden sonra geriye doğru yatıp yapılan kalça esnetme beni mahfediyordu 20-30 zor yapıyordum uzunca bir süre de hiç 50ye tamamlayamadım. ama zamanla sanırım dize çok yük bindirmeme sebep olan zayıf kasları güçlendirince sorun ortadan kalktı.

aynen işte o geriye yatılan harekette ilk yaptığımda bi sorun olmuyordu 2. kez call yapmaya başladığımda dizimdeki sorun artmıştı buda tuz biber oldu galiba. sanırım zorladım :)) dizleri güçlendirmek için hareket verdi dr onu yapmaya başladığımdan beri daha rahatım güçlendikçe yaparım ama şu an pelvis hareketlerini es geçmek daha mantıklı. haftasonu sınavlarım var onları vereyim pazar günü tekrar başlayayım :) 2. kez başlayıp 8. günde bıraktım bir türlü istikrar gösteremiyorum ama inş bu sefer yaparım :) duygu ve seni gördükçe gaza geliyorum zaten :)) gaz verin bana sürekli p

hımm doktor yasakladıysa yasaktır o zaman :)) pelvis hareketleri dizi zorluyo,bazen benim de kütürdediği oluyo,zamanla alıştım ama bağdaş kurmayı falan da yasakladıysa o hareketleri geç o zaman canım,sağlık herşeyden önce gelir:)
geçmiş olsun bu arada

nnnyyy bu super callanetics çok fena bir şey gerçekten, ahhh yeter artık diye söylene söylene yaptım bu akşam da :) Ama durmak yok, şu Zuzana'mın pistol squatlarını kesinlikle becermemi sağlayacak kadar bacaklarım güçlenecek ve baklava karnım olacak :)

alla alla seni niye bukadar zorladıki bu süper call, geçende aç kapadan şikayet ettin, çoktandır yapmıyorum ama evodan daha zor değildi diye hatırlıyorum, hem merak ettim hemde canım çekti bende süper yapayım bu gece de alayım boyumun ölçüsünü:)))

Nebileyim, ya enerjim düşük bir kaç gündür ya da tüm variationlarıyla kasa kasa yapıyorum ondandır :)) Evolutionla alakası yok ama Karen iyi hazırlıyor bu aşamaya :))

Nebileyim, ya enerjim düşük bir kaç gündür ya da tüm variationlarıyla kasa kasa yapıyorum ondandır :)) Evolutionla alakası yok ama Karen iyi hazırlıyor bu aşamaya :))

ay öldüm yaa yap yap bitmiyor, canımda sıkıldı, kafamda sinameki kürüylen vıcık vıcık... tam konsantrasyon ve doğru yapmanın sonucu daha da zorlanmak oluyormuş haklısın, demekki daha önce fazla sıkmayıp sallayı veriyormuşum:)) sen zor diyince ben anladım zaten bunda bir iş olduğunu da ondan boyumun ölçüsünü alayım dedim:)))
ama akıllanmadım üstüne bu saatte çikolata, cezerye ve pişmaniye yedim, pişmanım hatta çok tatlıdan midem bulandı(((

Son düzenleme:
nasıl yapıyosunuz bunu arkadaşlar?? ben bi türlü cesaret edemiyorum. 2 YDIR LESLİE YAPIYORUM buna geçsem mi nasıl olur sizce

Naaptın sen :) Neyse bari bir daha tatlı yiyeceğin zaman bu mide bulantın gelsin aklına da yeme :)

19 gün falan yaptım bende hala bir değişiklik olmadı basenim hala duruyor ve çok sinir bozucu bir durum harcadığım zamanamı yazık ağrıttığım vücudumamı o kadar karın hareketleride yaptım belimde incelmede olmadı neden acaba bünyeden bünyeye değişiyormu ki? ayrıca ben pelvis hareketleri yapmadım şu biryere tutunarak vücudunu büküyo ya bana zor geldi nedense yapmadım bu hareketinde tüm vücudu negatif etkileyeceğini sanmıyorum basenle alakasıda yok cunku :S

merhaba kızlar
bende yaklaşık 12 gündür yapıyorum bu egzersizleri. ilk baslarda zor gelsede bu aralar daha rahat yapmaya basladım.
ama kafamı karıştıran eksiklikler var.
öncelikle bacagı uzatarak üstüne egildimiz (oturarak,aykata) hareketlerde bacagımı biraz kırmak zorunda kalıyorum diger türlü zaten olmuyor. ?
sonra mekik hareketinde aslı olan iki ayagında yere degmemesimi yoksa ben 2 ayagımıda aynı anda kaldırdıgım yani son mekik hareketinde yere degirmiyorum. digerlerinde illa bi bacagım yerde. ?
sonra eli kalçaya koyarak yana esneme hareketinde nefesim daralıyor. sonradan geciyor :) sizdede oluyormu.

şimdi hareketleri yaparken elimde kolumda bacagım bel bölgemde yaptıgım esnemeyi rahatlıkla hissediyorum. hatta daha fazlası için caba sarfediyorum... herkes 5-6 günde incelirken ben neden hiç incelmedimmmm birde bunu merak ediyorum
devam edebilmem için bana bi heves lazım

Pelvis hareketleri tüm belden dizlere kadar olan bölgeyi şekillendiriyor. Bu tarz programlar tek tek her bölgeyi içeriyor ve komplikeler, içlerinden beğenmediğimiz hareketleri çıkarmak çok doğru gelmiyor bana ... Bundan sonra onu da yap mutlaka bakalım degisiklik olacak mı? Yapıp da memnun kalmayan bir seninle yesilcayi gördüm...

Son düzenleme:
kızlaaarrrr yardımmm ablam call videomu silmiş şimdi de site site gezdim bulamadım biri bana en acilinden link atabilir mi?? yaklaşık bi 10 gün evdeyim değerlendirmek istiyorum

hmm ama tek bir hareket nasıl bu kadar etkiler ki tüm vücudu hergün sopayla bel ceviriyodum 30-100 arası bu egzersize baslayınca onu bıraktım yaptığım egzersiz daha iyi diye açıkcası bel çevirmem bile göbek ve bel cevremin formunu koruyordu bence bana etki etmedi :/

ilk başlarda hatta ben gibi fazla esnek biri değilsen uzunca bir süre bacak dümdüz durmuyor onların yarısı kadar ancak esneyebiliyorsun ama zamanla esleklik artıyor bu konuda yapacak bir şey yok zorlamadan sabırla devam...

karın hareketleriyle ilgili sorunu tam anlamadım ama...
1. harekette iki bacakta yerde.
2. harekette biri havada diğeri zorluk derecesine göre 3 aşamada durabilir: dizden bükük yerde, düz uzatılmış yerde ve en son aşamada ideal olanı düz uzatılmış yerden 10-20cm yukarda
3. karın hareketinde iki bacakda havada olacak 30-90 derece arası uzatacaksın, 90 derecede başlayıp yapabiliyorsan her gün biraz daha aşağı indireceksin ama yere değmeyecek. mesela ben max 45 derece indiriyorum ama bu halde 100 duramıyorum 40-50 gibi biraz daha kaldırıyorum.

yana esnerken benimde nefesim kesiliyor, yanlara değilde sırta doğru genişleyerek nefes almaya çalışıyorum öyle daha rahat oluyor, bir de yukarı yükselebildiğin kadar yükselip bükülürsen biraz daha rahat oluyor ama o hali uzun süre korumak zor tabii...

incelme herkeste hemen cm bazında görülmüyor ama mutlaka sıkılaşma, kalça hizanda yükselme, duruşunda dikleşme gibi değişiklikler olmuştur. çevrendekilerde bir farklılık görmüyor mu? kendin aynada yada kıyafetlerinde bir değişiklik hissetmiyor musun?
mesela bende son 1 aydır ölçüyorum hep aynıyım ama üzerime sımsıkı oturan bir pantolonum vardı içinde zor nefes alırdım şimdi normal oluyor içine elim rahat giriyor ama kilo aynı cm aynı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…