Callanetics Egzersizleri

Callanetics.com sitesinde eğer 6 kilodan fazlanız varsa ve bir an önce şekle girmek istiyorsanız, kilo verdiren şu program tavsiye edilmiş:

Haftanın 3 günü cardio callanetics, örneğin pazartesi, çarşamba ve cuma günleri.. Diğer 3 gün de evolution versiyonu, yani Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri...

Yanlız hatırlatmam gerekli ki bu videolar sadece ingilizce ve öncesinde mutlaka nnnyyy'nin de dediği gibi 10 hour'u yapıp callanetics'in yapısına alışmak gerekiyor... Sonrasındaysa başarı garanti :)

Cardio callanetics'in bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum bu arada :)

Son düzenleme:

cardio callanetics nasıl ki:26numu yapsam şimdide daha çok kalori yakıyosa ona geçebilirim rejimde yapmaya çalışıyorum benimde 6-7 kilo fazlam var benim yaptığım video türkçe alt yazılı ve seslendirilmiş olan yada ben eskisine devam edeyim bu hareketler biraz platesede benziyo

Şöyle bir bakmıştım evolutiondan çok farklı gelmediydi bana.. 6 kilo fazlan ve vermek için vaktin varsa kendi bildiğine devam et derim ben :)

soruma cevap veren yok mu callan yapan arkadaslar lütfen

hoşgeldin canım. klasik olanda orta yaşlı bir hanım ve bir sınıf mayolu öğrencisi var herşey eski moda 80lerden:)) evolotionda 4 kişi var uzun siyah alt ve mavili üstleri var...
kitabıyla indirdiğine göre senideki klasik callanetiksdir umarım türkçe dublajlısını indirmişsindir.... onunla başla sonra diğerine geçersin...

evet söylememişmiyim ben bunu...
cardio callda ilk 30dkda bale benzeri hafif bir dans yapılıyor çok fazla yorucu değil leslie 3 mil kadar falan yoruyor.. ama güzel ve kilo vermek için yeterli, bir bale sever olarak bence eğlenceli bir dans ama tabii zevk meselesi.. 2. 30dksı bildiğimiz evolotion videosundan bazı hareketlerin çıkartılmış hali...

soruma cevap veren yok mu callan yapan arkadaslar lütfen

zor bir soru... link olan arkadaşlar videoyuda kitabıda yolluyorlardı ama...
kendim şööle not alışım; bana hareketi hatırlatıyor, sanada hatırlatırmı bilmem olmazsa numarasına göre sorarsan daha kolay olur.

1- 10 ısınma dik dur, öne eğil kalk
2- 100 kol geriye triceps
3- 100 yanlara esne
4- 10x3 bacaklara eğilip esneme orta sağ sol
5- 10 boyun esnetme geriye yukarı bakarak
6- 10 boyun esnetme geriye bakarak
7- 100 karın hareketi dizler bükük
8- 100 karın tek bacak havada
9- 100 karın iki bacak havada
10- 3 defa bacak için 3 aşamalı pelvis kaldırma
11- 10 bacak- pilie
12- 50 bacak germe, sırt aşağı yukarı
13- 50 bacak germe, bacak aşağı yukarı
14- 100 kalça, yan oturup bacak bükük
15- 100 kalça, yan oturup bacak uzun
16- 50 esneme bacakları iki yana aç öne eğil
17- 50 esneme bacakları iki yana aç sağ-sol eğil
18- 50 esneme bacakları bitişik öne uzat eğil
19- 50 alt sırt esnetme sağ-sol
20- 10 pelvis döngüsü sağ-sol
21- 10 pelvis kepçesi
22- 50 kalça germe, geriye yat pelvis yukarı
23- 100 bacak, sandalye sıkma

ben şimdi ilk seansımı bitirdim ama bitirdim diyebilir miyim bilmiyorum bazı 100 olan hareketlerde 50 lerde kaldım bazı hareketlerde ise çok kötüydüm özellikle pelvis hareketlerinde uff onlar çok zormuş bu arada canım dediğin gibi klasik olanmış benim indirdiğim çok teşekkür ederim bilgi için inşallah bi dahaki seanslar daha başarılı olur benim için

Hatırlamıyorum söylediysen de :) Dans kısmı beni bozuyor, komple vazgeçtim, belki doğurduktan sonra olabilir :)

Hatırlamıyorum söylediysen de :) Dans kısmı beni bozuyor, komple vazgeçtim, belki doğurduktan sonra olabilir :)

yazarken aklıma geldi, duygu seni bozmaz bu dans fazla kıvırtmalı değil yazacaktım ama arada kaynamış:))))
bende hiç kıvrak değildim ama callan teyzem sağ olsun yada toprağı bol olsun mu demeli... geçen gece alkolünde etkisiyle bir kıvırmışım:))) bi ara programını bitiren dansöz normal kıyafetle aramızda oynamış, eşim "dansöz karşında duramadı kaçtı hatırlamıyor musun" diyordu şaka yapıyor sanmıştım, resimlere bakınca inanamadım kendime, özgüvene bak yaa resmen dansözle oynamışım:))

çok teşekkürler arkadaşım uzun uzun açıklamışsın üşenmeden.

Ben sanırım Callan vücudunuzu zorlamayın diye uyardığı için hafif yapıyorum egzersizleri. Esnetme hareketlerinde falan fazla bastırmıyorum. Hele bacak hareketlerinde hiçbir şekilde titreme vs olmuyor Birtek en son sandalye sıkmada hafifçe sızlıyor bacağım o da 1 dakika falan sürüyor. O halde kesin yanlış yapıyorum ben. Moralim bozuldu şimdi.

Hareketleri ezberledim gibi ama, yine de bisüre klasikten yapıp daha sonra evolution'un basit seviyesine geçeyim. Çok hızlı konuşmuyorsa ingilizcesi sorun olmaz sanırım.

Teşekkürler ilgin için..

Ahahahah çok güldüm Dansözü kaçırtmak da bayağı marifet ister vallahi, maşallah :))) Geçen ben de Yalan Dünya'yı izlerken şarkıcı kızla oynarken bulmuştum kendimi demekki ondanmışşş :) Allah allah bu ben miyim dediydim :))) Toprağı bol olsun vallahi, benim gibi kütüğü bile yavaştan eğitiyor galiba

esnemelerde fazla zorlama derken acı olacak kadar zorlamaman doğru bir şey ama gerginliği, ısınmayı hissetmelisin, hatta ben en çok esnemelerde terlerim... moralini bozma zamanla oturur. vücudunu tanıdıkça daha fazla hissetmeye başlarsın...

mesela 3 aşamalı pelvis kaldırmada alttarafını(pelvik kasları), arkanı sıkarak pelvisi öne kaldırdığında max 1-2sn bekleyince üst bacaklarda arka taraflarında yanma olur mutlaka. yada kalça hareketlerinde pelvisi duruşu falan yapamasan bile kalçayı sıktığın için kalçada yanma olmalı.

Son düzenleme:
month, nasıl bir ilerleme kaydettin paylaşır mısın? kaç cm inceldin totalde?

cnm ölçü almamıştım malesef ama üst karnım çok inceldi alt karnım daha duruyo bide bu yanlardaki simitler deli olucam daha gitmiyolar birazcık sadce azaldı gibi ama diyette yapıyorum bakalım biraz daha zayıflayınca insallah giderler zayıflama kemeri takıcam diyorum ama bende baş ağrısı yapıyo....istedğim gibi sıkılaşmadım henüz... kollarım ,bacak içlerim ve yan taraflar en büyük sorunum onlar incelsin sıkılaşsın süper olucak aslında kollarım fazla yumusak değil sıkı sayılır ama omuz ve kollar kalın malesef yapılı duruyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…