Callanetics Egzersizleri

evet kızlar 4/21 oldu.

hareketleri yaparken ben videodan epey hızlı sayıyorum galiba benim 50 oluyor video hala 20lerde sayıyor.sizler sayarken videodakini mi baz alıyorsunuz yoksa kendiniz mi sayıyorsunuz?

bi gün daha bitmiş geçmiş olsun bakalım:) ben videoya bağlı kalıyorum canım,hatta bazen geçebiliyorum da.ilk başlarda hepsini tam yapamıyordum tabiki,hatta bazı hareketlerde hâlâ ara vererek yapıyorum.bence şimdilik nasıl kolayına geliyorsa öyle yap,dinlenerek ve hepsini tamamlayarak yapmak önemli bence.

benim de yandaki simitler çok canımı sıkıyo,pantolon giyince benim de çıkıyo,onun için çok moralim bozulmuştu bi ara,bugün bi elbisemi giydim eskilerden,onda da da çıkıyodu ama bugün öyle gözüme gözüme batmadı,arkadaşıma sordum o da iyi görünüyo dedi.sanırım orası biraz inatçı çıktı geç gidecek,popo kalça hareketlerinde ben de kontrol ediyorum pelvis önde popom sıkı oluyor,aynı pozisyonu da koruyorum,ikinci harekette çok mümkün olmasa da ilk harekette dik duruyorum.herkesin kilo aldığı verdiği yerler farklı oluyo ondan sanırım,geç gidecek onlar.toparlanma var ama,1 hafta kadar önce ben de olmayacak sanırım diyodum ama dinleme günümden sonra biraz daha iyi gibiydi.sabır diye diye devam ediyorum işte,yaza kadar onlardan da kurtuluruz inşAllah

insallah cnm yaa zaten en inatçı yağlar yan taraftakilemiş sabır diyorum zayıflayınca sıkılaşınca oralarda gider diye umut ediyorum bende hareketleri aynen öyle yapıyorum yarın 20.seansım olucak devam bakalım:KK8:

evet kızlar 4/21 oldu.

hareketleri yaparken ben videodan epey hızlı sayıyorum galiba benim 50 oluyor video hala 20lerde sayıyor.sizler sayarken videodakini mi baz alıyorsunuz yoksa kendiniz mi sayıyorsunuz?

ben videodakini sayıyorum onlarla aynı anda hareket ediyorum

evet kızlar 4/21 oldu.

kendi hızınla gitmelisin. aceleye de gerek yok zaten yavaş yavaş yapınca kasa binen yük de artıyor.
4. seferde videodan hızlı gidebiliyorsan ya kondisyonun çok iyidir yada yeterince sıkmıyor doğru pozisyonu almıyor ve yanlış yapıyorsundur.

call yaparken zamanla kolaylıyor ama çok büyük bir kolaylaşma olmuyor. hergün 5kg dumbılı kaldırırsan zamanla çok hafif gelir ama call yaparken hareketlerin genelinde tüm gücünle sıkıyorsun güçlendikçe daha güçlü sıkıyorsun buda her zaman sınırını zorlamak demek...

Kızlar selam,
10 küsur yıl önce gazetenin verdiği kitabı alıp uygulamıştım, daha sonra kitabı kaybettim. Şimdi klasik videoları buldum ama evolutiona birtürlü ulaşamadım.
Rica etsem bana da linklerini gönderebilir misiniz?

Bir de, bazı sorularım olacak egzersizlerle ilgili;

sandalyeyi sıktığımız harekette sıkma hareketi sürekli mi, yoksa sıkıp sıkıp bırakılıyor mu orasını anlamadım.

pelvis hareketlerini de yapamıyorum, bazı arkadaşlar açıklamış biraz, bugün o şekilde de deniycem.

Salı günü başladım ama 100e tamamlayamadım hareketleri, ertesi gün ağrı falan da olmadı, sanırım yeterince zorlamadım.
bugün tekrar 1/21 olarak başlayayım diyorum.

Bir de, yemeği 7de yiyorum, tok karna spor yapılmaz diye bildiğimden gece 11de yapayım diyorum ama bu sefer de geç saat olmasından dolayı üşenip yarım bırakmaktan korkuyorum. Sizler yemekten kaç saat sonra yapıyorsunuz, tok karna zararlı olur mu acaba?

Aynen ben de yemeği 6 buçuk 7 gibi yiyorum.Genelde oğlumun uyumasını bekliyorum yapmak için.Yani başlamam 11 i bulduğu gibi gecenin bir buçuk ikisinde bile benim hala egzersiz yaptığım oluyor.Bazen üşeniyorum yapmaya ama kendimi bir şekilde motive edip başlıyorum yapmaya.Yarım da bırakmadım hiç.Ama zorlayıcı egzersizlerden sonra mesela şu yerdeki uzatma ve esnetme egzersizleri sırasında çok uykum gelmiş oluyor hatta esneyip duruyorum,bıraksalar uyurum heralde olduğum yerde ama tamamlıyorum tabii.
Bir keresinde yorgunluktan kanepede uyumuştum,eşim beni yatağa götürmek istemiş.Ben egzersiz yapacağım diye gitmemişim.Bir türlü kendimi toparlayıp kalkamıyorum ama uykumda bile egzersiz yapacağım kalkmam lazım diyip duruyorum kendime.Evet kalktım en sonunda,saat gecenin üçüydü.Çok kararsız kaldım yapsam mı yatsam mı diye.Ertesi gün iş var diye yattım ama yattığım yerden acaba yatmasam da yapsam mıydı diye düşünürken uykuya dalmışım.
Havalar biraz ısınsın sabah bir saat erken kalkıp yapacağım.Hem güne daha iyi başlamış olurum.

Ne mutlu sana :nazar:

Gecmis olsn cnm, callan teyze ustune basa basa zorlamayin wucudunuzu yapabildginiz kadar yapin diyor
bidaha ki sefere bunu dikkate alarak yap ..

artık ağrım yok!bugün tekrar başlamayı düşünüyorum kızlar,diyete devam tabi 16 gün oldu ve baya inceldim bu egzersizlerle beraber daha da etkili olacak,gitsin kilolar, gelsin incecik hatunlar = ))) heheeytt

regl falan dinlemedim bi callanetics gününün daha sonuna geldim:) hem yapınca ağrım olmuyo galiba öyle de bişey farkettim,geçen ay da olmamıştı çünkü.bugün bu meşhur zuzananın yeni başlayanlar için bi hareketi vardı,dizlerin üstünde şınav çekip yerde yuvarlanıyo,yapamadım yahu,odam da küçük yuvarlanamadım:KK9: neyse dedim kol için bi hareket buldum bari bunu yapim hergün az veya çok hiç yoktan iyidir dedim:) yazın kolsuzları giyince fırtlamasın kollar:KK53:

ben bugün yapamıycam call dün fazla zorladım kaslarımı galiba bütün kaslarım ağrıyo popomun üzerine zor oturuyorum zor harket ediyorum yapsam iyi olurdu 21.seansım olucaktı:KK50:

Kızlar dün 1/21i yaptım, birkaç gün önce başlamıştım aslında ama, hareketleri 100e tamamlayamayınca o günü saymadım. Dün 100er kez yapabildim ve çok mutlu oldum :)

Yalnız şöyle birşey var ki, bahsettiğiniz ağrılar bende hiç olmadı, yanlış yapıyor olabilir miyim?

Bir sorum daha; bacak egzersizlerinin 3.sünde yerdeki bacağımız üzerinde yaylanarak esnemeyi sağlıyoruz, 4.sünde bardaki bacağımızı aşağı doğru bastırarak yapıyoruz değil mi? Bunlardan kesin emin değilim ve yanlış yapıyor olma ihtimalim yüksek, yönlendirebilir misiniz?

Unutmadan birşeyi daha teyid ettirmek istiyorum;
Evolution klasik egzersizlerin güncellenmiş hali ve klasikleri yapmadan direkt evolution'a geçebiliyoruz değil mi? Yani daha ileri bir level değil, doğru anlamış mıyım?

Allahim bu pelvis hareketleri öldürecek beni onun disinda bütün hareketler ok bende.

ama o sütuna tutularak ayakta yapilan ve oturarak yapilan pelvis hareketleri beni bitiriyor yaa
bir an önce alissam keske :KK43:(( :KK25:

bugün 6. günüm oldu ve de esim de bende inanilmaz farketti popom yaa
normalde de ( zayifken gerci ) popom kalkiktir benim
ama sanki simdi daha bir kalkti yuvarlaklasti cok ilginc yaa

bi yandan da dukan yaptigim icin cift kat etki görüyorum galiba

çok zor ya hiç yapamadım ben :KK14:

üzülme canım,ben de ilk başladığımda yapamamıştım hatta o kadar zorluyordu ki nefret ediyordum,ama şimdi seve seve yapıyorum,hatta hareketlere alışınca ben kendimi zorlamaya başladım,bağımlılık yaptı bende:)önceden pilates denemem de olmuştu ama callaneticsten sonra ben ben değilim artıkv,ücuduyla her türlü koşulda barışık olamayan ben vücudumun böyle şekilleneceğini düşünmezdim,onun için sonuçları gördükçe bağımlısı oldum:KK70: videoda söylediği gibi hiç kullanmadığımız kaslarımızı kullanıyoruz,kolları arkaya alarak yaptığımız ısınma hareketinden sonra kramp girerdi resmen,ama şimdi kollarımı daha yukarı kaldırmaya çalışıyorum.çok güzel esneklik de kazandırıyor,önceden belini kıvıramayan ben şimdi bıraksan göbecikler atıcam o derece yani:)umarım faydası olmuştur:KK66:hepsinden az az da yapsan yap derim ben,zamanla alışıyorsun,zorlama,sabret çok güzel sonuçlar alacaksın:)

X