Callanetics Egzersizleri

Unutmadan birşeyi daha teyid ettirmek istiyorum;
Evolution klasik egzersizlerin güncellenmiş hali ve klasikleri yapmadan direkt evolution'a geçebiliyoruz değil mi? Yani daha ileri bir level değil, doğru anlamış mıyım?

Evolution biraz daha zor bana kalırsa tatlım, istersen 10 saate tamamla klasik olanını sonra kesmezse evolution'a geçersin :)

kızlar arıyorum tarıyorum sağlam link bulamıyorum bana da verseniz linkleri özelden lütfen :KK14:

Ben en cok karin egzersizlerinde zorlaniyorum cnm cikiyor resmen :26:

6 yi bugun yaparsam 6/21 olacak ins, 6 dan snra ara wermek sart mi nnnny, ne dersin?

Ben en cok karin egzersizlerinde zorlaniyorum cnm cikiyor resmen :26:

6 yi bugun yaparsam 6/21 olacak ins, 6 dan snra ara wermek sart mi nnnny, ne dersin?

genel olarak tüm sporlarda haftada bir gün kasları dinlendirmeyi öneriyorlar o dinlenme gününde kaslar kendini yeniliyor diye. ama biz kadınların mutlaka bir işi çıkıyor 6 günü bile aralıksız yapmak zor oluyor.. misafirdi, çocuktu, kocaydı, ev işiydi, regldi derken mutlaka yapamadığımız günler oluyor, onun için 7. günde fırsat bulursam yapıyorum nasılsa 1-2 gün içinde yapmamı engelleyen bir iş çıkıyor ona sayıyorum:))

genel olarak tüm sporlarda haftada bir gün kasları dinlendirmeyi öneriyorlar o dinlenme gününde kaslar kendini yeniliyor diye. ama biz kadınların mutlaka bir işi çıkıyor 6 günü bile aralıksız yapmak zor oluyor.. misafirdi, çocuktu, kocaydı, ev işiydi, regldi derken mutlaka yapamadığımız günler oluyor, onun için 7. günde fırsat bulursam yapıyorum nasılsa 1-2 gün içinde yapmamı engelleyen bir iş çıkıyor ona sayıyorum:))

Aynen :) ben de pek ara vermemeye çalışıyorum, zaten misafir illa cikiyor önümüzdeki hafta sonu ful egitimde olacağım mecbur en az 2 gün ara vereceğim diye yapabildiğim kadar yapıyorum :)

Kızlar dün 1/21i yaptım, birkaç gün önce başlamıştım aslında ama, hareketleri 100e tamamlayamayınca o günü saymadım. Dün 100er kez yapabildim ve çok mutlu oldum :)

Yalnız şöyle birşey var ki, bahsettiğiniz ağrılar bende hiç olmadı, yanlış yapıyor olabilir miyim?

Bir sorum daha; bacak egzersizlerinin 3.sünde yerdeki bacağımız üzerinde yaylanarak esnemeyi sağlıyoruz, 4.sünde bardaki bacağımızı aşağı doğru bastırarak yapıyoruz değil mi? Bunlardan kesin emin değilim ve yanlış yapıyor olma ihtimalim yüksek, yönlendirebilir misiniz?

Unutmadan birşeyi daha teyid ettirmek istiyorum;
Evolution klasik egzersizlerin güncellenmiş hali ve klasikleri yapmadan direkt evolution'a geçebiliyoruz değil mi? Yani daha ileri bir level değil, doğru anlamış mıyım?

canım bence sen kitabı da edin... türkçe videodan yapıyorsun di mi?

hala ağrın yok mu? yaparken sıktığın yerde yanma zorlanma olmuyor mu?

3. bacak egzersizi dediğin, bacağı bara koyarak yapılan ilk hareketse onda, yerdeki bacağın rahat konumlanmış olmalı, gerilecek olan yukardaki bacak, sırtını bacağa doğru 1-2 cm esnetiyorsun.
evet sonrakinde de bacağı aşağı doğru esnetiyorsun.
bitince bacakların titriyor:) tüm bacak kalçaya kadar esnemiş oluyor. ilk yaptığın bacağı bitirince şöyle bir yere oturup iki bacağını karşılaştır esnettiğin bacak diğerinden 1-1,5cm daha uzun oluyor...

klasik videonun(10 years younger in 10 hours) ileri seviyesi, süper callanetics videosu. evolotion hareketlerin güncel versiyonu, 3 ayrı seviye için 3 ayrı bayan hareketleri yaptırıyor, seviyene uygun olanı takip ediyorsun.
evolotion ingilizce olduğu için hareketlerin nasıl yapılacağını anlamak zor olabilir, bu nedenle callaneticsin genel mantığını öğrenmek açısından bir süre türkçe dublajlı olan klasik videoyu yapıp sonra evolotiona geçersen doğru yapmayı garantilemiş olursun. tabii kitabı okumaktada fayda var..

Son düzenleme:
linkli mesaj atamıyorum ama benim uyguladığım yöntemle sende indirebilirsin. (a callanetics 10 years younger in 10 hours )yazıyorsun google'a ilk çıkan sayfaya tıklıyosun o formdaki arkadaşlar linli paylaşmış zaten alt alta üç link var ilkine tıkla indirmek için bir sayfa açılacak,sonra ortadaki indirme kısmına tıkla.sonra d indirmesini bekle toplam 1 saat sürdü benim.pc göremezsen geçmiş indirilenlere bak orda çıkacak kalan yükleme süreni bile gösteriyor.yükleme bittikten sonra video hazır.hadi kolay gelsin ; )
bir kaç gündür açamamıştım şimdi yüklüyorum, inşallah olur. çok teşekkür ediyorum size... herkese iyi geceler.

bende 21.kez yaptım dün gece...hala yanlarımdaki simitler gtimedi deli olucam:KK20:

Boyunu bilmiyorum ama ben 167ye 62 kg iken simitlerim hala vardı :KK43: Ki o zaman spor falan yapmıyordum tabii, sen yapıyorsun.. Az daha dayan, gidecekler :)

Benim de alt minik göbüş yavaş yavaş inmeye başladı sanırım, dün çok yorgundum yapamadım, bu akşamla birlikte 25 olacak..

Son düzenleme:
Boyunu bilmiyorum ama ben 167ye 62 kg iken simitlerim hala vardı :KK43: Ki o zaman spor falan yapmıyordum tabii, sen yapıyorsun.. Az daha dayan, gidecekler :)

Benim de alt minik göbüş yavaş yavaş inmeye başladı sanırım, dün çok yorgundum yapamadım, bu akşamla birlikte 25 olacak..

cnm benimde boyum 166 falan bakalım 60 kiloya inince gidicekmi ozamana kadar devam edicem calla:KK8: şuan kaç kilosun sen cnm boyuna göre kilon iyiymiş:)))

Son düzenleme:
50ye indim canım ben, bayağı bir verdim :)

ben de bu sporu yapmayı planlıyorum çok etkili gözüküyor ama biraz yabancıyım inşallah yanlış yapmam diyete başladım spor ve egzersi de yapıyorum ama daha etkili birşeye ihtiyacım var boyuna göre kilon çok iyiduygucum ben de senin gibi olmak istiyorum boyum 1 70 kilom 66 da kaldı adet dönemim sanırım ondan 52 ye düşmek için uğraşıyorum internetten bi video indirdim ısınma hareketleri ile başlıyo sonra sıra ile bölgesel hareketler var kitabının da resimleri var sayfa sayfa acaba bahsettiğiniz klasik olan mıdır yoksa diğeri midir yardımcı olursanız minnettar kalacağım şimdiden teşekkürler

ben de bu sporu yapmayı planlıyorum çok etkili gözüküyor ama biraz yabancıyım inşallah yanlış yapmam diyete başladım spor ve egzersi de yapıyorum ama daha etkili birşeye ihtiyacım var boyuna göre kilon çok iyiduygucum ben de senin gibi olmak istiyorum boyum 1 70 kilom 66 da kaldı adet dönemim sanırım ondan 52 ye düşmek için uğraşıyorum internetten bi video indirdim ısınma hareketleri ile başlıyo sonra sıra ile bölgesel hareketler var kitabının da resimleri var sayfa sayfa acaba bahsettiğiniz klasik olan mıdır yoksa diğeri midir yardımcı olursanız minnettar kalacağım şimdiden teşekkürler

Eğer video 80lerden kalmaysa kesinlikle klasik olan :) Ve hemen yapmaya başlamanı tavsiye ederim, yaza az kaldı :)

X