Çalışmak İstemiyorum

Aynen öyle katılıyorum size. Benim de çalışmaktan çok bunaldığım oluyor ama oturduğumuz bi ev almadan asla düşünmüyorum böyle bir şeyi. İlerde ev alırız, durumumuz iyi olur, çocuklar çok yorar o zaman çocuklarıma vakit ayırayım diye belki uzun uzun izinler falan alırım ama kirada olan insan için çok büyük risk çalışmamak.

bunlara dişli bi görümce denk gelmiyorda ondan.
Benim annemin babamın parasına göz dikecek yatacak bekleyecek savaş çıkardı savaş.

Dışarda ne tür bir işte çalışıyorsunuz? Ve evden çalışmayı hiç denediniz mi? Ya da kendinizi küçük internet business başlatmaya, ürün satma, falan filan?

Daha önce 5 yıl çalışmışsınız alışmadınız mı iş hayatına o süreçten sonra aksine evde sıkılmanız lazımdı sizi ilginç bence yeni bir işyerine alışma sürecinizi atlatamamışsınız sonuçta 5 yıldan sonra bir değişim olmuş sabredin alışırsınız 2 kişi çalışınca daha kolay borçlar ödenir ayrıca işinizin kıymetini bilin bakınız aşağıdaki videoda iş arayan gençlerin sayısını bildiriyor.

Tabiki herkes kendi evinden geçiminden sorumlu.Bide böyle olunca kimseye eyvallahın da olmuyor.Geriye dönüp baktığımda iyiki kendi kendimize yapmışız başarmışız diyorum

Aynen öyle. Benim bir kiracim var. Gecen kvde ucuza oturtduruyorsun dedi. Bende öyle de devam edecegini söyledim. Hesap kitap islerim iyidir. Kimsenin karismasina gerek yok Kiracim da cok iyi sükür.

Evet vallahi ev kendimin olmasa bebek falanda düşünemez dim çünkü yetisilmiyor gercekten

Esiniz calisan bir kadin olarak sizi tanidi ve basta ben calismak istemiyorum demediyseniz bu cok buyuk bir haksizlik olur onu enayi yerine koyuyorsunuz gecinemiyorsaniz adamin maasiyla tabiki calisacaksiniz bu nasil bir kafa anlamadim yani evlendikten sonra hastayim calismicam resmen dolandiricilik

Yani borç var harç var, tek maaş yetmiyorsa tabi ki çalışacaksınız, herkes hoptik hoptik gitmiyor ki işe, ne sanıyorsunuz anlamadım. İşi sevmeye çalışmayın, sevilecek bişey olsa para vermezler.

Zaten eşim tek çocuk olsa ve işin içinde haksızlık olmasa biz ödeyelim. Ama eşimin kardeşine her şeyi yapıp bize yapmamaları benim suçum değil.
Ya kardeşine yapmışlar senin kocana yapamamışlar sanane sen milletin parasına ne bakıyorsun sen mi kazandın da kim için harcanacağına karar verip ahkam kesiyorsun? Beş parasız elaleme hava olsun diye düğün yapmayı biliyorsunuz sonra ödemeye gelince kayın ailesi ödesin. Eşya borçlarını geçiminizi kayın aile ödesin hanımefendi çalışmasın. Yani sizin hiç mi utanmanız kalmadı bir de size burda oturup bahane arayacağız. Çalışmayacaksan çalışma ama yaşlı başlı insanlardan da seni geçindirmelerini bekleme

Bu arada, çalışmak istemiyorsanız hamile kalın diyeceğim ama onda da yarın şak diye işi bırak demezler sanırım ya. Bi şekilde yıkılırsınız kayın aileye yıkılmasına da, sonra her şeyimize karışıyorlar, evin tam ortasına çadır kurdular diye konu açmayın, fena gömeriz.

Zaten eşim tek çocuk olsa ve işin içinde haksızlık olmasa biz ödeyelim. Ama eşimin kardeşine her şeyi yapıp bize yapmamaları benim suçum değil.
Size ne? Adamın ailesi size yardım etmek zorunda değil. Büyük ihtimalle eşinize de yansıttınız bunu, ailesi önlem almıştır en başından. Bir de çalışmayın diye yalan uydurmamızı istiyorsunuz. Eşinize yalan söylerken yüzünüz kızarmayacak mı? Adam kendi başını yakmış, yazık. İnşallah yalanınız ortaya çıkar da böyle içten pazarlıklı birinden kurtulmuş olur.

Erken kalkıyormuş vah vah ya geç kalkmak istiyormuş

Evde kafayı yersiniz, çalışmak iyidir

Valla bizde seve seve gitmiyoruz iş yerine ama mecburuz, işte saatlerce çalış sonra eve gel yemek bulaşık temizlik kimseyi tatmin etmez ama hayatta kalmak için bunlara mecburuz.bir yuva kurmuşsunuz mecburen devamını getirip ona göre yaşamaya alışacaksın. Malum hayat şartları belli, ya bu deve güdülecek yada bu diyardan gidilecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…