Çalışmak İstemiyorum

Çalışmak istemiyorsan ona göre birini tercih etseydin.

milletten dilenerek yaşamak istiyorsan hayat senin.

bu arada öyle bir yazmışsınız ki sandımki yılllardır çalıştınız yoruldunuz evde 2 çocuk var falan filan. hiçbiri yok. tek sebep tembellik sanırım. bunun için kimse size çözüm sunmaz. açıkça söyleyin eşinize durumu

Zaten eşim tek çocuk olsa ve işin içinde haksızlık olmasa biz ödeyelim. Ama eşimin kardeşine her şeyi yapıp bize yapmamaları benim suçum değil.
Yoo sizin suçunuz olabilir. Sizi gelin olarak sevmemiş olabilirler, eşinizi oğulları olarak daha az seviyor olabilirler. Keşke bir ailenin tek oğluyla evlenseydiniz de istediğiniz para akışı hop gelseydi size. Boru mu evlenmişsiniz yani çalışmak da ne demek tabii evde oturup kahve hikayesi atmalısınız.

Eşin haksız sayılmaz bu devirde eşlerin ikisininde çalışması lazım yoksa maddi açıdan insan zorlanıyor.Kimse keyfinden sicak yatagından kalkmıyor yani para lazım.
Tabii ki haklısınız ama 7 yaşından beri senelerce okul için erken kalkmak sonrasında ara vermeden iş hayatı.. Geç kalkabildiğim son dönem okul zamanı yaz tatilleriydi. Bunu demek istiyorum işte evliliğimin tadını çıkaramadan evden çok işyerindeyim

Eşinizin olmadığı boş evde durarak mı evliliğin tadını çıkaracaksınız?

Siz evliliğin değil evde yan gelip yatıp yeni gelincilik oynamanın tadını çıkarmak istiyorsunuz.

Şükür hak vermese de anlayan biri çıktı karşıma :) Bu arada şöyle bir ayrıntı vermek istiyorum; benim de evden yapabileceğim bir işim olsun el işi olur çağrı merkezi vs olur o zaman onu da isterim tabii ki 1 ay evde durunca bile sıkılmaya başlamıştım.

Eş ailesi size yardımda bulunmak zorunda değiller. Onlar yüzünden bu kadar borcumuz var demişsiniz onu açarsanız sevinirim.
Ben de bazen çalışmaktan aşırı bunalıyorum istemiyorum ben de evcimen bir insanımdır. İşi bıraksam eşimle geçiniriz de. Ama hayat kalitemden ödün vermek istemiyorum ve devam ediyorum. Devam ettiğim için de mecburen sevmek zorundayım işimi. Öğretmenim, bazen sırf çocuklar yüzünden defalarca kez hasta oluyorum, kafamın hiçvir şey kaldırmadığı oluyor ama sonuçta devlet bu yüzden bana para ödüyor. O yüzden yaptığım işi seveyim ki yük olmasın bana diyerek olumlu yönlerini görmeye çalışıyorum size de bunu tavsiye ederim.
Bence hatanız çalışmanızı isteyen biriyle evlenmeniz olmuş. Daha önce bu konuları konuşmadınız mı? Siz ev hanımlığına yatkınsanız ev hanımı biriyle evlenmek isteyen bi adamla daha mutlu olurdunuz. Eşiniz çalışmamanıza karşı o belli. Çalışmayınca da muhtemelen sizin ona yük olduğunuzdan yakınacak her türlü zorbalığı kendine hak görecek belki. O yüzden iyi düşünün. O iş yerini sevmiyorsanız başka yerlere bakın. Gerçi iş bulmak da zor mesele. Bulduğunuzun da kıymetini bilmeniz gerek bu şartlarda.

Eşinizin olmadığı boş evde durarak mı evliliğin tadını çıkaracaksınız?

Siz evliliğin değil evde yan gelip yatıp yeni gelincilik oynamanın tadını çıkarmak istiyorsunuz.
Hayır anlamıyorsunuz lütfen diğer yanıtlarımı da okuyun, evden yapabileceğim bir iş olsa yine okeyim. Yani trafik yol işteki insanlar vs sarmıyor aslında

15 senedir kesintisiz çalışıyorum, iki çocuğumda da 4 aylıkken doğum iznim bitti çalışmak zorunda kaldım, benim de ayaklarımın geri geri gittiği, hiç çalışmak istemediğim zamanlar oluyor ama artık bu konuya şöyle bakıyorum ki iş sevilmez, yapılır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…