Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

şu 7'li çayıda aldım 4. marketde buldum .
. 5.1 yerdeye 2 bitki daha katılmış ek olarak :)

yaaa burayı okurkene pirinç lapam dibine tuttu gitti yarısı birde kuru oldu pilav gibi neyse birşey olmaz herhalde yoğurt ve söğüş eşliğinde yedim... bence tadı süper köri baharatı ve nane kattım inşallah köri baharatının bir zararı yoktur :)

baharatın hiçbir zararı yok diye biliyorumben hatta yoğurtla bile yiyebilirsin ben lapaya yoğurt birde kırmızı pul biber koyup yiyordum

merhaba aeben mumuya sormusun ama bende iciyorum kahve sade olarak sütten degil sade kahve gayet tok tutuyor

bide bu monti ne olaki:26:
arastiracagim bir link varsa kopyalarmisin lütfen

evet çok geç kaldım hemde ama zararın neresinden dönersen kardır dimi elvancım
nazlıyı faceden takip ediyorum meleği de faceden görüyorum çok yakışıklı tatlı bir oğlu var
oy çocuklar nasıl büyüyor ya bizim zamanımızda pınarla senin kızın lise sınavlarına hazırlanıyordu biz buradaydık inşallah üni. de kazanır ama onlar üni. bitirene kadar biz hala zayıflamakla uğraşmak zorunda kalmayız

eşim şehir dışında tam pirinç lapası diyeti vaktidir o kadar övdünüz yapmazsam çatlarım :)
Bunca zamandır yapmadığın kabahat.. Yarın mı yapacaksın? Mesaj saatin çok geç geldi çünkü, o yüzden soruyorum.
Eskiden ben de her gün tartılırdım aebenim. Baktım psikolojimi kötü etkiliyor, bıraktım. Ha oluyor arada merak edip tartıldığım ama genelde yapmamaya çalışıyorum. Mübarek terazi değil yoyo. Ne sinir olurdum eskiden, bir al, bir ver.. sonsuz döngü.
Lapa inşallah 63x lere götürür seni..

Ay bu süper detaylı bir mesaj olsun..
Tek tek parmacıklarına sağlık.
Aynen kopyalayıp kardeşime mail atacağım.
Tubişim ellerine sağlık canım.. Yahu ben 1 Aralık diye bi'şey pırtlattım daha bugün aklıma geldi. 1 Aralık meğerse Cumartesiye geliyormuş. Fark eder mi ki?
Ya şu sorun çözülsün artık, kendi adıma senin enerjini özlüyorum ben...
Ah kıyamam.. Hiç bilemiyorum kuru olunca etkiler mi etkilemez mi.. Mantık yürütüyorum adı "lapa" olduğuna göre demek ki lapa kıvamında olmalı. Yoksa yağsız pilav diyeti denirdi.
Köriden yana sorun olacağını sanmam.. Ne de olsa içeriğinde zerdeçal var. E onun da metabolizma hızlandırmak gibi bir faydası var diğer faydalarının yanı sıra.
Ama anlamadım ben.. sen bütün gün bir şey yemeyip akşam lapa mı yapmaya karar verdin? :44:

cevabin cok hosuma gitti sadece,alintilayip gülücük ikonu göndermek istedim

Son düzenleme:
Kızlar dambılımı, bacak ağırlığımı yer minderimi hazırladım.. Film ve spor saatimi başlatıyorum.. İzninizle..

Lapadan beynim de lapa oldu sanırım.. Bi'de 7otlu çayımı yapmışım.. Mekik çekerken çay mı içecem bi'yandan anlamadım ki?

ne denir simdi bilmemki,bol kalori yakmalar
iyi aksamlar

[1] Mekik 10 dak 106.3
[2] Yürümek (Asfalt) 40 dak 288
[3] mavi yeşil light kepekli çubuk kraker (50gr) 0.25 paket 45
[4] Dost Yoğurt 70 GRAM 55.58
[5] Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
[6] Domates 1 ADET 14
[7] siyah zeytin 3 adet (3gr) 24
[8] Mercimek Çorbası 1 KASE 270
[9] Elma 2 ADET 120
[10] Dost Yoğurt 50 GRAM 39.7
[11] Patlıcan Musakka 0.5 PORSİYON 100.5
[12] Prinç Lapası 50 GRAM 50
[13] Çavdarlı Ekmek 1 DİLİM 55
[14] Tulum Peyniri 20 GRAM 51.4
Toplam : 441.88 kal.

yok ben anca akşama okuyup karar verebildim püsküüt :) ne kadar erken başlasam o kadar kardır deyip hemen lapa yapmaya sıvadım kollarımı gündüz boyunca yukardakileri yedim. lapam dibine tuttuğundan 4-5 kaşık birşey çıktı 50 gramdan fazla edermi ki??? :S

efet sanırım yağsız pilav tanımlaması lapadan daha çekici bu diyetle kastettikleri eminim lapadır neyse akşam böyle tuttu önümüzde cuma ve cmrt var :) yanlız bu lapa çok hoşuma gitti uzatmazsam süreyi iyi

birde geçenlerde hastaneye gittiğimde 2 çay içmiştim arkadaşla ne içelim derken ısrar etti kahve alalım diye süt tozu olmaz dedim. süt koymak istesem nerden bulacağım light sütü sade iç dedi iyi dedim. yani bunu denememiş olduğuma inanamıyorum sanki bana kahve süt yada süttozu ayrılmaz ikili olarak gelirdi hiç denememişim sade neskafeyi ay bir hoşuma gitti. neskafeyi haftada 1-2 içen ben günde 2 fincan sütsüz şekersiz kahveye deliriyorum tokta tutuyor. zinde de tutuyor öneririm :)

Tatlım lapanın dibi tutması bir yana, diğer yediklerinle birlikte bu iş lapalıktan çıkmış zaten. Olay diyet mönüsüne lapa eklemek değil. Sadece lapa yemek çünkü.
Lapa diyetini bildiğin halde böyle uyguladıysan bir şey diyemem tabii.. Ama eğer bilmiyorsan yıllar önce bu diyeti yapış şeklimi paylaştığım bir mesajım vardı onu bulup linkini getireyim.
Sütlü nescafenin güzel olabilmesi için -bana göre- sütün ısıtılması şart.
Sade nescafe de eğer gold değil de klasikse sahiden olay olur yani.
Ama benim gibi öfke kontrolü problemi olan canlıların fazla tüketmemesinde yarar görüyorum.. E malum cafein-adrenalin etkisi..

------
Saat de sabahın körü.. Daha tartılmadım kızlar.. Dur daha kendime gelemedim ayol..

Spirochetcim, huyum kurusun içim rahat etmez..
Lapa diyeti linkini veriyorum:

Bu genel başlık:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...nluk-pirinc-lapasi-diyeti-deneyimlerimiz.html

Benim detaylı bir mesajım da vardı ama bulamadım.
Neyse.. şu anda lapa diyetini nasıl yaptığımı yazayım.
1.5 çay bardağı pirinci 5 çay bardağı su ile pişiriyorum. Suyunu tam çekmeden ocaktan alıyorum. Ha bu arada pirinç kepekli.
Bunu kafama göre yeri geliyor iki porsiyonda tüketiyorum, yeri geliyor bir kerede yiyorum.
Üzerine kırmızı ve karabiber, sumak, nane serpiyorum. Ve 2 kaşık da yoğurt.
Ayrıca acıkma krizi geldikçe, meyve (1 adedi geçmiyorum), salatalık (2 adedi geçmeden) yiyor ve günü kapatıyorum.
Orijinalinde 2 günlük bir diyet. Ama ben ilk denediğimde 2.gün müthiç bir baş ağrısı çektiğim için sonrasında hep tek gün uyguladım.

günaydın lapacılar
hayırlı cumalar olsun inşallah ..

ben bu hafta lapaylada tosladım bana ne oldu bilmiyorum lapayla sabit geldigim amanlarda oldu ama kilo aldıgım hiç olmamıştı yine müzelik oldum .
dünden bu yana 300gr daha artmışım .
geçen haftaki kilom.. 64 2.
bu hafta ...............65 2
hafta sonunda çıktıgımda bile 64 5 sabitlemiştim sanırım regl şişligi ve bünyemin kilo vermeme ınadı tuttu sanrıım bana şavaş açtı
regl bitsin birde o zaman bakalım duruma :26:
bende durum budur püsküütüm . 1 aralık hayalım hayal olrak kaldı zannımca .. fakat son günlerde fark ettimki sıkı diyet yapıcam diye kendime zulüm ediyorum galiba
geçen haftaki 1.4 kilo verişim beni bozdu

spirochet aceba benim kahvedemi sorum dedim kendi kendime . ne kadar acı geldi bana :26:

lapa komusunda ise püskütüm yazdıklarını kula erdı etme . tam gün ve sadece lapa yenecek .tabi yanındada sebze tuz yok ,yag yok .

birde canım nekadar sğprla kl yaksanda günlğük yediklerinden eksiltme . yani kl hesabı yaparken sadece yediklerinin kl hesapla yaktıklarını katma
kalori sepeti çok güzel bir site onun sayesinde ilk kez kl hesabı yapmıştım

merhaba aeben mumuya sormusun ama bende iciyorum kahve sade olarak sütten degil sade kahve gayet tok tutuyor

bide bu monti ne olaki:26:
arastiracagim bir link varsa kopyalarmisin lütfen
montignac diyeti pegasus püskütüm linkini vermiş . gl endeksine dayalı bir saglıklı beslenme şekli.
baharatın hiçbir zararı yok diye biliyorumben hatta yoğurtla bile yiyebilirsin ben lapaya yoğurt birde kırmızı pul biber koyup yiyordum
yoguRt katmayan sedeCE benim galiba
sanırım bu gidişle bastonla bile burda olcagız
özgem mahsuru yoksa nicimle anılmak isterim
pınar..... kulakları çınlasın çok özlüyorum onu arada bir bakıyorum ama k.k ya giriş yapmıyor . malum benimde netle alakam sadece k.k. ne fecem var nede msn vs. bir e postam bile yok lazım olunca kızımınkini kulanıyorum . e şikayetçide deyilim dogrusu
bana kalırsa pirincin lapa yada pilav kıvamında olmasında bir etki yoktur, ben her iki şekildede yaptım daha önce sonuç degişmedi .. zaten nişastalı gıdalar nekadar lapa olursa okdar kan şekerini yükseltir :44:

Püsküütüm 1 gün öncede bişi degişmez . zatten kıslar cumalArı tartılıyor . 1 gün öncede olsa olur. benim için zaten sorun yok nasıl olsa hedefime gelemiycem :2::2::2:

Son düzenleme:
Gunaydin kizlar :) hepinize guzel cumalar diliyorum bu sabah itibariyle benim gunum guzel basladi tartyla aram iyi sukur:) ben telefondan siteye giremiyodum Tubis tesekkur ederim listeyi tekrar yayinladigin icin iki kere bakip farketmedim ben ne hikmetse.. Neyse idda listesinden alnimin akiyla cikicam kizlar sporumda cok guzel gidiyo ama bu gece acikmasina bi cözüm bulamiyorum karnim kaziniyo resmen uykuda tutmuyo bisey yemeden yatamiyorum ben ya bana bi cozumunuz varmi acaba

2 yudum süt iç anane .
Yada kıslar gibi sade kahve iç, desem bu seferde uykun tümden dagılır

Baskülle aranın yi olmasınada çok sevimdim .

Ben daha farklı bakıyorum ve bu nedenle de seni tebrik ediyorum abenim..

Araştırmacı profiteröl Püsküüt olarak derahl konuyu açıklıyorum:
Geçen hafta 1.4 kilo verdiğin için vücut buna tepkime gösterdi ve ne yesen tutmaya başladı.
Üstüne regl şişkinliği -ki bu ort 1-1.5 kilodur- eklendi.
Lapa sadece bu geçici şişkinliğin bir kısmını alabildi.
Çünkü vücut vermemekte ısrarlı.
Dolayısı ile 2 tane güçlü rakibin karşısında sen sadece 1 kilo zararla kurtardın, işte tebrik nedenim de budur.
Haftaya Cuma günkü kilon hem daha güzel hem de en önemlisi daha sağlıklı bir kilo olacak.

Bana gelince.. Sanırm zaafiyet geçiriyorum
Yetişin dostlar yetişin.. 100 gr vermişim..
Tansiyonum düştü, halsizlikten titriyorum Ne olacak benim halim, kurtarınız

Hmm.. hesaplarsak eğer. 1 Aralık hedefine iki hafta ve 800 gram kaldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…