Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Pizza mı? Öhüm..
MFÖ şarkısı bitince şunu çalıyoruz:
Dağlar gibi dalgaları biz aşarız aşarız
Dağlar gibi gramları biz veririz veririz
İnce bedenin içerisinde kral gibi yaşarız
oooyyyyy
Ayyyyyyyyyyy süper oldu bu fikir.
Yılbaşından sonra Cumaya kadar yemekleri nasıl ayarlasam diye düşünüp duruyordum. Derhal sebzeler alınıyor. Buhar makinesinde pişirilip, bol baharat ve sarımsakla tatlandırılmış yoğurtla yeniliyor.
Nasıl sevindim bunu yazmana, akıl etmene anlatamam.. Ohhh be!
Plan yapınca rahatladı bünye..
Püsküütcm, kendinle diyaloğuna bayyılldımm, öldümm, bittimm.
Hakkaten ya, biz ne kilolar verdik. 6 kilocuk mu veremicez. :/ Verriz biz ya.
Herhalde! 6 kilonun lafı mı olur yahu!

İlahi siz ya da biz inanılmazız yahu

Bende yarın sonrası işyerine haşlanmış bakliyat yada sebze yada ikisi karışık getirip yoğurtlayarak yemeyi düşünüyordum sizi okuyunca çok şaşırdım..

Yok yok biz kesin diyet kardeşleriyiz

Çine gitmiş olanlar iyi bilir, özellikle yaşlı Çinliler yanlarında sürekli bardak tipi termoslarda sıcak su, çay taşırlar. Kışın soğuk günlerde, hatta bunaltıcı yaz sıcaklarında bile hep sıcak su içerler. Çin restoranlarına gittiğinizde de masanıza ilk gelen bu hafif çayımsı sıcak su'dur.

Peki Çinliler neden sürekli sıcak su içer?

Vücudumuz için gerekli olan şeylerin %99'unu midemiz sayesinde alıyoruz. Yediklerimiz bizi fiziksel ve ruhsal olarak o kadar çok etkiliyor ki acı yememiz bizi daha agresif, tatlı yememiz ise bizi daha mutlu yapıyor. Hatta bu yüzden bilim adamları midemiz için 2.ci beynimiz diyorlar. Midemize en iyi gelen şey ise sıcak su.

Peki sıcak su bizim için neden iyi?

İşte binlerce yıldır bunun farkında olan Çinliler de her fırsatta sıcak su içiyor.

Midemiz vücudumuzun için bir nevi "fırın" işlevi görüyor. Midemiz yediklerimizi bakteri ve enzimlerle eritmek için ilk önce uygun ısıya getiriyor, yani tekrar ısıtıyor. Soğuk su içmek ise midemizin daha fazla enerji harcamasına neden oluyor. Ve yanında alınan diğer besinlerin sindirimini de zorlaştırıyor. Özellikle yağlar soğuk suda çok daha zor çözünüyor. Çinliler ise yemekten önce ve sonra sıcak su içerek midelerinin extra efor sarfetmesini engelliyor.

Çinliler soğuk içecekler içtiğiniz veya soğuk besinler yediğiniz zaman içsel organların daha fazla büzüldüğüne, mevcut problemleri daha da kötüleştirdiğine inanıyor. Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı SICAK suda
yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir.
Sıcak su sistemimizi temizler.

SICAK SUYUN Faydaları :
1 – Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.
2 – ıç organları ve kaburga kafesinin etrafındaki kasları gevşetir,daha derin nefes almanızı sağlar.
3 - Mide asidi etkilerini rahatlatır ve asit reflu semptomlarını rahatlatır.
4 – Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.
5 – Kabızlığı giderir.
6 – Kilo verme : yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır. Nefes tekniği ilebirleştirilirse, yağ yakmak için hiper – oksijenlenme sağlar.
7 – Soğuk algınlığı, gripin süresini kısaltır, zatürreyi önler.

NE KADAR İÇMELİ? NE KADAR SICAK OLMALI? NE KADAR SIK ıÇMELı
Günce 3 kez 1 fincan için, kahve sıcaklığında. Daha fazlası daha iyidir.

Denemeye ne dersiniz?

Sabah kalktığınızda siz de güne sıcak su içerek başlamayı deneyin ve vücudunuzun nasıl tepki verdiğini kendiniz deneyimleyin.

Eğer sıcak suyun tadı hoşunuza gitmiyorsa

İçine biraz zencefil, limon, portakal yada kivi dilimi katarak suyunuzu tadlandırabilirsiniz. Yada direkt Çin usülü yeşil çay içebilirsiniz. Afiyet olsun.

ALINTIDIR

Günaydın arkadaşlar..
Ekstra toplantilar iyi olmazda pazar gunu hic olmaz.umarim aksam yemegi yemedin.
Yedim, yemem mi?
Domates püresini sulandırıp sarımsak ve fesleğen ekledim. Haşlanmış kepekli makarnanın üstüne döküp afiyetle yedim.
19:10 da tertemizdi tabağım.
Vicdanım da kıpırdadı yerken ancak......... gecenin ilerleyen saatlerinde yediğim için şükrettim.
Çünkü saatler 04:42 yi gösterdiğinde ben hala uyanıktım. Yemeseydim nice olurdu halim..
Yılbaşı sonrası mönü oturdu, ne güzel oldu.
Yaşasın diyet kardeşliğimiz! nazar:

fadimecim ellerine sağlık, ne güzel oldu sabah sabah motivasyon kıpırtısı için uğrayıp da böyle bir yazı okumak..
Suyun sıcak-soğuk içilmesi ile ilgili senelerdir tartışma yapılır.. Bende herhangi bir fikir oluşmamıştır.. alışkanlığıma devam etmişimdir..

Bu yazıda ilginç gelen iki yer var..

Vücudumuz için gerekli olan şeylerin %99'unu midemiz sayesinde alıyoruz. Yediklerimiz bizi fiziksel ve ruhsal olarak o kadar çok etkiliyor ki acı yememiz bizi daha agresif, tatlı yememiz ise bizi daha mutlu yapıyor. Hatta bu yüzden bilim adamları midemiz için 2.ci beynimiz diyorlar. Midemize en iyi gelen şey ise sıcak su.

Soru: Gitgide agresifleştiğimi, öfkemi zor kontrol ettiğimi düşünüyordum.. Sebebi meyve dahil tatlılardan uzak durmaya çabalamak mı yani?

6 – Kilo verme : yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır. Nefes tekniği ilebirleştirilirse, yağ yakmak için hiper – oksijenlenme sağlar.

Soru: Nefes tekniği derken acaba diyafram nefesini mi kastediyorlar? Fikri olan parmak kaldırabilir mi?

Sonuç: Yılbaşı sonrası afet değerlendirme merkezine bu makaleyi ilettim. Kendileri bu 3 günlük sıkıyönetim döneminde yemek öncesinde ve sonrasında sıcak su içilmesine karar verdiler.

hepinize hayirli mutlu bir yil olsun
rabbim baskulede - leri gostersin
bekarlar sevdine kavussun
evliler yeniden esleriyle dolu dizgin asklar yasasin
bebek bekleyenlerin kucaklari gobusleri dolsun
cocugu olanlar saglikli basarili bir yil gecirsin
kusler barissin
sevenler ayrilmasin
issizler bol kazancli isler bulsun
tombislerin mutfaklari diyet yemekleri pisirsin
gobekler erisin duzlessin
bacaklar selulutsiz sutun gibi olsun
kalcalar sakirayi kiskandirsin insallahhhhhhhhhh

Bu gece nasıl kilo alacağımı ve daha önemlisi sonrasında Cumaya kadar aldığımın ne kadarını verebileceğimi anlamak için ani bir kararla tartıldım: Sonuç güzel. Nihayet 65x kilolara kavuştum.

Yılın son kilosunu iftiharla sunuyorum

65.8

ben enden tartılmadım yaaaa
tüh ki ne tüh

tebrikler hayatım
süpersinnn

saol hayatım ne güzel dilekelrin var seninnnnn

ben enden tartılmadım yaaaa
tüh ki ne tüh

tebrikler hayatım
süpersinnn

Cidden iyi fikirmiş tartılmak yaa..Ben yılbaşında özel bir proğram yapmicam için o kadar bişii farketmez diyorum amaa eşimin vardiyası gün içine denk geldi..Bu akşam için planında olan dışarda yemeği keskin zekam ile düne aldırdım hemde oldukça erken bir vakitte 18:00 civarıydı Amaa dün akşam çerez almadığına hayıflandı bugüne erteledi..İşte beni vuran iki seçenekten biridir çerez Diğeri de çukudur onu da hafta sonu bol bol yedim..İş yerinden vermişler koca bir kutu Allahımmm ne müthiş bir görüntü her bir çeşit bir arada..Dolabın en üst gözüne koydum..Kahve yanında iki iki yiyor ve yediriyorum..Uff cidden epey efor harcıyorum kutuyu açıp avuç avuç yememek için

Hiç belli olmaz akrebim.. Belki de senin ve kadisin yaptığı doğrudur. Yılbaşının neye mal olduğunu anlamak belki de bana iyi gelmeyecek..

Çikolata üstü çerez.. Hımmm..

Bence sen bu Cuma izne ayrıl şimdiden.. Şaka bir yana çok zor çooook. Benim kafada da on tilki dolaşıyor.. Hem de hepsi aç
Akşam şunu da yiyeyim bunu da yiyeyim.. Yok anacım iflah olmam ben.. Kaçamağı tadında bırak di mi?
I-ıhhh olmaz.. Beynim şimdiden kilo aldı hissediyorum, kulaklarım ağrıyor..

Sen şimdi al o çikolatayı bi'koşu sokağa in.. Hanım teyzelere, bebelere "iyi seneler" diyerek ikram et.. Hem sen kaloriden kurtul hem de bir sürü insanın yüzüne gülücük çiz, şu meşakketli ülkemin şu sancılı bir yılının daha son gününde..

Fısıltı: Çereze yer aç baba bea! :18:

mutlu yılar dilerim

giremedim bilirsiniz benim yogunluk işe . oglandan izin aldın pc için 10 dk .:

Yeni ve iyi yılın ilk günü aydın olsun..

İlk güne utançla girmek varmış

Özetle; bir günde 2.6 kilo almış durumdayım. Şakanın da ötesi bir durum sanırım..

Dün sabah 65.8 diyen tartı, bu sabah 68.4 olduğumu söyledi. Bu tartıyı bir an önce psikologa götürmeliyim. Sanırım manik-depresif kendisi.. Yoksa, benlik bir durum yok!

Tabii utanmakla bitmez bu iş. Bugün neler yapacağımı yazayım.. Yazmak, gururuma şerh koymak gibi geliyor.
Kendim için yazıyorum; planımı yazınca bozmaktan utandığım için sadık kalmamı sağlıyor.

Bugün yapacaklarım:
- Rutin sporum
- Ancak bisiklet ceza olarak 2 kere (toplam 40 dakika edecek)
- 3 lt.su
- 3 kupa taze zencefil çayı
- Açlık hissedene kadar yemek yok
- Günün son yemeğini 18:00 de yemeğe başlayacağım.
- Mönü: Haşlanmış türlü sebze, sarımsaklı yoğurt ve baharat eşliğinde.
- Eğer olur da gün içinde acıkırsam üç alternatif var. Üçünden biri.
1. alternatif: elma ve peynir
2. alternatif: yoğurt, az müsli eklenmiş
3. alternatif: salatalık, domates, biber ve peynir
- Yemekten yarım saat önce ve yarım saat sonra karanfilli sıcak su. / fadimenin eklediği yazı

iyi yıllar püsküütçüm ben de sabah tartı ile aynı olumsuz sonuzu yaşadım 76.5 iken bu sabah 78.00 dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…