bugün bebekler ne yedi?

gizem cim ben hep o sıkıntıları yaşadığım için biliyorum insanı çok üzen bir durum.
diş çıkarıyordur ya da rahatsızdır birşeylerden zorlama eski haline döner bence .

gizemcim bence bi de cicibebeli dene burakta ilk zamanlar yoğurdu sade seviyodu
sonra ben değişiklik olsun diye muzlu cicibebe koymuştum öle daha bi çok severek yedi..
şimdi hep yoğurdu cicibebeli ve bazende pekmezle veriyorum tadı güzel olsun diye :))
denemekten ne çıkarki burak cicibebeyi çok severek yiyor

sağolun kzlar bide cicibebeli deneyecem güzel fikir sağol kardelencim

Benim oğlumda iştahsız bir bebek ama kilosu iyi maaşallah sadece beni emse başka bişey istemiyo zorla yedirmeye çalışıyorum bende gizem gibi reklamla biraz yedirmeye çalışıyorm kahvaltı yapmıyor peynir yediremiyorum cicibebeyide hiç sevmedi reçel pekmezde yemez bende pekmezi ıhlamura katıp içiriyorm yumurta yiyor oda hergün verilmiyorkahvaltı konusunda ne yapacağımı şaşırdım. çorbaları bazen güzel yiyo bir kase falan bazende iki üç kaşıktan başka içiremiyorm 1 aydır yoğurt bende yediremiyorm denemediğim şey kalmadı ilk başta güzel yiyordu ama! muhallebiyi güzel yerdi akşam artık onuda fazla yemiyo zorlayınca yedirmek için ellerime vuruyo tabi benim üsbaş kalmıyo hertarafımız yemek oluyo ya saabır diyorum allahdan kilomuz iyi ama böyle devam edersek ne olur bilmiyorm bu ay az almışız kilo zaten 9600 olmuşuz 9400 dük

Bu arada kan damlası kullanan arkadaşlar bebeğinizin dişleri çıktıysa dikkatli!! olun çünkü damla dişleri morartıyo:1no2: benim bebeğimin dişleri erken çıktı 5 aylıkken ve bende damla kullanıyordum bebeğimin kan değeri düşük olduğu için. kullanmaya başladığımda dişleri yoktu sonra dişleri çıkıncada bir ay daha kullandım baktım dişlerin rengi değişik görünüyo aylık kontrolde doktora söyleyince kandeğerini ölçtü yükselmişti ama tam istenildiği gibi değildi oda bırakmamı söyledi mecburen et köfte kırmızı renkli meyveleri yedirmemi söyledi o zaman ek gıdaya yeni geçmiştik yiyebilirmi dedim yer dedi ama ben çok zorlandım anlayacağınız gibi yediremedim çorbalarına bol bol kıyma kattım bende neyapim belki sizde olmamıştır ama ben yinede aklınızda olsun diye yazdım kontrol edin bizim şimdi beşinci dişimizde çıktı altıncıyı beliyoz:lepi:

bizimde dr umuz kan damlasını meyve suyuyla vermemi önerdi..
dişlerinin kararmaması için
aslında bizim değerlerimiz gayet iyi çıktı ama sanırım 6. aydan sonra anne sütündeki demir azaldığı için takviyeymiş...
zaten şuan antibiyotik kullandığımız için vermiyoruz

aynur kardelen sağolun kan damlası bilginize:)
arda bugün sabah kahvaltıda zar zor reklamla kandırark 4 cicibebe mandalina tuzsu kabak çekirdeği peynirceviz tahin pekmezli karışımı yedi
öğlen bir kaeye yakın tavuklu patataesli şehriyeli yoğurt çorbası yedi
akşam yeşil fasulye domates
az meyve
yatmadan 100 cc kadar muhallebi yedi
bugün dışarda olduğumuzdan evde mayalanmış yoğurdumuzu yiyemedikgerçi zaten yemiyoooo

gizem dün aklıma sen geldin ela da yemedi yoğurdunu yemeye başlamıştı halbuki yoğurdu sevdi oh felan derken dün beni bir güzel şaşırttı kızım benim:)
bu sabah peynir bir tane zeytin mısırlı çavdarlı 75cc muhallebi içti.pekmezi ağzından çıkarıyor bir süre vermeyeceğim pekmezi bakalım.
öğlene de yoğurt çorbası vermeyi düşünüyorum bizim öğlenimiz 2 gibi oluyor:)

sabah kahvaltı_peynir,zeytin,pekmez,tahin,tereyağ,reçel,yumurta,bebe bisküvisi ve tahıl karşımı..
öğle-ıspanak,kabak,patatesli çorba.
sonra yoğurt ve meyve. akşam da ızgara tavuk.
yatmadan muhallebi.

Bugün Ulaş;

sabah:Yumurta,pekmez,peynir,çavdar ekmeği
öğlen; Mercimek çorbası ve meyveli yoğurt
ikindi; armut,ananas,şeftali püresi(1 kavanoz)
akşam;mercimek çorbası ve sade yoğurt,
yatarken de;sütlü,muzlu muhallebi yiyecek

Bu arada balkabaklı muhallebi yaptım dün,bayıla bayıla yedi:)

bugünki menümüz bizimde
kahvaltı cicibebe zeytinyağı labne peynir kuşburnu marmelatı zeytin pekmez
öğleden sonra mercimek çorbası bir küçük kase ekmek parçalı
akşam az kendi yaptığım yemekten yedirdim kıymalarından
şimdide yoğurdunu yedirecem

ya murgizcim cevizi kahvaltıda nasıl hazırlıyosun ardaya bende deniyim özendim nazoşum biraz kilolansındelikafadulden

kahvaltı karşımı.
et suyu(ekmek ve et parçaları)
yoğurt
meyve(armut,muz,elma,portakal)
muhallebi

Sabah yumurta ceviz tahin pekmez tereyağ ıhlamur çaylı kahvaltı.
Birazdan yoğurtlu etli ıspanak yapıcam.Elma püresi akşama doğru ve yatmadan balkabaklı muhallebi.

bizim kahvaltı menümüz 6 tane cicibebe labne peynir 1 tatlı kaşığı zeytin yağı bir o kadar pekmez ve kuşburnu marmelatı ve ceviz
öğleden sonra meyve suyu yapyım havuç elma ayva muz
akşamda brokoli havuç patates mercimek pirinç soğan karışımlı sebze çorbası yoğurt ve yumurta sarısıyla terbiye edilmiş
9 dan sonrada muzlu cicibebeli yoğurdu
işte bu kadar

kuzey meyveyi çok seviyordu ama artık zorla yediriyorum. iğrenç sebze çorasına bayılıyor güzelim meyveyi yemiyor. muz verince falan kusuyorr resmen.elma da aynı şekilde.zaten portakal mandalina yanına yaklaşmıyor.işim zor.. hazır meyve pürelerini yiyor ama böcek. çok fena bu oğln..

ah gökçencim ahh aynı dert bendede var...
malesef ew yapımlarını bizimkide ilk zamanlar çok güzel yiyordu..
sonra yemez oldu bende hazırlarda veriyorum bayıla bayıla yiyor...
allahtan sıkacakta sıktığım elma havuç ve diğer meyveleri içiyor biberonla
çok fena bu oğlanlar hergün ayrı bir huy çıkarıyorlar

arkadaşlar ben nisan annesiyim ama merak ettim balkabaklı muhallebiyi nasıl yapıyorsunuz

Balkabağını haşlayıp suyuna pirinçununu pişiriyorum.Sonra tahıl+balkabağı+pişmiş pirinçununu rondoya koyup muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırıyorum.Bugün portakalda ekledim.Bazen pekmezde koyuyorum.Çeşitlendirebilirsin kafana göre.

Sabah kahvaltı karışımından 6-7 kaşık yedi ve bıraktı.Öğlen brokoli+havuç+kereviz+soğan+et+yoğurt lu çorba yaptım.7-8 kaşıkda ondan yedi.Hiç iştah yok.İkinci diş patlıcak sanırım ondan.
Yemeyince bişi hazırlamakda istemiyorum.Akşamüstü muz yedirmeye çalışcam bakalım.Yine başladı iştahsız günler.Püffffff.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…