bugün bebekler ne yedi?

Bugün bende peynir verdim küçük parçalar halinde yedi.Üstüne ekmek vardim onuda yadırgamadan bi güzel çiğnedi.Bundan sonra bend öyle vereyim bakalım.İnşallah başarırız karışımsız kahvaltıyı.Gece hiç durmadı 8 ay boyunca hiç bu kadar huzursuz değildi.İlaç taraftarı değilim mümkün olduğunca fitil dahi vermemeye gayret ederim artık dayanamadım dentinox sürdüm damaklarına az önce,inşallah iyi gelir.Çok mutsuz geceden beri.Normalde bebeğim hiç ağlamaz,mız mız değildir.Çok uyumlu ve kolay bir çocuktur.Ama bir kaç haftadır sinyaller veriyordu dişini çıkardı geçen hafta bi tanecik sanırım devamı gelecek acaip huzursuz dünden beri.Çok üzülüyorum,iştahıda yok.

geçmiş olsun safamızagamyoncuiremsucanım yatarken 1 çay kaşığı ağrı kesici verebilirsin dr dedi bana yazık sonuçta acı çekmesin
o diş geceleri çok fena ardada 1 tane çıkardı şimdi geceleri rahatız ikincide napcaz bilmiyorumbenneyaptımki
ardada peyniri tek başına yemek istemiyor labneyi yiyodu artık labne vermiyom katkılı diye ezilmiş beyaz peyniri yemiyo

canım ya ulaş acaba dişi çıkartıyor huysuz aman hasta olmasında
gündüz uykuya daldığında vermeyi denesen gece yatarkende bir kaç defa kaldır emsin niye emmiyoki acaba bence devam ederse bi dra götür

aferin elayahihoyyyt
yedimi çorbasını
arda sabah peynirli pemezli ekmekli mamalı tereyağlı karışım
az meyve
öğlen hazır sebze çorbası
akşam tavuklu karışık sebzeli çorba yoğurt
belki az daha meyve veririm

Çok sağol gizemcim.Teşekkür ediyo safa teyzesine
Ne güzel gece ardanın uyuması maşallah,inşallah ikinci çok yormaz onu.Üzülüyor insan bebeğini mutsuz görünce.Ben öğlen dentinox verdim birde fitil,biraz düzeldi.Yatmadanda vericem ikisndende inşallah gece rahat uyur.Kayınvalidemler bizde sağolsun gece uyumadım diye safayı aldı 3,30 da yattım öğlen,gözümü açtığımda 6,30 du.Benim yatak odam çok loş aman allahım sanıyorum ki gece ve yanımda eşimi arıyorum beşikte safayı.Ne zamandır bu kadar aralıksız uzun süre uyumadığım için 3 sat deliksiz uyku uyuşturdu beynimi baya zaman ben ayılamadım eşim ve safanın nerede olduğunu düşündümkaydirigubbakcemile3
O uyku harika geldi.Kendimi çok ii hissediyorum.Önceden beri uykuyu seven biriyim anne olmanın bünyemde açtığı en büyük zorluk uykusuzluk.
Yok yooook ikinci bebeğe en az 5 yıl derim bensengözlerimebaksanab
Safanın derdi bitsin biraz dinlenip uykumu alim dimi amadelikafadulden

alemsin casser bende öyle uykuyu sevenlerdenim sağolsun kızım bana çekmemiş hiçç
dün gece 6 kere uyandı deli oldum yahu
gizemcim yedi ama yoğurtla beraber verdim öyle yedi napayım yesinde artık nasıl yerse yesin:))
şimdi elimde kase muhallebi yedirmeye çalışıyorum her zamna biberonla verirdim dedim bugün yoğun yapayım kaşıkla yediriyim bu da ir dertmişi belki biraz fazla uyur diye:))
siz muhallebiyi nasıl veriyorsunuz biberon mu kaşıkla mı çok mu yoğun kıvamlı yapıyorsunuz?

birde her muhallebiye pirinç unuyla mı yapıyorsunuz ya ben korkuyorum şişmanlatır diye(????

Oğlan bana çekseymiş top atsa duymadan uyurmuş.Ah aaah nnelik zor.
Cnm ela kaç kilo?
Bizimkinin tek sevdiği öğün muhallebi.Onuda az pirinçunu ile yapıyorum kalanı tahık+meyve oluyor genelde.Biberonla hiç vermiyorum neredeyse hep kaşıkla veriyorum.Kıvamlı oluyor.Bir çerez kasesi kadar yiyor.Diş çıkarma derdinden önce bir büyük çorba kasesi yiyordu.İştahı yok yavrumun bende zayıflıcak die korkuyorum.Çok az yiyor ve sürekli emmek istiyor.

bende öyle mi yapsam kıvamlı olur hem dediğin gibi belki daha tok tutar:))
pirinç unu olayı korkutuyor beni annem sağolsun şişmanlatma kızı deyip duruyor sanki çok iştahlı bir şeyde:))
ela 7 aylık iken 9350 idi şimdi bilmiyorum..
ela da durmadan emse hayır demiycek yani aynılar:))

kuzey bazen karışık bazen de ayrı ayrı yapıyor kahvaltısını.. çorba çeşitlerinin çoğunu yiyor(mercimek,sebze,şehriye,tavuk,un,yoğurt,et suyu ekmek ufalayıp...)
yoğurt
meyve
bazen tahıllı muhallebi,bazen tahıl dan kahvaltısına koyuyorum.. ne versem yiyor... maşallah... balık da yiyor artık bizimle birlikte... kastamonunun simidi var susamsız.selma bilir.ondan bi parça veriyorum kemiriyor.parçalarını da rahat yutuyor artık... inşalllah iştahı iyi gider...kaç kilo oldu acaba bende merak ediyorum ama kontrolumuz 9 aylık olunca...

ay kızlar bende uyku çok severim ya çok fena oluyor uykusuzluk
ben pirinçunu vermiyorum hatta artık muhallebi de evrmiyorum çok nadir arda zaten çokda sevmiyor onun yerine meyve veriyorum günde 2 çeşit çorba yapıyorum onu veriyorum
arda zaten biberon tutmadı bende zorlamadım

merhaba kızlarsengözlerimebaksanab
kutlu çağım sabah labne peynir, 4 cicibebe içine kayısı kompostosu, pekmez
öğlene doğru elma muz kokteylikaydirigubbakcemile3
ikindi kıymalı arpa şehriye çorbası
akşamüstğ de yoğurt yedi.

az önce de banyo ve emzirme :lepi: hoop uykuya..

bakıyorum da dişler gelmeye başlamış bazı arkadaşların. bizde daha bişey yok:sm_confused: umarım kolay olur:Saruboceq:
dediğiniz gibi uykusuz geceler hem onlar hem bizler için çok çok zor. bir de üstüne çektikleri acı!! bebişlerimize sağlık versin Allahım..

gece uykuları konusunda durumlarımız aynı. 4-5 kere kalkıyoruz. her seferinde beni alttan gaz atmak için kullanıyor keratalaelaelaelaelae illa emiyor biraz pırtlatıyor sonra yatıyor.:))
ne zaman şu deliksiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz uykular yahu???:uhm:

muhallebiyi ben kırkta bir verebiliyorum yahu. öğünler çok üst üste geliyor ben de bütün gün onun ve bizim yemeklerimiz peşinde koşmaktan eve çeki düzen vermekten muhallebiye fırsat kalmıyor doğrusu. son yoğurt yemiş oluyor, ondan 1-2 saat sonra da emip uyuyor. verdiğimde de kıvamlı ve kaşıkla veriyorum. hazırlardan..
biberona benim oğluşum da alışamadı. alıştırma biberonuyla su içiyor ama. o minik 3 delikli olanlar. eline veriyorum artık kendi içebiliyor suyunu:teytey:

görüşmek üzere.. sevgilera.s.

selmacm ben günde bir defa vermeye çalışıyorum biberon mamasının içine bir yemek kaşığı koyuyorum kıvamı muhallebi kıvamında yapıyorum şeker hiç koymuyorum biraz muz ve tarçn ekliyorum kaşıkla veriyorum bizimki biberonu tutmuyo zaten sütüm de emmediği için azaldı ne yedircm ben bu kıza geceleri bilmiyorumsenağlama

muson canım humana still tee içtin mi hiç bir kutu al dene istersen ben baya kullanmıştım hakikaten sütümü artırmıştı da.
aslında artık geceleri acıkmamaları gerekmiyor mu ne dşünüyorsunuz?bende mecbur uyanınca emziriyorum başka türlü uyutamıyorum ama:

merhaba arkadaşlar bi haziran annesi olarak sayfanızı takip edip tariflerinizi not ediyorum teşekkür ederiimmm çok güzel şeyler yapıyosunuz ben yerelması aldım ama nasıl pişirceemi bilmiyorum bi tarifiniz warmı bana söyleseniz yarın yapsam kızıma babannemiz gidiyoda haftasonu yemekler benden:)

ben muhallebiyi hazır sütle yapıp verdim çocuk daha sonra kustu birkaç kere.sizler süt kullanıyor musunuz yoksa suyla mı yapıyorsunuz

sütü sadece yoğurt yapımında kullanıorum. doktor öyle dedi.

kahvaltıda 50 cc mısırlı çavdarlı kahvaltı muhallebisi az yumurta beyaz peynir(akşamdan suda bekletip tuzunu aldım) ekmek yedi
öğlen çorba yarım kaseden biraz fazla(kıymalı tarhana yapıcam)
yarım kase de ekmek doğranmış yoğurt
elma püresi belki az muz
geceyede 150cc kadar tahıllı muhallebi

arkadaşlar bu miktarlar çok mu sizce normal mi?
dayımın torunları var çok kilolu annem de korkutuyor işte şişmanlatma kızı dikkat et gibisinden ela zaten her zaman iştahlı bir bebek değil ama maşallah bazen güzel yiyor en maksimum bu listedeki kadar yiyor bu sabahta bizimkinin oburluğu tuttu eşimde bu gibi şeyler dedi midesini büyütme çok yedi felan(((
ne düşünüyorsunuz??? cevaplarınıza ihtiyacım var canımı sıktı sabah sabah eşim

tanyeri canım ben hiç yer elması yapmadım ya bilen banada anlatabilirmi
aozoli bende sadece yoğurt yaparken kullanıyorum sütü
selmacım bak bende kardeşimşn tıp kitabı var 9-12 aylık bebek beslenmesi şöyle,
öğün sayısı 3-4
bir öğünde alınan yaklaşık öğün miktarı 210-240 ml
örnek öğün besleme programı
sabah anne sütü + kahvaltı
öğle zenginleştirilmiş sebze çorbası yoğurt ezilmiş makarna
ikindş meyve(1 büsküvi ile olabilir:)
akşam muhallebi veya yoğurt+sebze çorbası veya ev yemekleri

gizem cim bu yazdıklarına göre normal beslenmesi değil mi?aşırı değil yani..
akşam çorba vermiyorum bizim yedikelrimizden az tadarsa o kadar muhallebiyide uyumasına yakın içiyor zaten.
şimdi tarhanasını yicek kahvaltıdan beri yemedi uyudu uyandı felan.
gerçi arda ile ela arasında yaklaış bir ay varmış baktım da 210 cc de bir kase dolusu demek neyse ya rahatladım canım ben normal yani..

selma canım niye endişelendiğini anlamadım açıkçası bir kere elanın kilo boy değerleri iyi ama en üst sınırda değil obezite tehlikesi söz konusu değilki arda ile kiloları aynı hemen arda daha uzun arda 74 cm 9750 falandı 8. ayda tabi arda erkek o yüzden daha ağır olması beklenir
neyse demek istediğimiz bebeklerimizin kilosu iyi ama tombik birer bebek değiller ayrıca kiloda almaları lazım gelişimleri açıısından şişman değiller obozite tehlikeside yok o yüzden ele ne kadar istiyosa ver benceki gelişsin iyice
doğru aralarında 1 ay kadar var 6-9 aylık bebek beslenmesindede aynı kitap ögün başı miktarı 150-210 ml diyor öğün sayısını 5 diyor
kahvaltıyı 150 ml ile hazırlayın diyor sürekli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…