bugün bebekler ne yedi?

tabi canım ekmekleri yiyor kocaman versem de bugün brokoli yaptım hiçde ezmedim yumuşamış zaten ağzında ezdi ezdi yedi.
bu tavrını tek tavuğa yaptı yani.pütürlü yemesinde başka şeylerde sorun yok
tavuğa alıştırmam lazım ama nasıl??

BURAĞIN BUGÜNKİ MENÜSÜ
kahvaltı 6 tane cicibebe labne peynir kuşburnu marmelatı tereyağ pekmez ceviz
öğlen meyve suyu havuç elma
akşam havuç patates brokoli karnıbahar yeşil mercimek ve bulgur un ve yoğurtla terbi edilmiş şekilde çorbası (terbiye etmeden yemiyo sıpa ee haklı çocuk direk haşlamış sebze iğrenç zaten tuzuda yok )
ve yoğurt

kardelenciğim teşekkür ederim yardımların ve yorumlarına. evet kutlu çağ 5 mayıs doğumlu. biz olması gerektiği kadar kontrole götüremediğimiz için çocuğumu ve başımızda sağolsun bi işe yarayan büyüklerimiz olmadığı için ööyle büyütüyoruz işte, netten araştırdıklarım, doktorların verdiği bilgiler, arkadaşlar falan..
yani anlayacağın her kafadan bir ses. doktorların hepsi farklı. ki eşim çocuğu doktora götürmeye antipati duyan bir adam:) rutin kontroller dışında bişey öğrenmek istesem arkadaşlardan, netten, sizlerden falan işte. birkaç kez sağlık ocağına götürdük istediğim gibi sorularımın cevaplarını alanıyorum çok yoğun oluyor, bazen doktor olmuyor.
özele götürdük 2 doktordan da memnun kalmadım. biri de vefat etti! zaten ?? kaldık mı doktorsuz! bakalım yarın yine sağlık ocağına bi kontrole götüreceğim, yine bir soru sinsilesi :jeyyar: hazırladım. kadın yine yoksa yerinde özel bir hastane varmış arkadaşım tavsiye etti çocuk doktorunu. ona götüreceğiz. yani ek gıdalara başlarken bir kez iyi kötü doktor bilgisi aldık. bakalım kafamdaki herşeyi soracağım inşallah. kuşburnuyu falan da ekledim.:) cevizin faydasını? zeytin? yemekler...

kuzey bugün kahvaltıda peynir,zeytin,reçel,bebe bisküvisi,yumurta yedi. 1 tatlı kaşığı da tahıl ekliyorum.
öğlen sebze çorbası.
yoğurt
muhallebi

kahvaltı labne peynir cicibebe pekmez ceviz ve kuşburnu marmelatı
öğle meyve püresi karışık
akşamda çorba dünden kalan ama akşam terbiye etmeden verdim yedi bu akşam terbiye edilmiş şekilde vercem değişiklik olsun diye
yatmadan öncede yoğurt 2 tane muzlu cicibebe ile

cassercim valla naza kalsa oda yemicek ama zorla yiyor olsun yesinde ben şebeklige razıyım canı kaydirigubbakcemilemiyavlıyorum şarkı söylüyorum bi şekilde yediriyorum yoksa iştahsız

kahvaltı yaptı.(muz,portakal,bebe bisküvisi,tahıl karışımı,zeytin,peynir,pekmez,tahin,yumurta,ceviz,tereyağ)

birazdan sebze çorbası içecek.havuç,karnıbahar,brokoli,kereviz yaprağı.içine biraz ekmek ufaladım. saat 4 gibi yoğurt.

kızlar imdaaaaaaaaaattttt
bundan 2-3 hafta önceye kadar baran pek yemekleri sorun yapmazdı. diş çıkarmaya başladı iştahsızlık başladı, peşinden ağzı pamukcuk oldu fln derken hiç yemez oldu. hatta kaşığı gördüğü gibi kafasını sallamaya başlıyor.
fakat dün keşfettim ki elle verilen herşeyi yiyor. patates ezip elimle veriyorum açıyor ağzını kaşıkla yine almıyor. karnı kurt gibi aç, biz yerden ona da yoğurdunu vermeye çalışıyorum açmıyor ağzını elimi götürüyorum maşallah öyle bi açıyorki beni yiicek sanki.

Ne yapacağımızı şaşırdık. hadi ben bi şekil yediriyorum ama kayınvalidem çok zorlanıyor bazen eve geliyorum öğleden beri bişey yediremedim diyor kadın bende üzülüyorum. düşünün 6 saat aç çocuk arada 1-2 kaşık zorla yediği yoğurt yada başka bişey (yemeyince acaba başka bişey yermi diye herşey deneniyor). eline galeta çubuğu ver löpür löpür yutuyor peynir elinle ver yiyorn aslında herşeyi elimden yiyor. bu durumu nasıl düzeltiriz? çıldırmak üzereyim... hiç böyle şeyler yapmazdı çok iştahlı bi çocukdu kaşığı uzaktan daha görünce açardı ağzını yaaaa senağlama

ARKADAŞLAR BİŞEY SORUCAM SİZLERE.ben çalışıyorum sabah sekizde 120lik devam sütü verip çıkıyorum.öğlen işten döndüğümde saat 13:30 oluyor.ben gelene kadar çocuk yumurta labne peynir ekmek ile kahvaltı yapmış üstüne 1 kase çorba içmiş 1 muz 1 portakal suyu 1 küçük yoğurt tüketmiş oluyor.öğleden sonra akşama kadar sadece emiyor.kafama takılan bakıcımız biraz fazla yediriyor galiba.sizce de fazla mı?şu an kilosu 9500 falan

canım bebişinin kilosu normal ama sadece öglene kadar bunların hepsini yemesi biraz üst üstte gibi geldi bana bence biraz ögleden sonraya dogru uzatınbütün yedikleriniara olsun azıcık cokacimcoook gerçi iştahı yerindeyse zorlanmadan yiyosa problem etme yesin kuzucuk:teytey:

ben de aynı şeyi merak ediyorum. kuzey saat 7.30 da emiyor. bakıcımız 9-9.30 gibi kahvaltı yaptırıyor. 11 de çorba içip uyuyor 12.30-1 gibi yoğurt yiyormuş. 2-3 arası da meyve ama 1-2 kaşıkyiyormuş. sizce az mı,yani daha ne verebilirim. bu verilenlerin miktarı şöyle.. kahvaltı yarım kaseden az. çorba 1 kase. yoğurt 1 kase. 1-2 kaşık meyve. aralarda bol su çiyor oğlum.. ne yapayım kızlar bi fikir verin bana. aç kalmasn bizimki. normalde de böyle yiyor ama aralarda emiyordu. şimdi ben işteyken emmediği için bu yedikleri yeterli mi sizce...

gökçen in dediği gibi miktarları bende merak ediyorum..
ela öğlene kadar doğru dürüst yemiyor kızlar siz çorbayı bile içiriyorsunuz.
ela nın çorba saati 2 ile 3 arası 4 ve 5 arası meyve veya yoğurt akşamda meyve.
8 den sonra da muhallebi ama muhallebiyi 175cc içiyor birkaç gündür sizce çok mu??
sabah doğru bişey yemiyor maalesef..

Sabah peynir ıhlamurçayı ile ıslanmış cicibebe pekmez tahin badem.
Öğlen armut+portakal+tahıl karışımlı meyve püresi.
Akşama doğru azcık yoğurt.Akşam pazı yemeği yaptım pirinçi ve kıymayı tereyağında kavurdum arpacık soğanla üzerine pazı.Kalan yoğurdunu pazıya katıp yedirmeye çalıştım ama yarım minik kavanoz yedi.Uyuyor umarım kalkınca devamını yer.İştahı biraz düzeldi ama yineden 10 üzerinden 6 alır en fazla.CADIARZU

Bu arada aklıma takılan bir iki şey var.
Ben düne kadar sebzelerini haşlayıp slikon süzgeçten süzüyordum.Şimdi yeşil olmayan sebzeleri rondodan geçirip yeşil olanları(ıspanak ve pazı) haşlandıktan sonra diğer sebzelerden ayırıp ayrıca süzüp rondodan aldığım karışıma ekliyordum.ara sıra üşeniyorum hepsini rondodan geçiriyorum.Birde ben hep taze çorba yapıyorum yani hergün çorba.Ona ayrı yapıyorum bizimkilerden vermiyorum.Sizler nasıl yapıyorsunuz ben kendime çokmu eziyet ediyorum acaba:uhm:

ben de her gün yoğurt mayalayıp taze çorba yapıyorum.yada akşam hazırlyıp yarın bakıcıya veriyorum ki yedirsin diye. kuzey meyve dışındaki herşeyi yiyor.özellile et ve tavuk haşlamaya bayılıyor.

gökçen hayranım senin yoğurt mayalamana ben bir türlü tutturamadım hep cıvık bişey oldu..
arada pastörize yoğurt verdiğim bile oluyor ne ayıp bana(
kızlar ela bazen gece muhallebisini 100 cc ancak ya da bazen beni şaşırtarak fazla hazırladımsa eğer 200cc bile içtiği oluyor 200 cc bizimkiler için çok mu?

Çorbayı süzüyormusunuz rondodanmı geçiriyorsunuz?Yeşil yapraklı sebzeleri nasıl veriyorsunuz kızlar?

casser cim artık büyüdüler çatalla biraz ezip verebilirsin bence ben hiç rondodan geçirmedim doğrusunu istersen...
yeşil yapraklı derken ıspanak aklıma geldi zaten ince doğrayıp pişiriyorum öyle yiyor sap kısımlarını daha ince doğruyorum tabi.
artık alışsınlar pütürlü yemeye hem..

burağın bugün ki menüsü
kahavltı 6 tane cicibebe pekmez kuşburnu marmelatı ceviz tereyağ ve 1 yemek kaşığı milupanın tahıllı kahvaltı karışımı
öğlen meyve püresi armut mandalina muz
ikindi yoğurt şeftali reçelli
akşam tavuk suyunda mercimek havuç patates tavuk parçalı çorba
gecede pirinç unu vermeyi düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…