bugün bebekler ne yedi?

kahvaltı 6 cicibebe kuşburnu marmelatı pekmez ceviz
öğlen elma püresi bi kavanoz
akşamda dünden kalan mercimek pirinç brokolihavuç patatesçorbası kendimize karnıbahar kızartmıştım birazda ondan koydum ekmek içi eşliğinde
ve yoğurt

Nazosumun menusu )
kahvaltı yedı cıcı bebe bır adet muz tatlı kasığı pekmez kıbrıt kutusu peynır
öğlen menusu)
karnıbahar.yer elması.kereviz.patates.havuc.kabak.bır dılım biftek.bulgur.mercımek prınç karısık sebze corbası.
Ara menü)
mandalıuna bı adet.yogurt.
Aksam menusu)
kuru kayısı ve uzumlu muhallebı

Ben Ulaşa bugün ilk defa pirinç çorbası yaptım,hiç ama hiç sevmedi,yanında karışık meyveli verdim onun hatırına zar zor yedi,yemek yerken şarkı söylememi istiyor,müzik eşliğinde çok güzel yiyor yemeklerini,benimde boğazım patlıyor bu arada tabii

eda cım aynı sorun bizde de var alize yi çok seviyor açıyorum onun klipleri eşliğinde yiyor hatta lokmalarını çiğnemeyi bile unutuyor o kadar hayran kıza yani:))
sende böyle bir çözüm bulabilirsin kanımca)
şimdi kahvaltımızı yaptık sadece peynir ekmektahıllı muhallebi yaptım pekmezli bakalım içer mi biraz sonra
kereviz çorbası yapacağım bende..

sabah 8 cicibebe 1 muz ceviz pekmez peynir karışım öglen tarhana çorbası arada yogurt ve mandalina yatmadanda kayısı kuru kara üzüm lü muhallebi yiyecek kuzum tabi aralardada anne sütü

Selmacım biz 4.aydan beri Rafet El Romanın Aşk-ı virane şarkısına bayılıyoruz.Bu şarkı çaldığında yada ben söylediğimde dünya duruyor oğlum için,sakinleşiyor,gözlerini tavana dikip,uzun uzun dalıyor hınzırım,yemeklerini de sessizce kıpırdamadan yiyor,aşıkmısın oğlum diyorum,bide iç çekişi varki şarkıyı dinlerken.Allah Rafetden razı olsun vallahi,babası da çok sever zatensırnaşık şey

eda cım bayıldım senin ulaşa:))
onlarda farklı bir kişilik ve şimdiden zevk bile edinebiliyolar çok şaşırtıcı değil mi?
ela bu sabah kahvaltısını yapmadı peynirlere kusacak gibi yaptı galiba boğazı acıyor bazen sabahları öyle oluyor zorlamadım bende bakalım ilerleyen saatlerde neler yapıcak?
kıymalı tarhana düşünüyorum inş.yer

funda cım maşallah nazoşa kahvaltısını halen karıştırıyor musun?

Selmacım bu tarhanayı nasıl veriyorsunuz ,yani özel yapılmış mı oluyor,ben pişirdim ama herşeyi yiyen oğlum limon yer gibi ekşitti suratını,vermedim tabii bidaha,baharatsız olmasına rağmen ekşi oluyor tarhana,yapılışı gereği...CADIARZU

eda cım bizim tarhanalar un tarhanası değil.
yaş tarhana ve annem özellikle ela için baharatsız yaptı kayınvalidemlerin tarhanası kuru tarhana onu da ela sevmemişti.
tereyağında kıymayı kavuruyorum sıcak su ekliyorum biber salçası ev yapımı biraz onu ekliyorum ve ezdiğim tarhanayla pişiriyorum maşallah ela seviyor bugün bütün bir kaseyi yedi:))
birde böyle dene bakalım??

sabah 8 cicibebe 1 muz ceviz pekmez peynir karışım öglen tarhana çorbası arada yogurt ve mandalina yatmadanda kayısı kuru kara üzüm lü muhallebi yiyecek kuzum tabi aralardada anne sütü

Fundanaz bebişinin maşallahı var 8 ccibebe+1 muz+ceviz+pekmezpeynir bunları karıştırınca koca bir kase çıkar hepsini yiyorsa :hooray: bravo hem sana hem bebişine.Bizimkine ben cicibebe vermiyordum 8. ayından sonra az az vereyim dedim ama 2 cicibebeyi ıhlamurla ıslatıyorum ve içine 1 yumurta sarısı pekmez ceviz 1 çaybardağı kadar olmuyor ve onun yarısını zor yiyor.Bu çocuk ne anaya ne babaya çekmiş iştah konusunda:roflol:

burağın bugünki menüsü
sabah 6 cicibebe labne peynir tereyağ reçel zeytin kuşburnu marmelatı ceviz
öğle tarhana çorbası bir kase
ikindi meyve püresi muz mandalina armut
akşam kemik suyu çorba un yumurta ve yoğurtla terbiye edilmiş
9 gibide yoğurt yer

kızlar size birşey sorucam
bugün tavuklu çorba yaptım haşlanmış tavukları minik minik yaptım havuçla irmikle çorba yaptım ela minik tavuk parçalarını ağzında geveledi geveledi yutamadan çıkarıverdi
herseferinde böyle yaptı
siz napıyorsunuz nasıl et yediriyorsunuz??

selmacm ben bütün çorbaları blendırdan geçiriyorum başka türlü yemiyo zaten

kardelencm kemik suyu çorbayı bir yaşına kadar tavsiye etmiyolar sende bi araştır istersen internet

kutlu çağım bu sabah
5 cicibebe içine kayısı kompostosu ekiyorum+labne peynir+pekmez
öğlen; armut+portakal kokteyli:)
akşamüstü ıspanak yemeği
yatmaya yakın yoğurt yedi.

kızlar menü sıralamalarımız değişiyor bazılarımızın baktım da. sanırım öğlene doğru ve akşam üstü çorba verenleriniz var.
benim menüm yeterli mi diye düşünür oldum?? benim sıralamam hep aynı. aralarda da emiyor. bazen de akşam üstü çorbasını veremediğim de oluyor doğrusu, onun yerine emzirip meyve verdiğim oluyor. bir de sabah kahvaltıları hep aynı, yani en fazla yumurta ekliyorum yada tahıllı kahvaltı karışımla dönüşümlü cicibebe veriyorum.
baktım da cevizler, marmelatlar.. neler neler verenleriniz var?? bende yeni şeyler eklemek istiyorum ama acaba neler daha versem? mesela zeytin yazmışsınız? zeytin verilebilir mi ki? tuzlu diye ben hiç veremedim düşündüm ama? CADIARZU acaba zeytin ezmesi mi versem?:uhm: salatalık denedim sevmedi .
peki o yemiş türlerinden neler versem? kayısıyı da kabız olmasın diye kendim buldum yöntemi komposto gibi yapıp kahvaltılarında cicibebelerine ekliyorum. bazen de arada kaşık kaşık yediriyorum.
tavsiyelerinizi bekliyorum.. sevgilera.s.

kardelencm kemik suyu çorbayı bir yaşına kadar tavsiye etmiyolar sende bi araştır istersen internet

ewet canım öle olduğunu duymuştum bende
ama ben azar azar da olsa vermeye çalışıyorum
zaten şimdiye kadar bir kere yaptım bu da ikinci
pek sevmiyo zaten alışması açısından

bu arada dr lar hiçbirşeyi blendırdan geçirmememizi tavsiye ediyorlar
keşke böle baştan alıştırmasaydın burakta başlarda böle yaptı ama ben çatalla ezdim yine geçirmedim ve şuan pütürlü herşeyi yiyor
üzülerek sölüyorumki nasıl alışmışsa öle gider artık uzun bi zaman komşumun oğlu 14 aylık ve hala herşeyi yemekler dahil blendırla geçirip veriyor

happy cim yanlış hatırlamıyorsam kutlu çağ mayıs bebişlerinin en büyüğü artık herşeyi olmasada bi çok şeyi yiyebilir
ben cevizi toz haline gelmiş şekilde kahvaltısına koyuyorum bi çay kaşığından daha az
zeytinde kabuğu hariç içini küçük parçalar halinde koyuyorum o da bir tane
marmelatta saolsun komşum kuşburnu marmelatı verdi ew yapımı çocuklara çok yararlı bi besin istersen sor araştır sende çok kıymetlidir derler
bi de kahvaltılarına dönüşümlü olarak zeytinyağı ve tereyağ koyuyorum ben
zeytinyağı 1tatlı kaşığı tereyağda bi çay kaşığından daha az

her bebeğin menüsü aynı olacak diye bi kural yok canım benim
sen kendi kuralını kendin belirle burakta emdiği için öğlenleri çorba vermiyorum
ilk defa dün verdim ama meyve püresini ikindide veremedim tok olduğu için emiyo çünkü
akşamda çok az çorba içti meyve 8 e kaldı yoğurt yiyemedi haliyle
emmesi daha iyi zaten sütün varsa emzir çok fazla öğün yapmana gerek yok bence
verdiklerin gayet yeterli emdiği için yoğurdu hep ben 9 dan sonra verebiliyorum anca karnişinde yer açılıyo
ama sanırım kutluçağ gazlı bi bebek sen yoğurdu geçe bırakma dr umuz bize gaz yapabilir yoğurt demişti maşallah kilosuda yerinde kutluçağın

bizim dr umuz ew yemekelri için 1 ay daha beklememizi söledi bende bu süre içinde çok az azar azar vermeye çalışıyorum burak mayıs bebeklerin en küçüğü sayılır 30 mayıs doğumlu çok uzun oldu ama inşallah faydalı olabilmişimdir benim düşüncelerim bunlar
sevgiyle kal bebişinle mutlu günlera.s.

selmacim bende blendrdan grciriyorum ama dun yesil mercimek yaptim eristeli blendirdan cok az gecirdim baya puturluydu yogurttan destek alarak yedi ama yedi yinede:lepi:

kardelen sana katılıyorum bende hiç blenderden geçirmedim az çatalla ezdim normalde dün verdiğim tavuk parçası gibi olan başka şeyleri yiyor ama tavuğu yemedi işte baya canımı sıktı bu durum biizim evde pek tavuk yenmez bende babası da sevmiyoruz..kırmızı eti yiyordu balığı da bize mi çekti ne..

burakta ilk başlarda yarısını çıkardı yarısı yuttu bi şşekilde yedi
ben çok minik prçalar halinde yapmıştım serçe parmağının tırnağının yarısı kadardı yani..
peki çorbalarına hiç ekmek doğramadın mı ki
aslında alışmış olması lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…