Bu Kız Ne Zaman Tuvalete Girer?

Tüm gün çok yorulunca akşam da su,tuvalet deyince hele ki gündüz kendini tuvaletten atan çocuk dakikalarca boş boş oturunca çok sıkılıyorum cidden…

Allahım hepimize kolaylıkla hallletmeyi nasip etsin inşallah her aşamada.

Amin inşallah. Allahım hepimize sabır versin inşallah.

Evde balon çok.

Yarın bir deneyeyim.

Evet evet şimdi kocama bunu söyledim. Çocuk geldiğini ancak bacaklarından akınca fark ediyor.

Bir de 8.günde de saatte bir mi tuvalete gidiyor?
Simdi saatte bir gitmiyor.

Soyle ki o gun sivi tuketimi coksa yine saatte 1 oturtuyorum ama eger normal duzeyde sivi tukettiyse 2 saatte 1 oturtuyorum.

Bir de ne kadar cis yaptigini takip ediyorum, ona gore saat basi da oturttugum oluyor. Tam bir rutin yok, cisinin geldigini kelimelere dokmese dahi poposunu tutma, ozel bolgesini kasima gibi tepkiler veriyor, boyle durumlarda da yarim saat once dahi cis yapsa oturtuyorum mutlaka.

Yani hersey yolundaysa 2 saatte 1 oturuyor artik.

Lazımlık hiç düşünmedik.

Okulda öyle bir arayışı olmasın diye düşünmüştüm.

Anladım.

Çok çok teşekkür ederim yardımların için.

Allahım yardımcımız olsun inşallah arkadaşım.

Lazımlık hiç düşünmedik.

Okulda öyle bir arayışı olmasın diye düşünmüştüm.
Anladım, haklısınız. Belki başlangıç için lazımlık işe yarar, rahatlıkla söyleyip oturduktan sonra klozete aparatları oturabilir.
Okulda muhtemelen çocuklara uygun küçük klozet vardır değil mi, merak ettim.

Tabii tabii.
Okulda minik tuvaletler var.

Benimki de evden çıkmaz zorla çıkarırım hep öyleydi çıkınca da girmek istemez

30 ay geç değil ama erken de değil. Her çocuğun gelişimi farklı. Geç diyenlere aldırmayın çocuğunuzu izleyin. Kaka çoğu çocukta sorun yaratıyor. Henüz 3 gün ise çok erken. Bu konuda bilirkişi değilim ama yeni tecrübe ettiğim için WC eğitimi sorularına yorumda bulunmak istiyorum . Benim oğlum 30 aylıkken istemedi hiç oturmak bende ısrar etmedim ama o dönem yoğun bir dönemimdi anne olarak bende hazır değildim 36. Ayına girdi ve hallettik ilk 3 gün sürekli yere yaptı çişini kakasını tuvalete yapıyordu ama çiş bizde sorundu. Kaka çok yapan bir çocuk olduğu için sanırım sürekli altında kaka istemiyordu ama çişi tutmayı öğrenmesi biraz zaman aldı ilk 3 gün dediğim gibi sürekli yere yaptı sonra azaldı kaçırmalar devam etti 2 hafta sonunda kaçırmalar da çok çok nadir oldu şuan 1 ay olacak çok su tükettiyse tuvalete yetiştirmeye çalışırken azıcık kaçırıyor boxerına. Her şeyin bir zamanı var herkes bana da hala bez mi takıyorsun koca çocuk oldu diyordu ama ben 3 yaşı beklediğim için pişman olmadık sanırım ikimizinde hazır olduğu dönem buymuş. Umarım sizde önümüzdeki günlerde ilerleme kaydedersiniz.

İnşallah arkadaşım çok teşekkür ederim.

Darısı bize inşallah ne tecrübe etcem bilmiyorum ama sonuca ulaşsın cok uzamadan yeter. Elbet öğrenecekler tabi ömür boyuda bezle gezmicekler

Anladım kreşe gitmesi güzel bu ayda tatilmiş zaten iyice alıştırmak için iyi fırsat sık sık sorup tuvalete oturtma zamanı böyle böyle alışacak artık

2 Yaşındaki yeğenimi ablam yaklaşık 3-4 ay alıştırmaya çalıştı. Çok sıkıntı çıkartıyordu ufaklık en son pikniğe gittiğimizde bez istemiyorum demiş ablam da güvenmişti ama temkinliydi sürekli tuvaletini soruyordu. En son biz yürüyüşe çıkarken ağlayarak biz de gidelim diye ortalığı ayağa kaldırdı hep birlikte yürüyüşe çıktık ağaçlık alanda ağlamaya başladı tuvalet diye ablam da artık sabrının sonunda olduğu için kucakladı eğildi buraya yapacaksın dedi önce mırın kırın etse de yaptı. Eve gittiklerinde tuvaletimiz çok güzel anne o tuvaletler kötü anne yapmış alışmış tuvalete, çalılık alandan bahsederek Belki de çalılığı tuvalet sanması kötü bir seydir ama sonunda ablam kurtuldu anlayamasakta

Zor bir süreç 3 günde 5 günde oldu diyenlere inanmıyorum ben. Ben de 30 aylık başladım. Tamamen bırakmamız 1 ayı buldu. Bu esnada evin her yeri çiş oldu kaka oldu
Sabır akışına bırakın stres yapmayın. Herkes bir gün öğrenecek kimse altı bezli kalmıyor

Günaydın.
Hepimize huzurlu anlar diliyorum.

Dün gece zor geçti maalesef.
10’a kadar uyumadı,sürekli tuvaletim geldi dedi,tuvalete gittik ve tabii ki yapmadı.

En son seslendiğinde ise artık yatağa yapmıştı,temizledik,yıkadık,uyuttuk da ben biraz yoruldum işte…

Sabah saat 6’da gene seslendi,gene her yer derya deniz.

Gene temizlendik işte…

Sakın yanlış anlamayın kızmadım hiç kızmadım…

Yoruldum sadece…

Ona da kıyamıyorum…

Minicik bedeniyle zorlanıyor tabii ki…

Anladım kreşe gitmesi güzel bu ayda tatilmiş zaten iyice alıştırmak için iyi fırsat sık sık sorup tuvalete oturtma zamanı böyle böyle alışacak artık
İnşallah arkadaşım inşallah.
Ablanız da iyice yorulmuş demek ki…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…