Bu Kız Ne Zaman Tuvalete Girer?

Ahh ahhh!
Hep bunu yapıyorum.
Tuvaletin kapısında yapıyor ya da kalkıp ayakta yapıyor.

Sorsan zaten hep “yokmuş”

Yok su an 2 saatte 1 mutlaka oturtuyorum lazimliga.

Benim kiz, sizinkinin yaptığı taskinliklari tuvalet aparati icin yapıyordu bu arada, o sebeple biz lazimlik deneme karari aldik.

Biz de park ve okul fikri ise yaradi, sizin miniginde illaki bi arzu nesnesi vardir bence, ne bileyim yasakli bi yiyecek, sevdigi ama almadiginiz bir oyuncak, vardir illaki birseyiniz.

Hımmm…

Yasak yok bizde.
Düşünüyorum da cips yemedi de zaten hiç tadını da bilmiyor.

Oyuncak da tam anlamıyor sanki…
Bir kaç tane yap boz,bir iki bebek var,döndürüp döndürüp onları oynuyor…

Görmezden geldiğim bir süreç hiç girişmek istemiyorum benimki gece dolu bezle kalkıyor yinede hazır mıdır denizde kakasını yapmıyor kakası gelince saklanıyor ben saklanıyorum beni bulmayın diyor su cok fazla tüketiyor ben napsam acabaa
Allah kolaylık versin sana Lale ablacım

Zamanı geldiğinde bırakacak zorlamadan hareket etmek lazım bez bırakma kaka tutma işleri psikolojiyle ilgili onlar için kaka sadece kaka değil kendilerine ait bi parça. 35 aylık çocuğum zorlamıyorum vakti gelince elbet tuvalet kullanacak. Hastalıklar dışında Bezine yapan yetişkin yok ki

Amin inşallah canım.

Allahım hepimize yardım etsin inşallah.
Ben çok zorlanıyorum yalan değil.

Bizimkinde sadece saklanma huyu yoktu onun dışında tuvaletini yaptığını bile söylerdi ama şimdi de bezli gibi yaptıktan sonra söylüyor.

Akşam yatmadan önce zorla tuvalete soktum,”yokmuş” diye diye attı kendini. Yattı “tuvaletim var” diye 3 defa tuvalete oturttu,yapmadı. Yattı,ben tuvaletimi yaptım diye seslendi,temizleyip yatırdık.

Şimdi nasıl ipler onun elinde olmasın?

Ya aslında benim hiç acelem yoktu.

Ama bez bağlarken çok zorluyordu,bir de okulda “geç kalmayın” dediler. Ben de derdini anlatır sandım.

Olmadı ya,beceremedim…

Hımmm…

Yasak yok bizde.
Düşünüyorum da cips yemedi de zaten hiç tadını da bilmiyor.
Cips konusunda ev yapimi biseyler de uydurabilirsiniz aslinda. Ama ben pek yasak kafasinda değilim, ugrasmayi da sevmem diyorsaniz, su altinbasak biskuvi'nin cipsi cikmis oldukca lezzetli, normal cipslere gore bi tik daha yenilebilir bir urun diyebilirim.
Kaka yaparken saklaniyor olmak aslinda cok onemli bir basamak honkiponki, lafa karistim ama bu detayi gorunce yazmak istedim.

Destek aldigimiz bir psikologumuz var, onun bize söylediği bez bırakma belirtilerinden biriydi kaka yaparken saklanmak, comelmek.

Bir digeri de merdivenleri destek almadan cikabilmek, bu cis tutan kaslarin çalışmaya basladiginin belirtisiymis.

Ya aslında benim hiç acelem yoktu.

Ama bez bağlarken çok zorluyordu,bir de okulda “geç kalmayın” dediler. Ben de derdini anlatır sandım.

Olmadı ya,beceremedim…
Beceriyorsunuz asla öyle düşünmeyin bu bir süreç vakti tam gelmemiş ama olacak. Yürürken de birden olmadı yemek yerken de adım adım oldu bez de öyle. Yol almışsınız almaya devam edeceksiniz. Kocaman yetişkinler var elini yıkamayı tuvaleti temiz kullanmayı poposunu temizlemeyi bilmeyen bu da bi tuvalet eğitimi ama tam tamamlamamışlar . Evladınız minicik yol almışsınız daha da olacak

Bende tam olarak bu kısımlara hazır değilim aslında cok sabırlı insanımdır memeden kesme kendi kendine uyuma vs hepsine korkmadan giriştim ama suan bir tanede evde kardeşi olduğu için sabrım kalmadı bişeylere. Ama böylede zorluyor artık kaç kilo cocuğun altını değiştirmek. Halletcez inşallah hepimiz.

İyi yaptın tecrübesi fikri olanlar konu açılmışken yazsın istedim zaten. İkisinide yapıyor merdiven cıkma ve saklanma ama gece uykusundan önce cok su içiyor aslında tüm gün cok su içiyor o yüzden cokta işiyor ama başlamam lazım artık yatağına alezini almam lazım wc aparatı almam şazım hazırlığım bile yok sadece sık sık söylüyorum bezin bitmek üzere artık sana göre bez satılmıyor büyüdüğün için bezin bitince tuvalete koşcaz çişin kakan gelince falan diyorum oda bazen itiraz ediyor bazen kabul ediyor

Ben de kendimi bu şekilde motive etmiştim. Kolay yürümedi,kolay konuşmadı,kolay yemedi hatta kolay doğmadı da…

Ama işte bir defa bile söylememesi,sürekli parka,pazara gitmek istememesi ve götürememek beni de onu da çok üzüyor…

Gece uykusu oncesi kana kana su icme benim sipada da vardi yykudan kacmak icin, simdi cis egitimine basladigimizdan beri su istememeye basladi.

Ben su egitim surecinden anladim ki, cocuklar bez kullandiklari icin cis yapma olayina dair fikirleri yok, yani idrar keselerinin sıkışık hissetmesi nedir, cis nasil yapılır, cis nasil tutulur gibi konularda hicbir fikirleri yok.

Simdi gunlerdir kizima, tamamen oyun haline getirerek cişe sıkışma nedir, nasil hissedilir bunlari anlatiyorum. Bu konusmayi da hic yapmadigimizi farkettim, kaka icinde benzer konusmalarimiz var.

8.gun itibariyle kizim "anne lazimligima oturmam lazim" cumlesini kurdu sonunda, evet surec cok uzayacak (bende 3 gunde halleden annelere hayranlik duyuyorum yalan degil) ama bitecek, ben artik eminim.

Tuvalete oturtunca balon veya duduk ufletebilirsiniz. Ben baslarda oyle yaptim, cisi kolay kavradi. Kaka olayi cidden zorlu bi surec Allah sabir versin. Biz 1 ay once basladik. Kakayi daha yeni yeni yapmaya basladi. Sizin erken degil bence tam zamani bu yaz bezi birakirsa iyi olur cunku kisin anne icin daha zor. Benim de baslarda umudum kalmiyordu hatta kac kere pes edip bez takacagim dedim de arkadaslar ailem motive ettiler. Ne zaman baslarsan basla yine ayni sureci yasayacaksin demislerdi. Haklilar.

Oğlum 3,5 yaşındayken bıraktırabildim ama 2 günde hem gece hem gündüz çişini kakasını öğrendi. Doktoruna sormuştum daha önce denediğimde her çocuğun kas gelişimi farklıdır hazır olduğunu anlarsınız zaten demişti tam 3,5 yaşında hazır oldu.
Bez asla bağlatmadı bağladığımda ağladı
Çişi geldiğinde ağladı
Beze karşı aşırı bi hassasiyet gelişmişti.
Çıkardım bende 2 gün içinde öğrendi

Benim ikizler 29 aylik, ben bezi ergenlikte acmayi dusunuyorum. Becerebilecegime inancim sifir da.... şoyle kosede durup izleyeyim
Çok iyi ya benim ikizlerde 22 aylik ben kıza bi kaç kere anlattım elimden tuttu kendi tuvalete götürdü ama oglanda geliyor pesimizden bu sefer curcuna oluyor ağlıyor vazgeçiyor bende becerecegimi hiç sanmıyorum büyüyünce illaki atacak kanaatindeyim napayim kardeş ikizler daha zor

Ben
Konu ile ilgili tecrübem yok ama iç mimarlık eğitimi almıştım, orada klozet yüksekliğinin önemli olduğunu öğrenmiştik, yüksek klozette insanlar rahat oturamaz demişti hocamız. Çocuklar için de düşünüyorum ki klozet aparatı yerine lazımlık daha kolay olabilir mi?
Sizin kızınızın durumuna dair değil ama aklıma geldi.

Evet evet şimdi kocama bunu söyledim. Çocuk geldiğini ancak bacaklarından akınca fark ediyor.

Bir de 8.günde de saatte bir mi tuvalete gidiyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…