Bu kadar büyük bir fedakarlık yapılır mı?

Bencede çocuk düşünmez kurmuştur düzenini orada. Gurbet çok zor bir durum bunu göze alabilir mi kendisi düşünmeli. Gelebilirse senede en fazla 2 defa gelebilir. Kızın hiç tanıdığı yok mu orada? Kayınvalide de gıcık biri çıkarsa yandı. Alışma psikolojisi içinde negatifler cogalirsa durumunu vahim olarak görüyorum. He yok hemen ayak uydurabilirim diyen bir kızsa düzenini de kurar orda, arkadaşlar da edinir. Ama her şey zamanla !
kızın orada tanıdığı yok
çocukla iyi güzel anlaşıyoruz hoşuma gidiyor ama aşık değilim diyor
çok sevmezsem de katlanır mıyım diyor

Kafa yapılarının uç noktada olduğunu bu konudan nasil çıkardınız gerçekten merak ettim. Çok farklı olsalar adam yaşadığı ülkeden birileriyle evlenirdi. Buraya gelmek istememesi, ailesinin şehrinden ayrılmak istemeyen erkek kafasıyla ayni olabilir.
Bu şekilde evlenen kadınlar tamamen yabancısı olduğu ülkede eş ailesinin gölgesinde yaşıyor genelde ki erkekler de o yüzden bu evlilikleri tercih ediyor, kısırı orada daha bol yiyebilir.
bence çok doğru bir noktaya temas ettiniz
bu konuyu araştırması lazım
ama çocuk Türkiye ye taşınmama sebebini "karmaşa" olarak açıklamış
burada hayat daha sakin diyor
seni mutlu etmek için de elimden geleni yaparım diyor

Adam Türkiye’ye gelip işsiz mi kalsın ? Orda çalışıyor orda düzeni var geliyorsa zaten sıkıntı.Orda bile tutunamamıştır.

Yakınınız Almanya’ya gidip dil öğrenip çalışacaksa canı sıkılmaz.

Ama ev hanımı olacaksa evet kafayı yer. Aile yok dil farklı kültür farklı.

Ona göre karar versin.

Aşk sevgi ve buna dair fedakarlıklar saçmalık. Yapan da pişman oluyor 30 Dan sonra
aslında adamın işi türkiyede de devam edilebilir kazandıran mesleklerden

maddi durumlar iyi

kız orada çalışmayı düşünmüyor

Almanyada okadar kız varken neden türkiyeden görücü usulü istiyorki?
Genelde bu tiplerde bi sıkıntı oluyor.
Veya tamamen mantık evliliği yapıyorlar.
Öncelikle çocuğu iyi bi araştırmanızı öneririm.
sosyal medyadan tanışmışlar

kızın orada tanıdığı yok
çocukla iyi güzel anlaşıyoruz hoşuma gidiyor ama aşık değilim diyor
çok sevmezsem de katlanır mıyım diyor
Görücü usulü ile de hemen 1 ayda olmuyor görussunler biraz ona göre karar versin. Tanısın biraz aile kurmaya değer mi değmez mi ona göre karar verir. Evleneceğin adam önemli nerede yaşadığın değil bence. Nerede karnın doyuyorsa orası yuvandir

maddi durumlar iyi

Adam orada doğmuş büyümüş okumuş çalışıyor niye gelsin orada ki kazanci ile burada ki aynı mi olur.

Arkadaşınız orada çalışmayı düşünmüyormuş büyük ihtimalle burada da çalışmaz ,adam buraya gelse tek maaşla ev geçimi,kira vs tek başına karsilayamaz belki belkide bu açıdan da düşünüyordur orada ki yaşam şarttı daha iyidir Büyük ihtimalle.

1 Euro = 34,800 TL
Fedakarlığı kız arkadasiniz değil Almanya'lardan atlayıp gelen yağız delikanlı yapıyor.
Söyleyin konuyu o açsın,ayrıca Almanya'da Helga'lar Olga'lar bitti mi ki kalkıp buralara geliyor..
Anlamsız,yahu Türk istiyorsa Gurbetçi de mi yok çevresinde.🤔

bence çok doğru bir noktaya temas ettiniz
bu konuyu araştırması lazım
ama çocuk Türkiye ye taşınmama sebebini "karmaşa" olarak açıklamış
burada hayat daha sakin diyor
seni mutlu etmek için de elimden geleni yaparım diyor
Siz bu konunun neresindesiniz?
O onu demiş kız çok sevmemiş?
Kendisi niye gelip fikir almiyor bu kızcağızın?

Yakın bir akrabamın yaşadığı olayı yazıyorum.
Biz işin içinden çıkamadık.

Kız ve çocuk yeni tanışıyorlar ama evlilik niyetiyle görüşüyorlar.
Çocuk Almanya'da yaşıyor.
Kızla görüşmek için İstanbula geliyor ama ne olursa olsun Türkiye'ye taşınmayı düşünmüyor zaten ailesi de orada yaşıyor çocuğun.

Ne dersiniz sizce ne demeli ne yapmalı...

Kız her şeyini bırakıp orada tek başına bir hayat kurabilir mi, bunun için çok aşık olması mı gerek?

Yabancı biriyle tanışıp, üstüne evlilik amacıyla görüşürken günün sonunda ne olacağını bekliyormuş arkadaşın? Çok ilginç.

Yıllar önce ( 90lı yıllarda)bi tanıdık böyle evlendi Almanya'ya gelin gitti . 6 ay nişanlı kaldılar çocuk gitti geldi gayet iyiydi araları.Çocuk yakışıklıydı üstelik o zaman çocuk aklmla bu çocuk niye ordan evlenmemiş diye düşünmüştüm. Meğer çocuğun alman bi sevgilisi varmış üstelik çocuğuda varmış. İlk geceden sonra kızın yanına hiç uğramamış. 2 sene kabusu yaşadı kız... o zamanlar cep telefonu yok tanıdık yok çocuğun ailesi zalim... en son ordan bir türk haline acımış yardım etmiş de ailesine haber verildi. Kız iki yılın sonunda geri döndü. Geldiği gün bile kv su böreği açtırmış sen güzel yapıyosun yap sonra çık demiş merhametsiz... bu hikaye travmamdır benim çok korkarım öyle ne idüğü belirsiz insanlara güvenmekten... Daha önceden tanışmıyorlarsa ailesini tanımıyorsa büyük risk bence...

maddi durumlar iyi

Senin döviz kurundan haberin var mı? 1 euro 35 lira küsür. Nereye bırakıyor almanya'daki işi gücü. Nereye devam ettiriyor. Kız burada çalışıyorsa orada da çalışabilir. Ama derdi zengin kocaya kapak atıp çalışmamak gibi duruyor.

Senin döviz kurundan haberin var mı? 1 euro 35 lira küsür. Nereye bırakıyor almanya'daki işi gücü. Nereye devam ettiriyor. Kız burada çalışıyorsa orada da çalışabilir. Ama derdi zengin kocaya kapak atıp çalışmamak gibi duruyor.
bu nasıl bir üslup? bilip bilmeden atıp tutmuşsunuz
zengin koca meraklısı olabilecek biri değil
burada da gayet güzel bir yaşantısı var

Yıllar önce ( 90lı yıllarda)bi tanıdık böyle evlendi Almanya'ya gelin gitti . 6 ay nişanlı kaldılar çocuk gitti geldi gayet iyiydi araları.Çocuk yakışıklıydı üstelik o zaman çocuk aklmla bu çocuk niye ordan evlenmemiş diye düşünmüştüm. Meğer çocuğun alman bi sevgilisi varmış üstelik çocuğuda varmış. İlk geceden sonra kızın yanına hiç uğramamış. 2 sene kabusu yaşadı kız... o zamanlar cep telefonu yok tanıdık yok çocuğun ailesi zalim... en son ordan bir türk haline acımış yardım etmiş de ailesine haber verildi. Kız iki yılın sonunda geri döndü. Geldiği gün bile kv su böreği açtırmış sen güzel yapıyosun yap sonra çık demiş merhametsiz... bu hikaye travmamdır benim çok korkarım öyle ne idüğü belirsiz insanlara güvenmekten... Daha önceden tanışmıyorlarsa ailesini tanımıyorsa büyük risk bence...
Allah korusun...

Siz bu konunun neresindesiniz?
O onu demiş kız çok sevmemiş?
Kendisi niye gelip fikir almiyor bu kızcağızın?
ben burada üyeyim kendimce konu açtım sordum
fikir alma babında

sorguladığınız mevzu çok manasız

X