Bu ilaç beni bu hale getirmiş olabilir mi?

Ne bencili öve öve bitiremedi dünden beri 😁 tapıyor kocasına nasıl terslesin.
Ne yalan söyleyeyim çok seviyorum 😭 Ama böyle olunca da üzülüyorum yahu en azından denedik
Dkh ları çinsel istekte azalma, gerginlik, sinir, stres ve hatta depresyon belirtilerine kadar sebep olabilir. Doğru ilacı bulana ya da vücudunuz ilaca alışana kadar devam etmeniz gerekiyor. Yıllardır kullanıyorum aynı belirtileri yaşadım. Doğru ilaçla ya geçecek ya da kullanmaktan vazgeçeceksiniz.
ay benim gibi olan birileri var yaşasın o kadar rahatladım ki şu an

Kızlar selam konuyu kadın hastalıkları bölümüne açacaktım ama bu bir hastalık değil of neyse bilemedim konuya geçiyorum.

3 ay önce evlendim ve korunmak için ilaç kullanmaya başladım öncesinde farklı bir ilaç kullanmıştım ama o aşırı sinir yaptığından değiştirdim. Şimdi konu şu aslında reglim öncesi eşimden böyle hep bir uzak durasım belirli münasebetlerden kaçınasım geliyordu ama ben konuyu hem sıcaklara gelde regli dönemine vurdum geçiştirdim. Sonrasında da bu yeni ilacı kullanmaya başladım zaten.

Ama artık ben hiçbir şey hissetmiyorum ne cinsel anlamda bir yakınlık ne de genel bir sıcaklık öyle dümdüz durumdayım yani sürekli böyle kötü şeyler düşünmeler, sürekli bir kendimi dürtüklemeler acaba bu adamı sevmiyor muyum diye. Gerçekten yoruldum kendi içimde keza çok severek evlendim ve aksine mükemmel sayılabilecek bir eşim var. Bu ilaç beni bu hale getirmiş olabilir mi? Sevmiyorum diyemem ama aşkımdan öldüğüm hallerim de bir gitti böyle dümdüz bakıyorum adama asker arkadaşım gibi içimde hiçbir kıpırtı hiçbir sevinç emaresi kalmadı herhangi bir şeye karşı. Hiçbir şey beni mutlu etmiyor ama mutsuz olmaya yer arıyorum resmen. Konu hakkında bilgisi ya da böyle bir deneyimi olanlar biraz yardımcı olabilir mi kendimi inanılmaz suçlu hissediyorum çünkü 😢
İlaç değiştirirdim yerinizde olsam muhtemelen ilaç yan etkisi

Kullandığınız ilaçlar hormonları feci etkiliyor. Ben de 2 ay kullanmıştım. Depresif sinirli garip berbat bir haldeyim derhal bıraktım. Araştırdığımda doğru. İsteksizlik yaratabiliyormuş ve bonus depresif ruh hali. Eğer sağlığınız için çok önemli bir şey adına içmiyorsanız bırakabilirsiniz ya da en hafif hormon baskılayan bir ilaca geçebilirsiniz

Selam
Aynı durumu ben de yaşamıştım. Evliliğimin başından beri yasmin kullanıyordum ve yan etkisi sıfırdı. Sürekli istekliydim. Doğum yaptım doktorum emzireceğim için farklı bir doğum kontrol ilacı vermişti süte geçmeyen adını hatırlamıyorum şimdi. Aman Allahım o ilaç beni mahvetti. Bırak isteği kendimi kadın gibi bile hissetmiyordum. Eşim bana koltukta otururken sarılsa bile tiksinti geliyordu. Giyim tarzım bile değişti. Hiç kadınsı gelmiyordum kendime. Daha öncesinde de ilaç kullandığım için hiç ona bağlamamıştım sebebini. İlacın yan etkilerine baktım sonra benimkilerle tutuyor. Hemen bıraktım ilacı. İlk adetimi gördükten sonra herşey normale döndü. Eski istekli günlerim fazlasıyla geri geldi. O kadar nefret etmişimki o ilacın adını bile sildim hafızamdan.

Kızlar selam konuyu kadın hastalıkları bölümüne açacaktım ama bu bir hastalık değil of neyse bilemedim konuya geçiyorum.

3 ay önce evlendim ve korunmak için ilaç kullanmaya başladım öncesinde farklı bir ilaç kullanmıştım ama o aşırı sinir yaptığından değiştirdim. Şimdi konu şu aslında reglim öncesi eşimden böyle hep bir uzak durasım belirli münasebetlerden kaçınasım geliyordu ama ben konuyu hem sıcaklara gelde regli dönemine vurdum geçiştirdim. Sonrasında da bu yeni ilacı kullanmaya başladım zaten.

Ama artık ben hiçbir şey hissetmiyorum ne cinsel anlamda bir yakınlık ne de genel bir sıcaklık öyle dümdüz durumdayım yani sürekli böyle kötü şeyler düşünmeler, sürekli bir kendimi dürtüklemeler acaba bu adamı sevmiyor muyum diye. Gerçekten yoruldum kendi içimde keza çok severek evlendim ve aksine mükemmel sayılabilecek bir eşim var. Bu ilaç beni bu hale getirmiş olabilir mi? Sevmiyorum diyemem ama aşkımdan öldüğüm hallerim de bir gitti böyle dümdüz bakıyorum adama asker arkadaşım gibi içimde hiçbir kıpırtı hiçbir sevinç emaresi kalmadı herhangi bir şeye karşı. Hiçbir şey beni mutlu etmiyor ama mutsuz olmaya yer arıyorum resmen. Konu hakkında bilgisi ya da böyle bir deneyimi olanlar biraz yardımcı olabilir mi kendimi inanılmaz suçlu hissediyorum çünkü 😢
Ben bir buçuk sene kadar jazz kullandım - ciddi derecede migren atakları, adet öncesi sinir & gerginlik ve cinsel isteksizlik yaratmıştı bende. Bir dönem bıraktım ( 2-3 ay kadar ) o dönemde yukarıda bahsettiğim yan etkiler kaybolmustu.

Doğum kontrol hapı dediğiniz östrojen hormonu olandır diye düşünüyorum. Bazılarında androjen hormonu baskılayıcılar da var. Hem kuruluk yapar hem de cinsel isteksizlik yapar. Herkeste aynı etki olmuyordur belki çünkü hamilelerin bazılarında da aşırı istek oluyormuş ki onda da östrojen yüksek (bu sebeple ovulasyon baskılanıyor, doğum kontrol hapı mekanizması).
Hapı ya hekim değiştirsin ya da başka doğum kontrol yolları deneyin.

Benim bir ara kullandığım hap da ilk ay sinir yapmıştı. Sonraki aylarda pamuk gibiydim. Hormonların etkisi acayip bir şeymiş:confused:

X