Boşanmayı düşünüyorum, destek istiyorum

Bir çiçeğe Hergün hakaret etsek solar gider . Kocanız yaptıklarınız masraf olur diye istemiyordur yapmıyordur ben böyle düşündüm . Kocanız gibi tipler çok memlekette . Benim hemşire arkadaşım onun kocasında ona küçümseleyici sözler diyormuş . Zaten adam konuşurkende karşısındaki kişiyi küçük gören biriydi . Ve kızın özgüveni tamamen gitti . Karısının maaşını alan adamdan uzaklaşcan yakın olmucan

Benim çocuğum yok ama benzer şekilde boşanmak istediğimde seni seviyorum, sen benim karımsın, boşanmak istemiyorum diye diretti. Ama artık sevgim, saygım hiç kalmamıştı. Ha sokakta yürüyen herhangi bir adam ha o olmuştu. Ben evliliği yürütmeye çalışırken umrunda olmayan adam, boşanmaya gelince beni sever oldu. Ne sevgisi yahu, sevmiyorlar, sadece boşanmamak için sallıyorlar, vicdanımıza oynuyorlar. Sevmediğim bir insanlar evli kalmak zulüm dedim ben, sevgimi bitirdin, bana dokunmanı istemiyorum( zaten öncesinde dokunduğu söylenemez ya neyse) diye diye anlaşmalı boşandık. Sonunda anladı o da beni zorla tutamayacağını.
Kendinizi üzmeyin, bir şeyler düzelebilecekken umurlarında değildik, sonradan yaptıklarının hepsi rol, oyun.

neden ısrarla eşinizi ikna etmek zorunda olduğunuzu söylüyorsunuz? boşanma, iki kişinin rızası ile gerçekleşmek zorunda değildir.
evet, çekişmeli bir dava sürecine girmeniz gerekir bu süreçte fakat çekişmeli dava her ne kadar sürecekse o kadar zaman evde kalıp ikna etmeye çalışmaktan çok daha iyi bir opsiyon. en azından o adamın yüzünü görmek, onun işlerini yapmak ve hatta onunla sevişmekten kendinizi sıyırmış olursunuz.

Sanırım konu sahibi daha içinde bitirememis acabalari var boşanmaya cesaret edemiyor.onu çok iyi anlıyorum.o süreci ben de çok yaşadım içimdeki acabalar bitince gidip çekişmeli açtım davayı
Benim ailem boşanmaya çok karşıydi biraz da onlar karşı gelir diye cesaret edemiyordum ama onlara bile haber vermeden gittim konu sahibinin içinde tamamen bitirmesi lazım ama davayı açtıktan sonra eşimin tavirlarindaki degisikliklerini görünce kendileri dediler iyi ki dava açmışsın diye

Öyle bir şey varsa da inan peşine düşmeyecek kadar yorgun ve bıkmış durumdayım . Kendisinin olsun yeter ki beni bundan sonraki hayatımda rahat bıraksın istiyorum
Ortak 2 çocuğunuz var; karı koca olarak ayrılsanız da bir ömür yüz yüze geleceksiniz. Bu aşamada haklarınızı eksiksiz olarak alın ki çocuklarınız mağdur olmasın.

aslında Türkçesi konfor alanından çıkmamak için bahaneler uyduruyorsunuz. sizin durumunuzu bilemem ama konuyu açan hanım, çalışan bir kadın. ekonomik özgürlüğü olduğundan ailesinin evine dönmeye mecbur değil. "öyle mi? böyle mi?" derken saygıyı yitiriyorsunuz. eşinizin size olan saygısını da geçtim; kendinize olan saygınızı onarılamaz şekilde yitiriyorsunuz.

Sevmiyor yalan söylüyor, yine derdi paradır malları bölüşmektir emin olun. Sakın kanmayın
Öyle bir kararlılık var ki içimde , bana diyor ki sana büyü mü yapıldı , sonra dedi senin aklını çelen başka bir adam mı var . Bu laflara rağmen çok kararlıyım ,
Terbiyesiz, insan çocuklarının annesine eşine şu lafı demeye utanır ya

Yoo ben de çalışıyorum bahane filan değil ayrıca konu sahibi 2 çocuk annesi boşanmak en son çare olmalı her yol denenmeli
Eşim şans istedi ben de verdim ergenlik döneminde olan 2 çocuğum var ve babalarını seviyorlar
Gerçekten çok doğruymuş bekara karı boşamak kolay diye

Lütfen kendinizi ve çocuklarınızı düşünün. Birikim ile de bir şey aldırın, boşanacaksanız öyle boşanın. Parayı birine gönderse puf uçar gider ama be şey alırsanız onu da paylaşmak zorunda kalır. Daha emin adımlarla, kendinizi ve çocuklarınızı düşünerek ilerlemelisiniz. Çocuklar kimde kalacaksa evde de o kalmalı bence, ha yok ben evden çıkmam diyorsa da ev ve eşyalar satılıp bölüşülmeli. Ben sizi çok saf düşünceler içinde buldum, biraz gözünüzü açın lütfen.

bekar olduğumu nereden çıkardınız? :)

bekar olduğumu nereden çıkardınız? :)
Evli olabilirsiniz bilmiyorum ama o kadar net konuşuyorsunuz ki eşinin sana saygısı yok bahane uyduruyorsun ben de diyorum ki şans istedi verdim iki çocuk var
eşim 3 aydır bana karşı ağzını dahi açmıyor ailesiyle bile benim yanımda konuşmuyor ailesi uzakta sanırım gündüz işte iken görüşüyor
Ailesini ben kurban bayramında dahi aramadim adam böyle dikkat ederken ben bosanacagim dersem demeyecek mi ben söz verdim sen niye böyle yaptın diye
Haa eski haline döner acımam ki burada bunu da söyledim
Konu sahibinin içinde acabalari var icinde kendini bı güçlendirmesi lazım evliliğini illa devam ettirsin demiyorum bosandiginda pişman olmasın içinde acabasi olmasin

Ayrıca maddi olarak da çok iyi birikim yaptım yapıyorum da eşim karismiyor ne kadar birikimim olduğunu bile bilmiyor direkt konuyu ozsaygima getirince kızdım

Bu arada af dilemesinin sebebi muhtemelen delilllerle birlikte canına okuyacağınza emin olması (maddi anlamda). Affedip dönerseniz tüm kozu eline alıp delilsiz, zararsız boşanacak. Aman dikkat, kanmayın dünyanın tek akıllısını kendisi sanan şu adama..

"eşinin sana saygısı yok" demedim. ayrıca farkında mısınız? konu sahibi siz değilsiniz.
ama bu denli dediklerimden yara alıyorsanız geçmiş olsun. :)

Size tavsiyem tartismalari sesli kaydedin.

Ben şuan bosanma asamasindayim. Avukat diyor ki
Tanık ve kanıta bakıyorlar.

Öyle nette yazdığı gibi yok " psikolojik şiddet, baskı vs vs " hikaye diyor

Komple okumadım boşanmak için gayet yeterli bir sebep ilk cümleleriniz.Paranızın yönetiminden ona ne ya? Çirkeflik yapacaktır, kesin mallarda onun üzerine,direkt şerh koydurur (mal kaçırmaya çalışacak),kalacak yerim yok diye bunu da resmi olarak evden atardım.

Çekişmeliye bindirmeme sebeplerimden ilki arada çocuklar olacak ve bazen onda bazen bende kalacaklar . Aramızın iyi olarak kalması çocuklarımın psikolojik sağlığı açısından da en iyisi olacak . İkincisi ise eşim gerçekten öfkelendiği zaman saçma sapan hareketler yapıyor . Evde silah olması , beni bu konuda ürkütüyor . Mesela bugün dedi ki sen başkasıyla evlenirsen ben çıldırırım falan dedi . Ben de sinirlendim kendisine kimse kimsenin hayatına ayrıldıktan sonra karışamaz falan diye. Sonra düşünüyorum bu adamla en yumuşak nasıl ayrılırsam o kadar iyi . Gurur yapıp işi çekişmeliye dökersem ne yapacağı belli olmaz . Yıllar önce şiddetli tartışmıştık silahını kendi kafasına götürüyordu , inan hangi boku alırsa alsın yeter ki beni normal bir şekilde bıraksın havasındayım. İçimde hee şeyi bitirdim hiçbir şey kalmadı , sadece içimde korku var , her odaya girdiğinde eline bakıyorum bir şey var mı diye , o derece paronayak oldum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…