Boşanmalı mıyım?

yas18

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
91
38
Merhabalar, izin alarak ikinci üyeliğimi açtım ve sizlerden açıkça görüşlerinizi ifade etmenizi istiyorum. Başka bir pencereden bakılmasına çok ihtiyacım var. Mümkün olduğunca kısa tutacağım sizleri sıkmamak için.

Evleneli henüz 1 sene olmadı. Vajinismusum. Tedavi oluyorum. Fakat eşimin yaptıklarının bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Belki siz farklı bir şey söylersiniz bu sebeple bu bilgiyi vermek istedim.

Eşim bana karşı bazen çok ilgili bazense çok ilgisizdir. Genellikle davranışları sorumsuzca diyebileceğim türdendir. Örneğin akşam işten gelir yemek hazırlarım, o akşam arkadaşlarıyla batak oynamaya gider, ben arayana kadar haber vermez ve gece geç saatte gelir. Bugüne kadar iş yoğunluğu sebebiyle olabileceğini düşünerek hep geçiştirdim. Fakat artık bunun beni sevmemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

1. Olay
Geçtiğimiz haftalarda eşimin telefonunu karıştırdım. Bana bir konuda söylediği yalanını yakaladım. Eşimin Ali diye bir arkadaşı olsun, Ben, Ali, eşim, Alinin sevgilisi ve alinin baldızı havuze yüzmeye gittik. Onların arabası yok, biz götürdük. Ben daha sonra öğrendim ki çoook eskiden yıllar evvel bu Alinin baldızı ve eşimin arasında flört bile denmeyecek bir şeyler olmuş. (Aralarında ne geçtiğini bilmiyorum, eşim flört bile etmedik sadece bizi tanıştırdılar dedi.) Sonuç olarak hepsi bir olup beni eşim ve o kız yeni tanışmış gibi kandırdılar ve yalancı eşim de bunun olmasına izin verdi. Beni salak yerine koydu. Güvenimi zedeledi.

2. Olay
Eşimin telefonunu yine karıştırdığımda anonim bir tanışma programının yüklü olduğunu gördüm. Bu programdan flört anlamında bir konuşma yakalayamadım. Zaten belli ki uzun süredir girmiyor. Fakat biz sevgiliyken ve bana evlenme teklif etmeden tam 1 ay önce anonim birisiyle dertleştiği mesajları gördüm. Eski sevgilisini unutamadığını, benimle sevgiliyken ona ihanet ediyormuş gibi hissettiğini yazmış. Eski sevgilisinin nişanlanacağını yazmış. Bu konuşmadan 1 ay sonra bana evlenme teklifi etmesi beni yarabandı olarak kullandığını düşündürüyor. Ben bu adama güvenmiyorum. Güvenmediğim biriyle evli kalmak istemiyorum. Sizce bu boşanma sebebi mi sayılır mı? Eşimle bu konuları henüz konuşmadım, içten içe düşünüyorum. Tabiki affetmeyeceğim, ama bir anda evi terkedemem. Şu an kardeşim nikah arifesinde, en azından şu an boşanamam çünkü ailem bu durumdan etkilensin kardeşim üzülsün istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

İki olayda basit gibi gorunsede ciddi konular ozellikle o kizla yeni tanismis gibi yapmasi cok sacma yani ne gerek var sizi oyle bir ortama sokup salak yerine koyuyor o kizin gozundede bu durum boyle yani malesef oturup konusulmaki tavrina gore kendine ceki duzen vermesine firsat verip vermemeye karar verirsiniz diye dusunuyorum

Açık açık sormalısın.. Henüz aldatılma gibi bir durumla karşılaşmamışsın. Bunlar benim başıma gelse ben aldatıldığımdan şüphelenmezdim açıkçası ama o kızla seni aynı ortama sokması kötü bir durum, salak yerine koymuş gibi bir anlam da çıkabiliyor. Düşüncelerini aç, endişelerini anlat, açık açık durumu sor. Sana açılır ne oldu ne bitti evlenmeden önce ne düşündü hangi sebeple sana sarıldı? Bunları anlatırsa ve açıklamasını samimi bulursan ona göre davranırsın , olmazsa ona göre bir çare bulursun.

Evet ona karşı çok öfkeliyim ama düşünmeden kavga etmek istemedim. Kararımı verip terk etmeyi düşündüm ya da onu evden kovmayi. Dığer arkadaşlarinin gözünde de salak yerine koydu beni. Evli adam böyle davranir mi

Beni salak yerine koydu ona karsi çok öfkeliyim bu ilişkiye devam etmek istemiyorum. Şans versem içimdeki öfke geçer mi onu da bilmiyorum

Telefonu kurcalamaya itilmişseniz zaten boşanmalısınız. Bulabildikleriniz ya da bulamadıklarınız mühim değil.
Evet ben de bunu düşünüyorum. İçime kurt düşürdü ona güvenmiyorum. Aklımda bi fikir var önce onu yemleyip ağzından laf alıp sonra boşanmayı düşünüyorum ya da evden kovucam bi süre ne yaparsa yapsın

Eski sevgilisini unutamayan adamla hala nasil ayni evde yasayabiliyorsunuz ki. bagimli misiniz ona veya ondan ayrilirsaniz ne kaybedersiniz . unutamadigi eski sevgilisi belki de havuza gittigi kisi . bosanin yol yakiken

Eski sevgilisini unutamayan adamla hala nasil ayni evde yasayabiliyorsunuz ki. bagimli misiniz ona veya ondan ayrilirsaniz ne kaybedersiniz . unutamadigi eski sevgilisi belki de havuza gittigi kisi . bosanin yol yakiken
Yok o ikisi farklı kişiler. İşte elimde kanıt olsa boşanıcam ama o da yok. Ya sana teklif ettiğimde unutmuştum derse. Boşanamama sebebimi de yazdım zaten adamdan tiksindim son bir haftadır

Bi de eşim benden 10 yaş büyuk yani baksanız olgun dersiniz ama çocuk kalmış gelişmemiş işte

Hala tanışma programı olduğuna göre maalesef asıl sevdiği kişi siz değilsiniz. Sizinle evlenmek için evlenmiş gibi geldi bana. Bence terk edilmeden terk edin. Genel davranışları değer vermediğini gösteriyor ama tabi siz daha iyi tanıyorsunuz. Kanıt bulamamışsınız bence anlaşmalı boşababilitsiniz. Eşiniz sanki kabul edebilir gibi geldi bana. Önce çaktırmadan ağzını arayın. Biz anlaşamıyoruz demi ya falan gibi.

Alinin baldiziyla havuza girme meselesi tamamen sacmalik. Buyuk ihtimalle aramizda bir sey gecmedi bir sey olmaz diye düşünmüştür, bu durumun sizi rahatsiz ettigini anlatirsiniz. Erkekler salak gibiler bazi konularda, yaptiginin yanlis oldugunu soylemek anlamasini saglayabilir.
Eski sevgili meselesinde hislerinizi dinleyin derim. Bunu kaldirabilecek misiniz? İsterseniz kendinize biraz zaman verin eşinize karsi bunu ogrendikten sonra nasil hissediyorsunuz? Bundan sonra kendisiyle açıkça konuşun bence.

Evde sofra hazırladığınız adamın, bu emeği hiçe sayıp batak oynamaya gitmesi, haber vermeye tenezzül bile etmemesi daha kırıcı geldi bana. Diğer konu da sizin aptal yerine konmanız gibi olmuş.
Diğerinde de güven sarsıcı bir durum. Sevgisinden emin olmadığınız biri ile yola devam etmek zorlar insanı. Konu ne olursa olsun. Huzur denen şey hayatımıza sonradan eklenmiyor, eğer varsa vardır, yoksa yoktur. Ortası da zor.
Kendinizin doğru yerde olduğunu düşünmüyorsanız, yanlış yoldasınız demektir.
Bir de, bu boşanma konularında aile ile ilgili kısma bir yorumum olacak. Ben de boşandım daha önce. Ailemden hiç kimse etkilenmedi bu durumdan. Bir iki sordular, sitem ettiler ama hepsi bu kadar. Herkes kolayca alıştı ve konusu bile açılmadı bir daha. Ama boşandıktan sonra söyledim ben çoğuna. Bir tek anneme, boşanmadan önce söyledim. O da caydırmaya çalıştı önce. Anne mutsuzum, böyle ölüp gitmemi mi istiyorsun dedim. O zaman hak verdi bana ama tabii gene eskilerin kafası, aile kutsaldır vs kafası değişmedi. Hayat sizin, kimse için feda etmeyecek kadar da değerli.
Kardeşinize ve size mutlu bir ömür dilerim bundan sonra. Yolunuza hep iyi insanlar çıksın.

Kimse her zaman aynı düzeyde ilgili olamaz. Bazen az bazen çok olur. Bu ayrı. Akşam batak oynamaya gitmesi falan bekar hayatı hareketi, artık evli olduğunu tam anlamamış evli adam evet herkes arada sırada arkadaşlarıyla ya da yanlız dışarı çıkar ancak bir evi olduğunu da unutmamalı. Ne kadar sıklıkla yapıyor? Henüz adapte olamamış olabilir, bunu öğrenmemiş öğrenmesi lazım. İlk yıllarda böyle sorunlar oluyor.

Şimdi böyle eski ve gereksiz mevzuları açmayayım demiştir. Anlatsa nasıl anlatacak? "Ya işte bi kız gelecek o da benim şeyim olur... hiçbir şeyim olmaz" mı diyecek?. Size anlatsa "o kız gelmesin, gitmeyelim, o kızın ağzını yırtarım" falan diye belki kavga çıkaracaktınız. Olmuş bitmiş bir şey hatta olmamış bir şey. Kendi kendinize abartıyorsunuz, yok salak yerine koydu yalancı güvenimi zedeledi falan... Hatta şöyle diyelim eşiniz sizi cümle aleme rezil kepaze etmiş, madara etmiş, palyaço etmiş ve hatta adınızı çıkarmış. Bayıl feriha. Tuvalete girer çıkarım sonra unutulacak mevzu.

Birinin telefonunu karıştırmak çok ayıp ve suç. Bu yaptığınız çok yanlış. On yaşında çocuğun bile odasına girerken kapıyı çalıyoruz. Sizin özel hayat gibi bir şeyden haberiniz yok mu?

Varsayalım ki bu suçu hiç işlememiştiniz ve bilmiyordunuz bu yazılanları. Yine sevilmiyor hisseder miydiniz? O zaman neden? Onu çözmeye çalışın. Gerekirse çift terapisine gidin. Sevgi öyle filmlerdeki gibi ilk görüşte vurulup ölmekle olmaz. İnsan zamanla sevgiyi öğrenir ve sevgiyle yaklaşmayı öğrendikçe içinde sevgi filizlenir. Sizde daha erken onda daha geç olabilir. Sizde çoktur onda azdır... Her şey olur. Siz eğer ondan sevgi göremiyorsanız o zaman düşünürsünüz.

Olmuş hatta olmamış bitmiş şeylerle kendinizi üzmeyin. Dışarıda her şey ateş pahası sokaklar afganlı suriyeli dolu, ben hatırlarım eskiden sabahtan akşama sokakta oynardık şimdi evin önüne çıkmaya korkuyoruz garip garip tipler. Başka dert yokmuş gibi kendinize yoktan dert bulmayın arkadaşım.

Bi de eşim benden 10 yaş büyuk yani baksanız olgun dersiniz ama çocuk kalmış gelişmemiş işte
Erkekler geç olgunlaşır, bazıları da hiç olgunlaşmaz denilir ama 10 yaş gerçekten ciddi bir yaş farkı. Adamın da elle tutulur hiç bir yanı yok ve saydıklarınız boşanmak için gayet yeterli sebepler. Size haber vermeden çıkıp gitmesi, geç saatlerde eve gelmesi,telefonunda tanışma uygulaması olması falan.Normalde telefon karıştırılmasına karşıyım ama demek ki bir şeyler itti sizi buna ve evli bir adamın telefonunda tanışma uygulaması bulunması bile başlı başına boşanma sebebi. Yani özetle;bu adamla evli kalmanızı gerektirecek hiç bir sebep yok ve boşanmanızı gerektirecek güçlü sebepler var.Muhtemelen genç bir kadınsınız ve çocuğunuz da yok, zamanınıza ve gençliğimize yazık.

Tanıma sürecinizin kısa olduğunu düşünüyorum. Öyle mi acaba?

Her paragrafınızda ayrı bir sorun.
Evde karısını habersiz bırakıp geç saatlere kadar batak oynayan koca.
Ali,nin baldızıyla hiç gereği yokken yapan program yapıp size saygısızlık yapan ce yeni tanışmış gibi yalan söyleyen ve sizi insanların gözünde de aptal yerine koyan koca ve en önemlisi sizinle evlenmek için evlenmiş plan koca. Öyle evlenmiş ve gayet onun gerektirdiği gibi davranıyor.
Hepsini toplayınca gayet boşanma sebebi bunlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…