Boşanmalı mıyım?

Esinizin tepkisini bilemem
Tamam diyip gidecegine emin misiniz?
Aileniz ayni sehirdeyse kardesim evlenmeden gideyim kalayim biraz onlarda diyip gidebilirsiniz
Ya da grip gibi oldum doktora gittim nolur nolmaz kendini karantinaya al disarda maske tak dedi sen bi sure isyerinde kal diyebilirsiniz
Yuzlesip sonrasinda nikahi bekleyelim demek ve karsinizdakinin ilimli davranip kabul etmesi utopik geldi cunku
Muhtemelen inkar edip cirkefe baglayacaktir
Yine de siz daha iyi tanirsiniz esinizi
Ben yüzleşme taraftariyim çirkefleşceğini sanmıyorum. Gitmek istemeyebilir ama benim istemediğimi net olarak anlayinca gider

Dimdirekt yüzleş bence. Madem aklın başkasındaydı, ne halt yemeye benimle evlendin derdim. 1 numaralı olay zaten rezillik, sen nasıl benim onurumu düşünmedin sen p.şt falan mısın derdim.
Evet hissettiklerimi anlatacağim ve beni ne duruma düşürdüğünü söyleyecegim. Zaten içimden de artık bu evliliği sürdürmek gelmiyor. Bugüne kadar hep yapıcı oldum ama kazandigim şey işte bu oldu :KK43:

Evde sofra hazırladığınız adamın, bu emeği hiçe sayıp batak oynamaya gitmesi, haber vermeye tenezzül bile etmemesi daha kırıcı geldi bana. Diğer konu da sizin aptal yerine konmanız gibi olmuş.
Diğerinde de güven sarsıcı bir durum. Sevgisinden emin olmadığınız biri ile yola devam etmek zorlar insanı. Konu ne olursa olsun. Huzur denen şey hayatımıza sonradan eklenmiyor, eğer varsa vardır, yoksa yoktur. Ortası da zor.
Kendinizin doğru yerde olduğunu düşünmüyorsanız, yanlış yoldasınız demektir.
Bir de, bu boşanma konularında aile ile ilgili kısma bir yorumum olacak. Ben de boşandım daha önce. Ailemden hiç kimse etkilenmedi bu durumdan. Bir iki sordular, sitem ettiler ama hepsi bu kadar. Herkes kolayca alıştı ve konusu bile açılmadı bir daha. Ama boşandıktan sonra söyledim ben çoğuna. Bir tek anneme, boşanmadan önce söyledim. O da caydırmaya çalıştı önce. Anne mutsuzum, böyle ölüp gitmemi mi istiyorsun dedim. O zaman hak verdi bana ama tabii gene eskilerin kafası, aile kutsaldır vs kafası değişmedi. Hayat sizin, kimse için feda etmeyecek kadar da değerli.
Kardeşinize ve size mutlu bir ömür dilerim bundan sonra. Yolunuza hep iyi insanlar çıksın.
Ben de hep yazarım toplum da toplum diyenlere.tam anlattığınız gibi kendi öz anne babanız bile iki güne unutuyor gitsin.nedenini bile sormuyor.millet hâla toplum diyor 😂😂

Elde ciddi delil , kanıt olmasa da eski sevgilisini unutamaması ve hali hazır da çapkın olması yeterli sebebler fırsat bulsa atlayacak gibi. Hatta olmuştur da profesyonel geldi bana.
Sizi de diğerini kıskandırmak ve yarabandı olarak kullanmış malesef. Size büyük haksızlık etmiş.

Benim için iki olayda boşanma sebebi. İlk konuda salak yerine konmuşsunuz. Uygulama ve dertlesme konusu başlı başına bir ayrılma sebebi. Hep aklında eski sevgilisi varmış, o nisanlandiktan sonra size evlenme teklifi etmiş. Dışarı çıktığında haber vermemeler falan seven insanın yapacagi şeyler değil konu sahibi. Daha çok üzer bu şahıs sizi

Belki de olmuştur. Neden güveneyim ki. Bir defa salak yerine koyan ikinciyi de yapar..
Elde ciddi delil , kanıt olmasa da eski sevgilisini unutamaması ve hali hazır da çapkın olması yeterli sebebler fırsat bulsa atlayacak gibi. Hatta olmuştur da profesyonel geldi bana.
Sizi de diğerini kıskandırmak ve yarabandı olarak kullanmış malesef. Size büyük haksızlık etmiş.

Merhabalar, izin alarak ikinci üyeliğimi açtım ve sizlerden açıkça görüşlerinizi ifade etmenizi istiyorum. Başka bir pencereden bakılmasına çok ihtiyacım var. Mümkün olduğunca kısa tutacağım sizleri sıkmamak için.

Evleneli henüz 1 sene olmadı. Vajinismusum. Tedavi oluyorum. Fakat eşimin yaptıklarının bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Belki siz farklı bir şey söylersiniz bu sebeple bu bilgiyi vermek istedim.

Eşim bana karşı bazen çok ilgili bazense çok ilgisizdir. Genellikle davranışları sorumsuzca diyebileceğim türdendir. Örneğin akşam işten gelir yemek hazırlarım, o akşam arkadaşlarıyla batak oynamaya gider, ben arayana kadar haber vermez ve gece geç saatte gelir. Bugüne kadar iş yoğunluğu sebebiyle olabileceğini düşünerek hep geçiştirdim. Fakat artık bunun beni sevmemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

1. Olay
Geçtiğimiz haftalarda eşimin telefonunu karıştırdım. Bana bir konuda söylediği yalanını yakaladım. Eşimin Ali diye bir arkadaşı olsun, Ben, Ali, eşim, Alinin sevgilisi ve alinin baldızı havuze yüzmeye gittik. Onların arabası yok, biz götürdük. Ben daha sonra öğrendim ki çoook eskiden yıllar evvel bu Alinin baldızı ve eşimin arasında flört bile denmeyecek bir şeyler olmuş. (Aralarında ne geçtiğini bilmiyorum, eşim flört bile etmedik sadece bizi tanıştırdılar dedi.) Sonuç olarak hepsi bir olup beni eşim ve o kız yeni tanışmış gibi kandırdılar ve yalancı eşim de bunun olmasına izin verdi. Beni salak yerine koydu. Güvenimi zedeledi.

2. Olay
Eşimin telefonunu yine karıştırdığımda anonim bir tanışma programının yüklü olduğunu gördüm. Bu programdan flört anlamında bir konuşma yakalayamadım. Zaten belli ki uzun süredir girmiyor. Fakat biz sevgiliyken ve bana evlenme teklif etmeden tam 1 ay önce anonim birisiyle dertleştiği mesajları gördüm. Eski sevgilisini unutamadığını, benimle sevgiliyken ona ihanet ediyormuş gibi hissettiğini yazmış. Eski sevgilisinin nişanlanacağını yazmış. Bu konuşmadan 1 ay sonra bana evlenme teklifi etmesi beni yarabandı olarak kullandığını düşündürüyor. Ben bu adama güvenmiyorum. Güvenmediğim biriyle evli kalmak istemiyorum. Sizce bu boşanma sebebi mi sayılır mı? Eşimle bu konuları henüz konuşmadım, içten içe düşünüyorum. Tabiki affetmeyeceğim, ama bir anda evi terkedemem. Şu an kardeşim nikah arifesinde, en azından şu an boşanamam çünkü ailem bu durumdan etkilensin kardeşim üzülsün istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
İlk olayla ilgili burada çok fazla konu var.

Eski sevgilimle arkadaş kaldık eşime demeli miyim konusu açılıyo.Gelen yorumlar ona geçmişinizin çetelesini vermek zorunda değilsiniz yaşanmış bitmiş ondan öncesi onu ilgilendirmez soylemenize gerek yok arkadaş olarak bilsin şeklinde.
İkinci olaysa bu biraz sıkıntı

Merhabalar, izin alarak ikinci üyeliğimi açtım ve sizlerden açıkça görüşlerinizi ifade etmenizi istiyorum. Başka bir pencereden bakılmasına çok ihtiyacım var. Mümkün olduğunca kısa tutacağım sizleri sıkmamak için.

Evleneli henüz 1 sene olmadı. Vajinismusum. Tedavi oluyorum. Fakat eşimin yaptıklarının bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Belki siz farklı bir şey söylersiniz bu sebeple bu bilgiyi vermek istedim.

Eşim bana karşı bazen çok ilgili bazense çok ilgisizdir. Genellikle davranışları sorumsuzca diyebileceğim türdendir. Örneğin akşam işten gelir yemek hazırlarım, o akşam arkadaşlarıyla batak oynamaya gider, ben arayana kadar haber vermez ve gece geç saatte gelir. Bugüne kadar iş yoğunluğu sebebiyle olabileceğini düşünerek hep geçiştirdim. Fakat artık bunun beni sevmemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

1. Olay
Geçtiğimiz haftalarda eşimin telefonunu karıştırdım. Bana bir konuda söylediği yalanını yakaladım. Eşimin Ali diye bir arkadaşı olsun, Ben, Ali, eşim, Alinin sevgilisi ve alinin baldızı havuze yüzmeye gittik. Onların arabası yok, biz götürdük. Ben daha sonra öğrendim ki çoook eskiden yıllar evvel bu Alinin baldızı ve eşimin arasında flört bile denmeyecek bir şeyler olmuş. (Aralarında ne geçtiğini bilmiyorum, eşim flört bile etmedik sadece bizi tanıştırdılar dedi.) Sonuç olarak hepsi bir olup beni eşim ve o kız yeni tanışmış gibi kandırdılar ve yalancı eşim de bunun olmasına izin verdi. Beni salak yerine koydu. Güvenimi zedeledi.

2. Olay
Eşimin telefonunu yine karıştırdığımda anonim bir tanışma programının yüklü olduğunu gördüm. Bu programdan flört anlamında bir konuşma yakalayamadım. Zaten belli ki uzun süredir girmiyor. Fakat biz sevgiliyken ve bana evlenme teklif etmeden tam 1 ay önce anonim birisiyle dertleştiği mesajları gördüm. Eski sevgilisini unutamadığını, benimle sevgiliyken ona ihanet ediyormuş gibi hissettiğini yazmış. Eski sevgilisinin nişanlanacağını yazmış. Bu konuşmadan 1 ay sonra bana evlenme teklifi etmesi beni yarabandı olarak kullandığını düşündürüyor. Ben bu adama güvenmiyorum. Güvenmediğim biriyle evli kalmak istemiyorum. Sizce bu boşanma sebebi mi sayılır mı? Eşimle bu konuları henüz konuşmadım, içten içe düşünüyorum. Tabiki affetmeyeceğim, ama bir anda evi terkedemem. Şu an kardeşim nikah arifesinde, en azından şu an boşanamam çünkü ailem bu durumdan etkilensin kardeşim üzülsün istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
canım durumuna üzüldüm lakin çok doğru düşünmüşsün kardeşin evlenme arifesindeymiş biraz bekle beni dinlersen. genelde öfkemi kontrol edemem ama böyle hassas konularda kendimi yerine koyarak düşüncelerimi belirtiyorum. nikah arifesi bittikten sonra kafanda bitirme noktasına seni getirten konuyu eşinle konuşmadan önce hareketlerine dikkat etmende fayda var ayrıca emin olduktan sonra sana karşı davranışlarını da tart derim daha sonra sakin kafayla ne yapacağına karar verirsin. sana sorma diyemem sormanda fayda var. kesinlikle ben olsam bende yatamazdım eşine sor ne anlama geldiklerini. hakkında hayırlısı olsun canım

X