Boşanmali miyim bilmiyorum

Annesi hasta diye bozulmadim. Olabilir hastalık bu. Ama planımızı hazirligimizi bırakıp hemen ben birkaç gün sonra geleyim demesi bozdu. Şu anda planımızı yapmayacağız ama onun telafisini yaparım ben sıkıntı yapma gibi bir şey deseydi zaten bir şey diyemezdim.
Plan annesi hasta diye iptal olmus siz de gelmedi diye tribe giriyorsunuz con sacma.burdaki insanların fikrini sormak için konu acmışsınız ancak kafanizindikine gidiyorsunuz herkes size haksızsıniz demis.ne olurdu o da gelip baksa siz yine istediğinizi alırdınız ben öyle yaptım eşimin annesi de benim annem de geldi nezaketen fikirlerini sordum sonuç olarak benim istediğim eşyalar alındı.cekilir dert değilsiniz esiniz çok aklı başında bir adam

Bence bosanmalisin adama yazık senden acilen.kurtulmasi lazım..daha ne yapsin burda yüzlerce konu var eşin orta yolu buldukca sen havalara girmişsin bu evlilik sen tarafından uzun sürmez çocuk falan olursa eşin iyice arada kalır yazık adama bosanin en güzeli

Ailesi sizin namusunuza, onurunuza bir şey demediyse, kişisel sınırlarınızı çok geçen bir şey yapmadıysa böyle bir restleşme gereksiz kapris olmuş.

Ama kendi tecrübemden de öğrendiğim aileler uyumsuzsa olmuyor o iş, eşinizin de o ailenin bir uzantısı olduğunu er geç farkediyorsunuz ne yazık ki. :KK43: Yani ailesini hiç sevmediyseniz, eşinizle olan ilişkiniz de ileride patlar zaten.

Hanımlar merhaba. Burayı hep uzaktan takip ediyordum ama fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 9 aylık evliyim. Düğün yapmadım halen daha. Eşimin ailesiyle kavga ettim bazı sebeplerden dolayı. Bu yüzden de kavga çıktı.Kv bana kötü sözler söyledi.Eşim genel olarak beni haklı buldu ama ailesi ile benim aramda net bir tercih yapmayacağini eşin yerinin ayrı annenin yerinin ayrı olduğunu, sadece senede bayramlarda filan görüşebileceğimizi söyledi. Ayrıca zaten evime ailemi karistirmam dedi ama eşimin bu tavrından çok hoşlanmadım açıkçası.Daha net ve sert bir tavır bekliyordum ailesine karşı. Daha sonrasında ben kendilerine düğün yapmayacağimi söyledim.Onlarin yüzünü dahi görmek istemediğimi söyledim ama eşim karşı cikti. Eğer diretirlerse boşanacagimi söyledim. Eşim de sen bilirsin o zaman dedi ama bu süreçte hep orta yolu bulmaya çalıştı. Eşimin ailesi düğün yapilmama fikrini kabul etmedi. Her şeyiyle hazırlanmış ve haber gonderilen düğünün iptalinin kendileri için çok küçük düşürücü olduğunu söyleyerek benimle bir kez daha tartıştılar.Eşime de benden için bir daha evimize getirme artık biz onu kabul etmiyoruz demişler. Eşimle normalde boşanma kararı almıştık. Özellikle ben ailesine karşı bir şey diyemiyor diye düşünüyorum. Eşim şu anda bu süreçte olan başka şeylerden dolayı da ailesine kızdı ve görüşmemeye başladı. Benimle de seven bir kadın kendisi ve ailesi arasında seçime zorlamaz ben zaten sizin sürekli görüşmenizi istemedim diyerek boşanma fikrinden vazgeçmedi. Ailesine de benim hayatımdan cikin dedi. Yani hem beni hem ailesini sildi gibi bir şey oldum.Eşimi çok seviyorum. Çok güzel uyumumuz var. Hem duygusal hem fiziksel hem de tensel olarak. Çevresinde çok sevilen birisi. Boşanirsam pişman olurum diye düşünüyorum. Devam edersek nasıl tekrar ikna ederim bilmiyorum. Ve de bu şekilde aileyle küs bir şekilde devam edilebilir mi bilmiyorum. Yardimci olur musunuz?

Bence eşiniz gayet makul davranmış. Bir çok erkek eşinizin gösterdiği bu tavrı koyamıyor. Siz daha fazlasını istemişsiniz. Bu da olabilir, ok. Ama tüm yaşananlardan sonra devam ettirmek de istiyorsunuz. Peki, devam ederseniz eşinizin bu kurduğu dengeyi kabul edecek misiniz. Aksi halde ikiniz içinde yıpratıcı olur. Bir süre sonra ailesiyle arası tamamen düzeledebilir..

Emin olun hiçbir şey demedim. Sakin konuştum hatta ama kendisi kızdı köpürdü birden
Bence KV de masum değil ama siz de politik davranmayı bilmiyorsunuz. KV hastalığı neydi, bazen KVler kiskaninca soğuk algınlığına ay oluyorum yapabiliyor. Ama anne hasta olunca siz ne yapsanız haksız oluyorsunuz zaten. O yüzden böyle durumlarda susup başka zaman başka bi olayda hesaplaşmaniz gerekiyordu.

Bence KV de masum değil ama siz de politik davranmayı bilmiyorsunuz. KV hastalığı neydi, bazen KVler kiskaninca soğuk algınlığına ay oluyorum yapabiliyor. Ama anne hasta olunca siz ne yapsanız haksız oluyorsunuz zaten. O yüzden böyle durumlarda susup başka zaman başka bi olayda hesaplaşmaniz gerekiyordu.
Damarlarında tıkanıklık var. Geçmiştede felç geçirmiş. Nörolojik olarakta sıkıntıları varmış sanırım. Bakın ben hastalıkta değilim.Tabi ki hastalık bu Allah kimseye vermesin.Beni üzen eşimin annesi söz konusu olunca beni görmemesi ve yalandan da olsa gönlümü hoş tutmaması

Bence eşiniz gayet makul davranmış. Bir çok erkek eşinizin gösterdiği bu tavrı koyamıyor. Siz daha fazlasını istemişsiniz. Bu da olabilir, ok. Ama tüm yaşananlardan sonra devam ettirmek de istiyorsunuz. Peki, devam ederseniz eşinizin bu kurduğu dengeyi kabul edecek misiniz. Aksi halde ikiniz içinde yıpratıcı olur. Bir süre sonra ailesiyle arası tamamen düzeledebilir..
Neye göre makul davrandı diyorsunuz?

Eşiniz son derece yapıcı davranmış, sizi ille de ailemle görüşeceksin diye zorlamamış. Bu yeni evliliklerde pek rastlanılan bir şey değildir, bi 10 yıl sonra gelinen kıvamdır genelde. Adam gayet olgunmuş, elinizden kaçırmışsınız.
Eşiniz açısından bakarsak da sizin gibi biriyle mutlu olma şansı sıfır. Boşanıp kendine yeni bir hayat kurması onun iyiliğine olur.

Damarlarında tıkanıklık var. Geçmiştede felç geçirmiş. Nörolojik olarakta sıkıntıları varmış sanırım. Bakın ben hastalıkta değilim.Tabi ki hastalık bu Allah kimseye vermesin.Beni üzen eşimin annesi söz konusu olunca beni görmemesi ve yalandan da olsa gönlümü hoş tutmaması
Adamın bu tarz geçmişi olan annesi hasta olduysa sizin gönlünüzü yapmakla mi ugrasacak o an? Çocuk musunuz? Bakın benim küçük çocuklarım akılları ermediği için bazen hastalıkta, sıkıntılı bir durumda da onlarla aynı şekilde ilgilenilsin istiyorlar.
Şimdi siz yetişkin bir insansınız ya hani, karşınızdaki kişi sizin her koşulda gönlünüzü hoş tutamaz. Böyle bir görevi yok. Yalandan falan da yok. Adamın annesi hastaysa geçmiş olsun canım yapabileceĝim bir şey var mı denir. Kardesime gidecektik niye gelmiyorsun diye suat asılmaz. Yetişkinler dünyası böyledir ama o siz evreye gelememişsiniz daha. Kimse de sizinle uğraşamaz bu şekilde.

Adamın bu tarz geçmişi olan annesi hasta olduysa sizin gönlünüzü yapmakla mi ugrasacak o an? Çocuk musunuz? Bakın benim küçük çocuklarım akılları ermediği için bazen hastalıkta, sıkıntılı bir durumda da onlarla aynı şekilde ilgilenilsin istiyorlar.
Şimdi siz yetişkin bir insansınız ya hani, karşınızdaki kişi sizin her koşulda gönlünüzü hoş tutamaz. Böyle bir görevi yok. Yalandan falan da yok. Adamın annesi hastaysa geçmiş olsun canım yapabileceĝim bir şey var mı denir. Kardesime gidecektik niye gelmiyorsun diye suat asılmaz. Yetişkinler dünyası böyledir ama o siz evreye gelememişsiniz daha. Kimse de sizinle uğraşamaz bu şekilde.
Tamam ama başka konularda da hep annem hasta tolerans gösterelim şeklinde yaklasti.Mesela kafalarına göre birkaç eşya almışlar rahatsızlığımi dile getirdim. Beyaz eşyayla mobilyayı zaten biz seçtik ufak esyalari da aliversinler ne var alttan alalım deyip geçti. Bunlardan dolayı tepkim arttı yoksa hastalık filan değil

Tamam ama başka konularda da hep annem hasta tolerans gösterelim şeklinde yaklasti.Mesela kafalarına göre birkaç eşya almışlar rahatsızlığımi dile getirdim. Beyaz eşyayla mobilyayı zaten biz seçtik ufak esyalari da aliversinler ne var alttan alalım deyip geçti. Bunlardan dolayı tepkim arttı yoksa hastalık filan değil
Ufak eşya dediğiniz ne mesela? Hediye niyetine kabul etseydiniz. Hiç almasalae da almadılqr, ilgilennediler olurdu. İnsanın geçinmeye gönlü yoksa, her şeyden rahatsız oluyor zaten ne desek boş.

ya hanımefendi, gidin bu forumda ilk açtığınız konuya verilen cevapları yeniden okuyun.
orada da size "boşanın da adam sizden kurtulsun" cevaplarından başka cevap gelmedi.
3. kez açtığınız konuya farklı cevaplar alacağınızı mı sanıyorsunuz gerçekten?

hem gençsiniz, güzelsiniz, maddi olarak yeterliliginiz de var.
merak etmeyin "entelektüel, bilgili,düzgün işi ve maaşı olan, eğlenmesini bilen, cinsellik açısından çok iyi.........." kocanızdan boşandığınız için pişman olmazsınız.

ya hanımefendi, gidin bu forumda ilk açtığınız konuya verilen cevapları yeniden okuyun.
orada da size "boşanın da adam sizden kurtulsun" cevaplarından başka cevap gelmedi.
3. kez açtığınız konuya farklı cevaplar alacağınızı mı sanıyorsunuz gerçekten?

hem gençsiniz, güzelsiniz, maddi olarak yeterliliginiz de var.
merak etmeyin "entelektüel, bilgili,düzgün işi ve maaşı olan, eğlenmesini bilen, cinsellik açısından çok iyi.........." kocanızdan boşandığınız için pişman olmazsınız.
Neyden bahsettiğinizi anlamıyorum. Kendim ev hanımıyım zaten

Neyden bahsettiğinizi anlamıyorum. Kendim ev hanımıyım zaten
Eminim anlamıyorsunuzdur.
@zxshermine sorduğunda da anlamamıştınız zaten.
Sanırım bir ikiziniz var, tıpatıp sizinle aynı şeyleri yaşıyor.
Ona verdiğimiz cevaplara bakın, burada zaman harcamayın.
Ha, bu arada ev hanımı olabileceğinize inandım, diğer konunuzda çalışma ile ilgili olarak doğru bilgi vermemiş olma ihtimaliniz yüksek.

Eminim anlamıyorsunuzdur.
@zxshermine sorduğunda da anlamamıştınız zaten.
Sanırım bir ikiziniz var, tıpatıp sizinle aynı şeyleri yaşıyor.
Ona verdiğimiz cevaplara bakın, burada zaman harcamayın.
Ha, bu arada ev hanımı olabileceğinize inandım, diğer konunuzda çalışma ile ilgili olarak doğru bilgi vermemiş olma ihtimaliniz yüksek.
E anlamadım hanımefendi anladım mi diyeyim anlamadığım şeye?

Ütü ve küçük mutfak robotlarıydi
Hiç işi bilmiyorsunuz. Kabul edip ev kurulduktan düğün de yapıldıktan sonra ağır ağır elden çıkarırdınız. Boşu boşuna kavga çıkmış. Böyle ufak tefek saçma sapan şeyler için hızlıca tüketmişsiniz karşı taraftaki kredinizi.

X