Boşanmali miyim bilmiyorum

Annesi hasta diye mi bozuldunuz? Yani şunu yapmasanız zaten sorun çıkmayacakmış, gıcık kapmışsınız napıp edip bi sorun bulmuşsunuz çıkaracak ama onda da haksızsınız, artık kalan konularda istediğiniz kadar haklı olun hükmü kalmamış. İnsan böyle birine güvenemez ki, hiçbir dediğini ciddiye almaz. Ailesi ile şimdiden tertemiz takışıp ayaklarını kesmeye kalktığınızı anlamadı mı sanıyorsunuz? Siz biraz nikaha güvendiniz galiba, adliyeye gidene kadar 10 defa barışırız dediniz.
Annesi hasta diye bozulmadim. Olabilir hastalık bu. Ama planımızı hazirligimizi bırakıp hemen ben birkaç gün sonra geleyim demesi bozdu. Şu anda planımızı yapmayacağız ama onun telafisini yaparım ben sıkıntı yapma gibi bir şey deseydi zaten bir şey diyemezdim.

Annesi hasta diye bozulmadim. Olabilir hastalık bu. Ama planımızı hazirligimizi bırakıp hemen ben birkaç gün sonra geleyim demesi bozdu. Şu anda planımızı yapmayacağız ama onun telafisini yaparım ben sıkıntı yapma gibi bir şey deseydi zaten bir şey diyemezdim.
Ne planınız vardı çok merak ettim bir kaç gün geç gelince ne oldu yani?

Niye siz yapmayacağını bilmiyor musunuz, adam size arada derede dert mi anlatacak başında iş varken? Annesi hastayken plan peşine düşmeniz kafasında bir ışık yakmıştır belki de, ben açıkçası bu hareketi gördüğümde kimle yola çıkıyorum diye sorgularım.

Her şeyi istediğiniz gibi söylemez ki. Annesi hasta olmuş ve gec gelmesi gerekmiş. Bunun için surat asıp, kavga etmek yetişkin insan işi mi? İşiniz de kardesinize gitmemiş bu arada. Şaka gibisiniz cidden. Kardeşinize gitmek için annesinin hastalığını umursamadan koşa koşa yanınıza gelmeliydi tabi. Gelmiyorsa uzun uzun açıklamalar yapmalıydı.
Eşiniz boşanmayı istemekte sonuna kadar haklı.

Eşimin tayini sebebiyle. İlk eş durumundan çıkmaz ikinci de çıkar diye düşündük. Ama şansına ilkinden çıktı. Aynı evde kaliyorduk sürekli kavga filan edince evleri ayırdık. Ama bu süreçte sürekli görüştük
Şimdi aynı evde misiniz ?
Aileniz bu duruma ne diyor ?

Eşyalar alınırken karışmak istediler.Esya seçimine gelmek istediler. Ben de karşı çıktım. Esimde konuştu zaten gelmediler. Sonrasında eşim normalde yanıma gelecekken annem hasta birkaç gün sonra geleyim dedi. Ben de ister istemez bozuldum çünkü planımız vardı ve gerceklestiremedik. Biraz sert davrandım eşime eşimde benimle kavga etti. Sonrasında kv bu konuları konuşmak istedi aramızda tartışma çıktı. işte eşyaların seçiminde zaten sen seçtin biz gelmediğimiz halde neyin lafını yapıyorsun deyip bana terbiyesiz, edepsiz dedi. Ben de bu yuzden bir daha gorusmek istemedim düğünü de iptal ettirdim
Evet asiri haksizsiniz annesi hastaymis siz nekadar bencil bir insansiniz yazik esiniz bunu farkedememia bir hata yapip evlenmis simdi ailecek sizden cekiyorlar

Ondan dolayı değil. Edepsiz, terbiyesiz dedi bana kv
Hasta olmuş annesini bırakıp gelemediği bu sebeple kardeşine gidemedigi için eşiyle kavga eden siz kayinvalideye tartışma esnasında çok saygılı davranmissinizdir eminim.
Ayrıca yaptığınız edepsizlik, terbiyesizlik değilse bile saygısızlık. Birinin size dünyanın etrafınızda dönmediğini hatırlatması gerekiyormuş.

Sizin kardeşiniz önemli ama eşinizin annesi çöp zaten. Büyük saçmalamışsınız. Annem hastayken ama benim kardeşim hazırlık yaptı dese eş adayım büyük olay çıkartırdım. O düğünü de ben iptal ederdim benim annem hastalancak eşim kardeş ziyareti derdine düşecek. Oldu canım tabi haklısın

Hasta olmuş annesini bırakıp gelemediği bu sebeple kardeşine gidemedigi için eşiyle kavga eden siz kayinvalideye tartışma esnasında çok saygılı davranmissinizdir eminim.
Ayrıca yaptığınız edepsizlik, terbiyesizlik değilse bile saygısızlık. Birinin size dünyanın etrafınızda dönmediğini hatırlatması gerekiyormuş.
Emin olun hiçbir şey demedim. Sakin konuştum hatta ama kendisi kızdı köpürdü birden

Eşyalar alınırken karışmak istediler.Esya seçimine gelmek istediler. Ben de karşı çıktım. Esimde konuştu zaten gelmediler. Sonrasında eşim normalde yanıma gelecekken annem hasta birkaç gün sonra geleyim dedi. Ben de ister istemez bozuldum çünkü planımız vardı ve gerceklestiremedik. Biraz sert davrandım eşime eşimde benimle kavga etti. Sonrasında kv bu konuları konuşmak istedi aramızda tartışma çıktı. işte eşyaların seçiminde zaten sen seçtin biz gelmediğimiz halde neyin lafını yapıyorsun deyip bana terbiyesiz, edepsiz dedi. Ben de bu yuzden bir daha gorusmek istemedim düğünü de iptal ettirdim
Haklı gibiler, düşman başına

X