Boşanmali miyim bilmiyorum

Hanımefendi ben kendimi savundum zaten. Ama ailesi gerçekten bana hoş olmayan davranışlarda bulundu. Eşimin bunun cezasını kesmesi lazım değil mi? Sonuçta benim kocamsa beni korumakla mükellef
Ne ceza kessin istiyorsunuz onu da yazın öğrenelim. Ne yapsa memnun olacaksınız?
Ayrıca düğünü madem bu kadar önemsiyorlardi ona göre davransalardi. Her seyime karisip durdular.
Yaşananları anlatmadığınız için o konuda yorum yapamam kim haklı bilmiyorum. Siz orta yolu bulmaya çalışmamışsınız kestirip atan taraf olmuşsunuz. Bu insanlar eşinizin ailesi bir ömür hayatınızda olacaklar. Bu gerçeği ne kadar erken kabullenirseniz o kadar rahat edersiniz.

Ailesi ile neden aranız bozuldu? Bu kadar nefret ediyor olmanızın sebebi nedir? Veya onlar neden size kötü davranıyor?
Bazı konular göz ardı edilemez ve eşinizin de bu durumda onlarla görüşmemesini isteyebilirsiniz fakat ortada önemli bir sorun yoksa eşinizin orta yolu bulması normaldir.
Sorunun detayını anlatmadığınız sürece insanların yaptığı yorumlar biraz havada kalır.

Tabii ki velim değil ama ailesinden beni korumak zorunda. Ben mi gidip müdahale edeyim kavga edeyim? E madem dugunleri var bu kadar önemli o zaman beni el üstünde tutsalardi. Yani neden kendimi ezdireyim ki?
Beni korumak derken kötü hissetmiyor musunuz
Sonra ki cümlelerinizi tahmin edebiliyorum
Beni gezdirmiyor Beni çıkarmıyor 🙈
Çok absürt ya Gerçekten
Ben size ne yazsam boş kaldı ki yazdıklarımdan zerre anlamamışsınız
Sanki vahşi canavarlarla dolu ormana girmişsiniz 😁 Beni korumak zorundaydı diyorsunuz

Kendinizi geliştirin uslubunuzu geliştirin bol bol kitap okuyun bakış açınızı değiştirin
Yoksa bu bozulan ilk evliliginiz olmayacak

Ne ceza kessin istiyorsunuz onu da yazın öğrenelim. Ne yapsa memnun olacaksınız?

Yaşananları anlatmadığınız için o konuda yorum yapamam kim haklı bilmiyorum. Siz orta yolu bulmaya çalışmamışsınız kestirip atan taraf olmuşsunuz. Bu insanlar eşinizin ailesi bir ömür hayatınızda olacaklar. Bu gerçeği ne kadar erken kabullenirseniz o kadar rahat edersiniz.
Benim eşime kimse böyle yapamaz deyip gerekirse görüşmeyecek ki bir daha yapmasınlar

Tabii ki velim değil ama ailesinden beni korumak zorunda. Ben mi gidip müdahale edeyim kavga edeyim? E madem dugunleri var bu kadar önemli o zaman beni el üstünde tutsalardi. Yani neden kendimi ezdireyim ki?
Beni el üstünde tutsalardi!!!!
Püffff !!!
Siz kimsiniz ? Neysiniz?
İnsan! Herkes gibi insan etten kemikten
Ne üstünlüğüz var
İngilturenin prensesleei bile el üstünde tutulmazken .

İnşallah eşiniz geri dönmez kendini ve ailesini gerçek seven ve saygı duyan biriyle evlenir .
Eşiniz den istediklerinizi Allah sizede yaşatir anlarsınız

Ailesi ile neden aranız bozuldu? Bu kadar nefret ediyor olmanızın sebebi nedir? Veya onlar neden size kötü davranıyor?
Bazı konular göz ardı edilemez ve eşinizin de bu durumda onlarla görüşmemesini isteyebilirsiniz fakat ortada önemli bir sorun yoksa eşinizin orta yolu bulması normaldir.
Sorunun detayını anlatmadığınız sürece insanların yaptığı yorumlar biraz havada kalır.
Eşyalar alınırken karışmak istediler.Esya seçimine gelmek istediler. Ben de karşı çıktım. Esimde konuştu zaten gelmediler. Sonrasında eşim normalde yanıma gelecekken annem hasta birkaç gün sonra geleyim dedi. Ben de ister istemez bozuldum çünkü planımız vardı ve gerceklestiremedik. Biraz sert davrandım eşime eşimde benimle kavga etti. Sonrasında kv bu konuları konuşmak istedi aramızda tartışma çıktı. işte eşyaların seçiminde zaten sen seçtin biz gelmediğimiz halde neyin lafını yapıyorsun deyip bana terbiyesiz, edepsiz dedi. Ben de bu yuzden bir daha gorusmek istemedim düğünü de iptal ettirdim

Benim eşime kimse böyle yapamaz deyip gerekirse görüşmeyecek ki bir daha yapmasınlar

Hayal gücünüz çok geniş ama gerçek dünya öyle bir yer değil. Bence de boşanın zira evlilik nedir, nasıl yürütülür bilmiyorsunuz. Ha bu arada yaşananları anlattığınız yorumu da okudum. Orada da haklı değilsiniz. Sizin şımarıklığınızı el çekmez ancak kendi aileniz çeker. Kafa yapınızı değiştirmezseniz mutlu bir evlilik yürütmeniz imkansız

Adam okadar hakliki siz dunya sizin etrafinizda donuyor saniyorsunuz heralde yada buyumediniz neden evlendinizki adam size illa gorusun dememis tum surecte cok olgun davranmis ama sizden olgunca bir karsilik alamamis aile dugunu iptal etmek istememekte cok hakli siz daha sert nasil bir tavir bekliyordunuz silip atsin sadece benle ilgilensin istemissiniz resmen. Ayrica kavga konusu neydi sizin bu bencil tavrinizi gorunce oradada cok hakli olmayabilirsiniz gibi geldi

Adam okadar hakliki siz dunya sizin etrafinizda donuyor saniyorsunuz heralde yada buyumediniz neden evlendinizki adam size illa gorusun dememis tum surecte cok olgun davranmis ama sizden olgunca bir karsilik alamamis aile dugunu iptal etmek istememekte cok hakli siz daha sert nasil bir tavir bekliyordunuz silip atsin sadece benle ilgilensin istemissiniz resmen. Ayrica kavga konusu neydi sizin bu bencil tavrinizi gorunce oradada cok hakli olmayabilirsiniz gibi geldi
Eşyalar alınırken karışmak istediler.Esya seçimine gelmek istediler. Ben de karşı çıktım. Esimde konuştu zaten gelmediler. Sonrasında eşim normalde yanıma gelecekken annem hasta birkaç gün sonra geleyim dedi. Ben de ister istemez bozuldum çünkü planımız vardı ve gerceklestiremedik. Biraz sert davrandım eşime eşimde benimle kavga etti. Sonrasında kv bu konuları konuşmak istedi aramızda tartışma çıktı. işte eşyaların seçiminde zaten sen seçtin biz gelmediğimiz halde neyin lafını yapıyorsun deyip bana terbiyesiz, edepsiz dedi. Ben de bu yuzden bir daha gorusmek istemedim düğünü de iptal ettirdim

Sizi benm bile boşayasım geldi 👎

Eşinize sadece zorluk çıkarmışsınız oysa o hep arayı bulmaya ve sizi mutlu etmeye çabalamış size bir şey diretmemiş düğünü iptal etmek nedir tabiki size cephe alacaklar eşinizi de zor durumda bırakmışsınız adam boşanmakta sonuna kadar haklı üzgünüm

bana terbiyesiz, edepsiz dedi.
Eşyalar alınırken
Çok güzel uyumumuz var. Hem duygusal hem fiziksel hem de tensel olarak. Çevresinde çok sevilen birisi.

bu satırlar nedense bende çağrışım yaptı.
Sanırım bu 4. üyeliğiniz falan.
Konularınızda aynı cevapları almanıza rağmen bu ısrarın nedeni nedir?

bu satırlar nedense bende çağrışım yaptı.
Sanırım bu 4. üyeliğiniz falan.
Konularınızda aynı cevapları almanıza rağmen bu ısrarın nedeni nedir?
Dimi sanki daha önce bu tarz bir paylaşım yapılmıştı. Banada öyle geldi :)
Hanımefendi kendini destekleyen bir kişi bile bulamadığı için ısrarla birini bulmaya çalışıyor bence. Ama malesef o destekciyi bulamiycak farkında değil 🤷

Yaşınız çok küçük, ve resmen adamın ailesiyle bozuşmak, adamın da ayağını ordan kesmek için baştan kurmuşsunuz kendinizi. Annesi hastalanmış diye adamın yanınıza gelmesi gecikmiş ve siz olayları bu raddeye getirmişsiniz. Annesini hasta yatağında borakıp size mi koşmalıydı? Neden bu kadar büyük bencillik ve kıskaçlık? Eşya seçimine gelseler bile siz yine eşimizle ortak karar verip kendi beğendiğiniz şeyleri alabilirdiniz. Adam ortak kararınızla srçtiğiniz eşyayı değil de anasının babasının seçtiği eşyayı alsa, tamam o zaman haksızlık etmiş derdik. Ama ortada bunlar da yok. Adam herşeye rağmen ailesine karşı sizi ezdirmemiş. Bence bi Türk erkeğinden beklenilmeyecek kadar adil davranmış. Dediğim gibi, bencilsiniz, kıskançsınız, şımarıksınız. Ben sizin zihniyette birinin evlenip çocuk yapmasını da doğru bulmuyorum. Sizin yetiştireceğiniz çocuğu düşünemiyorum bile. Herkes evlenmemeli iste. Yanlışlarınızın farkına varana dek kimsenin hayatına girip de insanların başını yakmayın.

Türk erkeği ortalamasına göre çok aklı başında, muhakeme yeteneği olan, sapla samanı ayırabilen, yanlış yapan kim olursa olsun şak sınırını çeken, eyvallahsız biri. Boşanırsanız siz pişman olursunuz, ama o hayatından sorun ve kapris makinesi eksildi diye biraz üzülür sonra zaten havada kaparlar.

Annesi hasta diye mi bozuldunuz? Yani şunu yapmasanız zaten sorun çıkmayacakmış, gıcık kapmışsınız napıp edip bi sorun bulmuşsunuz çıkaracak ama onda da haksızsınız, artık kalan konularda istediğiniz kadar haklı olun hükmü kalmamış. İnsan böyle birine güvenemez ki, hiçbir dediğini ciddiye almaz. Ailesi ile şimdiden tertemiz takışıp ayaklarını kesmeye kalktığınızı anlamadı mı sanıyorsunuz? Siz biraz nikaha güvendiniz galiba, adliyeye gidene kadar 10 defa barışırız dediniz.

X