Boşanmali miyim bilmiyorum

Çalışmıyormussunuz ya hani tüm esyalari eşiniz ve ailesi mi alacakti? Bunlari kadınlar "kendileri" alır genelde. Yine de çok sorun edilecek şeyler değiller ama artık olan olmuş gibi duruyor. Bundan sonrası için ütünüzü robotunuzu kendiniz seçersiniz.
Ailemin de aldığı şeyler oldu tabi ki

Ailemin de aldığı şeyler oldu tabi ki
Küçük ev aletlerini kadınlar kendileri alırlar genelde. Robotu da es vé ailesine ödetmezsin. Kimse hiçbir şeye karışmasın isteyen insan elini taşın altına koyar, çalışır, kazanir kendi alır. Öyle olmuyorsa biraz idare etmeyi bilmeli. Ama siz benim gönlüm olsun demiş durmuşsunuz. Geçmiş olsun artık.

Küçük ev aletlerini kadınlar kendileri alırlar genelde. Robotu da es vé ailesine ödetmezsin. Kimse hiçbir şeye karışmasın isteyen insan elini taşın altına koyar, çalışır, kazanir kendi alır. Öyle olmuyorsa biraz idare etmeyi bilmeli. Ama siz benim gönlüm olsun demiş durmuşsunuz. Geçmiş olsun artık.
Evet haklisiniz ama karşılığı bence direkt terbiyesiz edepsiz gibi kelimeler olmamaliydi

Evet haklisiniz ama karşılığı bence direkt terbiyesiz edepsiz gibi kelimeler olmamaliyd
İnsanları o noktaya getirmişsiniz gibi geldi bana. Her şeyi yapsınlar,alsınlar hiçbir şeye karışmasinlar, eşim peşimde pervane olsun, annesini bıraksın kardeşimin evine gitmek için yanıma gelsin. Var mı baska isteğiniz? Düğün yapmayarak insanları cezalandırmaya çalışmışsıniz birde aklınızca.
Sonuç olarak düğün olmayacak ama bak istediğiniz olmuş.

Ailemde eşime araba alacaktı ama eşim kabul etmedi
Adam çok akıllı yanlız, takdir ettim. Böyle bir işe evet diyip, ömür boyu önüne gelmesine izin mi verseydi?

Düzgün de biri belli anlatımlarınızdan. Tez zamanda sizden kurtulması dileğimle🤗🤗

Tabii ki velim değil ama ailesinden beni korumak zorunda. Ben mi gidip müdahale edeyim kavga edeyim? E madem dugunleri var bu kadar önemli o zaman beni el üstünde tutsalardi. Yani neden kendimi ezdireyim ki?
Neden kendinizi siz savunmuyorsunuz?Kurban rolüne bürünmeyin lütfen.Hepimiz yetişkin insanlarız

Ailesini net bir şekilde silmesini ve bunu ilan etmesini istiyorsunuz.
Seven bir kadın olarak(!) …
Adam yeterince kızmış ailesine daha ne yapsındı?
Ömür boyunca görüşmeyeceğine dair protokol mü imzalamalı?

Neye göre makul davrandı diyorsunuz?
Anlattıklarınıza göre tabii ki ☺️ başka ne bilebilirim ki. Sizin anlattığınız şeyleri yaşayan enlerce kadın vardır. Eşleri sizinkinin gösterdiği tavrı gösteremez. Eşiyle annesi arasında yazboz tahtasına döner. İkisini de memnun edemez. Sizin eşiniz ikiniz arasında çok profesyonelce bir denge kurmuş bence. Size yine de yetmeyebilir tabii ki. Ama orada sonuçları mukayese edecek olan da sizsiniz.
Şu da var. Annesi rahatsız ve bu durumda bile sıradan bir olayda yapılacak çeviklikle orada durumu sizin tarafınızdan da idare etmesini bekliyorsunuz. Ama zaten yaşadığı zor bir şey. Bir de siz niye o süreçteyken ondan keyfi bir beklenti içine girip darlıyorsunuz ki. Aksine sizin ona destek olmanız lazım. Benim yapabileceğim bişey var mı diye sizin ona sormanız lazım. Bence.

Anlattıklarınıza göre tabii ki ☺️ başka ne bilebilirim ki. Sizin anlattığınız şeyleri yaşayan enlerce kadın vardır. Eşleri sizinkinin gösterdiği tavrı gösteremez. Eşiyle annesi arasında yazboz tahtasına döner. İkisini de memnun edemez. Sizin eşiniz ikiniz arasında çok profesyonelce bir denge kurmuş bence. Size yine de yetmeyebilir tabii ki. Ama orada sonuçları mukayese edecek olan da sizsiniz.
Şu da var. Annesi rahatsız ve bu durumda bile sıradan bir olayda yapılacak çeviklikle orada durumu sizin tarafınızdan da idare etmesini bekliyorsunuz. Ama zaten yaşadığı zor bir şey. Bir de siz niye o süreçteyken ondan keyfi bir beklenti içine girip darlıyorsunuz ki. Aksine sizin ona destek olmanız lazım. Benim yapabileceğim bişey var mı diye sizin ona sormanız lazım. Bence.
İşte kuramadi dengeyi sıkıntı orada zaten. Bana annem hasta alttan al diyor. Bu hep böyle mi devam edecek? Annem hasta sus. Annem hasta alttan al. Annem hasta görmezden gel.Boyle devam etmez ki

İşte kuramadi dengeyi sıkıntı orada zaten. Bana annem hasta alttan al diyor. Bu hep böyle mi devam edecek? Annem hasta sus. Annem hasta alttan al. Annem hasta görmezden gel.Boyle devam etmez ki
Annesi sıkıntılı bir tip mi ? Eşiniz ne gibi şeyleri idare etmenizi istiyor ?
Annesinin edepsiz terbiyesiz vs sözleri çok çirkin. Kimseye söylenmemeli. Ama benim kv nim bana söylediği lafları işitseniz.. defalarca hiçbişey olmamış gibi ilişkiye devam ettim. İkimizi hastahanede parkta gören yabancı insanlar bana gelip kaç defa söylediler. Allah sana yardım etsin diye. Bir müddet sonra eşim kendisi bazı şeyleri farketti. Hala görüşüyoruz. Siz zannediyorsunuz ki ailesine resti çekse görüşmese sizle iyi olacak. Ama öyle bir dünya yok. Ailesi dünyada hiç varolmamış gibi olmayacak ki. Hastalık, bayram, düğün vs en azından bu zamanlarda görüşülecek. Ayrıca siz bir şekilde eşinizi ikna edip şu an barışsanız bile ilerdeki en ufak bir sıkıntıyı büyütürsünüz. Benim tüm yorumlardan okuduğumdan çıkarımım sizin çok geçimsiz biri olduğunuz. Geçinmeye gönlü olan bir yolunu bulur. Eşiniz bahsettiğiniz gibiyse bundan sonra tüm iş sizde biter.

Annesi sıkıntılı bir tip mi ? Eşiniz ne gibi şeyleri idare etmenizi istiyor ?
Annesinin edepsiz terbiyesiz vs sözleri çok çirkin. Kimseye söylenmemeli. Ama benim kv nim bana söylediği lafları işitseniz.. defalarca hiçbişey olmamış gibi ilişkiye devam ettim. İkimizi hastahanede parkta gören yabancı insanlar bana gelip kaç defa söylediler. Allah sana yardım etsin diye. Bir müddet sonra eşim kendisi bazı şeyleri farketti. Hala görüşüyoruz. Siz zannediyorsunuz ki ailesine resti çekse görüşmese sizle iyi olacak. Ama öyle bir dünya yok. Ailesi dünyada hiç varolmamış gibi olmayacak ki. Hastalık, bayram, düğün vs en azından bu zamanlarda görüşülecek. Ayrıca siz bir şekilde eşinizi ikna edip şu an barışsanız bile ilerdeki en ufak bir sıkıntıyı büyütürsünüz. Benim tüm yorumlardan okuduğumdan çıkarımım sizin çok geçimsiz biri olduğunuz. Geçinmeye gönlü olan bir yolunu bulur. Eşiniz bahsettiğiniz gibiyse bundan sonra tüm iş sizde biter.
Narsistlik var biraz. Bunlar olmadan önce aramız çok iyiydi aslında. Bana hediye filan da alırdı. Ama ne zaman niye benim fikrimi almadınız dedim ondan sonra bana cephe aldı. Eşimde alttan alırsan iyi olur almazsan da zaten ayrı şehirlerdeyiz senede 3-5 gün gorusursunuz en fazla onun dışında aramazsan arama zaten dedi. Ama bana alttan al demesi bile yetti. Edepsiz terbiyesiz kelimesini de hak etmedigimi düşündüm bu yüzden de düğünde sizinle birlikte görüşmek istemiyorum diye iptal ettirdim. Ama onlar da bu olayı çok fazla büyüttü. Eşim de maaşallah düğünü benden daha çok düşündü. Bu yüzden bosanalim dedim eşim de ondan sonra sen bilirsin senin yaptığın insanı ailesiyle kendisi arasında bırakmak seven insan böyle yapmaz dedi. Ama bunun sevmeyle bir ilgisi yok ki ben öyle düşünüyorum en azından. Kendimi korumak istiyorum

Narsistlik var biraz. Bunlar olmadan önce aramız çok iyiydi aslında. Bana hediye filan da alırdı. Ama ne zaman niye benim fikrimi almadınız dedim ondan sonra bana cephe aldı. Eşimde alttan alırsan iyi olur almazsan da zaten ayrı şehirlerdeyiz senede 3-5 gün gorusursunuz en fazla onun dışında aramazsan arama zaten dedi. Ama bana alttan al demesi bile yetti. Edepsiz terbiyesiz kelimesini de hak etmedigimi düşündüm bu yüzden de düğünde sizinle birlikte görüşmek istemiyorum diye iptal ettirdim. Ama onlar da bu olayı çok fazla büyüttü. Eşim de maaşallah düğünü benden daha çok düşündü. Bu yüzden bosanalim dedim eşim de ondan sonra sen bilirsin senin yaptığın insanı ailesiyle kendisi arasında bırakmak seven insan böyle yapmaz dedi. Ama bunun sevmeyle bir ilgisi yok ki ben öyle düşünüyorum en azından. Kendimi korumak istiyorum
Ya aynı şehirde bile değilsiniz. Eşiniz de demiş zaten idare edeceğiniz senede 5 gün. Gerçekten sevip bu kadar keybetmek istemiyorsanız keşke daha orta halli davransaydınız. Her cevabınızı okudum eşiniz her konuda o kadar haklı ki. Adam bence çok mantıklı ve ileri görüşlü biri. Daha ilk aylarda yaşanan bu krizlerden sonra sizinle geçim olmayacağını anlamış olmalı. Siz ona rest çekip belki onu kendinize daha bağlayacağınızı düşündünüz ama öyle olmamış.

Narsistlik var biraz.
Her önümüze gelene de narsist demesek mi?
Drama queenlik de bir yere kadar yani.
Şımarıklıktan sorun çıkarıyorsunuz, sonra eşinizi istediğiniz gibi yönetemeyince "narsist".
Maşallah, ne kolay öyle. Bütün bu kendinizi haklı gören tavırlarınızla bana da siz biraz narsist geldiniz mesela, oldu mu?

Zaten yaptık ki. Mutfak eşyalarımı en güzelinden aldı ailem. Sadece ufak tefek birkaç şeyi onlar aldı. Biz hiçbir şeyi yapmamış değiliz ki
Ufak tefek birkaç şey yüzünden trip surat tavır ile olayları bu noktaya getirmeniz fecaat bir durum zaten, bu şekilde kimseyle geçinemezsiniz, kukla kişilikli birini bulmanız lazım, ardınızdan ayrılmayacak her dediğinizi yapacak, herkesi bi lafınıza ezip geçecek falan. Bu adamdan o çıkmaz size.

Her önümüze gelene de narsist demesek mi?
Şımarıklıktan sorun çıkarıyorsunuz, sonra eşinizi istediğiniz gibi yönetemeyince "narsist".
Maşallah, ne kolay öyle. Bütün bu kendinizi haklı gören tavırlarınızla bana da siz biraz narsist geldiniz mesela.
Drama queenlik de bir yere kadar yani.
Burdaki narsist kendisi aslında. Her şey herkes ona hizmet edecek, aksi halde kavga gürültü oluyor.

X