Boşanmak ya da ömür boyu mutsuzluk mu ?

Ay evet öyle olmuş affet. Valla delirdim okuyunca . Konu sahibi gibi yazdım sana. A azranur5556 naptin canım . Valla çok merak ettim .
Estağfurullah canım bende çok üzüldüm şiddet çok zorrr yaşadım kan revan içinde kaldım bayıldım çok zor anliyom bence bir kadın sığınma evine siginmali eşimle tartistik onu diyorsun sanırım ne yaptın diye sana kurban olayım diyip etrafımda donuyo çok kızdırdı beni öte yandan biraz sakinlestigimde benim için iptal etti biliyom artık sadece benim yanımda olmayı öğreteceğim ona bu boşanmak için sebeb değil sanırım sözümü dinler aslında ki onun hiç bir kardeşi eşlerinin sözünü dinlemez eşim bana çok kötü şeyler yaşattı bazı asamadigimiz şeyler varonun dışında sözümü dinliyo cekiniyo hata yapmaktan farkındayım ama arada derede kalmasi beni kirize sokuyo iplerini tamamen koparticam olmaz yoksa ezdirmem kendimi

Çok mutlu olun inşallah arkadaşım . Hayat kısa mutlu yaşamak lazım . Ama bişey farkettim konu sahibi ortalıkta yok . Herkes bişeyler yazmış cevap yok . Garip geldi .iyi düşünelim ama Bişey mi oldu acaba .

Maddi özgürlük diyorsunuz da özel kurumlar okul olsa bile hamilr çalışana ücret vermeye prk yanaşmıyor doğum izniydi vs derken kurumlar işten çıkarmayı seçiyor belki böyle bir şey vardır

Geçinmek asla derdim değil ben bakarım kızıma sadece ben ilk adımı attıktan sonraki süreçten ve çocuğum ileride büyüdüğünde babasız gibi büyürse vicdan azabı çekmekten korkuyorum
Ay kusura bakmayın Allah aşkına ama resmen saçmalıyorsunuz. O evde annesine şiddet gösteren babayla büyümesi daha mı iyi olacak çocuğunuz için?
Üstte bi yerde insan gibi konuşacağım demişsiniz, karşınızdaki insan değilki, konuşacaksınız

Üzüldüm. Bebeğinizi sizden alamaz. Aileniz destek veriyorsa boşanın daha fazla katlanmayın.

Maddi özgürlük diyorsunuz da özel kurumlar okul olsa bile hamilr çalışana ücret vermeye prk yanaşmıyor doğum izniydi vs derken kurumlar işten çıkarmayı seçiyor belki böyle bir şey vardır
Kadın mühendistim isten ayrildim diyor direk. Daha sonra da arayışa girmemiş. Bircok kurum ücretsiz doğum iznine çıkartıyor kolay mi öyle sözleşme varken seni işten çıkarıyorum demek.

Kadın mühendistim isten ayrildim diyor direk. Daha sonra da arayışa girmemiş. Bircok kurum ücretsiz doğum iznine çıkartıyor kolay mi öyle sözleşme varken seni işten çıkarıyorum demek.
şimdi okudum haklısınız lakin ücretsiz doğum iznine çıksa bile bu kadına para gelmiyor ki l-kıyıda köşede biriktirip ekonomik özgürlüğünü alsın. ben kurumların genel tutumunu eleştiriyorum bu konuda kadını pasif ve ekonik özgürlüğünü su istimal eden onlar.

Çalışmaktan vazgeçmeseydin, seni bu kadar sindiremezdi o pislik.

Sen çocuğunu mu düşünüyorsun gerçekten...
Çocuğunun da ileride sana o küfürleri ettiğini, seni dövdüğünü getir gözünün önüne..

Olacak olan bu, o ortamda büyüyen çocuk senin evin eziği olduğunu kaç yaşında anlar bilmyorum ama kızından da aynı küfürleri duyacaksın konu sahibi, belki dayak da yiyeceksin. Kızın da dayakla tanışacak.

Ailen zaten bu adamı başından beri sevmiyormuş, boşansan çok da üzülmezler kendini kandırma, belli ki onlar adamda bir arıza sezmiş sen anlayamamışsın.

Keşke bosandigini ögrendiginz an evlenmeseymissinz. Cunku bi insanin neden bosandigi cok onemli bence. Eski esine ne yaptı yada ne olduda.ayrildilar bunu sorgulamak gerekirdi. Belki oda bu sebeplerden ayrılmıştır eşinizden.
Boşan demek zor aslinda ama bu yasananin adi evlilik olamaz. Boyle bir evlilik olamaz.olmamali. herseyin farkindasiniz zaten bence yollar ayrilmali. Korkmayın yapacaklarindan.boyle adamla omur gecmez.bu sekilde yipranmaktan iyidir herşey
Siddeti kanitlayin mutlaka...

Evet onu da dövüyormuş, ama yine de kendisi kovmuş kadını evden.. bence ucuz atlattı o kurtulmuş oldu. Dün gece çok zordu benim için ilk kez buraya yazdım ve sonrasında cesaretimi toplayıp kız kardeşimi aradım. Beraber ağladık bütün gece ama o kadar iyi geldi ki bana çok çok kararlıyım bayramın geçmesini bekliyorum herşey o an çok güzel bile olsa bir kez daha bana el kaldırmasına izin vermeden gideceğim bu evden

Evet kardeşimde öyle diyor dün, meğer bir sorun olduğunun farkındaymış o da abla o adam bi tuhaf sen zaten nasıl yapabiliyorsun onunla hayret ediyorum dedi.. kızımla herşeye yeniden başlayacağım artık umrumda değil kim ne der ne düşünür annem babamda alışır öğnkü önümde bir ömür var ve ileride pişman,mutsuz olarak ölmek istemiyorum.
herşeyden önemlisi kızım sapasağlam annem var deyip dimdik büyüsün istiyorum annesini ezilirken görmesin istiyorum. Herşey onun için umarım büyüdüğünde o da beni anlar..

Evet çalıştığım yerde iyi bir konumdaydım sonra tayini çıktı ve şehir değiştirdik buraya alışamadım zaten lohusalık taşınma baskılar derken o gücü bulamadım kendimde. yoksa çalıştığım yer bekliyordu tekrar beni

Ne yazık ki o el bir kere kalkarsa hep kalkıyormuş.. neden evkenince değişiyor bu erkekler yahu altıüstü seveceksin değer mi bu kadar değersizliğe

Ohoooo... Adam senden ilk evliliğini gizlemiş bacım. Orada bi duracaktın. Hadi durmadın. Evlendiğiniz İLK gün sana dayak atmış, düğün stresi diye yemişsin. Topukların popona vuraaaa vuraaa kaçacaktın. Çocuk da tuz biber olmuş. Hak etmişsin. Hala korkuyorum da korkuyorum. E korkmaya devam o zaman.

Çok üzüldüm durumunuza rabbim sabir versin öncelikle
Bende yaşadım sizin durumunuzu şiddet hakaret tehdit baskı hepsi vardı şuanda bosanma asamasindayim size tavsiyem su şiddet uyguladığında hemen polisi arayın ve rapor alın video çekin ses kaydı çekin ispatlayın durumunuzu vede şahit tutun kendinize bagrin gerekiyorsa gercekten kadin haklari diye birsey var bende korkudan sabrettim hep çocuğumu almakla tehdit ederdi ama şuanda doğru düzgün goremiyo gormuyo bile sadece beni kendine mecbur hissetirmek icin yaptığını anladım korkmayın 183 hattını arayıp destek alabilirsiniz.Cekismelide dava acın donuna kadar alın.Korkmayin Allah yardımcınız olsun

Çok üzüldüm canım ama bu adamla hayat sürmektense boşanmanı tavsıye ederim evladını böyle zorba bir insanla aynı evde büyütme evet boşanmak zor ama geriye dönüp baktıgında iyiki diyeceğin bir olay hiç düşünme bence sana saygısı olmayan bi adamla evli kalmaktan daha kötü değildir boşanmak ... mesleğinde var yerinde olsam hiç beklemem

Sindirilmişsiniz kısaca birde korkuyorsunuz siz kortugunuzu belli ettikçe daha cok üstünüze gelir korksanız bile bunu belli etmeyin. tehditlere aldırış etmeyin kızı vermem falan hikaye mahkeme verir sana canım bosan diyemem ama boyle hayat yaşanmaz

Lutfen ama lutfen, aileniz gibi bir sansiniz var, esiniz evde yokken arayin babanizi ve eve donmek istediginizi anlatin toplayın cantanizi donun eve korkuyorsaniz esinizin tepkisinden. Alabiliyorsaniz hemen darp raporu alin ve acin davayi direk kazanırsınız siddet gördüğünüz icin kizinizi falan da alamaz o oyle kolay degil, annesi dururken kucucuk cocuk şiddet uygulayan babaya verilmez.

Ailem üzülür diye ayrılmıyorsunuz ama bu yaşadıklarınızı bilseler bin kat fazla üzülürler . Lütfen önce psikolojik destek alın ve boşanmaya o şekilde başvurun. Siz psikolojik olarak hazır olmadan adım atıp feri dönerseniz bu sefer sahada ezer sizi ve siz iyice çukura düşersiniz. Mesleğiniz gar anne babanız arkanızda kurtulun bu gerizekalıdan

Bir psikopatla evlisiniz
Kızınızın da dizinde güvenliğiniz yok.
Evlenip ayrılmak kötü bşy değil ama eşinizin bunu önceden saklaması art niyetli bi davranış
Ayrılın mesleğiniz var siz çalışırsınız annenizde çocuğunuza bakar Gül gibi yaşarsınız.
Dünyaya bi kere geliyoruz değil mi böyle hayat geçmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…