Boşanma sonrası dengesizlik

Yeniden bir araya gelmek gibi bir düşüncem yok, ancak o "çok aşırı kötü" hali yaşayacağımdan emin gibiyim nedense. Yaşamadıkça sanki dönüşü daha ağır olacak gibi geliyor. Korku var endişe var içimde yoğun şekilde.
Eski eşime evlendiğimizden beri maddi bir katkım yoktu, aslında o maddi anlamda çok daha rahat olacak bundan sonra. Neden boşanmamıza 1 dakika kala "eve gidelim" dediğim halde gelmemişken, boşanma sonrası 20. dakikada bu kadar pişman oldu bilemiyorum, barıştıktan sonra aramız gerçekten çok iyiyken ve evliliğimiz güzel giderken ani şekilde boşanmak istiyorum diyen de oydu. Dengesizliğinden kaçtım daha çok zaten. Sürekli fikir değiştirmesinden, "içimde böyle bir his var" dışında hiçbir neden sunamamış olmasından.
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Psikiyatrik tedavi de alıyorum bu arada.
Yapma bunu kendine. Basbayağı maddi manevi sömürdü. Eskiyi oku başından oku.
Senden daha iyi maddi durumda olacaksa da bu senelerce kendinden verip arkasını topladığın içindir.
Tahminimde de yanılmamışım, boşanmak isteyen oymuş. Yazık ediyorsun kendine.

Yapma bunu kendine. Basbayağı maddi manevi sömürdü. Eskiyi oku başından oku.
Senden daha iyi maddi durumda olacaksa da bu senelerce kendinden verip arkasını topladığın içindir.
Tahminimde de yanılmamışım, boşanmak isteyen oymuş. Yazık ediyorsun kendine.
Artık ne fark eder. Dünyaya yeni gözlerimi açmış gibiyim. Uykulu gibi, kendimde değil gibi. Ama iyi, dinlenmiş hissediyorum. Ondan önceye dair hatırladığım şey üçgende benzerlik çözdüğüm zamanlar. Ondan sonrasına yeni güzel anılar yaratmak istiyorum. Ne yazık ki pandemi burada ayağımı çok kötü kırıyor.

Sürekli sadece sevgi istedim demişsin ama tam tersi sevgi ile ilgisi olmayan bir ilişki yaşamaşsın.
Lütfen bu adama dönme. Dönme ki yaşadıklarına dışardan bakan bizler gibi kendine ne büyük bir kötülük yaptığını fark edebil.
Hele 1-2 yıl sonra " bana bunların yapılmasına nasıl izin verdim" diye kendini yumruklamak bile isteyeceksin.

Artık ne fark eder. Dünyaya yeni gözlerimi açmış gibiyim. Uykulu gibi, kendimde değil gibi. Ama iyi, dinlenmiş hissediyorum. Ondan önceye dair hatırladığım şey üçgende benzerlik çözdüğüm zamanlar. Ondan sonrasına yeni güzel anılar yaratmak istiyorum. Ne yazık ki pandemi burada ayağımı çok kötü kırıyor.
İş hayatınız vardı sanıyorum, bu bile büyük tutanacak bir dal. En önemlisi ama fiziksel anlamda özgüven eksikliğinizin olduğunu söylemiştiniz. Kendinizi açıl havada spora yönlendirirseniz hem özgüven hem kafa dağıtma anlamında iyi gelecektir size

İş hayatınız vardı sanıyorum, bu bile büyük tutanacak bir dal. En önemlisi ama fiziksel anlamda özgüven eksikliğinizin olduğunu söylemiştiniz. Kendinizi açıl havada spora yönlendirirseniz hem özgüven hem kafa dağıtma anlamında iyi gelecektir size
Evet, işe sarılmaya çalışıyorum şu sıralar. Kilo sorunumu çözmek için de adımlar attım, aslında direkt ameliyat olmayı planlıyorum. Ancak çalışırken aklıma saçma sapan ve aşırı alakasız şeyler geliyor. Mesela 6 yıl önceki bir cafede otururken yaşadığımız bir konuşma falan gibi. Normalde hiç aklıma gelmeyen şeyler.

Merhaba.
Konumu çok iyi bilenler vardır, şaşıracaksınız muhtemelen ama 10 Şubat sabahı boşanmam gerçekleşti. Fakat boşanmadan 20 dakika kadar sonra -eski- eşim pişmanlıkla höykürmeye, ağlamaya, "ben ne yaptım" demeye başladı ve boşanmayı iptal ettirmek istiyor. Benim böyle bir düşüncem yok, ancak onun bu durumundan rahatsız mıyım yoksa bu bana bir güvence mi sağlıyor anlayamıyorum kendimi.
Beklediğimden iyi, hatta hayalini kuramayacağım kadar iyi durumdayım, bu bana inanılmaz ve "geçici" geliyor. İçimden bir ses sürekli "yakında mahvolacaksın, kahrolacaksın, elini kaldıramayacak hale geleceksin acıdan" diyor. Çünkü hep öyle olurdum. Çok bağımlı olduğum bir insan. Dokuz senelik geçmişimiz var.
"O barışmak istiyor diye iyiysem" diye düşünüp çok ama çok korkuyorum. "Boşandım özgürüm" psikolojisi mi bu ve geçici mi? Ara sıra kötü hissediyorum böyle bi' koyuyor fakat genel anlamda iyiyim. Bu bana çok tuhaf geliyor.
"Yakında mahvolacağım" korkusu ve "o barışmak istiyor diye iyiyim" korkusu beni mahvediyor. Boşanmış arkadaşlardan tecrübelerini dinlemek isterim.

Selamlar.
Bir yandan oh olsun geçiyor içinizden eşinizin pişman olması ve kıymetinizi anlaması sizi mutlu ediyor diğer yandan da acaba bu sevinç ne kadar kalıcı olacak diye telaslaniyorsunuz , peki geri dönünce değişecek mi sizce eşiniz

Bir yandan oh olsun geçiyor içinizden eşinizin pişman olması ve kıymetinizi anlaması sizi mutlu ediyor diğer yandan da acaba bu sevinç ne kadar kalıcı olacak diye telaslaniyorsunuz , peki geri dönünce değişecek mi sizce eşiniz
Bilmiyorum. Ben ona geri dönmeyeceğim ama umarım değişir ve leş gibi geçmişleri olmayan biriyle o da mutlu olur. Şimdi beni "üroloğa gittim hormon tedavisi almam gerekiyormuş cinsel sorunum düzelecek" falan diye tavlamaya çalışıyor. Keşke sorun cinsellik falan olsaydı. Hiçbiri umrumda değildi.

Bilmiyorum. Ben ona geri dönmeyeceğim ama umarım değişir ve leş gibi geçmişleri olmayan biriyle o da mutlu olur. Şimdi beni "üroloğa gittim hormon tedavisi almam gerekiyormuş cinsel sorunum düzelecek" falan diye tavlamaya çalışıyor. Keşke sorun cinsellik falan olsaydı. Hiçbiri umrumda değildi.
Yeni hayatınıza odaklanın ayrıca bir uzmandan psikolojik destek alın mutlaka , dua edin bol bol, inşallah tüm güzellikler sizinle olur 😇

Mune ablacığım çok teşekkür ederim. Psikiyatrist tedavisi görmekteyim uzun zamandır.
Rica ederim Louder, umarım eski eşinizin gerek vicdanınıza gerek birlikte geçirdiğiniz zamana atıf yaparak manüple etmesine, değiştim değişiyorum hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek ikna etmesine izin vermezsiniz, çünkü istisnalar hariç eski eşle barışıp yeni bir sayfa açacağını düşünenler hep pişman oldular, henüz yeni boşandığınız için duygu durum değişiklikleriniz olması normal ama kendinize biraz zaman tanıyıp kafanızı işinize, belki evde yapılabilecek hobilere verirseniz ve eşinizden gelebilecek her türlü barışma hamlesine kulak tıkarsanız atlatacağınızı düşünüyorum, hayatınızı eski eşe 2. şansla harcamamanız dileğimle😌

Artık bu mesajları size atamasın mesela,kesin her yerden bağlantınızı.

İletişimde oldukça, kendi halinize kalıp, toparlanma süreciniz de uzar.

Ne yapıyorsa yapsın, size ulaşmasın.

Son düzenleme:
Sakin eşin pisman diye geri dönme 5 ay önce boşandım esim yalvardı hergun aradı intihar ederim dedi sonra affettim 2 ay görüştük sinirlendim bitsin dedim. Birdaha suratıma bakmadı hakaretler beni b.. yerine bile koymadı ve başkasıyla görüştü. Elde ettikten sonra değerin kalmaz sakin dönme pişman olan o olsun dönersen sen olursun benim durumuma düşme

Sakin eşin pisman diye geri dönme 5 ay önce boşandım esim yalvardı hergun aradı intihar ederim dedi sonra affettim 2 ay görüştük sinirlendim bitsin dedim. Birdaha suratıma bakmadı hakaretler beni b.. yerine bile koymadı ve başkasıyla görüştü. Elde ettikten sonra değerin kalmaz sakin dönme pişman olan o olsun dönersen sen olursun benim durumuma düşme
Tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim dönmeyi düşünmüyorum

Eşinizin pişman olduğunu gördünüz ve adeta bir zafer kazanmış gibi kendinizi özgür hissediyorsunuz.Yapmayın içinizden kötü şeyler geçirmeyin.Eski eşinize karşı bundan sonra sağır ve dilsiz olun unutmayın sessizlik herkesi mahveder :) Siz çok güçlüsünüz emin olun 🙏

Yeni hayatinda mutluluklar dilerim. Yeni hayata odaklanmanin tek yolu gecmise geri donmemek. Bunun icin de eski esle tum iletisimi kesmek gerekiyor. Onun artik sizi manipule etmesine izin vermemelisiniz. Su an izin vermeseniz de, sizin de bir kirilma noktaniz olabilir. Bu nedenle tum iletisimi kesmek gerekiyor. Hatta onunla ortak tanidiginiz hetkesle de mumkun mertebe gorusmeyin. Eski esle ikinci defa deneyenlerin sonunun hic iyi bittigini gormedim ben, kendim de dahil. Bu kisiyle olmaz artik.
Ara sira gelgitler yasaman normal. Bunlar da gelip geciyor. Ve cok normal. Ancak yasadigin onca seyden sadece iyi olanlar aklina geldiginde diger tum yasadigin kotu seyleri birkac guzel ani icin yok sayip umarim eski ese geri donmeyi aklina getirmezsin. Yeni baslangiclar sana mutluluklar getirsin.

X