Boşanacağım , siz olsanız saklar mıydınız?

Ben de bosanmis bir anne babanin cocuguyum. Dolayısıyla isteme nisan evlilik gibi sureclerde bosanmis bir ailenin çocuğu olmanin ne demek oldugunu cok iyi bilirim. Kizin hissettikleriyle empati yapabiliyorum. Ancak sanirim hicbir kosulda babami manipüle edip yeni dogum yapan karisina yalan soylemesi konusunda israrci olup, gorustugumuzde uvey anneme de yüzüğümu cikarip yalan soylemezdim sanirim. Bu hic iyi niyetli durmuyor. Ha karni burnunda bir uvey anneyi torende istemeyebilirdim. Bunu da babamdan rica ederek veya kadınla aram iiyse bizzat anlamasini rica ederek onunla konusurdum ki siz de makul bir insanmissinis zaten gitmeyecektim diyorsunuz. Burda eşinizin hatasi buyuk bence. Kizi da hic iyi niyetli degil eşiniz de ya dusuncesiz ya da o da ayni şekilde size yalan soylemekte beis görmeyen biri.

Ben seni anladım canim. Senin xaten zerre umrunda degildir gitmek yada gitmemek
Sevgili kocandan sadece ya durum bu senin anlayisini bekliyorum gibi bi aciklama cumlesi beklemissin . Etmemis e demedigi gibi bide yalan kilif uydurmus. Sindirmeniz uzun zaman alacak. Ama sunu sakin unutma sen kendine deger ver kendini yipratma bebegine yazik.

Esiniz sizin gelmek isteyebileceginizi dusunerek yalan soylemis muhtemelen.

Gitmenizi kizi ya da kocaniz istememis olabilir ki ben olsam ben de babamin yeni hamile karisini istemem hicbir cemiyetimde. Ne isi var?

Sonuc olarak esinizin yalan soylemesi yanlis

Ama bosanacak bir konu mu?
Bence degil
Orasi tartisilir .

Aynı yorumu yenıledıgınıze gore Anlayacağımı anlamak zor olmadı..
Yoruma acık olmaması ayrı bı guzellik.. Tesekkurler.

Bunlar çete olmuş kiz bana sizin dediginiz gibi hanim hanimcik da gelmedi hic. Ayakli şeytan. Ben de uvey annemi istemem belki ama babama da direktif vermem ona yalan soyle diye. Hadi kiz dedi kocaman adamin hic mi akli yok hemen yapio. Yasli adami kapina köle edebilirken ne bu korkusuzlugu? Ne cesaret yapio ya da niye yapma ihtiyaci hissedio o kisma kafa yor bence. Ben olsam ölüm sessizligine bürünürum cok uzunca bi süre. Bundan dolayi bosanmam ama kaybetme korkusunun olmamasi gicigima gider baya agir öder. Bu konuda bosanma isteğini dile getirsen ne merakliymissin söze nisana gelmeye olur adin. Insanlar senin gibi ince dusunmuo ki. Nerdeeeee
Ya benim babam da başkasıyla evli.
Babamla kavga etmiştik babam gitmiş eşini doldurmuş bana karşı. Yok efendim ben akrabalarına laf etmişim bilmem ne.
Kadın da ona inanmıştı.
Babasıyla bir sorun yaşamış olabilirler mi ? Baba da “benimle geçinemiyorsa kimseyle geçinmemeli” zihniyetinde bir insan ise eşine öyle demiş olabilir mi ?

hayır benim zaten isteme töreninde ne işim var. Eşim de bilir bunu adı gibi. Benim takıldığım nokta bana yalan söyleyip iş için gidiyorum deyip saklanması. Yalancının mumu yatsıya kadar yanmaz mı elbette öğrenecektim . Tesadüfen öğrendim . Benim de kızım var ona yalan söyleyip ondan saklayıp babasıyla bir söz kessem olur mu hiç.

Kırılmakta çok haklısınız. Eşiniz size açıklama yapıp gitmeliydi

Yorumları hayretle okuyorum, okuduğunu anlamaktan ne kadar aciz insanlar var.
Ya da anlıyorsunuz da canınız saldırmak istediğinden mi işinize geldiği gibi davranıyorsunuz?
Kadın çağırsalardı da gitseydim demiyor ki, bu kadar organize bir yalana ne gerek vardı diyor, sonuna kadar da haklı!

Merhaba
Bilen bilir 1 yıl önce 2. Evliliğimi yapmıştım.
Eş kişisinin bir kızı bir oğlu vardı.
Kızı bu sene Üniversite sen mevzun oldu.görüştüğü okul arkadaşı ile evlenme kararı aldılar.
Kızı ile çok fazla iletişimimiz olmamıştı. Ancak evimize 2 defa geldi ve gerçekten çok hanım bir kız olduğunu arkasındanda yüzüne de hep söyledim. Onun da bana karşı olan ön yargıları geçmiş dediğine göre.
Konuyu anlamanız için kısa kısa Bilgi geçeceğim.
Ben yalan söylenmesini ve bu yolla insanların salak yerine konmasından nefret ediyorum.
Nişanlıyken bana yalan söylediği olmuştu ve daha öncede olmuştu. Ama son seferinde nişanı atarak yalan söylemesine tepkimi koymuştum. Ve uzun aradan sonra anju olmasını bahane ederek kendini affettirmişti.
Anlatabildim mi bilmiyorum size yalandan gerçekten nefret ediyorum ve yalan söyleyen (pişkince) birisi ile evli olmak en son isteyeceğim şey. Beni bir daha benden birşey gizlemeyeceğine ve yalan söylemeyeceğine dair yemin ederek ikna etmişti. Ben de ona bir daha bunu yaşatırsa evli olsam dahi boşanacağımı söylemiştim.

Gelelim konunun kızı ile ilgisine.
Kızı nişanı Bu yaz yapacaktı. Bu arada annesi ve biz farklı şehirlerdeyiz. Eş kişisi nişan salonu vs işleri için eski eşi ile bir araya gelip hallettiler. Ben bu konularda kıskançlık yapacak bir insan değilim ki eski eşimin karısına bile selam verip hal hatır sorarım.
Nişan temmuz ayına organize edildi. İsteme töreni ise eşimin dediği kadarın ile nişandan 1 gün önce annesinde yapılacaktı. Buraya kadar bir sorun yok. Allah biliyorya nişana gitmezdim ama eşimin lütfen de olsa seninde olmanı isterdim gibi gönül alıcı bir söz etmesini bekledim.çünkü nişan düğün salonunda Org edildi . Aile arası birşey değildi yani gitmeyecek olsamda dil ucuyla açıklama yapılmasını bekledim.

Bu arada mart ortasında Doğum yaptım.ve bugün öğrendim ki meğer kızın isteme töreni yüzük merasimi vs mart ayında yapılmış zaten. Ama kız bayramdan önce bizde idi ve yüzüğü bile yoktu parmağında. Ve gerçekten abla kardeş gibi ben evlilik hakkında onunla sohbetler etmiştim . Oysa kızı ve babası benden şaklamışlar ve kız yüzüğünü takmamış bize geldiğinde..
Bunu da sosyal medyada tesadüfen resimleri görünce öğrendim.

Neden eş kişisinin benden bunu sakladığını düşünmeye başladım . Ben zaten ortamda bulunmazdım bunu sohbet ederken konuşurduk genelde biliyor. Maddi konularına beni hiç karıştırmaz ki maddi bir neden olsun diyim. Tek aklıma gelen eski eşi ile özel görüşüyor olabilecekleri oldu.

Ben kendisine önce durumu sordum öyle gerekiyordu sen hamileydin sana huzursuzluk vermek istemedim dedi. Bunun yalan olduğu apaçık ortadaydı çünkü hamileliğim boyunca eve gergin suratı asık gelip iş nedeni ile hamileliğimi zehir etti.
Sonra kızına sordum neden yüzüğü bile buraya geldiğinde çıkaracak kadar ne sebebleri olduğunu. O da benim bilgimin olmasına gerek görmediğini ve babasından kendisinin rica ettiğini söyledi. Peki dedim ben bilseydim isteme olacağını ne zararı olurdu ki sana sonuçta benim eşim beni Son haftamda hamile iken bırakıp yalan söyleyip gitmiş . Benim yalan konusunda ne kadar hassas olduğumu da biliyordu baban dedim. O zaman sen babamla benim arama girersin ya kızının istediği ya benim istediğim demiş olursun derdi.
Yani özetle sen ne kadar eşi olursan ol biz istersek babam sana yalan söyleyebilir demek istedi. Babamı bu konuda yargılayamazsın dedi.

Şimdi ben boşanmayayım da napayım . Dış kapının dış mandalı mıyım ki ben? Herkes kafasına göre davranabilir mi? Sana yalan söyleyebilir ne demek?
Muhtemelen esinin kizi o ortamda senin olmani istemedi sadece anne ve babasini gormek istedi.esinde mecbur kaldi senden gizlemeye

Yani bir cok yorumda bayanu suçluyorsunuz ve snane onun nisan olmasindan falan diyorsunuz ayip yanj ne demek bir insann en onemli vsrliklari evlatlari ne demek en onemli seyi esinden saklamak bu isin altind bisey var diyorm bSka da bsey demiyorum

İhtimal bile Yok çok iyidirler
Ya benim babam da başkasıyla evli.
Babamla kavga etmiştik babam gitmiş eşini doldurmuş bana karşı. Yok efendim ben akrabalarına laf etmişim bilmem ne.
Kadın da ona inanmıştı.
Babasıyla bir sorun yaşamış olabilirler mi ? Baba da “benimle geçinemiyorsa kimseyle geçinmemeli” zihniyetinde bir insan ise eşine öyle demiş olabilir mi ?

Esiniz sizin gelmek isteyebileceginizi dusunerek yalan soylemis muhtemelen.

Gitmenizi kizi ya da kocaniz istememis olabilir ki ben olsam ben de babamin yeni hamile karisini istemem hicbir cemiyetimde. Ne isi var?

Sonuc olarak esinizin yalan soylemesi yanlis

Ama bosanacak bir konu mu?
Bence degil
Orasi tartisilir .

Eşim benim gelmeyeceğimi ve teklifte etmeyeceğimi bilir. Bunda şüphem Yok. Ancak onun gitmesinden rahatsız olacağımı düşünmüş olabilir ama bunda rahatsız olunacak bir durum olamaz. Elbetteki gidecek.

Esiniz size isteme mart ayinda deseydi yani dogruyu soyleseydi de siz gitmek istemezmissiniz zaten. Ya bunu anlamadi gelirsiniz diye korktu ya da ben anlam veremedim gercekten

X