Boşanacağım , siz olsanız saklar mıydınız?

Sizi ilgilendirmeyen konularda yalab soylenmesini istemiyorsaniz o kadar detay sormayaksiniz bence. Yalan evet kotu ama yalana sevk ediyoruz boyle detayda sordukca.
Sizi ilgilendirmeyen bir mesele icin bosanmayin. Bundan sonra da sormayin. Esinize de diyin ki size anlatmasina gerek yok, soylemek istemedigi konularda yalan soylemek yerine cocuklarla ilgili bir durum deyip kinuyu kapatsin.

Böyle düşünmekte haklısınız. Ortada bariz yalan var. Ne olursa olsun, bu bir şekilde ortaya çıkardı. Kendinizi kötü hissetmekte haklısınız. Tabi boşanma kararı sizin bileceğiniz iş.

Bazı arkadaşlar fazla mantıklı düşünmüş...

Eşinizin yapması gereken “hop kızım, tamam o zaten gelmeyecek, uygun olmaz ama ben yalan söylemem, evde huzurum kaçar. Kadın senin nişan masraflarını karşılıyor bak, yalan söylemeyelim, gelmesine ben müsaade etmem, merak etme” demekti(kızı madem sizin gelme ihtimalinize bozuluyor güya, ki buna inanmıyorum.) Eşiniz size de gelip çatır çatır “böyle böyle, nişana gidiyorum. Gönül birlikte olsun isterdi ama durum malum, hadi gidiyorum” demeliydi. Size de yorum yapma fırsatı bırakmamalıydı( olası katılma isteğinize karşın ki böyle bir isteğiniz yok. Bazı arkadaşlar ısrarla öyle anladığı için yazıyorum).

Eşiniz mert değil, vefa da bilmiyormuş. Daha can sıkıcı olanı söyleyeyim, eşiniz duracağı yeri bilmiyor. Siz de bunu içinizde atamazsınız, çok kırıcı. Eşiniz sizi umursamamış, özür dilerim. Ve gidişatı da belli... Yolunuz açık olsun iki evladınızla.
Oh be :KK9: aynen katılıyorum. Ne kadar çok farklı anlayan olmuş. Eş/sevgili her hangi bir arkadaş görüşmesine gitse bile nereye gitti naptı diye haber vermesini bekleriz, adam kızının istemesine gitmiş haber vermiyor!Eşin bu durumu gizlemesi anormal bi durum.

o kadar moralim bozuk ki uyuyamıyorum. yazdıklarınızın hepsini bende düşünüyorum . düşündükçe de kahroluyorum. daha bir kaç gün önce bana gelip kredi kartımda limit olup olmadığını sordu bende açtım telefondan cep şubesine baktım ve ne kadar limit olduğunu söyledim. kızına göndermemi istedi bende gönderdim. nişan salonu için ödeme yapacaklarmış o gün. benim ise cebimde hiç para kalmadı.
ben bu kadar iyi niyetliyken bu kadar dışlanmam yalana maruz kalmam zoruma gidiyor.
şuan bebeğim üç aylık ona bakıp bakıp ağlıyorum. ya onu babadan uzak büyüteceğim yada evliliğimde hep salak yerine konulacağım.

Oh valla ne güzel dünya.. Kız haklı senin ne işin var nişanda diyenler nişanın yapıldığı salonun
parasını bile konu sahibine ödetmişler yalanla dolanla.. Eşiniz ve kızı hepsi bu insanlar beş para etmezler
kusura bakmayın.. Ben burdan sinir oldum. Bu nasıl bir utanmazlık terbiyesizlik hem kadının parasıyla
nişan yap sonra da sen aileden değilsin seni çağırmaya gerek duymadım diye yüzsüz yüzsüz konuş.
Madem öyle aileden görmediğin birinden para da almayacaksın. Bundan sonra paranıza sahip çıkıp
eşinizde dahil kimseye vermeyin çünkü yalanla dolanla sizden alıp eski karısına çocuklarına gönderiyor belli ki.
Eğer kendi başnıza geçinip ayaklarınızın üstünde durabiliyorsanız boşanın bence.
Bu adam sizin emeğinizi ve iyi niyetinizi daha çok suistimal edip sömürür çünkü bu gidişle..
Bebeğiniz için de üzülmeyin nasıl ki diğer çocuklarıyla görüşüyor onla da görüşür babası.
Önce siz mutlu olacaksınız ki çocuğunuzda olsun ve çocuğunuzun rızkını hakkını da kimseye yedirmeyin.
Siz böyle ben her şeyi sevgiyle iyilikle güzellikle hallederim diye düşünürken karşıdakiler sizi
5 parasız kapıda bırakabilirler. Eşinizde dahil güvenmeyin.
Siz yaparsınız edersiniz el olursunuz kimseye yaptığınız iyilik yaramayacak belli ki.

Bana şey gibi geldi.siz gitmek istersiniz aramızda sorun olur diye söylememiş olabilir.ya da eski eşi söyleme demiş olabilir.Allah başıma vermesin ama bende ailevi olaylarimin yeni eşin bilmesini istemezdim sanırım

Ben sizi anlıyorum. Bunun için boşanmazdım sanırım. Ama mesafemi korursun9.

Sizi ilgilendirmeyen konularda yalab soylenmesini istemiyorsaniz o kadar detay sormayaksiniz bence. Yalan evet kotu ama yalana sevk ediyoruz boyle detayda sordukca.
Sizi ilgilendirmeyen bir mesele icin bosanmayin. Bundan sonra da sormayin. Esinize de diyin ki size anlatmasina gerek yok, soylemek istemedigi konularda yalan soylemek yerine cocuklarla ilgili bir durum deyip kinuyu kapatsin.

Kızının nişanı konu sahibini ilgilendirmeyen bir konuysa o zaman neden o yapılan nişanın salon parasını
konu sahibine ödetiyor? Yani paraya gelince kadın aileden ama nişan saklanınca sen aileden değilsin.
Kız da eş de yüzsüz yani..

siz çok yüzeysel düşünmüşsünüz bu yorumunuzda. Ben eşimin çocukları ile ilgili konularda bilgi sahibi bile değilim ki bakın bu olay bunun ispatı. nasıl problem çıkarabilirim?
kızımı özel okula gönderme mevzusunda ise yazmıştım ama anlamamışsınız . ben özel şirkette çalışıyorum şuan imkanın var özel okula göndermeye ama bir gün olurda işler yolunda gitmezse eşime bu konu yük olur çekincesi ile göndermiyorum. onun çocuklarının lüks harcaması dediğim ise eşimin gelirinin büyük çoğunluğunu ki iyi bir geliri var diyebilirim çocuklarına harcaması.
rakamlarla konuşmak gerekirse
benim eve getirim 4-5 bin civarı kendi kıyafet ve araba taksitim kızımın ihtiyaçları dahil tamamen kendim ve kızım için harcanan 3 bin civarı.ve hiç bir birikimim yok.
eşimin eve getirisi 12-15 bin civarı ev kredisi dahil eve harcadığı 5 bin tl (3500 tl si kredi) ve kalanı çocuklarına gidiyor hatta yetmiyor kkartlarım limitsiz kalana denk kullanılıyor.

ve ben üvey olduğum için çocuklarla alakalı hiç bir harcamada benim fikrim alınmıyor.
Niye alsın ki fikrinizi? Eve sizden daha fazla miktarda katkıda bulunuyor zaten. O çocuklarına, siz eve bakıyorsunuz şeklinde bir durum yok ki. Adam hem eve hem çocuklarına bakabiliyor.

benim 2. evliliğim ve boşanmanın ne demek olduğunu son raddesine kadar yaşadım. Ama bakın bu insanlar yalan söylemeyi huy edinmiş ilk kez olmuyor ve hatta az önce eşim ablamı aramış ve benden sakladığı pek çok şey olduğunu söylemiş. Ben çalışan kendi ayakları üzerinde duran kendini geliştirmiş biriyim. Bu yalan konusunu ve hane dışı bırakılmayı ( bana söylemeye gerek duymamışlar söylediklerine göre ) kabul edersem bunun sonu olmaz.

E boşanın o zaman.
Mademki guveniniz sarsıldı hemen yarın mahkemeye başvurun.

Niye alsın ki fikrinizi? Eve sizden daha fazla miktarda katkıda bulunuyor zaten. O çocuklarına, siz eve bakıyorsunuz şeklinde bir durum yok ki. Adam hem eve hem çocuklarına bakabiliyor.

eve bakmak derken ? benim kartlarımı kullanarak ve borç biriktirerek nasıl yaptığını anlamadım?

maddi konularda bizden sıkıyor , maaşımızı alınca başlıyor kızıma para gönderemedim oğluma uçak bileti alamadım vs vs. beni karıştırmasın o zaman kızını oğlunu benden uzak tutsun madem ben onların ailesinden değilim! ben de merak edip sordum isteme ne zamn olacak diye. gideceği tarihi bilmek en doğal hakkım .

Bana şey gibi geldi.siz gitmek istersiniz aramızda sorun olur diye söylememiş olabilir.ya da eski eşi söyleme demiş olabilir.Allah başıma vermesin ama bende ailevi olaylarimin yeni eşin bilmesini istemezdim sanırım

siz de babanızın yeni eşine yalan söyleyip isteme töreninize gelmesini mi uygun bulurdunuz?

Nişan masraflarını niye siz karşılıyorsunuz? Adam sizin 3 katınız maaş alıyor.

ben nişan masrafını karşılamıyorum tam olarak . sadece o gün salona avans gönderilecekmiş bende gönderdim. ha adam benim 3 değil 5 katımda maaş alsa benim gelirimden birikim yapabilmem için müsaade etmiyor. hani bu kadar gelir varken ne kendisi yarını düşünüp az da olsa biriktiriyor ne bana bu imkanı veriyor. aldığım maaşı bildiği için sonuna kadar harcamamı istiyor eve ve onun isteklerine. 4 ay doğum iznindeydim maaşımı elime bile vermedi.

Ben sizi hakli buldum. Esin size acık acık söylemeliydi. Kizin gerek gormedim tavri da ukalaca. Ne demek o öyle ?
Simdi bu sekil de ögrenmen ne cirkin.

Bu iş bosanmaya gider diyemem ama kesinlikle suclu ve özür dilemesi gerekiyor.

20 yaşındayken bir arkadaşımın annesi hamile kaldı arkadaşım çok ağlamıştı utanıyodu başkalarına söylemeye. Düşünün kendi anne babası. Şimdi bu kız evleniyor. Babası arasında yaş farkı çok olan genç bir kadınla evlenmiş ve kadın hamile ben olsam hiçbir ortamda istemem görüşmem söylememek ve babasından rica etmesi en doğal hakkı. Babası da kızının isteğini tabiki yerine getirecek. Kızına yabancı bir insansınız babasının hesap vermesini gelmesine izin vermeyişinizi düşünmüş istememiş olabilir ki eski konularımızda eşinizin oğlunun sizle yaşamasına kabul etmesiğiniz yazıyor kardeşimi babamın evinde istemeyeni ben hiçbir şeyime istemem. Baba kız söylemek istememiş. Burda konu açanlar oluyor annem babam ayrı yeni eşleri var nişanlımın ailesine nasıl anlatıcam bu karışık durumu gibi ve genç kızlar üzülüp utanıyor bu durumdan
Arkadaşım sanırım yanlış anlamışsın. Kadın niye gitmedim demiyor ki utanmıştır falan olayına girmişsiniz. Organize şekilde yalan söylemişler sebep de sana söylemeye gerek duymadık diye. Evet kızı değil ama eşi söylemeye zorunlu. Yarın bu kadın kızı için eski eşinin evine habersiz girip çıksa nisan taksa adama da sana söylemeye gerek duymadım dese gerçekten tavrınız bu mu olur?
ay bide düşünsenize ben istemenin temmuzda olacağını biliyorum ya sordum nişandan önce mi olacak diye o da bana dediki hayır sabah isteme akşam salonda nişan olacak dedi. bende olur mu hiç öyle sen bir gün önce git onlarda bir gün önce gelsin oraya hiç değilse nişandan bir gün önce olsun diye ikna etmeye çalıştım.
Sana boşan boşanma diyemem.
Ama ben de kesinlikle boşanmayı düşünürdüm.
Ne demek gerek duymadım?
Gerek duymasan da, gelmesini istemesen de yalan söyleyip su gün olacak diye plan kurmuşlar. Ağız birliği etmişler.
Tavrında çok haklısın.
Esin de onla ortaklık ederek evet karım hiçbir şey demiş gibi olmus. O böyle yaparsa yarın öbür gün nasil sana saygi duysun?

Çok üzüldüm. Benim de hiç katlanamadigim şey yalandır. Hele ki ondan sakladığım çok şey var diyen adama nasil güvenilir hiç bilmiyorum :KK43:

hayır benim zaten isteme töreninde ne işim var. Eşim de bilir bunu adı gibi. Benim takıldığım nokta bana yalan söyleyip iş için gidiyorum deyip saklanması. Yalancının mumu yatsıya kadar yanmaz mı elbette öğrenecektim . Tesadüfen öğrendim . Benim de kızım var ona yalan söyleyip ondan saklayıp babasıyla bir söz kessem olur mu hiç.

Bu mevzu iki ucu keskin bıçak..
Belki eşinizin kızı merasimde olmanızı istemedi belki de eşiniz doğum yapmak üzere olduğunuz için sizi yalnız bırakmasına tepki göstermenizden korktuğu için sakladı.
Bence onlarda haklı siz de haklısınız.
Sizden saklanması da hiç hoş olmamış.
Düşünüyorum; üvey annem olsa öz annemin bulunacağı özel günlere gelmesini istemezdim. Ama bir adamın 2. eşi olsam bu törenlerin benden saklanmasından da çok rahatsız olurdum, sonuçta gitmesem bile haber verilmeli.
2. evlilik ve çocuk mevzularında herkesin kendince haklı noktaları olduğunu düşünüyorum.
Orta noktayı bulmak çok zor...

Cok saçma düşüncenız oldugunun farkında degılsınız anlaşılan neden olmasın her yaşta insan isterse Allahta verırse olabilir evladı benım arkadaşım 35 yaşında anane oldu şimdi bu kadın 2.evlilik yapsa cocuk dogurması yanlışmı ,valla hiç bişey için büyük konuşmayın hayat kime ne gösterır bılemessınız

Benim düşüncem ya da yorumum sizi ne alakadar ediyor? Ben konu sahibine yazdım. Konu sahibi de öyle gerektiğini söyledi gayet medeni şekilde.

Siz hangi hakla düşünceniz çok saçma vs diyebiliyorsunuz? Haddinizi bilin!

ben nişan masrafını karşılamıyorum tam olarak . sadece o gün salona avans gönderilecekmiş bende gönderdim. ha adam benim 3 değil 5 katımda maaş alsa benim gelirimden birikim yapabilmem için müsaade etmiyor. hani bu kadar gelir varken ne kendisi yarını düşünüp az da olsa biriktiriyor ne bana bu imkanı veriyor. aldığım maaşı bildiği için sonuna kadar harcamamı istiyor eve ve onun isteklerine. 4 ay doğum iznindeydim maaşımı elime bile vermedi.
Tüm yorumlarınıza istinaden soruyorum;
Kocanız neden sizinle evlendi ki?
Bekar kalıp tüm servetini çocuklarına harcamaya devam edebilirdi.

daha öncede benzer konularda yalan söyledi sakladı. örnek vereyim eski eşi para istiyormuş ondan sürekli mail atarak . bizde iş gereği birbirimizin maillerini açıp bakıyoruz zaman zaman . ben görmeyeyim diye kendine başka mail adresi açıp ordan yazışıyordu.
ne bileyim bir alacağı vardı birinden yüklü bir miktar . bunu alamadığı için aylarca zehir etti hayatımızı hergün surat asarak aylar sonra öğrendim ki almış ama kızının hesabına yatırmış bana söylemedi bile...
Burda cok haklısınız . Tamam kızına da yardım edebilir ama bunu sizden saklaması cok kötü . Sizinde çocuğunuz var rızkı ortak bölmesi gerekiyor . Ayrıca bu eşinden vazgeçemiyorsa neden boşanmış yahu? Sürekli yazışmalar mailler .

X