Boşanacağım , siz olsanız saklar mıydınız?

Ilk yazdiginizda cok abarttiginizi dusunmustum ama sonra baska seyler anlatinca cok sinirlendim.Kendi cocuklarini ozelde okutuyor seninki devlete gidiyor hatta yirtik ayakkabisini degistirmek icin diger ayi bekliyorsun neden cunku adam kartini tika basa doldurmus.Ben olsam kart mart vermem maasimdan da koklatmam cunku geliri cok iyiymis.Ben hatirliyrm ailen hakkinda konu acmistin orda nisanlindan bahsetmistin gercekten cok sevinmistim ne kadar sahip cikan bi adam diye.Tabi bosan diyemem ben mesela ikinci evliligi mi yapsam kotu de gitse bosanmam galiba cunku cok zor gecti benim bosanma surecim adami yok sayarim.Bilmiyorum ne kadar dogru bir dusunce.Git demissin hemen gitmis ne cabuk koyverdi.

Merhaba
Bilen bilir 1 yıl önce 2. Evliliğimi yapmıştım.
Eş kişisinin bir kızı bir oğlu vardı.
Kızı bu sene Üniversite sen mevzun oldu.görüştüğü okul arkadaşı ile evlenme kararı aldılar.
Kızı ile çok fazla iletişimimiz olmamıştı. Ancak evimize 2 defa geldi ve gerçekten çok hanım bir kız olduğunu arkasındanda yüzüne de hep söyledim. Onun da bana karşı olan ön yargıları geçmiş dediğine göre.
Konuyu anlamanız için kısa kısa Bilgi geçeceğim.
Ben yalan söylenmesini ve bu yolla insanların salak yerine konmasından nefret ediyorum.
Nişanlıyken bana yalan söylediği olmuştu ve daha öncede olmuştu. Ama son seferinde nişanı atarak yalan söylemesine tepkimi koymuştum. Ve uzun aradan sonra anju olmasını bahane ederek kendini affettirmişti.
Anlatabildim mi bilmiyorum size yalandan gerçekten nefret ediyorum ve yalan söyleyen (pişkince) birisi ile evli olmak en son isteyeceğim şey. Beni bir daha benden birşey gizlemeyeceğine ve yalan söylemeyeceğine dair yemin ederek ikna etmişti. Ben de ona bir daha bunu yaşatırsa evli olsam dahi boşanacağımı söylemiştim.

Gelelim konunun kızı ile ilgisine.
Kızı nişanı Bu yaz yapacaktı. Bu arada annesi ve biz farklı şehirlerdeyiz. Eş kişisi nişan salonu vs işleri için eski eşi ile bir araya gelip hallettiler. Ben bu konularda kıskançlık yapacak bir insan değilim ki eski eşimin karısına bile selam verip hal hatır sorarım.
Nişan temmuz ayına organize edildi. İsteme töreni ise eşimin dediği kadarın ile nişandan 1 gün önce annesinde yapılacaktı. Buraya kadar bir sorun yok. Allah biliyorya nişana gitmezdim ama eşimin lütfen de olsa seninde olmanı isterdim gibi gönül alıcı bir söz etmesini bekledim.çünkü nişan düğün salonunda Org edildi . Aile arası birşey değildi yani gitmeyecek olsamda dil ucuyla açıklama yapılmasını bekledim.

Bu arada mart ortasında Doğum yaptım.ve bugün öğrendim ki meğer kızın isteme töreni yüzük merasimi vs mart ayında yapılmış zaten. Ama kız bayramdan önce bizde idi ve yüzüğü bile yoktu parmağında. Ve gerçekten abla kardeş gibi ben evlilik hakkında onunla sohbetler etmiştim . Oysa kızı ve babası benden şaklamışlar ve kız yüzüğünü takmamış bize geldiğinde..
Bunu da sosyal medyada tesadüfen resimleri görünce öğrendim.

Neden eş kişisinin benden bunu sakladığını düşünmeye başladım . Ben zaten ortamda bulunmazdım bunu sohbet ederken konuşurduk genelde biliyor. Maddi konularına beni hiç karıştırmaz ki maddi bir neden olsun diyim. Tek aklıma gelen eski eşi ile özel görüşüyor olabilecekleri oldu.

Ben kendisine önce durumu sordum öyle gerekiyordu sen hamileydin sana huzursuzluk vermek istemedim dedi. Bunun yalan olduğu apaçık ortadaydı çünkü hamileliğim boyunca eve gergin suratı asık gelip iş nedeni ile hamileliğimi zehir etti.
Sonra kızına sordum neden yüzüğü bile buraya geldiğinde çıkaracak kadar ne sebebleri olduğunu. O da benim bilgimin olmasına gerek görmediğini ve babasından kendisinin rica ettiğini söyledi. Peki dedim ben bilseydim isteme olacağını ne zararı olurdu ki sana sonuçta benim eşim beni Son haftamda hamile iken bırakıp yalan söyleyip gitmiş . Benim yalan konusunda ne kadar hassas olduğumu da biliyordu baban dedim. O zaman sen babamla benim arama girersin ya kızının istediği ya benim istediğim demiş olursun derdi.
Yani özetle sen ne kadar eşi olursan ol biz istersek babam sana yalan söyleyebilir demek istedi. Babamı bu konuda yargılayamazsın dedi.

Şimdi ben boşanmayayım da napayım . Dış kapının dış mandalı mıyım ki ben? Herkes kafasına göre davranabilir mi? Sana yalan söyleyebilir ne demek?

hiç karışmayın ne halt yerlerse yesinler... bırakınız yapsınlar bırakınız etsinler. bunun için de bence boşanmayın

Haklısın bence.

Eşin bildiğin arkandan iş çevirmiş. Kaldı ki kızı seninle böyle konuşamaz. Herkes haddini bilmeli.
Bence boşanma ama eşine karşı tavrın net olsun. Ve artık onlarla ilgili hiç bir organizasyonda bulunma. Yorum dahi yapma.

ben bu yaşadığım olay için boşanmak değilde , yalan konusunda daha önce de son kez diyerek affettiğim için artık bir daha affedersem yine yapar ve ben katlanamam buna ..bu yüzden boşanmak istiyorum.

Bence tükürdüğünü yalamamak icin boşanmak istiosun. O kadar fevri olma gerek yok cocugunu düşün. Sakin ol ve burnundan getir :)

bu yorumunuz bir daha içimi yaktı çünkü tamda bu yazdıklarınızı hissediyorum .
bu arada kız rica etmiş benim bilmememi babasından babası da bana söylememiş işte yalan söyleyip gitmiş ve beni hala isteme konusu açılınca nişan günü olacak diyerek kandırıyor.. sebep ne ki? tek aklıma gelen anne-babanın bir daha birleştirilmeye çalışılmış olabileceği açıkçası...
Ne kadar zaman olmuş anne babası ayrılalı ?

12 yaşındaki kızımı babasına bıraktığımı nerden çıkardınız?
adamın oğlunu kendi evinden attırma fikrini nerden çıkardınız?
çocukların harcattığı paralara hesap sorma fikrini nerden çıkarttınız?

kızım boşandığımdan beri benimle yaşıyor babasında değil.
o zaman 19 yaşında olan oğlunun nikah tarihi alınacağı zaman bizle yaşayacağı söylendi ve 12 yaşındaki kızımla bende çalışıyorken aynı evi paylaşamayacaklarını söyledim .
çocukların harcattığı para konusuna gelirsek düğün arifesinde bilinçli yapıldığını söylemiştim.ben kızımı imkanım varken özel okula değil devlet okuluna gönderiyorum çünkü eşime olurya bir gün yük olmasın diye ama eşim maalesef çocukları hakkındaki harcamalarda ki bunlar oldukça lüks olan şeyler tereddüt bile etmiyor. benim kkartlarımı kullanıp son kuruşuna kadar limit bırakmazken ben kızımın istediği ve ayakkabısı delindiği için ihtiyacı olan bir çift ayakkabıyı almak için maaşımı bekliyorum..
uzaktan bilmeden böyle konuşmak kolay tabi..
Neden bu kadar öok fedakarlık yapıyorsun konu sahibi ? Sen önce kendi evladını düşünmelisin hatta kendinden bile önce

evet katılıyorum size kızı ve babası arasındaki konular . ancak ben diyorumki eşime sonuçta bunu öğrenecektim birgün , o da bana diyorki nişan olup bitecekti ve ben yalanı sürdürecektim sen istemenin aylar önce olduğunu bilmeyecektin konu kapanacaktı.
bu nasıl bir bakış açısıdır ki ne bir özür dileme ne hatayı anlama falan yok. ben bunu hakkedecek hiç bir şey yapmadım . hatta o kadar iyi niyetliydim ki evlilik konularında eski eşi ile bir araya gelmesini ben söyledim . yallan söylenmeyi hak edecek hiç bir şey yapmadım öyle bir tutumumda yoktu.
altında başka şeyler arıyorum ister istemez.
Acaba eski Eş ya da çocukları konusunda bi kısıtlama mı yaptın da yalana gerek duydu bşy var

o kadar moralim bozuk ki uyuyamıyorum. yazdıklarınızın hepsini bende düşünüyorum . düşündükçe de kahroluyorum. daha bir kaç gün önce bana gelip kredi kartımda limit olup olmadığını sordu bende açtım telefondan cep şubesine baktım ve ne kadar limit olduğunu söyledim. kızına göndermemi istedi bende gönderdim. nişan salonu için ödeme yapacaklarmış o gün. benim ise cebimde hiç para kalmadı.
ben bu kadar iyi niyetliyken bu kadar dışlanmam yalana maruz kalmam zoruma gidiyor.
şuan bebeğim üç aylık ona bakıp bakıp ağlıyorum. ya onu babadan uzak büyüteceğim yada evliliğimde hep salak yerine konulacağım.
Sen çok taviz vermişsin . Hesapları ayrı tutun o zaman bundan sonra

yorumlarımda yazdım ama yorumları okumak uzun oluyor genelde bu yüzden tekrar anlatacağım çünkü buraya konuyu iyice anladıktan sonra yorum yazan herkesin yorumu çok önemli benim için. çünkü ben artık sağlıklı karar veremiyorum.

kızın annesi beni orda görse kıyameti koparırdı. ne isteme ne nişan ne düğün. bu rezilliği kimse göze alamayacağı için zaten benim gitmeyeceğim ortadaydı. bu nedenle yalan söylemedi yani.

ancak eşim eski eşi ile hangi konularda bilmiyorum ama her görüşmesini benden gizliyor. mesela birgün tuvalette konuşma kayıtlarını silerken gördüm. o gün oğlu yurt dışına gitmişti benim bildiğim. kızı ve babası uğurlamıştı oğlanı . kadında başka şehirde olduğu için eşimi arayıp gittimi , uçağa bindi mi vs sormuş bana dediği kadarı ile . e doğal olarak bunda konuşma kayıtlarını silmeye değer bir durum yok ki..

başka bir zaman eski eşin yaşadığı şehre gitmişti ve telefonunu kapattı. ben de bundan şüphe ettim. onunla görüşüp görüşmediğini sorduğumda hayır şarjım bitti dedi. sonradan öğrendim ki (oğlundan) annesi ile babası buluşmuşlar .

Bana eski eşi ile görüşmeleri hakkında ne anlatırsa o kadarını biliyorum. ama hep gizlediği için gizlemeye sebep olan ve bana anlatamayacağı konular olduğunu anladım. bu konular muhtemelen maddi yada manevi evliliğimize ciddi zararı olacak konular.

çünkü ben eski eşi ile çocukları hakkında yapacağı görüşmelere karşı değilim ve hep tutumum böyle oldu.
ancak eski eş biz evleninceye kadar kocasının ona geri dönmesi için elinden geleni yaptı. hatta çocukları bile bana düşman edecek tavırlar aldı.

eski eşinin bizim ayrılmamızı ne denli çok istediğini , çocukların ise annesinin peşinden gittiğini bildiğim için ve eşimde hep gizli işler çevirdiği için konunun altında yatan başka nedenler vardır diye hep şüphe ediyorum.
Bu anlattıklarınız çok ağır gerçekten neden gizli görüşülüyor ki?? Ortada çocuklar var tabi ki görüşülecek ama neden gizli?? İnsanın içine aralarında bir şey yoksa bile kurt düşer.
2. Evliliğinizmiş boşan ya da boşanma diyemem ama güzel bir süründür. Pişman olursa eğer maddi olarak yardım etmeyin o sizin çoçuğunuzun ayakkabı masrafını bile karşılamıyorken siz neden kızının nişan salon masrafına destek çıkıyorsunuz. Kullandırmayın kendinizi.

Eğer yalan söylersen evli olsam bile boşanırım.
eee yalan söylendi
şimdi boşanacak mısınız yoksa bir çıkış yolu mu arıyorsunuz?
Tavrınızda haklısınız diyecek sözüm yok.
Ancak büyük lokma ye, büyük laf konuşma demişler. Orası önemli...

Bence tükürdüğünü yalamamak icin boşanmak istiosun. O kadar fevri olma gerek yok cocugunu düşün. Sakin ol ve burnundan getir :)

Adamın da bir sürü hatası varmış, tek bu değil. Konu sahibinin kızmasına rağmen, eski karısına ait çiftliğe gidip kalıyormuş ve eski karısıyla çocuklarla ilgili yüz yüze görüştüğünde telefonunu kapatıyor ve karısına haber vermiyormuş.

Adamın da bir sürü hatası varmış, tek bu değil. Konu sahibinin kızmasına rağmen, eski karısına ait çiftliğe gidip kalıyormuş ve eski karısıyla çocuklarla ilgili yüz yüze görüştüğünde telefonunu kapatıyor ve karısına haber vermiyormuş.

O zaman o amcanin defteri durulmeli.zaten maddi yönden de sömürüp kizina cocuklarina yediriomus galiba. Baglat nafakayi genc birini bul kiz arkandan bakakalsin.

Diger icraatlarını bilmem ama yalan istemeyene yalan söylüyorlar.bu pirince alerjisi olup söyleyen kişiye 3 öğün yedirmeye zorlamak gibi

yorumunuz için teşekkür ederim bakın lütfen bu yazacaklarımı okuyun ve değerlendirin hatalı isem söyleyin.
dün bana af dileyen bir mail yazmış ve bunu gizlemesinin nedeninin benim yasaklamalarımdan kaynaklı çekinme olduğunu söylemiş. aradım ve ben sana neyi yasakladım dedim. hiç bir cevap veremedi. çocuklarınla görüşmeni mi ? bize gelmelerini mi? onların ihtiyaçlarını karşılamanı mı? hayır dedi.
neyi yasakladığımı söyleyeyim size.
* eski eşine ait ve hafta sonları gidip kaldığı çiftliğe gidip orda kalmasını , orası için para harcamasını .
* eski eşi ile çocukları hakkında yüzyüze görüştüğünde telefonunu kapatmasını ve bana haber vermemesini
* eski eşinin maddi taleplerini (ki durumu çok iyi , hem çalışıyor hemde eşimden ayrılırken ev araba çiftlik tarla mücevherler cs hepsi ona bırakılmış. ve çocuklarının bile hiçbir ihtiyacında elini cebine atmıyor.) karşılamasını..

bunları hangi ikinci eş kabul eder ki?
eski eşi bildiğin donuna kadar almış afedersiniz ve bu adam gelip sizin kartınızı kullanıyor.
ortada ciddi problemler var. ancak yine de ben de bosanin diyemem.
kocanizin eski esine karşı zaafı var. maddi olarak bu duruma düştüğüne pişman olabilir. sanki öyle gibi geldi. kadın da hala onu seviyor ve elde etmek için bu durumu kullanıyor olabilir. boşanan ailelerin çocukları da tekrar anne baba biraraya gelsin istermiş
ne yaparsanız yapın gizlenen şeyleri öğrenmeniz zor çünkü çocukları da size karşı tavır almış, organize bir durum var sanki ortada.
eşinizin sizi sevdiğini hissedemedim açıkçası

Ilk yazdiginizda cok abarttiginizi dusunmustum ama sonra baska seyler anlatinca cok sinirlendim.Kendi cocuklarini ozelde okutuyor seninki devlete gidiyor hatta yirtik ayakkabisini degistirmek icin diger ayi bekliyorsun neden cunku adam kartini tika basa doldurmus.Ben olsam kart mart vermem maasimdan da koklatmam cunku geliri cok iyiymis.Ben hatirliyrm ailen hakkinda konu acmistin orda nisanlindan bahsetmistin gercekten cok sevinmistim ne kadar sahip cikan bi adam diye.Tabi bosan diyemem ben mesela ikinci evliligi mi yapsam kotu de gitse bosanmam galiba cunku cok zor gecti benim bosanma surecim adami yok sayarim.Bilmiyorum ne kadar dogru bir dusunce.Git demissin hemen gitmis ne cabuk koyverdi.

ne yapacağım konusunda sağlıklı düşünemiyorum yorumlarınız benim için çok değerli.

Bence boşanmasanız bile artık ev'e tek kuruş harcamayın. 15 bin liraya yakın maaş alıp hepsini
çocuklarına harcayıp evi de sizin geçindirmenizi beklemesi diye bir şey söz konusu olamaz.
O para da sizin ve çocuğunuzun da hakkı var. Ben gerçekten anlamıyorum bu tarz adamlar neden tekrar
evleniyor madem öyle bekar bekar bütün parasını eski eşine çocuklarına harcasaydı.

Siz eşinizin sizi sevdiğini düşünüyor musunuz? Yazdıklarınızı okuyunca ne sizi ne de sizden olan
çocuğunu pek de önemsiyor gibi gözükmüyor çünkü. :KK43: Evet onlar onun çocukları sonuna kadar yanlarında
olacak para da harcayacak destek de olacak ama bütün parasını ilk eşinden olan çocuklarına harcayıp
sizin küçücük bebeğinizin geleceğini neden düşünmüyor?
Bu saçma sapan yalanlar vs.. Şüphelenmekte haklısınız eşiniz hiç güven vermiyor.

Eğer yalan söylersen evli olsam bile boşanırım.
eee yalan söylendi
şimdi boşanacak mısınız yoksa bir çıkış yolu mu arıyorsunuz?
Tavrınızda haklısınız diyecek sözüm yok.
Ancak büyük lokma ye, büyük laf konuşma demişler. Orası önemli...

ben ona bu sözü söylerken , evlenene kadar beni oyalayıp nede olsa evlenince dilediğimi yaparım diye düşünmesin istedim.
sinirden büyük konuşmadım. ki ben şuanda da yalan ve diğer konularda biliyorum ki düzelmeyecek . huylu huyundan vazgeçmezmiş onu anladım kesin tavrıma rağmen yine yapınca..
be adam huyluymuş yani..
evli kalmaya devam etsek bile hiç bir şey eskisi gibi olmayacak benim için..

X