Boşanabilmem için fikirlerinize ihtiyacım var

Ah be arkadaşım naptın sen kendine?
Ailenle paylaşman gerek gizlemekle olmaz bu iş.
Bence hiçbir anne baba böyle bir eziyete duyarsız kalamaz.
Onların desteğini hissedersen daha sağlıklı düşünebilirsin...
Allah yardımcınız olsun yavrunla birlikte...

daha buna benzer kaç duruma bunları yazacağım bilmiyorum inşallah bu son olur.Tam olarak böyle olmasada buna benzer tehditleri,hakaretleri,yaşam tarzı,ailesi,baskıları olan bir zavallıyla yıllar geçirdim ödüm koptu beni yada ailemi öldürürse diye ya bir de çocugumu alırsa.sonra bir cesaret polis karakol mahkeme aaaa meğer hiçte esip gürlediği gibi degilmiş kanunlar beni de cocugumu da etrafımdakileri de korudu daha dogrusu bu zavallı korkup geri adım attı bir daha yüzünü bile görmedik.kaçakçılık yapıyor olmaları kanunun onlara işlemeyeceği yada onların kanunlara kafa tutabilecegi anlamına gelmez.Polisi ara buraya yazdiklarını onlara anlat aileme beni teslim edin yada sığınma evi vs talep et(sığınma evleriyle ilgili hicbir fikrim yok)kısaca bu aile meselesi yok biz karışamayız öpüşün barışın falan diyemezler.bırak bunları kendi pisliginde bogulsunlar.Allah kolaylık versin susma çık bir sekilde o evden

Evin bir odasını vermek kolay da peşinde ki bela sizin eve sıçrarsa ne olacak ?

Sığınma evinde temelli kalmayacaksınız ki zaten, mümkünse boşanma gerçekleşene kadar bir müddet hem eşinize izinizi kaybettirmiş olursunuz hem de para biriktirirsiniz. Oda tek kişilikmiş, çift kişilikmiş bunları düşünme lüksünüz yok bence. Bir an önce bebeğinizi ve kendinizi o evden kurtarmanız şart. Gerisi bir şekilde orada çözülür.

Sonra bir ev tutarsınız hayatınızı kurarsınız. Çalışıyorsunuz, bunları yapamamak için nedeniniz yok. Aşk dediğiniz anlamsız bağımlılığınız dışında.

Bahsettiğiniz kadar özgür ve pamuklara sarılmış bir genç kızın böyle bir evlilik yapabilmesi ve sonrasında da bahsettiğiniz bu hayat dışı, insanlık dışı muameleye katlanabildiğine inanamıyorum.

5 yıl böyle geçmiş ve sizde bu adamı ödüllendirircesine çocuk yapmışsınız bir de!!

Hiç mi akıl yoktu sizde, tahsillisiniz de, aşırı öfkelendim şuan !!

Biraz aile sözü de dinlemek gerekiyor, ne oldu o baştaki büyük aşka !

Aile de adam da resmen şizofren ! Çocukta tabiki genetik bozukluk olur, ona verdiğiniz genlere baksanıza... İnanın çok yazık o çocuğa. Size üzülmedim zaten alışmışsınızdır bu insanlık dışı muameleye ama keşke o çocuğa böyle bir baba ve aile vermeseydiniz.

Memursunuz, eşiniz farkına varmadan tayin isteyip kaçın, ardından da sığınma evi, boşanma davası ama hiç sanmıyorum ki böyle bir koca sana yaşadığın süre boyunca rahat versin. Çok geçmiş olsun.

Parçalarım onu be parçalarım eşimin ailesiyle ben de
Geçinemiyorum bu Bayram ayyuka çıkardım bir daha görüşmeyelim diye ama eşimi parçalarım .
bu ne be al çocuğunu böyle aşkın zıdrabına başlarım .
Çocuğu dövecekmiş bir de
Elin yamuğunu bir de ailesini biz mi düzelteceğiz işin de varmış.

Adalet Bakanligi ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanliginda calisiyorum de de bari hücceten gidelim şurda Artik bu konudan sonra da burda bilindik uyelerin her yorumunu sorgulayacagim galiba.
Bende orda çalıştığını düşünüyorum açıkçası.

Bu cocugu ne zaman dovecegiz sorusunda soka girdim ben. Anliyorum kacamiyorsunuz. Memursunuz her turlu bulurlar. Bir sure annenize ziyarete gideceginizi soyleyin. Orada savcilik ile gorusun. Esinizin ailesinin yaptiklarini anlatin. Kimlik degisimi yapilio yapilamayacagini sorun. Bazen yeni bir isimle devam edebiliyorsunuz bu durumlarda. Zaten memursunuzda mecbur ise donersiniz. Sakin sakin yasarsiniz.

Kadının ekonomik özgür olması yetmiyormuş demek. Tahsilin de insanlıkla, seviyeyle hiç alakası olmadığını her gün okuyoruz işte burada. Gerçekten aciz yaratıklar olduğumuza inanmaya başlayacağım artık bunları okudukça.

Kardeşim, senin aklım başında mı? Çocuğu alacağım senden, at kendini balkondan aşağı, elimi kana bulama diyen bir adam var. Sen hala bebeğimin düzeni vs. deyip evden gitmiyorsun. Bebek bu, alışır. İlla canın yanacak, ondan sonra harekete geçeceksin. Allah korusun, sana değil de yavruna el sürerse bir gün o zaman anlarsın demek istediğimi.

Elleri epey bir uzun belli. Gizliden bir avukata danışsan haberleri olacaktır yüksek ihtimal. Koruma kararı vs. evden gönderilse bile pek rahat duracaklarını sanmıyorum.

Sığınma evine gidebilmen için yeni bir olayın patlak vermesi lazım ki( keşke olmasa) olay emniyete intikal etsin, onlar vasıtasıyla yerleş. Sığınma evine yerleşirsen ailen de nerede olduğundan habersiz gibi davranmalı ki başları ağrımasın. Allah yardımcın olsun.

Korkma, kanunlar düşmüş kadınların yanında ve kararlar hızlıca çıkıyor. Ayrıca pis işlerini de biliyorsun, onlar senden korksun. Abisinin b.kunu yiyecekmişsin demek... Hey Allahım sen büyüksün.

Açacağınız davada çocuğa karşı şiddet isteğini üstüne basa basa dile getirin.

Okurken kanım dondu. Nasıl yaptınız siz bunu kendinize? Daha ilk günden belliymiş ne olduğu? Açmıydınız açıktamıydınız da bu kadar muhtaç kaldınız bu adama? Bir de “hala aşığız” demişsiniz. O aşk değil o Stockholm sendromu canım benim. Ciddi olarak polise herşeyi anlatmanız gerekiyor. Yarın birgün aileniz Müge Anlı’da akibetinizi araştırır aylarca. İşin ciddiyetini ispatlarsanız adınızı bile değiştirirler. Birde Allah sze 5 sene evlat vermemiş Yüce Rabbim biliyorda vermiyor. Çocuk yokken aklınız neredeydi? Şimdi o evlat sizle gelse kaçak hayatı korku üzerine bi ömür orada kalsa vatana millete hayırsız bir evlat. Eğitimsiz de değilsiniz cahilde anladığım kadarıyla. Gerçekten bu kızcağızlarımız kendi kendilerine ediyor. Kimse bişey yapmıyor.

Merhaba.Gerçekten çok üzüldüm yaşadıklarınıza.Hatalarınız var mı evet var.Eleştirmek istediğim fazlasıyla detay var ama konuşmak hiç fayda sağlamayacak çünkü hepsi geçmişte kalmış.Ama bunu farkedip bitirmeyi düşünmeniz bile harika bir gelişme.Rica ediyorum kendinize bu kötülüğü daha fazla yapmayın.Önerim şu ki: İlk etapta ailenizin yanı,apart,ev gibi seçenekler koca bir risk olur.Çünkü evi terkettiğinizde ilk tepki çok sert olacaktır.Güvenliğinizi garantiye almalısınız.Olaylar yatışıp,eşiniz durumu kabullendiği zaman diğer seçenekleri kullanmalısınız.Eğer bu iğrenç yaşamdan kurtulmak istiyorsanız bu süreyi göze almalısınız.Kimse istemez kadın sığınma evinde kalmayı ama 3. sayfa haber olma ihtimaliniz çok yüksek.Lütfen unutmayın kimsenin size bunları yaşatmaya hakkı yok.Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim.

Adam cocugu ne zaman dovecegiz diyor, sen cocugumun duzeni diyorsun Hangi duzen??? Kavga gurultu gırla. O evde duzen varmi ki?

Kocanızın aşık olduğunu nerden çıkardınız onu merak ettim gerçekten. İçim daraldı, ruhum sıkıldı. O adam müsveddesinin sizi öldürme ihtimali var, kayınvalideniz bebeğinize ciddi zarar verebilir. Aile toptan suça meyilli. Muhtemelen darp raporu fln da almamışsınızdır. Çözüm basit ama burası koruma kararı olan kadınların göz göre göre öldürülebildiği bir ülke... Allah yardımcınız olsun inşallah

İnsanlar kendine nasıl hayatları reva görüyor anlamıyorum. hadi siz hala aşık olduğunuzu söylerek haketmişsiniz diyelim o bebeğin suçu günahı ne?

Ben zaten eski eşim ve ailesi tarafından çocuk yapma mevzusundan baskıya uğradım yapmadığım icin de kısır damgası vurdular mahkeme kağıdına bile yazmislar.
Dediğiniz gibi düşündüm. Konu sahibesi ne kadar mükemmel ailede büyüdüm dese de bunları kabul edip yaşadığına gore kendisinin bilmediği hatırlamadığı geçmişinde dayak yedigim halde seviliyorum inancı var. Sadece kendisi ve bebeği için kurtulmasını diliyorum.

offff hikaye gibi bu
nasil dayandin eminin cocugunla gittigin her neresi olursa olsun daha rahat ve mutlu olucajsin arkana bile bakmadan kacc..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…