Boşanabilmem için fikirlerinize ihtiyacım var

Nasıl hala aşıksınız? Ailesi anormal ama bu kadar işkenceyi size reva gören o eşiniz olacak adam. Yapacağınız şey çok belli. Ücretsiz izninizi keseceksiniz, can güvenliği sebebiyle başka yere tayininizi alacaksınız, gerekirse adınızı dahi değiştirip o caniye izinizi kaybettireceksiniz. Sizce başka yolu var mı?

Hâlâ bu adama aşıksınız öyle mi???

Valla çalışan, maddi özgürlüğü olan bir kadının yıllarca böyle saçmalıklarla ve kepazeliklerle dolu bir hayatı yaşayacağını asla ve asla sanmıyorum ve bu konunun gerçek olmadığını düşünerek yorum yapmıyorum.

Hala çok asigiz dediğiniz için sonuna kadar okudum
Neden aşık olduğunuzu anlamak için
Neden ?
Neden bunca sene
???

Onlar kötü insanlar oldukları için yaptıkları normal . Normal kötülükler yapmışlar çünkü kötü insanlar
Peki ya siz ? Sizin kendinizle zorunuz sorununuz neydi bunca sene ?

Bizim dememizle boşanacak değilsiniz size bunca şey yapmışlar yolunuza bakmamissiniz

Ben çok şaşırıyorum böyle konulara . Çözüm isteyen için çözümler her zaman vardır neden bunca sene durdunuz bunu çok merak ediyorum

Kanım dondu resmen kadın sığınma evine gidin bence ama nerede olduğunuzu kimseye söylemeyin bir süre ortalıkta görünmeyin boşanma davasını da kesinlikle açın böyle kötü bir ortam da yaşamaktansa yaşamamak daha iyi boşanınca daha mutlu olacaksın ama bu manyağın tehditleri devam edebilir boşandıktan sonra da sakın yılma keşke baştan boşansaydın ilk sene ama neyse artık olan olmuş böyle insanım sevgisi de yere batsın benim babam da kötü bir aile de büyüdü ama benim babam bunun yanında melek ya çocuğunu da sakın bu psikopatların yanında bırakma

Ayrıca çocuğu içün "ne zaman dövecez"diye soran bi baba için çocuğum için katlandım lafı çok ütopik konu sahibi
5 sene cocuk yapabilmek icin sonraki senelerde de cocugu icin katlanmis . Yersen. Konu sahibi sen aklini kacirmissin kocan ve ailesi de zir deli inşallah o masum cocugi elinizden alirlar.

5 sene cocuk yapabilmek icin sonraki senelerde de cocugu icin katlanmis . Yersen. Konu sahibi sen aklini kacirmissin kocan ve ailesi de zir deli inşallah o masum cocugi elinizden alirlar.

yine aynı yere geliyoruz işte, ülke kadına çocuğa değer veren bir yer olsa o çocuğu bir saniye tutmazlardı ellerinde.. hiç kimse çocuğunu düşündüğünü falan da söylemesin, iş hayatında kıyameti koparan kişi bu çocuğu ne zaman döveceğiz diyen kocasının karşısında sinmez.. çocuğunuza bu kadar öfkeli olan, abisinin dışkısını size layık gören adamı sevin zaten, boşanıp da milletin başına bela etmeyin..

Böyle bir adamla 7 yıl evli olmak?

Hala aşık olmak?

Hele de gözümün nuru yavruma ne zaman döveceğiz diyen adamla?

Konu sahibi arkadaşım ücretsiz izni ne kadar kaldı?

Gerekirse bozdurup tayin iste, sonra izin süreni kullanırken bişiler ayarlarsın ama en önce bi psikoloğa git sen, Stokholm sendromu mu nedir bu Allah aşkına, gözlerin kör olmuş sanki.

Bu konuya çok şey yazarım da yazmıyorum direkt çöZüme geçiyorum:
Seni tehdit ederken ses kaydını videosunu alin sana yazdığı watsapp konuşmaları, ailene ettiği hakaretler ,ölümle tehdit etmesi, çocuğunu kaciracagini söylemesi.. Bu delillerle birlikte avukata başvurun koruma talep edin ve dava açın.özel durumdan dolayı tayininizi de isteyin siz devlet memurusunuz ve ciddi bir durumunuz var. Size şiddet uygularsa hemen darp raporu alın, önceden uyguladığı siddetleri itiraf ettirmeye çalışıp onların da kaydını alın.hatta ailesinin kaçakçılık yaptığını, yasadışı bütün işlerini de sesli olarak itiraf ettirin. Ama bunları çaktırmadan yapın.o muhtemelen sizden böyle bir şey beklemiyordur sizin avukata gideceginize onu şikayet edeceğinize onu terk edeceğinize hiç ihtimal vermiyordur.
Televizyonlarda gazetelerde görüyoruz evet ne yazık ki çok kadın cinayete kurban gidiyor ama onlar sessiz kaldıkları için bir şey yapmadıkları için gidiyor, gerekeni usulünce yaptıktan sonra size hiçbir şey olmaz. Ne yazık ki kadınlarımız bu tür konularda pek bilinçli değiller ve korkuyorlar edilen tehditlere boyun eğiyorlar.ve biz bu yüzden o tür haberleri okuyoruz. ama siz öyle biri olmayın nitekim de öyle biri de değilsiniz.allah yardımcınız olsun

Bence sizinde tedaviye ihtiyaciniz var.Allah kurtarsin. en cokta o yavrucuga üzüldüm. siginma evleri var.polis var.avukatlar var.ailenizede bisey olmaz korkmayin.yani su anlattiklariniz yalan ve tek tarafli degilse sizin durumunuz içler acisi kurtarin kendinizi kurtarin bebeginizi lütfen.

Yazdıklarınızın hepsini sonuna kadar okudum okurken sinirden çıldırdım yahu neden kendinize bu kötülüğü yaptınız, hiç mi kıymetiniz yok, kusura bakmayın en çok size kızdım niye müsaade ettiniz sizi bu kadar üzmelerine, evi geçindiren de siz olmuşsunuz neden bu parazit insanları sırtınızdan atıp çekip gitmediniz çocuk yokken??? Şimdi yapılacak tek şey var, tehditlere kulak asmadan gerekirse savcılığa suç duyurusunda bulunarak eşinizden tehdit aldığınızı bildirerek ayrılmak, o tehditlere de boyun eğmeyin güçlü durun karşısında.

Yorum yapmak istemiyorum.Cozum konusunda yardimci olmak istedim.Bir arkadasim esten sideet sebebiyle kisa sure icinde tayinini baska bir ile aldirmisti.Ayni sekilde yapabilirsiniz istifa etmek zorunda degilsiniz.

Baska sehre tayin isteyip kac canim koruma karari aldir cocugu koruyabilir misin bilmiyorum Hatta kendini bile koruyabilir misin bilmiyorum ama devletin bu ise el atmasi sart Allahim yardimcin olsun insallah bu konu gercek degildir

Öncelikle kendine inanmalı ve güvenmelisin çocugun için güçlü kalmalısın sonra sığınma evine devlete sıgınmalısın sana fiziksel şiddet uyguladıgı sürelerde bunların raporlarını çıkarttırmalısın hastanede ki boşanma esnasından şiddet gördüğünün bir kanıtı olmalı. Zaten memursun eşinin işi ve bi geliri yok birde şiddet gördüğünü kanıtlarsan çocugun velayetini senn üzerine verirler. İsmini ve yerini eşin bulmasın peşine düşmesin diye gizliyorlar hiç bilmediğin bi şehirde seni bulamayacagı bi yerde bihayat kurup baştan başlayabilirsin çocugun için bunu yapabilirsin yoksa çocugunda kocan gibi psikolojis bozuk büyüyecek ve ilerde aynı sıkıntıları karısına ve çocuklarına yaşatacak buna sakın izin verme sen güçlüsün devlet bu gibi durumlarda inan çok sahip çıkıyor sıgınma evine gitmelisn Allah yardımcın olsun

Yazdiklarinizi o kadar zor okudum ki, ellerimi yumruk yapmisim, sika sika okudum. Alin cocugunuzu da ayrilin o evden, ailenize siginin, tayin isteyin. Ya da gidin siginma evine, yok cocugum uyuyamaz falan bunlara takilmayin, bir iki alisir, her yer ve durum suanki durumunuzdan daha iyidir bence. Birakin o ne diyecek bu ne diyecek, disardan mutlu gonunuyorduk soylemlerini, boyle bir evlilige (evlilik demeye de dilim varmiyor ama) cocuk getiriyorsunuz bari onun icin daha fazla cekmeyin boyle bir hayati, bari bu masumun hayati kurtulsun. Aslinda benim yorumlarim yapicidir ama kusura bakmayin siz de cok hatalisiniz, daha ilk ustunuze yurudugunde yapacaginizi yapmaliydiniz. Bu isler nasil isliyor bilmiyorum, gidin sikayet edegeciniz mercilere sikayetinizi yapin, hayati tehlikenizin oldugunu ve sizin ya da ailenizin basina birsey gelirse esinizin ya da ailesinin sorumlu oldugunu soyleyin. Sinirden kasiliyorum suan, boyle birsey olamaz ya, inanmak istemiyorum..

hikayenin uydurma olduğunu düşünüyorum ya da öyle umuyorum çünkü bir insanın gözüne bu derece perde inmiş olamaz.bunlar gerçekse 5 yıl boyunca bu sıkıntıları gördüğünüz bildiğiniz halde bencilce davranıp çocuk yaptıysanız ve hala çok aşığız lafını da söyleyebiliyorsanız sizde de ciddi bir sıkıntı var demektir. bu sebeple bir öneride bulunamayacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…