Borcumun dilencisi oldum

İnsan o yüzsüzlüğe daha çok sinir oluyor. Çok haklısın. İnsan bari minnet duyar. Başka şekilde telafi etmeye çalışır. Asla aile de dahil kimseyle borç alacak ilişkisine girilmemeli. Bu devirde kimse başkası yesin diye çalışmıyor
valla artık bizde de o mantık var. gider bankaya faiz öderim de bunlarla uğraşmam. en son zaten söyledik açlıktan ölseniz bizden bir lira istemeyin diye. hamile kaldım diye laf ettiler ceplerinden para çıkacak korkusuyla. ne gerek vardı simdi? cocuk yapmak sanki çok büyük olay vs dediler arkamdan. beni arayıp “su devlet hastanesi çok iyiymiş, orda mı doğursan?” vs diyorlar. en son sinirlendim size ne benim esim ben özel hastanede doğurayım diye çalışıyor belki? dedim. hala daha sen nerde istersen doğur tabii mecbur ödicez falan diyorlar. bunu diyen de eltim he. sen kimsin benim doğumumu ödeyeceksin? ayy sinir bozucular. anca konusuyorlar.

E nasıl satılacak araç?
Aracın değeri ne kadar şuanda ne kadar istiyor arabaya?

Eşiniz ilana koyacak, eşiniz oto pazarına götürecek. Eşiniz satip alacak parasını başka yol yok gibi gözüküyor.
Aracın değeri 270-280 bizimki 350 istiyor yersen yani 🤥 insanın psikolojisini bozuyorlar

Aracın değeri 270-280 bizimki 350 istiyor yersen yani 🤥 insanın psikolojisini bozuyorlar
Anladim, dediğim gibi eşiniz ilgilenecek fotoğraflarını çekip paylasacak. Yoksa daha çok bekleyeceksiniz gibi duruyor.
Babasınada araba bu kadar etmez 280 e sattim yarın notere gidiyoruz diyecek. Süreç uzarsa kendi borçlu çıkar nasılsa altın olarak alırsınız borcu

Hayır istemediler eşim teklif etti kabul ettiler
Bence burada size anlatılmayan birşeyler var. Yok akraba arabayı satıyormuş da yok kayınbaba araba yükseltecekmiş de arabasını satamamış eşiniz altınları teklif etmiş. Sizin arabanız var mı? Yoksa akrabanızın arabasını neden siz almadınız? Hadi almadınız kayınaile istememiş bile neden kendi kendinize gidip altınları teklif ettiniz. Çok pis kandırılıyorsunuz gibi geldi bana. Altınları almak için danışıklı dövüş olmuş

valla artık bizde de o mantık var. gider bankaya faiz öderim de bunlarla uğraşmam. en son zaten söyledik açlıktan ölseniz bizden bir lira istemeyin diye. hamile kaldım diye laf ettiler ceplerinden para çıkacak korkusuyla. ne gerek vardı simdi? cocuk yapmak sanki çok büyük olay vs dediler arkamdan. beni arayıp “su devlet hastanesi çok iyiymiş, orda mı doğursan?” vs diyorlar. en son sinirlendim size ne benim esim ben özel hastanede doğurayım diye çalışıyor belki? dedim. hala daha sen nerde istersen doğur tabii mecbur ödicez falan diyorlar. bunu diyen de eltim he. sen kimsin benim doğumumu ödeyeceksin? ayy sinir bozucular. anca konusuyorlar.
Terbiyesizlik. Hamilesin boşver. Daha bunları düşünme. Allah sorsun hesabını artık.

Şöyle ki, anne baba size yıllardır karşılık almadan büyütmüşler. Enayi sayılmazlar. İhtiyaç halinde 500 TL verdiysem hayatta almam. İmkan meselesi de var tabii ama varken almam.
Altın meselesi maalesef TR de kültürel bir tabu. Kayınpeder evladına hayat verip onu yetiştirmenin karşılığında kendinde bunu hak görmüş olabilir. Bence büyütmeyin, daha fazla canınızı sıkmayın. İnşAllah satar ve öder bir an evvel.
Bir evladınız olursa olursa o okutsun ya da oğlunuz olursa sünnet düğününü vs. O yapsın dede olarak.
Yeni evlisiniz ilk yıllarınızı maddi konularla ve eşinizin ailesine karşı bilenerek, eşinizle bu sebepten tartışarak geçirmeyin.
Konu sahibinin ailesinin taktığı altınlarda varmış. Ailelere bağış yapılacaksa herkese taktığı verilsin o zaman. Eş ailesi kim oluyorda onların da üstüne yatabiliyor.

Merhaba kadınlar kulübü ailesi,

Eşimle severek fakat uzun yıllar çabalayarak zorlu süreçlerden geçerek ve ailelerden yardım almadan evlendik. Evlendikten 1 yıl sonra bir arkadaşımıza borç olarak altın verdik oda borcunu tam tarihinde ödedi fakat öyle bir tongaya geldim ki aynı gün içerisinde bir akrabamız arabasını paraya ihtiyacı olduğu için acil değerinin altında satıyor parayı o gün bulması lazım o denli acil. kocamda babam arabasını yükseltmek istiyor. Altın olarak verelim. Akrabamızın arabasını alsın . Hem onun işi çözülsün hem babamın arabası yükselsin babamda arabasını satar bize borcunu öder dedi . Dediklerinde mantıksız birşey bulmadım borcun karşılığında bir araba olduğu için . Fakat 8 aydır araba satılmıyor nedeni ise arabaya değerinden fazla fiyat istemesi bir an önce satıp borcumu ödeyeyim düşüncesinde değil. Arabaya istediği fiyatın 10 bin tl altında gelen müsteriye vermedi ve altında yükseldi şuan arabayı satsada altını karşılamıyor. Neyse eşimle babasının umursamazlığı hakkında çok tartıştık en son bir şekilde iste dedim fakat hala isteyemiyor. Bu durum psikolojimi bozdu uykularım kaçtı. Evlenirken hiç birşeye yardım etmediler üzerine bizden aldılar zoruma gidiyor. Nasıl çıkabilirim bu işin içinden?
Neden sessiz kalıyorsunuz? Eşiniz sert biri mi size karşı? Kendimi sizin yerinize koyup düşünüyorum da, önce eşime her gün hatırlatırdım. Baktım beni sallamıyor, alyansımdan nakit parama varana kadar elimde ne varsa aileme vermiş gibi yapardım. Belki bu harekete geçirir. Hiçbiri işe yaramazsa da eş ailesiyle iletişimi keser, evlerine ayak basmaz, asla aramazdım.

Merhaba kadınlar kulübü ailesi,

Eşimle severek fakat uzun yıllar çabalayarak zorlu süreçlerden geçerek ve ailelerden yardım almadan evlendik. Evlendikten 1 yıl sonra bir arkadaşımıza borç olarak altın verdik oda borcunu tam tarihinde ödedi fakat öyle bir tongaya geldim ki aynı gün içerisinde bir akrabamız arabasını paraya ihtiyacı olduğu için acil değerinin altında satıyor parayı o gün bulması lazım o denli acil. kocamda babam arabasını yükseltmek istiyor. Altın olarak verelim. Akrabamızın arabasını alsın . Hem onun işi çözülsün hem babamın arabası yükselsin babamda arabasını satar bize borcunu öder dedi . Dediklerinde mantıksız birşey bulmadım borcun karşılığında bir araba olduğu için . Fakat 8 aydır araba satılmıyor nedeni ise arabaya değerinden fazla fiyat istemesi bir an önce satıp borcumu ödeyeyim düşüncesinde değil. Arabaya istediği fiyatın 10 bin tl altında gelen müsteriye vermedi ve altında yükseldi şuan arabayı satsada altını karşılamıyor. Neyse eşimle babasının umursamazlığı hakkında çok tartıştık en son bir şekilde iste dedim fakat hala isteyemiyor. Bu durum psikolojimi bozdu uykularım kaçtı. Evlenirken hiç birşeye yardım etmediler üzerine bizden aldılar zoruma gidiyor. Nasıl çıkabilirim bu işin içinden?
Borç veren her zaman kötü olur . Verip kötü olacağıma vermeyip kötü olmayı tercih ederim. Yani zor alamazsınız gibi

Dediğim gibi inanılmaz bir tongaya düştüm herşey 1 güne bu kadar mı denk gelebilir akrabamız aracı o gün gidip galeriye yok parasına verecekti en azından tanıdığıma satayım mantığına girdi ve herşey 1 saatte oldu inanın düşünmeye bile fırsatım olmadı . Hem onun hem onun işi görüldü evet onlar için karlı bir ticaret oldu fakat biz kar değil manevi ve maddi zarar ediyoruz bizde değil bunu kafasına takıp sorun eden benim eşime göre benim babam kaypak mı kaçmıyor ya ödeyecek elbet satılacak elbet diyor 😣
Eşiniz de az değil, o kadar söylüyorum. Yani kayın aileye bilenmeniz mantıksız. Olayı eşinizin çözmesi gerekiyor.

X