Borcumun dilencisi oldum

O altınlar muhtemelen gitti, artık yerine gelmez :KK43: Gelmeyeceğini bildiği içinde eşiniz ailesine bir şey demiyor. Hibe olarak verilmiş bi nevi. Geçmiş olsun :/
Bu erkeklere de evlenince aileye bir şey söyleyememe, aileci olma programı falan yükleniyor sanırım. Evlenmeden önce ailelerine çektirmedikleri kalmıyor, evlenince birden kıymetli oluyor. Garip gerçekten.
Bekarken onlar soyuyor anne babayı.acayip acayip işlere girip batıp anne babaya borç falan kitliyorlar.gerçkten çok tuhaf.

eşim bugüne dek 60 gram dışında bekarken dahi 100 tl almamıştır ailesinden 8 yıldır birlikteyiz ne yaptıysak herşeyimizi alın teriyle yaptık :KK43:

eşim bugüne dek 60 gram dışında bekarken dahi 100 tl almamıştır ailesinden 8 yıldır birlikteyiz ne yaptıysak herşeyimizi alın teriyle yaptık :KK43:
Sizin altınlarınıza konmak için bi düzen kurmuşlar gibi geldi bana. Kusura bakmayın ama vardır böyle tipler. Çok can sıkıcı. Allah yardımcınız olsun. İlla istiyorum diyorsanız biraz kötü gelin olacaksınız mecbur

Eşiniz söylemiyorsa siz söyleseniz? Bir aradayken önce arabayı satacaktınız ne oldu diye muhabbet açıp sonrasında "eşim size söyledi mi bilmiyorum ama verdiğimiz altınların borcunu ne zaman teslim edersiniz, araba alacağım üstüne kredi çekip, olabildiğince hızlı şekilde verirseniz sevinirim" diyin bakalım tepkileri ve cevapları ne olacak. Muhtemelen sizi yine geçiştirirler ama en azından içinizde kalmaz, söylersiniz.
Vee bu kazığı bana atan eşimi de kolay kolay affetmezdim. İnsan ailesini tanır, ona göre hareket eder. Çalışıyorsanız eve harcama yapmayı kesin, giden altınların yerini yapıyorum deyin eşinize de.

Bunu sizin aileniz yapsa esiniz her gun laf sokar sizi uzerdi ama is kendi aileleri olunca hemen sus pus oluyorlar uzatma diyorlar
Esinizle konuşun ben altinlarimi istiyorum onlar kadinin ziyneti vermeyeceklerse de bir daha görüşmüyorum benden onlara saygi sevgi bekleme derdim. Esiniz cevaben uste cikmaya calisacaktir muhtemelen ama böyle kok ailesine esini ezdiren insandan es olmaz bence tabii bu benim düşüncem

Yüzünü kızartıp sen soracaksın 'baba bu araba daha satılmıyor mu? Altın gün geçtikçe yükseliyor, malum' diyeceksin. Ufak çaplı bir kıyamet kopsa da sonunda altınlarına kavuşman muhtemel. Yerinde olsam bana faydası olmayan insanın kalbinin kırılmasına çok da takılmam.

Merhaba kadınlar kulübü ailesi,

Eşimle severek fakat uzun yıllar çabalayarak zorlu süreçlerden geçerek ve ailelerden yardım almadan evlendik. Evlendikten 1 yıl sonra bir arkadaşımıza borç olarak altın verdik oda borcunu tam tarihinde ödedi fakat öyle bir tongaya geldim ki aynı gün içerisinde bir akrabamız arabasını paraya ihtiyacı olduğu için acil değerinin altında satıyor parayı o gün bulması lazım o denli acil. kocamda babam arabasını yükseltmek istiyor. Altın olarak verelim. Akrabamızın arabasını alsın . Hem onun işi çözülsün hem babamın arabası yükselsin babamda arabasını satar bize borcunu öder dedi . Dediklerinde mantıksız birşey bulmadım borcun karşılığında bir araba olduğu için . Fakat 8 aydır araba satılmıyor nedeni ise arabaya değerinden fazla fiyat istemesi bir an önce satıp borcumu ödeyeyim düşüncesinde değil. Arabaya istediği fiyatın 10 bin tl altında gelen müsteriye vermedi ve altında yükseldi şuan arabayı satsada altını karşılamıyor. Neyse eşimle babasının umursamazlığı hakkında çok tartıştık en son bir şekilde iste dedim fakat hala isteyemiyor. Bu durum psikolojimi bozdu uykularım kaçtı. Evlenirken hiç birşeye yardım etmediler üzerine bizden aldılar zoruma gidiyor. Nasıl çıkabilirim bu işin içinden?
Arabayı size devretsinlern? Komple satılan araba bile altını karsilamiyormus.

Eşimle severek fakat uzun yıllar çabalayarak zorlu süreçlerden geçerek ve ailelerden yardım almadan evlendik. Evlendikten 1 yıl sonra bir arkadaşımıza borç olarak altın verdik oda borcunu tam tarihinde ödedi fakat öyle bir tongaya geldim ki aynı gün içerisinde bir akrabamız arabasını paraya ihtiyacı olduğu için acil değerinin altında satıyor parayı o gün bulması lazım o denli acil. kocamda babam arabasını yükseltmek istiyor. Altın olarak verelim. Akrabamızın arabasını alsın . Hem onun işi çözülsün hem babamın arabası yükselsin babamda arabasını satar bize borcunu öder dedi . Dediklerinde mantıksız birşey bulmadım borcun karşılığında bir araba olduğu için . Fakat 8 aydır araba satılmıyor nedeni ise arabaya değerinden fazla fiyat istemesi bir an önce satıp borcumu ödeyeyim düşüncesinde değil. Arabaya istediği fiyatın 10 bin tl altında gelen müsteriye vermedi ve altında yükseldi şuan arabayı satsada altını karşılamıyor. Neyse eşimle babasının umursamazlığı hakkında çok tartıştık en son bir şekilde iste dedim fakat hala isteyemiyor. Bu durum psikolojimi bozdu uykularım kaçtı. Evlenirken hiç birşeye yardım etmediler üzerine bizden aldılar zoruma gidiyor. Nasıl çıkabilirim bu işin içinden?

Hep savundum savunacağım. Babamda olsa belli bi miktar üzeri resmiyete dökmeden kimseye borç vermem. Alırken iyi öderken binbir hale giriyorlar maalesef.

Bir an önce alın bence. Kimse dünyaya direk dikmedi. Vefat etse işiniz daha zor bir de mirasçılarla uğraşacaksınız. Biri vermiyorum dese, ne ile ispat edeceksiniz?

Eee kayinbabaniz iki arabayı napiyo aynı anda mi kullanacak.size kötü bı haberim var bu adam bu parayı vermez.arabayi simdi satmaz siz biraz unutun diye bekliyor.
Eski arabayı öylece evin önünde tutuyor arkasında satılık yazısıyla öyle umarsız ki araba sarı sitede bile yok otopazarınada götürmüyor kendisi

Arabayı üzerinize alın.
Satmak satmamak size kalır ki zaten en başında arabayı almaliydınız bence. Sonuçta yeni alınan arabanın parasını siz ödemişsiniz altınlarla. Diğer satılması gereken araba size verilmeliydi. Eşiniz hibe etmek istiyor belli ki yoksa çözüm basit yani alirdınız arabayı en başında.

birebir benzerini yasayn biri olarak. aileye borç verilmez. benim altınlar öyle hiç oldu. aldıkları günün kurundan tl olarak verdiler çünkü ödeyemiyorlardı. onu da 50-30-25 vs gibi taksit taksit ödediler. rezillik yani. büyük pişmanlık. keske vermeseydiniz 😩

birebir benzerini yasayn biri olarak. aileye borç verilmez. benim altınlar öyle hiç oldu. aldıkları günün kurundan tl olarak verdiler çünkü ödeyemiyorlardı. onu da 50-30-25 vs gibi taksit taksit ödediler. rezillik yani. büyük pişmanlık. keske vermeseydiniz 😩
Sizinki de kötü olmuş hem aldıkları günün kurundan vermişler hem de taksit taksit. O para hiç olmuştur böyle 😔 ya çok yazık biz başkaları üzerine konsun diye mi kendimizi sıkıp çalışıyoruz biriktiriyoruz.

Geçmiş olsun. Kocanız gitsin babasıyla konuşsun arabayı sattirsin. Kp sırtın sene satmaz

Sizinki de kötü olmuş hem aldıkları günün kurundan vermişler hem de taksit taksit. O para hiç olmuştur böyle 😔 ya çok yazık biz başkaları üzerine konsun diye mi kendimizi sıkıp çalışıyoruz biriktiriyoruz.
bir de beni en çok çileden çıkaran dönüp bi “ayıp ettik, sizi mağdur ettik” vs dememeleri. gidip sorsan ödediler borçlarını bir sorun yok. bizi 200-300 bin zarara soktular ama esimin 35 bin liralık borcu için telefonları patlattılar aramaktan. biz aptalız galiba valla. anlamıyorum ben artık. yedi yabancı yapmıyor bunu insana. o yüzden dediğim gibi aileye borç vermiceksin.

X