Borcumun dilencisi oldum

hellim

Nabza göre şerbet devri bitti.
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2013
30
53
Merhaba kadınlar kulübü ailesi,

Eşimle severek fakat uzun yıllar çabalayarak zorlu süreçlerden geçerek ve ailelerden yardım almadan evlendik. Evlendikten 1 yıl sonra bir arkadaşımıza borç olarak altın verdik oda borcunu tam tarihinde ödedi fakat öyle bir tongaya geldim ki aynı gün içerisinde bir akrabamız arabasını paraya ihtiyacı olduğu için acil değerinin altında satıyor parayı o gün bulması lazım o denli acil. kocamda babam arabasını yükseltmek istiyor. Altın olarak verelim. Akrabamızın arabasını alsın . Hem onun işi çözülsün hem babamın arabası yükselsin babamda arabasını satar bize borcunu öder dedi . Dediklerinde mantıksız birşey bulmadım borcun karşılığında bir araba olduğu için . Fakat 8 aydır araba satılmıyor nedeni ise arabaya değerinden fazla fiyat istemesi bir an önce satıp borcumu ödeyeyim düşüncesinde değil. Arabaya istediği fiyatın 10 bin tl altında gelen müsteriye vermedi ve altında yükseldi şuan arabayı satsada altını karşılamıyor. Neyse eşimle babasının umursamazlığı hakkında çok tartıştık en son bir şekilde iste dedim fakat hala isteyemiyor. Bu durum psikolojimi bozdu uykularım kaçtı. Evlenirken hiç birşeye yardım etmediler üzerine bizden aldılar zoruma gidiyor. Nasıl çıkabilirim bu işin içinden?

Onlar 60 gr taktı geri kalanı benim ailemin, benim ve eşimin şahsi birikimi
Onların hepsi sizin de aklınca ben taktım benim. Oğluma da borç mu vericem diyor olabilir. Kocanız halledecek. Bir yatırım almayı düşünebilirsiniz.

Ama yanlış mı anladım sanki kocanız kendi gitmiş altınları vermiş babasına arabayı al iki tarafın da işi olsun Diye kendisi mı altin verelim demiş? Yoksa baba mı onu ikna edip o da gelip sizi ikna etmis

Ünlü düşünür Müge Anlı peşine düşeyeceğiniz parayı borç olarak vermeyin geri gelmeyeceğini bilin der.
Hele akraba ile iş yapmak ayrı olay. Eşiniz işgüzarlık yapıp babası araba modeli yükseltsin diye sizin altınları verdiği gibi geri almayı bilecek. Eşinizle adam akıllı konuşun. Sen halletmezsen ben konuşucam babanla diyin siz üzüleceğinize o üzülsün

Eşimle severek fakat uzun yıllar çabalayarak zorlu süreçlerden geçerek ve ailelerden yardım almadan evlendik. Evlendikten 1 yıl sonra bir arkadaşımıza borç olarak altın verdik oda borcunu tam tarihinde ödedi fakat öyle bir tongaya geldim ki aynı gün içerisinde bir akrabamız arabasını paraya ihtiyacı olduğu için acil değerinin altında satıyor parayı o gün bulması lazım o denli acil. kocamda babam arabasını yükseltmek istiyor. Altın olarak verelim. Akrabamızın arabasını alsın . Hem onun işi çözülsün hem babamın arabası yükselsin babamda arabasını satar bize borcunu öder dedi . Dediklerinde mantıksız birşey bulmadım borcun karşılığında bir araba olduğu için . Fakat 8 aydır araba satılmıyor nedeni ise arabaya değerinden fazla fiyat istemesi bir an önce satıp borcumu ödeyeyim düşüncesinde değil. Arabaya istediği fiyatın 10 bin tl altında gelen müsteriye vermedi ve altında yükseldi şuan arabayı satsada altını karşılamıyor. Neyse eşimle babasının umursamazlığı hakkında çok tartıştık en son bir şekilde iste dedim fakat hala isteyemiyor. Bu durum psikolojimi bozdu uykularım kaçtı. Evlenirken hiç birşeye yardım etmediler üzerine bizden aldılar zoruma gidiyor. Nasıl çıkabilirim bu işin içinden?

Her akşam yemeğinde kocanın önüne sadece soğuk su koyup, bu konuyu açsan bile kocan bu parayı geri istemez

O altınlar muhtemelen gitti, artık yerine gelmez :KK43: Gelmeyeceğini bildiği içinde eşiniz ailesine bir şey demiyor. Hibe olarak verilmiş bi nevi. Geçmiş olsun :/
Bu erkeklere de evlenince aileye bir şey söyleyememe, aileci olma programı falan yükleniyor sanırım. Evlenmeden önce ailelerine çektirmedikleri kalmıyor, evlenince birden kıymetli oluyor. Garip gerçekten.

Soğuk su için valla.bu iş düzelmez.istese ne olacak sanki? Haa evet haklısın hemen telefi edecek birşeyler yapalım, düzeltelim mi diyecekler ? Manüpilasyon yapacaklar.sanki unutmuşlar.bile isteye üstüne yatmişlar işte.parayı telafi etseniz bu sefer aile kalmaz ortada.bu sefer de onun vicdan azabını çekersiniz haklı olduğunuz hâlde.eşinizle aranız bozulur.bu işler böyle.unutmaya çalışın.

Akrabayla borç harç, alacak verecek olmuyor. İllaki bi taraf daha aklı sıra kurnaz yiyici oluyor, diğer taraf sessiz oluyor hakkını savunamıyor. Hiçbir yerde görmedim ki giden altınlar da geri gelsin. Benim de tüm altınlarım gitti. Allahtan aldığımız eve gitti de kimse bişey isteyemiyor. Siz 2 çalışansınız diyene de veriyorum cevabını.

X