BİTMEZ BU DERTLER...

BAHAR ASKIN

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2015
51
9
39
slm kızlar aslında bıraz uzun hıkaye elimden geldgince kısa yazıcam ben 3.5yıldır evlıyım ve 15 aylık kızım var.esimi cok sevıyorum onunda beni sevdigine eminim cok severek evlendik.hersey cok güzel esimin ailesi olsun benim ailem olsun cok uyumluyuz.esımin ailesiyle aynı bınadayz.benim ailemde cok yakın yürüyerek 10dk.ikimizde calısıyoruz biraz borclarımz vardı onları kapattık.o arada bız yenı evlıyız ben hep calısan bırıydım yemek konusunda cok bılgım yoktu.bıraz benım anneme bıraz kv gıdıyoruz tabıkı kv daha yakın oldugu için oraya daha sık gıdıyoruz.bu boyle devam edıyor arada sorun oluyo cunku hergun gıdıyosun ınsansın hergun ıyı olacaksın dıye bısey bazen kv kotu olabılyo bazen sen yorgun oluyosun soylenenlerı ustune alabılırsın.ben artık rahatsz olmaya basladım hazır sofraya gelmek guzel ama kımse sana hızmet etmek zorunda degil.tabı soyle bısey var kv bayılıyo bızı hergun orda gormeye ama bazende esınle basbasa kalmak ıstıyosun.ben hamile felanda kalınca kv bu sefer hıç bırakmadı.ben yıne bısey demedım aradan zaman gectı ben dogum yaptım.artık evdeyım benım annemlerde gelmek torunlarını gormek ıstıyo ama kv arıyo kahvaltıya gel yemek yaptım gelırsın tamam cok guzel allah razı olsun ama ben evımde olmak ıstıyorum.torununu gormek ıstersen gel bana benım annemlere kv gıtmekten cekınıyo herzaman olmuyo yanı benım annem 40cıkına kadar hergun sabahtan geldı kızımı yıkadı yemegımı temızlıgımı hergun yaptı gıttı.bıkerede kayınvaldem yemek yapıpta getırmedı ıstıyokı hep oraya gıdeyım.bu kadar yıllık evlıyım bıkere yemege gelmedıler.benım amacım onlarda bana gelsın bende bıseyler ogreneyım yarın onların akrabaları geldıgındede bıseyler yapabıleyım ama kv herseyi ben yapım derdınde oglunun evının ayrı oldugunun yada oglunun evlı oldugunun farkında degıl.hergun bırlıkteler benim aiılemde yakın ama haftada bır goruyorum dakka bası gıtmıyorum benım evım var sorumluluklarım var. ben kızım 6 aylık olunca tekrar ıse baslıcam kv hergun boyle sen ıse baslayınca özlersın bunu ama hergun hatırlattı.zaten üzülüyorum bırakıp gıdıcem dıye nıye boyle dıyosun.daha cocuk kucucuk kısın cay ıcıyoruz kendısı menepozda oldugu ıçın terlıyo ayy cokk sıcak su cocugun ustundekı yelegı cıkar anne dıyorum cayı sen ıctın cocukmu ıctı garıp seyler vardı bana cocuk bakma konusundada guven vermedi neyse bu boyle gıttı ben ıse basladım 1-2 ay gectı bızım ev alma mevzumuz vardı ama olmuyodu ben sıkılmıstım artık bıraz uzak olalım dedım cok uzak olamam zaten annemle bebaber donusumlu cocuk bakıcaklar.bu arada kv ıstemıyo tabıkı ev alıp gıtmemızı.esıme hergun ev bakıyorum gosterıyorum felan fılan konumuz ev sohbet edıyoruz dedıkı zaten dedı annemede boyle boyle davranıyosun nasıl dedım ne alaka sımdı konu bumu bıraz tartıstık.ben annesının yaptıgı yanlısları uyardıgımı soyledım.bu arada cok anlatmadım kv hatalarını cok uzuyor.ben dedımki calısamayım cocugumu özlüyorum cok sükür evimizde var.yok calısmam lazımmıs daha ıyı sartlarda yasarız bır suru sey hıç anlamadı yanı ozaman dıyorum madem calıscam ıstedıgım yerde oturcam oda yok ev begenılmıyo kv bakıyo begenmıyo ya ben oturcam dıyorum.ozaman dedım tamam hıç bısey ıstemıyorum cocuma bakıcam sende evıne bak dedımbana dedıkı ozaman ıstekler dahılınde degıl gercekler dahılınde yasarz.bey efendının zoruna gıtmıs anında ablasına sadece benım ben cocuguma bakcam sende evıne bak yazısını gondermıs ve ben tesaduf allahın işi işte esımın telefonunda gordum ertesi gün ablasıda terbıyesiz calısmaz o artık sende emeklisini ödeme ilerde herkes emekli olunca oda otursun evinde sok oldum inanamadım.pardonda ben emeklı olunca kendımmı yıcem.bız calısıyoruz annesının faturalarını oduyoruz kı esım bana sormadan öduyo kp emeklı maası var evde gorumcem kızıyla beraber esınden ayrıldı bıde kaynım var gorumcem calısıyo ev alıyo hıç bısey karısmıyo ama tatılıne gelınce 5 yıldızlı otelerde kaynım desen calıyosıyor ıyı maas alıyo ben bunların faturasını odemek için calısmoyorum dedım esım evdeydı sen dedım bu kadarsın ıste ben dedım evımde olanları kımseye söylemıyorum sen dedım anında yetistirmıssın bız dedım nasıl aile olucaz.hemen ablasınada sen dedım kıme terbıyesız dersın dedım bır suru saydım.ben sana terbıyesz lafını anneme davranısından dolayı soyledım.dedım kusura bakma annen dedım bır suru sey yapıyo bısey soyluyorum benı dınlemıyo o cocugun annesı benım zaten ayrıyım calısıyorum bıraz gonlumu alın tamam de ben ıse gıdınce ne yapıyosun gormuyorm.ben ne dersem tersını yapıyo ondan sonrada benden tırsıyo sımdı yelegını bana soylemeden cıkaramıyo tabı anne cıkar nıye soruyosunkı dyorum o zamanında bana guvenını verseydı dedıgımı yapsaydı sımdı herseyı ıstedıgı yapardı.ya boyle seyler anlatırken bıle yoruluyorum ben kendı anneme gelınce bıle sorun yasıyorum kaldıkı kv ama ben en cok esıme kızıyorum gıdıp anlatmıcaktı. ben bunları belkı yarım saatte yazdım ve bır suru sey var daha yorumlarına gore anlatırım arada cok uzun oldu bılıyorum okuyan bana bıraz yardımcı olanlardan allah razı olsun ama ınanın yasaması cok zor durumlar psıkolojım bozuldu.psıkolog bıle gıttım esımle beraber ve %80 benı haklı buldu ama oda care olamadı cunkı esım yıne aynı ben clısıyorum hafta sonu temızlık cocukla ılgılen kendısı dınlenıyo spora basladı bıde kendı keyfınde bıde bana dıyokı calıs sosyal bır hayatın olsun bumu sosyal hayat bumu ıstekler dahılınde yasamak kendısı ıstekler ben gercekler dahılınde ıse gıt gel yemek yap evı temızle coguga bak hafta sonu gelsın ıstemıyorum gezmeyı gectım zaten dınlenemıyorum bumudur arkadslar soyleyın bana

Üzgünüm biraz daha kolaylaştırabilirseniz yazınızı bizde rahat okuruz böyle biraz zor.

öffff okurken yoruldum. Bu ne yaaaa. dedim..... dedim..... dedim....

%80 hak vermedim sana konu sahibi...

aynen de budur işte. ne sanıyosunuz ki evlilik, çocuk, ev işleri, sosyal hayat :))))

Gercekten yasadıklarınız zor ama esınız ana kuzusu sıfatından cıkmadan da degısmıycek gıbı duruyor.Evdekı olayı ablaya anlatmak ne demek ya valla ben bıle sınır oldum.

kusura bakmayın gercekten uzun farkındayım ama bırbırıyle baglantılı konular yarım anlatsam bır anlamı yok ben derdımı paylastım kımse zorla okumak zorunda degıl haklısınız okuyanlarada yorumlara da tesekkur edrım en azından ben nerde dogru yanlıs nerde yanlıs yaptıgıma fıkır alıyorum

anamm bacım gözlerim şeşbeş oldu. bu nedir ya bu nedir. niye kimse kendinde hata aramazda hemen onu bunu suçlar. çalış sosyal hayatın olsunmuş. yahu bacım sen çalıştıgını napıyosun kocanamı veriyosun. eger veriyosanverme artık çalıştıgın senin olsun. paranı biriktir. bunlar tezgahı kurmuşlar altın yumurtlayan tavuk kaçırılırmı. oh anasını satim. sinirim geldi

Bende okudum, ama çözüm uretemedim bayağı boş boş okumuşum gibi hissediyorum kendimi.

O degil de siz bu kvden hic mi uzaklasamazsiniz? Bu kadar yüzgöz olmak da iyi degil ki, bi mesafe olmali hep. Tabiki sorun cikar yanj

öffff okurken yoruldum. Bu ne yaaaa. dedim..... dedim..... dedim....

%80 hak vermedim sana konu sahibi...

aynen de budur işte. ne sanıyosunuz ki evlilik, çocuk, ev işleri, sosyal hayat :))))
ben evlilik zormus yada yaptıgım işlerin zorluklarından yakınmadım öyle olsaydı gıderım kayınvaldeme hazır yemek ohhh keyfıme bakarım

Kvniz klasik bir kv. Pek bir sorun göremedim. Siz baştan mesafeyi koyup evinizde yeyip içseydiniz bu kadar sorun olmazdı bence. Eşiniz bu duruma alışmış.
Vee benim eşim gidip görümceme benimle konuştuklarını anlatsa, beni çekiştirse üstüne bir de görümcem benim için terbiyesiz ve bu duyduğunuz diğer lafları söylese çok büyük bir patlama olurdu. Kvden önce eşinizle görümcenize hadlerini bildirmeniz lazım.

ben basından beri hep evımde yemek istedım ama kv buna fırsat vermedı kızım calısıyosun gelın ıste burda yersınız bende tatsızlık benden cıkmasın dedım baktım olmuyo sımdı evdeyız o konuyu hallettım yıne cagırıyo ama esımı koyuyorum araya oda anne evde yıcez dıyınce bısey dıyemıyo ama yuz bulsa dıcek cocuk suan onda her aksam almaya gıdıyorum mecbur hergun konusuyorum hadı gelın sofra hazır ugrasmayın dıyo kotulugunden demıyo rahat edelım dıyo ama hergun oluncada sıkıyo tabkı esımın ailesı gelıcez gıdıcez ama bır mesafe olsun ıstıyorum

eşinizin ailesine yetiştirmesi bir terbiyesizlik haddini bu konuda bildir
ve bi fikir sanırım kayınvaliden konusunda ılımlısın bence bu bakma işini
ona bırak gene bi süreliğine en azından
eşin nasıl aktif se aynen öyle aktif ol nasılsa çocuga bakan var
sanırım ne kadar kızsanda dur dedim mi duruyor senin ki bu iyi
bide haftada iki hafta paan varsa birini temizliğe çağır oh mis
bi süreliğine aşılmıyacak gibi durmuyor

ve bıde esımınde gorumcemınde gereken konusmasını yaptım ben bu ısı buyuturumde ortada cocuk var esım pısman ama kolay unutulmuyo işte

ve bıde esımınde gorumcemınde gereken konusmasını yaptım ben bu ısı buyuturumde ortada cocuk var esım pısman ama kolay unutulmuyo işte

sen yaptığını burnun getirirsin canım onun
getirde bir daha cesaret edemesin bizde kavga ederiz ama kimse duymaz
dediğiim gibi madem paşa sosyal olmanı istiyor sende sosyal ol canım
haftasonlar dışarı çık akadaşlarını çağır ama hiç boş kalma
o görümcenede haddini bildir görüşme bence
ama kayın validen gene benmkine göre insaflaıya benziyor
onun kulağına gitmiş olabilri
onuda sen kibarca ben öyle demek istemedim diye halledersin sen
eşine gerektiği yerde cevap vermen için böyle olmalı bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…