Bişeyler yapmak istiyorum ama ne???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer bitirdiğiniz bölümle ilgili bir çalışma yapmak istiyorsanız valiliğe şehit çocuğu olduğunuzu bildiren bir dilekçe yazın diyanette çalışmak istediğinizi falan yazın. Bazen alımlar oluyor belki size de denk gelir

İHL ve ilahiyat okudum ayrıca diyanetin kurslarına giderdim. Diyanete bağlı kurslarda fahri ogreticilik yaptım. Sınavlara çok girdim atama olmuyor. Vazgeçtim artik
Şehit çocuğu olduğunuz için sınavsız memuriyet hakkınız yok mu ? Ben var diye biliyorum tabi hakkı abileriniz mi kullandi yoksa

Şehit yakınına tanınan istihdam hakkını ailem kullanmamı istemiyor. Daha doğrusu izin vermiyorlar. Çünkü onların da onayına ihtiyacım var. Okul olayı da ben 2008 de 17 yasimda liseden mezun oldum Anadolu kiz İHL den 94 puanla mezun oldum. Başörtüsü engeli 2012- 13 den itibaren kalktı ben o zaman iki çocuk annesiydim. Kpss ve dhbt ye 3 kere girdim eşime ve aileme rağmen üstelik. 78 84 81 aldım. Hem diyanete hem belediyelere hem de İçişleri bakanlığına alım varken başvuru yaptım. Sonuç alamadım.
O yüzden şimdi farklı arayış içerisine girdim aceba başka türlü bir kariyer çizebilir miyim diye. Bişey bulamazsam tekrar seneye sınav için hazırlanmaya başlarım. Ama sınavlardan yoruldum açıkçası. Bakalım nasip...

konu sahibi arkadaşım, bir yerden başlarsan devamı gelecektir eminim ki.
belki başladığın yeri beğenmeyecek başka yerlere geçeceksin ama inan o geçişler başlamaktan daha zor değil. en zoru başlamak. başla ve gerisinin gelmesini bekle

Evet bı yerden bişeylere başlamam gerekiyor. Niyetliyim bişeyler yapmaya. Açıkçası araştırma surecindeyim, artıları eksileri ölçüp tartmaya calisiyorum

30 yaşındasınız ve tesettür engeli yüzünden okuyamadiniz he mi?

Bacım üniversitelerde tesettür yasağı 2010 da fiilen kalktı...istesen okurdun

İHL ve ilahiyat okudum ayrıca diyanetin kurslarına giderdim. Diyanete bağlı kurslarda fahri ogreticilik yaptım. Sınavlara çok girdim atama olmuyor. Vazgeçtim artik
Ücretli de mi olmuyor? Yarım gün oluyor iki çocukla uygun güzel bir meslek aslında.
Kimseyi dinlemeyin içinizden geçeni yapın. Yaşınız daha çok genç. Hangi mesleği seviyorsunuz mesela? Ona yoğunlaşın, üniversite okumanız gerekiyorsa okuyun ama pes etmeyin.

Aileniz niçin kullanmanıza izin vermiyor şehit çocuğu hakkınızı?
2 yıllık ilahiyatı DGS ile 4e tamamlayıp KPSS çalışın. En mantıklısı bu.

Eskiden okullara tesettürlü öğrenci almıyorlardı hani. Hatırlamıyor musunuz?
Ben 31 yasindayim. Biz lisedeyken tesettur yasagi kalkmisti. 2008de uniye basladim kapali arkdaslarim vardi. Konu sahibi kat sayi engelini kastetmis olabilir. Gerci annesinin okutmayip kocaya veresi varsa ne fark eder.

ben tee 2007-2008 eğitim döneminde başörtüsü yasağı uygulamayan üniversiteler hatırlıyorum, hadi diğerleri 2009 2010 olsun
hatta YÖKün yazısı geldikten sonra, başörtüsüyle kızlar derse girmeye başlayınca, "aa bu kız da örtülü müymüş" diye geyik yapılan epeyce bir kapalı kız olduğunu hatırlıyorum. o ana kadar anlamadığımız ama aslında kapalı kızlar varmış. başörtülü hoca olan aradaşlarım var. 1-2 dönem öğrenciler izinli hocalar yasaktı. önce öğrenilere izin çıktı sonra hocalara.

başörtüsünün mecliste kullanılmasına izin verilmesi (daha doğrusu oturuma örtüyle giren kadınlara müdahele edilmeyip fiilen yasağın bitmesi) 2013 konu sahibi herhalde meclise girmeye karar vermişse demek.
üniversitelerde de kamuda da 2013'e kadar bu yasak çoktan bitmişti.

2008de Haziran'da mezun oldum Eylül'de düğün oldu. Okutmayan bı aile, destek yok. Tek şansım bana burs verenlerin desteğiyle başımı açmam gerekiyordu. Sayısal bolumdeydim üni sınava girmeye gittim iki kadın polis beni kolumdan sürükleyip attı. Nasıl okuyacaktim? İstesem sadece evi terkedip başımı acmamla okuyabilirdim. Başı kapali ilk defa izin verildigi yıl benim kucağımda ikinci çocuk vardı. Kendi bildiğiniz gördüğünüz dışında da hayatlar var.
Ve ben şuan bana dayatilanin dışına çıkmaya çalışıyorum. Kendime bı gelecek kurmaya çalışiyorum. Herkesin bana yapamazsın edemezsin demesine karşı yapmaya çalışıyorum üstelik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…