birisini sevmek kader mi

kasimpat

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2015
256
178
43
1. bir insana asik olmak, sevmek ne yaparsa yapsin onu sevmek. bu gercekten kader mi?
2. birisi size iyilik yapiyor, cok iyi bir insan diye birisi ile evlenir misiniz?
3. birisi ile birliktelige baslayacak olsaniz(bu simdiki esiniz bile olsa), ilk aradiginiz ozellik ne olurdu?

Son düzenleme:
bazen insanın elinde olmayabiliyor.

hatta belki sevmiyorsun ama alışkanlığından dolayı özlüyor da olabilirsin

eşim bu dünyada en son evlenebileceğim erkek... (karakter olarak ) .. şuan evliyim... nasıl evet dedim.. ona bilmiyorum.. şuan mutluyum gerçi düzelttik arayı ama .. eski haliyle kabul etmiştim sonuçta . nasıl oldu anlamadım.. :KK57:

bir insana asik olmak, sevmek ne yaparsa yapsin onu sevmek. bu gercekten kader mi?
Insanlari diger mahlukatttan ayiran en buyuk nimet , akillllllll...
Bunu kullanirsak kullandigimiz yoldaki sonuclarda kaderimizdir...aklini kullan.

bence kader.tanıdığımız her insanın, karşımıza çıkan her hayvanın,yaşadığımız her olayın bi sebebi olduğunu düşünüyorum.ayrıca ALLAH kabul etmeyeceği dua yı hayal ettirmez.

bir insana asik olmak, sevmek ne yaparsa yapsin onu sevmek. bu gercekten kader mi?
Ne yaparsa yapsın birini sevmek kader değil acizliktir.
Allah bir akıl vermiş kullan diye. Kendini çaresiz hissettiğin an her şeyi kadere yıkma. Kaderin suçu ne şimdi sen aklını kullanıp adamın yaptıklarını göremiyorsan?

bence aklımızı kullandıktan sonraki "sonuç"kaderdir.
her önümüze gelene kader diyemeyiz.

değil mi? yoksa kaderimse çekerim deyip hayatımızı arabeske bağlamaya gerek yok.bir insanı sever evlenirsin kaderinde vardır ama türlü pisliklerini görüp devam edersen bunun adı artık kader olmaz.

X