birisini sevmek kader mi

1. hayatımızdaki herşey kader ama bunu biz seçiyormuşuz. Öyle diyorlar. Bu kısmı daha çözemedim ama aşık olacağımız insanı biz seçiyoruz. Acı çekmeyi biz seçmiyoruz karşımızdakinin insiyatifine kalıyor. Aşıksan zaten ne yaparsa yapsın el mahkum seviyosun kader mi aptallık mı tarşılır..
2. hayır. hayatımdaki belkide en büyük iyiliği bana eski erkek arkadaşım yaptı ama ayrıldım. nedeni: ben ondan böyle bi iyilik istemedim kendimi ona borçlu hissetmiyorum bu yüzden ama Allah bin kere razı olsun gerçekten hayatımı kurtardı. Sevmediğim birisiyle sırf o beni seviyo veya çok iyi bi insan diye evlenemem. Bu hem kendime hem karşımdakine haksızlık
3. GÜVEN. Karşımdaki kişiye gözüm kapalı şekilde güvenmem lazım ve bu güvenimi boşa çıkarmaması lazım. Malum yaşadığımız şu günlerde zor bi istek benimki..

1. bir insana asik olmak, sevmek ne yaparsa yapsin onu sevmek. bu gercekten kader mi?
2. birisi size iyilik yapiyor, cok iyi bir insan diye birisi ile evlenir misiniz?
3. birisi ile birliktelige baslayacak olsaniz(bu simdiki esiniz bile olsa), ilk aradiginiz ozellik ne olurdu?
1.birini sevmenin kaderle alakasi yok.
2.cok iyi diye niye evleneyim evlilik hayir kurumu mu? Asik oldugum ve iyi anlastigim adamla evlenirim.
3.erkekte ilk aradigim ozellik sorumluluk sahibi olmasi

kader degil ise bazi insanlar gidebiliyorken bazi insanlar o olaylarda bir cikis noktasi bulamadiklarindan depresyona, diger bazi ruhsal hastaliklara yakalaniyorlar

Evet birini sevmek kaderdir, kaderin bir oyunudur.Çünkü insan kime aşık olacağını ve ne zaman aşık olacağına karar veremiyor. Hiç beklenmedik bir anda,hiç beklenmedik bir yerde hiç beklenmedik birine aşık olabiliyorsun. Birini sevmek kaderdir. Ama diyor ki kaderimiz birazda kendimize bağlı. Yani işte biraz çabalamalıyız. Sen onu seviyorsun bunu ona belli et eğer o sana hiç bir karşılık vermiyorsa demekki elinden başka birşey gelmez. Yani onu sevmek o an senin kaderin olabilir fakat onunla birşeyler yaşamak senin kaderin olmayabilir.Eğer o kişi senin nasibinse kismetinse kaderin de onu sevdiğin gibi onunla bir araya gelmekte var.

Kendi seçimindir. Böyle kader mi olur?
Bazı insanlar acı çekmeyi, olmayanın peşinden gitmeyi seviyor. Zevk işte.
Yani en başta da dediğim gibi seçimle alakalı.

Asik olmak kader bence, insanin ennnnn yanlis insani da olsa, yanlis zaman, yanlis kisi de olsa elinde olmuyor . Ama o konuda ne yapacaginiz sizin elinizde tabi.

Ornek vereyim: Behlul, Bihter'e asik olmayi istemedi , ama bir sekilde oldu, yuregi suclu, beyni suclu, adamin secme sansi olsaydi asla olmazdi. Lakin Bihter'in pesine gitmek kendi secimi oldu, cantasini toplayip yurtdisina gitmeyi secseydi, olaylarin hicbiri olmayacakti. ya da nisanlisi Elif'le evlenip evden gitseydi, bambaska bir hayati olacakti.

Arkadasima evli bir herif asik oldu, adam seni taniyacagimi bilseydim asla evlenmezdim demis. Arkadasim tabi ki, adama hayir dedi , adam hala pesinde, hala aci cekiyor. Secme sansi olsaydi adam evli haliyle arkadasima asik olur muydu?

Karsiliksiz asklar da keza.

Onumuze cikan secme sansimiz olmayan olaylar kaderdir bence . Insan ne kadar karsidakinden de, kendinden de kacarsa kacsin, asik olabiliyor.

bence kader .Fakülte bitirmiş master bile yapmış kızlar neden dayakçı hakaretçi başkasının sümüğünü bile atmayacağı erkeklerle beraberler .

Asik olmak kader bence, insanin ennnnn yanlis insani da olsa, yanlis zaman, yanlis kisi de olsa elinde olmuyor . Ama o konuda ne yapacaginiz sizin elinizde tabi.

Ornek vereyim: Behlul, Bihter'e asik olmayi istemedi , ama bir sekilde oldu, yuregi suclu, beyni suclu, adamin secme sansi olsaydi asla olmazdi. Lakin Bihter'in pesine gitmek kendi secimi oldu, cantasini toplayip yurtdisina gitmeyi secseydi, olaylarin hicbiri olmayacakti. ya da nisanlisi Elif'le evlenip evden gitseydi, bambaska bir hayati olacakti.

Arkadasima evli bir herif asik oldu, adam seni taniyacagimi bilseydim asla evlenmezdim demis. Arkadasim tabi ki, adama hayir dedi , adam hala pesinde, hala aci cekiyor. Secme sansi olsaydi adam evli haliyle arkadasima asik olur muydu?

Karsiliksiz asklar da keza.

Onumuze cikan secme sansimiz olmayan olaylar kaderdir bence . Insan ne kadar karsidakinden de, kendinden de kacarsa kacsin, asik olabiliyor.
iyi de adam neden boşanmamış

X