Biri Beni Durdursun / Diyet Grupları

Her sabah tartılıyorum. Eğer birkaç gram verdiysem iştahım açılıyor. Sanki başarımı kutlar gibi yiyorum o gğn. Nasılsa kilo verdim diye...Saçmalık tabi...
Ertesi sabah bakıyorum önceki güne göre almışım.
Bu sefer moralim bozuluyor.
Böyle olduğu için de bir ileri bir geri gidip gelmekten korkuyorum.

Vücudda şaşırıyor aslında ..bir hedef belirlemeden ödül koymadım ben hiç ..ödülde dondurma oldu genelde ..hedef kiloya inene kadar kaçamak yapmak olmuyor galiba

Vücudda şaşırıyor aslında ..bir hedef belirlemeden ödül koymadım ben hiç ..ödülde dondurma oldu genelde ..hedef kiloya inene kadar kaçamak yapmak olmuyor galiba
Kaçamağın da çok ödül gibi değilmiş tatlım :) Ben şerbetli bir tatlı (künefe gibi) veya mantı (2 tabak) beklerdim ödül olarak :)
Hedefim 10 kiloyu (73.8 den 63.8 e) 2 Aralık sabahına kadar vermek. Çünkü kardeşimin düğünü var o gün. Fotoğraflarda kilolu çıkarım hep ama daha da kilolu çıkmayı istemiyorum...Yıllarca herkesin de benim de bakacağımız fotoğraflar sonuçta...
Kaçamak yapma konusunda haklısın. Her hafta kaçamak yapmak insanı tekrar geriye götürüyor. Sen kaç kilo verdin?

Canım ben kışın 80in üzerindeydim 85 falandı galiba ..kendi kendime diyet yaptım elimde önceden gittiğim diyetisyen listeleri vardı mayıs gibi buraya 70 le katıldım ..57,3 ile mezun oldum ..şimdi hedefim 2 kilo daha verip uzun bir süre koruma dönemi geçirmek inşallah ..isteyince oluyor ama sana tavsiyem yaklaşık 2,5 ay varsa pek kaçamak yapma bence ..her kaçamak hem moral bozuyor hem seni 1 hafta geriye atıyor en son toparlamaya çalışırken de psikolojik olarak yıpranılıyor

Verecek 6,2 kilom kaldı. Ama hafta sonları sıkıntım oluyor. Hele ki pazar günleri.
Bir de eğer eşim veya misafirler eve gelirken tatlı getirdiler ve bitmediyse çok kötü oluyor. Önce diyette olduğumu bilmesine rağmen eşimin tatlı almasına kızıyorum. Sonra ertesi güne kaldıysa normal diyet beslenmeme aynı şekilde devam ediyorum ama beynimin arka fonunda sürekli tezgahın üzerinde tatlı olduğu bulunuyor. Ya o an çöpe atmam lazım yada oturup yiyip bitirmem. Cuma evde pişmaniye vardı. Cumartesi o pişmaniyr sürekli beni gıdıkladı sanki. 'Ben burayııım ben burdayım beni ye beni ye' dedi.
Direndim direndim ama kendime hakim olamadım. Yedim. İyi dedim, uzun zaman tatlı yemem. Ama aşırı yeme aşırı yemeği, tatlı tatlıyı doğuruyor gerçekten de. Şu an mesela hala pişmaniye istiyor canım...Çok anormal değil mi Aslında nefsimi doyurdum ve istememem lazım
Bir kere diyeti delersem, kaçamağı başlatırsam devamı geliyor, o günün akşamı da dondurma yedim mesela. Hiç delmemek meğer, buna inandım gerçekten...

Bence her sabah tartıldığımızda gördüğümüz sonuç her zaman doğru olmuyor. Pazartesi cuma tartılıyorum ben ama bence o bile fazla, fakat takımda kilo kontörlü için böyle yapıyoruz. Ben şöyle yapıyorum bir beden küçük pantolonun içine girmeye çalışıyorum. Hedefim de bu kilo kontrolünü de oradan yapıyorum. Tartıdan daha motive edici bence :)

Selam kızlar
Dün birisinin beni durduramadığı bir gündü. Kaşla göz arasında, hatta kendimi de atlatarak baklavayı yemedim yuttum resmen. Frene bastığımda,kutuda 3 dilim baklava kayıptı.. kaçamak yapınca hemen o gün yakmak gibi bir yöntemim var ve bu yöntem az kaçamak yapmama yardımcı oluyor. 1 baklava 100 kalori civarı..takım arkadaşım sevgili lydznp ile daha az spor için pazarlıklarım oldu tabii.. sonunda 1 saat sporda karar kıldık. koşu bandının yolunu tuttum ve 400 kalori yakarak olumsuz bir durumu onun da desteği ile olumluya çevirdim. Teşekkürler lydznp ...Mutlu muyum evet, şu an kaçamak yapmak istiyor muyum hayır . Diyete kaldığım yerden devam o zaman :)

Oluyor canım ya hepimiz insanız sonuçta ..ne güzel spor yaparak dengelemişsin ..bende pazar günü kendimi durduramadım ..kahvaltıya gitmiştik arkadaşlarla ..Cuma'ya kadar sıfır kaçamak ve bol spor yapmaya karar verdim ..böylece kilo olarak dönmesin ..
Ben seni hatırladım sen iyi kilolar vermiştin yine tempona dönmüşsün bile .inşallah dengelemesini de öğreniyorum ben de yavaş yavaş ..önceden olsa nasıl olsa diyet gitti deyip devam ederdim bir moral bozukluğuyla ..şimdi tamam olan oldu deyip senin gibi sporla eritme planı yapıyorum bende

Haklısın canım, bir ömür diyette olacak değiliz. Bu nedenle dengelemeyi mutlaka öğrenmeliyiz. Yoksa hepimiz listeye uyarak kilo veriyoruz ama önemli olan kaçamak kısımları. Kaçamak sıklığı, kaçamak yapınca günün kalanını planlamak ve Spor ile dengelemek öğrenmemiz gereken şeyler ve bunu öğrendiğimizde kilo sorunumuz kalmayacağına inanıyorum. Böyle kaçamaklar için hayıflanmak yerine telafi edip, dengelemeyi öğreniyoruz diye kendimizi tebrik etmeliyiz.
Senin de benim de burada yaptığımız bu olmuş aslında. Bence bu diyete uyup kilo vermekten daha önemli ve değerli bir bilgi :)

Çok güzel yapmışsın tatlım. Hem yemiş tadını alıp doymuşsun sonra sporunu da yapıp yerleşmesinden kurtulmuşsun.
Her zaman diyet yapamayız tabi. O yüzden düşük kalorili diyet yapmak ve aşırı kısmak da anlamsız. Çünkü hayat boyu yapılabilecek şeyler değil onlar. Bir zaman gelip de bunalıp daha da kilo alınor diye düşünüyorum. Dün için seni tebrik ederim.

Haklısın canım düşük kalorili diyetlerle kalıcı sonuç almak kolay değil. Ben 3 ayda 20 kilo verdim fakat metabolizma hızım daha yeni 1600 lerin altına düştü. 5 dilim ekmekli bir listem var şu an. Diyetisyenim de sonuçtan çok memnun. Bu kesinlikle sporun etkisi bence.

İmdattt
her an yoldan çıkıp makarna vs.yapıp yiyebilirim
Canım acaip karbonhidrat istiyor
Beni durdurun lütfen
Epeydir buralarda değildim moni ama msj ı alınca bakmak istedim.lütfen dur sakın yeme sonra çok pişman olacaksın hemen 1 kase yoğurda salAtalık doğra ye veya sağlıklı başka bişi.şeytana uymaaaaa....

Epeydir buralarda değildim moni ama msj ı alınca bakmak istedim.lütfen dur sakın yeme sonra çok pişman olacaksın hemen 1 kase yoğurda salAtalık doğra ye veya sağlıklı başka bişi.şeytana uymaaaaa....
Canım teşekkür ederim gerçekten sizlere ihtiyacım vardı
Şekersiz türk kahvesi içtim bir hurmayla inşallah bu geceyi hasarsız atlatırım ,yoksa dediğin gibi çok pişman olucam

Canım teşekkür ederim gerçekten sizlere ihtiyacım vardı
Şekersiz türk kahvesi içtim bir hurmayla inşallah bu geceyi hasarsız atlatırım ,yoksa dediğin gibi çok pişman olucam
Türk Kahvesi iyi bir seçim çok kötü olursan tarçınlı sütte harika bi seçim olur.Bu geceyi atlatacağına eminim.sen bunun gibi ne geceler atlattın.kaç kilolar verdin değil mi

biri beni de durdursun mezun olduktan sonra +6 kilo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…