bırde benım derdımı dınleyın

canımm kendini üzme artık..insanların kimisi dul kadınlara kötü bakarlar ama insanların gözünde duruşunu haraketlerin belirler..sen ağır ol ,insanlarla mesafeni çok iyi ayarla cnm..

ben kendım kactım onun la ama eger gıtmeseydım babama dıyecekmıskı kızın bnm karım oldu aslında en yakınlarımıza bıle anlatmamak lazımmıs herseyı

bırde dul oldum ınsanların gozunde buda cok zormus ben daha genclıgımı yasayamadan her turlu zorlugu yasadım ama dayanamıyorum artık

Gencecik kızsın. Duygularına yenik düşmüşsün hepsi bu.
Kötü niyetli değilmişsin.
Şimdiki senin, benim yaşımdaki kızlar bir onla bir bunla hem de buna hata olarak bile bakmıyorlar çok rahatlar, duygusallıklarından da değil maksat eğlenmek .
Ama onlar "dul oldum" demiyor. Dul, eşi ölenlere denir canım.
Hiç öyle bir şey yok inan bana :)

evet benım haklısın
artık tartısacak gucum bıle yok ınanın bıttım yanı

artik kendini toparla 20 yasinda genceciksin,
hayat daha yeni basliyor senin icin,
güclü ol ayaklarin yere bassin,
bundan sonra kimseye ezdirme kendini...:KK34:

Canım inan çok üzüldüm,kalbim sızladı resmen,anneni çok eksik görüyorum burda evet eşinden çok çekmiş sinmiş falan ama sana daha yakın olabilirdi..günlüğü okuduktan sonra tavır koyması seni dahada uzaklaştırmış.
Ve 2. hatanı yapmışsın belki bu kadar korkmasaydın kaçmazdın bi yerde mecbıriyet görmüşsün kendine:KK31:
allah topunun belasını versin o iki kansızın... resmen ömründen ömür almışlar..
Alevisin diye dışlanman ve birde orda çektiklerin,kayınbaban kendi kızları rezillik içinde olduğundan egosunu sende paklamaya çabalamış belli,burdada çok üzüldüm bende aleviyim canım bu konuda tavsiyem mezhep ayrımını aşamayan yozlardan uzak dur bundan sonra...
Ve bebek olayında allahın gücüne gitmesin ama bence en doğru kararı vermişsin;
Hayat daha yeni başlıyor senin için bu ikinci şansı iyi değerlendir bence,evet çok kötü şeyler yaşadın ve hiçbirini haketmedin.Kimse bunları haketmez,artık geçmişte bırak önünde uzun bir hayat var. Nice güzellikler seni bekliyor,yaşadıklarından ders çıkar ve bundan sonraki kararlarında daha temkinli ol,sıkı çalış kendin için çalış ve kendin için yaşa. Kimseden ilgi sevgi bekleme,kendini sev hayatı ve yaşamayı sev. Her ne olursa olsun sabah uyandığında güneş doğmuşsa tepede ve dünya dönüyorsa bilki bir yerlerde seni bekleyen, sana doğru gelen güzel bir gelecek,güzel günler,güzel bir iş ,güzel arkadaşlıklar ve daha güzel olan birçok şey var demektir, yani kıyamet kopmadıkça doğru adımlar atarsan doğru zamanda doğru yerde olursan,olasılıklar her zaman vardır.. çıkmayan candan umut kesilmez derler, işte bu yüzden geçmişi geçmişte bıtrak unut gitsin herşeyi,evet dilekolay belki yaşayan bilir şimdiki zamana adapte ol , kendinin kıymetini bil.evet dilekolay belki yaşayan bilir, ama üzülme lütfen artık ,belkide bunları yaşaman gerekiyorduki yoluna daha sağlam adımalrla devam edebilesin bu yaşta bunları yaşayıp direkten dönmüşsün resmen,bundada vardır bir keramet,bence bundan sonra şans senden yana olacak,hızır yardımcın olsun caNım ,sen içini ferah tut,sevgiler..:KK3:

Gencecik kızsın. Duygularına yenik düşmüşsün hepsi bu.
Kötü niyetli değilmişsin.
Şimdiki senin, benim yaşımdaki kızlar bir onla bir bunla hem de buna hata olarak bile bakmıyorlar çok rahatlar, duygusallıklarından da değil maksat eğlenmek .
Ama onlar "dul oldum" demiyor. Dul, eşi ölenlere denir canım.
Hiç öyle bir şey yok inan bana :)

bılıyorum oyle tanıdıklarımda var gayet rahatlar ama ben oyle degılım ıste
dıyorum ya ben gercekten bu hatamın arkasnda durabılırdım suan eger evlenmemıs olsaydm
ama kalktım onunla kactım bu yaptgm en buyuk hataydı ıste hıcbırsey duzelmedı

ayakta kalmaya gucum var calısırım bı sekılde benım bırsurude rahatsızlıgım var aynı zamanda
dusunuyorum bazen artık gelınlık gıysem ne olurkı dıyorum yada artık hamıle kalsam nolurkı ılklerı acı olduktan sonra bundan sonra olsa ne olur olmasa ne olur dıyorum
herseye katlandım bır sekılde ama cocugu aldırmaktı en zor olanı
keske yasama sansı verebılseydım ona ama veremedım onuda mutsuz etmek ıstemedım

bence öncelikle kendini suçlamaktan ve hor görmekten vazgeçip, geleceğe bakman gerek. ilkler yaşandı ve bitti. bittiğine şükretmek gerek bence. hala o adamla evli ve perişan olabilirdin ama atman gereken adımları atmayı başarmışsın. yanlış bir ortamda doğru kararlar almak sağ elini kullanan bir insanın sol eliyle yemek yemesi gibi birşey işte. mutlaka dökülüp saçılıyor ve yediğinden bişey anlamıyosun. kendini suçlama ve hakettiğin mutluluğu yakalama şansını "olsa nolur ki" diyerek bir tarafa itmektense, koparıp al hayattan. bunun sıradaki adımı geçmişi geçmişte bırakmak ve profesyonel yardım almak. ilaç kullanman gerekiyorsa da kullanmak.

sağlıklı kararlar alabilen bireyler olmanın ilk şartının dengeli bir ailede yetişmek olduğuna inanıyorum. çocuklarımızı yetiştirirken aslında ne kadar büyük bir sorumluluğun altına girdiğimizi gösteriyor senin hikayen. umarım herbirimiz bunu başarır ve çocuklarımızı mutlu yetişkinler olarak görürüz.(amin)

Canım inan çok üzüldüm,kalbim sızladı resmen,anneni çok eksik görüyorum burda evet eşinden çok çekmiş sinmiş falan ama sana daha yakın olabilirdi..günlüğü okuduktan sonra tavır koyması seni dahada uzaklaştırmış.
Ve 2. hatanı yapmışsın belki bu kadar korkmasaydın kaçmazdın bi yerde mecbıriyet görmüşsün kendine:KK31:
allah topunun belasını versin o iki kansızın... resmen ömründen ömür almışlar..
Alevisin diye dışlanman ve birde orda çektiklerin,kayınbaban kendi kızları rezillik içinde olduğundan egosunu sende paklamaya çabalamış belli,burdada çok üzüldüm bende aleviyim canım bu konuda tavsiyem mezhep ayrımını aşamayan yozlardan uzak dur bundan sonra...
Ve bebek olayında allahın gücüne gitmesin ama bence en doğru kararı vermişsin;
Hayat daha yeni başlıyor senin için bu ikinci şansı iyi değerlendir bence,evet çok kötü şeyler yaşadın ve hiçbirini haketmedin.Kimse bunları haketmez,artık geçmişte bırak önünde uzun bir hayat var. Nice güzellikler seni bekliyor,yaşadıklarından ders çıkar ve bundan sonraki kararlarında daha temkinli ol,sıkı çalış kendin için çalış ve kendin için yaşa. Kimseden ilgi sevgi bekleme,kendini sev hayatı ve yaşamayı sev. Her ne olursa olsun sabah uyandığında güneş doğmuşsa tepede ve dünya dönüyorsa bilki bir yerlerde seni bekleyen, sana doğru gelen güzel bir gelecek,güzel günler,güzel bir iş ,güzel arkadaşlıklar ve daha güzel olan birçok şey var demektir, yani kıyamet kopmadıkça doğru adımlar atarsan doğru zamanda doğru yerde olursan,olasılıklar her zaman vardır.. çıkmayan candan umut kesilmez derler, işte bu yüzden geçmişi geçmişte bıtrak unut gitsin herşeyi,evet dilekolay belki yaşayan bilir şimdiki zamana adapte ol , kendinin kıymetini bil.evet dilekolay belki yaşayan bilir, ama üzülme lütfen artık ,belkide bunları yaşaman gerekiyorduki yoluna daha sağlam adımalrla devam edebilesin bu yaşta bunları yaşayıp direkten dönmüşsün resmen,bundada vardır bir keramet,bence bundan sonra şans senden yana olacak,hızır yardımcın olsun caNım ,sen içini ferah tut,sevgiler..:KK3:
cok sagol canım evet cok ayrım yaptı cok haksızlıga ugradım hakkımı helal etmıyorum hıcbır zaman,
ekmek alacak paramız olmazdı bazen gıdıp babasından ıstemezdı ama bnm annem verseydı alırdı parayı
ısıne gelıncede annen vermesın derdı babası ıkı gun yuzune bakmasın bana sen haklsın bunlar calsıınca bnm yanımdalar param yokken yanlızım derdı
ıkıgun sonra yuzune gulduklerınde aılesınden ıyısı olmazdı boyle serefsz karaktersızdı

Bişey merak ettim canım. Kaçtığın kişiyle resmi nikahınız var mıydı? yani sonradan nikah kıymışmıydınız?

ya aslında o çevreden uzaklaşırsanız başka bi yerde başlarsan..o vurdum duymaz insanları görmezsen daha rahat toparlarsın kendini yok mu böyle bir imkanın?

yok maalesef hala da haberlerı gelıyor bana :KK43:

bılıyorum oyle tanıdıklarımda var gayet rahatlar ama ben oyle degılım ıste
dıyorum ya ben gercekten bu hatamın arkasnda durabılırdım suan eger evlenmemıs olsaydm
ama kalktım onunla kactım bu yaptgm en buyuk hataydı ıste hıcbırsey duzelmedı

Kapat gözlerini ...
Farzet ki bunların hiçbiri olmadı ?
Tekrardan başla , tekrar doğ...
20li yaşlar insanın hayata yeni başladığı yaşlar zaten . Ben bunu fark ettim.
Tam başındasın hayatın :) İnsan 20 yaşında tam büyümüş oluyormuş anladım.
Ya hem, hata hepimiz yapıyoruz. Önemli olan farkına varabilmek.

Kapat gözlerini ...
Farzet ki bunların hiçbiri olmadı ?
Tekrardan başla , tekrar doğ...
20li yaşlar insanın hayata yeni başladığı yaşlar zaten . Ben bunu fark ettim.
Tam başındasın hayatın :) İnsan 20 yaşında tam büyümüş oluyormuş anladım.
Ya hem, hata hepimiz yapıyoruz. Önemli olan farkına varabilmek.

:) herseyı yoksaymayı denedım ... ama bırsey olunca hep yasadıklarım gelıyor aklıma
unutamıyorum

resmı nkah olmadı hıc cunkı calısmıyordu para yoktu

Bize , öğretmenimiz anlatmıştı.
Hukuk önünde kanıtlanamıyorsa bir şey, o şey olmamış demektir :)
Resmi nikah yokmuş. Sen bunu kimseye anlatmak zorunda değilsin bu durumda !
Çünkü bu senin hayatın. :KK16:

X